Jak postavit podzemní pevnost

Od doby, kdy byly vytvořeny gaučové polštáře a přikrývky, byly pevnosti základem života dětí. Vytváření těchto úkrytů není žádná raketová věda a ani tato podzemní verze. I když ne všechna místa jsou pro kopání pevnosti ideální, za správných podmínek a se správným vedením můžete vytvořit bezpečné a fantastické podzemní útočiště!Část 1 ze 3: Plánování pevnosti

 1. 1 Proveďte svůj průzkum, abyste našli bezpečné místo pro kopání. Ujistěte se, že místo, které si vyberete, je legálně váš majetek, nebo že máte povolení postavit tam svou pevnost. Zavolejte své místní vládě, aby zkontrolovala inženýrské sítě, kde plánujete kopat. Prostor pro vaši pevnost musí být mimo plynové, elektrické a kanalizační potrubí.
  • Zavolejte na číslo 811 nebo na jakoukoli jinou relevantní poradenskou linku, kde žijete několik dní, než začnete kopat, a získejte pomoc s vyhledáním inženýrských sítí ve vaší oblasti.
  • Před kopáním se poraďte se svými rodiči nebo jinými autoritami, abyste získali jejich svolení.
  • Pokud existuje septik, majitel domu by měl vědět, kde je, abyste se tomu mohli vyhnout. Pokud tomu tak není, možná budete muset kontaktovat místní čerpací společnosti septiků a zeptat se, zda na tom pracovali, vyhledat záznamy o umístění v jakémkoli materiálu, který máte o nemovitosti a domě.
  • Jako poslední možnost, jak najít septik, můžete ve dvoře naskenovat rozdíly v trávě ve tvaru velkého obdélníku. Tráva nemusí růst v oblasti v horní části čističky odpadních vod nebo může růst mnohem zeleněji než tráva kolem ní v závislosti na emisích odpadních vod.
 2. 2 Vyberte místo a prohledejte nečistoty. Vyhněte se oblastem se spoustou kořenů stromů a skal, které ztěžují kopání. Možná budete muset vyzkoušet oblasti tím, že budete kopat sem a tam, než najdete nejlepší místo, ale vždy se vyhněte bahnitým oblastem, kde se po dešti může do vaší pevnosti hromadit voda. V ideálním případě bude mít prostor pro vaši pevnost dobrou drenáž, bude čistý od všeho ostrého a půda bude více země než skála.
  • Nejlepší umístění bude na travnatém poli.
  • Vyhněte se stavbě podzemní pevnosti v písku.
  • Nevykopávejte pevnost, pokud jste v záplavové zóně.
 3. 3 Rozhodněte o svých rozměrech. Chcete -li vytvořit jednoduchou pevnost, můžete vytvořit jámu o šířce 3 stopy a hloubce 3 stopy. Pro komplexnější pevnost změřte od chodidel k ramenům a použijte ji jako hloubku a celkové rozpětí paží pro šířku pevnosti. Můžete také vytvořit pevnost obdélníkového tvaru; pamatujte, že rozměry jsou na vás.
  • Abyste se vyhnuli zřícení zdí, budete chtít každou zeď mírně naklonit tak, aby otvor pevnosti byl o půl stopy širší než základna.
  • Kopat dále než 6 stop může být nebezpečné a nedoporučuje se to, protože je pravděpodobnější, že se vaše zdi pevnosti zhroutí a způsobí vám nebo ostatním újmu.
  • Abyste se vyhnuli zřícení zdí, nikdy nezakopávejte hlouběji, než jdete přes. Poměr by měl být alespoň stejný.
 4. 4 Nakreslete svůj plán. Abyste viděli konečný produkt a zachytili jakékoli strukturální problémy, měli byste si nakreslit náčrt toho, jak má vypadat vaše pevnost. Udělejte to poté, co jste vybrali místo, abyste měli představu o tom, co budete muset obejít - například pařezy nebo kořeny.
  • Příkladem plánu pevnosti by byla čtvercová krabice 3x3x3 stopy vykopaná do země. (Po vykopání původního návrhu můžete stěny naklonit.)
  • Zapište si rozměry, abyste se drželi správných rozměrů, jakmile začnete kopat.
  • Pomocí vhodných značek, kolíků nebo vlajek a jejich uspořádáním na podlaze synchronizujte s rozměry své pevnosti a zjistěte, kolik místa v ruce budete mít. Posaďte se do falešné pevnosti, abyste zjistili, jestli vám to bude příjemné a bude to vypadat jako správná šířka.
  reklama

Část 2 ze 3: Kopání tvé pevnosti

 1. 1 Přiveďte na pomoc přátele. Požádejte lidi, aby pomohli kopat, a vždy někomu doma řekněte, kde jste. I po vybudování pevnosti je nejbezpečnější dát někomu vědět, kdy v ní budete. Pokud máte mobilní telefon, v případě nouze si jej vezměte s sebou.
 2. 2 Vykopejte svou pevnost. Začněte tím, že popadnete lopatu a odstrčíte povrch půdy v rozměrech, pro které jste se rozhodli. Zkontrolujte svá měření a pokud jsou správná, pokračujte a začněte kopat svou pevnost. Snažte se často rovnoměrně kopat a přehodnocovat své rozměry, abyste se neodkopali příliš daleko od plánu.
  • Bude to tvrdá práce a může to trvat několik dní, v závislosti na rozměrech a na tom, kolik času musíte kopat. Pokud chcete chránit práci, kterou jste odvedli, přikryjte ji přes noc plachtou. Držte rohy plachty malými balvany nebo hromadami hlíny.
  • Možná budete chtít špínu, kterou jste vykopali, použít k označení místa, kde je vaše pevnost, aby se zabránilo tomu, že někdo spadne do jámy. Postavte ji jako zdi kolem vaší pevnosti, ale ponechte jednu stranu volnou, abyste se ujistili, že stále můžete bezpečně vstoupit a opustit svou pevnost.
  • V opačném případě možná budete chtít mít trakař, který by špínu přenesl do jiné oblasti.
 3. 3 Skloňte své stěny. Abyste se vyhnuli kolapsu, budete chtít tvarovat zdi vaší pevnosti tak, aby byly o něco širší a otevřenější než podlaha. Můžete se sklouznout ze země kolem vrcholu pevnosti, když stojíte nad pevností. Postupujte dolů tak, aby byl vrchol pevnosti o 6 palců širší než základna, a škrábejte zdi dolů malou lopatou, aby se každý odtamtud mírně uhnul.
 4. 4 Vykopejte malé kóje. Vytvořte ve svých zdech malá zákoutí nebo police rukama nebo malou lopatou, abyste mohli věci uchovávat v pevnosti a mít místo pro baterku nebo lampu.
  • Ačkoli nejlépe funguje světlo napájené bateriemi, udržování žhavých tyčinek ve vaší pevnosti může být zábavný způsob, jak osvětlit pevnost pro noční podniky.
  • Vyhněte se používání svíček nebo rozdělávání ohně ve vaší pevnosti. Mohlo by dojít k pádu úlomků a potenciálnímu zranění někoho. Existuje také potenciál udusit se příliš velkým množstvím oxidu uhelnatého.
 5. 5 Zajistěte způsob, jak se dostat dovnitř a ven. V závislosti na tom, jak hluboká je vaše pevnost, možná budete chtít postavit krok, který vám pomůže dostat se zpět z jámy, kterou jste vykopali. Buď můžete do zdí vyřezávat malé zářezy ve vhodných vzdálenostech, aby váš dosah lezl dovnitř a ven, nebo si můžete postavit malý blok na úpatí své pevnosti.
  • Pro snadný krok můžete použít pár cihel nebo škvárový blok. Ujistěte se, že jste kolem bloků zabalili špínu, tlustou asi palec, abyste zakryli ostré hrany a rohy.
  • Chcete -li, aby provazový žebřík získal námořní lano nebo nylonovou šňůru o tloušťce přibližně 1 palec, najděte blízký strom nebo najeďte na zem o několik stop dál jako kotva pro lano. Omotejte jeden konec lana kolem sloupku nebo stromu a převažte uzel. Uvazujte v laně více uzlů na vhodných vzdálenostech, abyste dosáhli rukama a nohama. Poté můžete konec lana odříznout poté, co dosáhne základny vaší pevnosti. Je to zábavný způsob, jak vylézt, ale pouze pokud již máte bezpečnou alternativu, jako je krok.
 6. 6 Vyhlaďte stěny. Stěny vaší pevnosti by měly být poněkud hladké a bez kořenů stromů nebo skal, které by mohly vyčnívat a ubližovat vám při cestě dovnitř nebo ven. Abyste udrželi své hradební zdi silné, nasaďte si rukavice a poplácejte po zdech. Plochou stranou lopaty můžete také rovnoměrně porazit stěny, dokud nebudou hladké a nebudou se na dotek rozpadat.
  • Můžete také pokrýt stěny vaší pevnosti řezáním překližkových desek na velikost každé zdi. Chcete, aby překližka byla v jedné rovině se stěnami začínajícími na základně pevnosti. Projeďte dvěma tlakově ošetřenými sloupky 2x4 dolů v každém rohu vaší pevnosti a poté přibijte nebo přišroubujte okraje překližky k 2x4, abyste vytvořili vlečku. Sloupky by se měly dotýkat jednoho rohu a vytvořit malou krabici prostoru v každém rohu pevnosti se 4palcovou stranou 2x4 v jedné rovině se zdmi, pokud se díváte shora.
 7. 7 Udělejte to útulně. Podívejte se do obchodů s drobnými dřevěnými stoličkami a stoly, které mají správnou velikost, aby se mohly dostat do vaší pevnosti, ale pouze pokud je dostatečně velká na posezení. Můžete také rozložit přikrývku na podlahu, jen se ujistěte, že vašim rodičům nevadí, že se zašpiní, nebo použijte takovou, kterou jste našli ve spořárně.
  • Po každém použití vezměte všechny přikrývky nebo polštáře, které přinesete do pevnosti, zpět dovnitř, aby nenavlhly a nezplesnivěly.
  reklama

Část 3 ze 3: Stavba střechy nebo krytu

 1. 1 Použijte překližku nebo dřevěný kryt. K zakrytí vaší pevnosti, když se nepoužívá, můžete použít kus překližky, který je alespoň o pár palců větší než pevnost ze všech stran. V blízkosti překližky vyvrtejte otvor do jednoho konce, kterým provléknete nylonovou šňůru nebo silné lano. Když jste připraveni ho použít, použijte lano jako držadlo ke zvedání dřeva z pevnosti.
  • Můžete také horizontálně naskládat dlouhé hole nad vchod, pokud dosahují o několik palců déle než pevnost a nespadnou dovnitř. Pro odolnější alternativu použijte 2x4 kusy dřeva, pokud dosáhnou.
  • Budete chtít zakrýt klacky a/nebo 2x4 s vyřezanými kousky trávy pro vynikající ochranu před deštěm a aby byla pevnost izolována.
  • Moss je další fantastický způsob, jak zakrýt tyčovou střechu nad vaší pevností a zajistit ji vodotěsnou.
 2. 2 Použijte plachtu. Plachty jsou skvělý způsob, jak zabránit dešti ve vaší pevnosti. Plachtu můžete napnout pomocí stromů v okolí nebo zapuštěním 4 kůlů do země. Vytáhněte plachtu naučenou k vytvoření střechy pár stop nad pevností, nebo přehoďte plachtu přes naučenou šňůru, běžící přímo přes pevnost, a přivázáním rohu k zemi vytvoříte rám A plachty.
  • Kolem vchodu budete chtít umístit značky, aby nikdo omylem nespadl do jámy.
 3. 3 Jako střechu použijte nadzemní přístřešek. Postavte A-rám nebo nakloňte se nad vchodem vaší pevnosti, abyste získali více prostoru nad zemí a pomohli zablokovat počasí.
  • Rám A je sestaven ze tří počátečních protokolů; jeden dlouhý kus dřeva držený na jednom konci v průsečíku dvou kratších klád ve tvaru písmene „A“ nebo vzhůru nohama „V“, které byly zaraženy do země. Otevřená jáma bude umístěna uprostřed tvaru trojúhelníku, který vytváří A-rám. Tyčinky jsou pak umístěny rovnoběžně se dvěma kratšími kládami až dolů po těle dlouhého kusu dřeva. Do rámu lze vložit lehkou vrstvu bahna, která vytvoří střechu. Poté můžete na vrch přidat šišky, jehly, listy a další přírodní materiál pro maskování.
  • Příklon se zahájí zatlučením dvou kůlů do země mírně nad pevností. Tyče pak udrží prkno nahoru, které bude vrcholem šikmé střechy až k zemi. Palice lze opět přibít na vrchol střechy a postupně se zkracovat, dokud nedosáhnete spodní části střechy, kde se dotkne země. To může být také zabaleno vrstvou bahna a pokryto hlínou, listy, borovicovými jehlami a/nebo jiným přírodním materiálem k maskování střechy.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zajistím, aby se do mé pevnosti nedostali nechtění lidé? Postavte nastražené pasti nebo se snažte maskovat svoji pevnost, aby na ni nebylo vidět shora. Svou pevnost byste také mohli udělat dostatečně hluboko v zemi, abyste potřebovali žebřík, abyste se do ní dostali, a poté žebřík stáhněte dolů za sebou.
 • Otázka Mohu udělat pevnost, která má mnoho pokojů? Jak bych je spojil? Pokud chcete pevnost, která má mnoho místností, možná je budete chtít propojit tunely, ale ujistěte se, že máte něco, co drží strop, aby se nezhroutilo.
 • Otázka Existuje jiný způsob, jak se dostat ven bez lana nebo cihel? Ano. Můžete vložit odolný žebřík nebo vložit dřevěnou rampu s držadly po stranách. Ujistěte se, že je dřevo drsné, ne hladké. Poslední možností je nainstalovat horolezeckou stěnu na vylézání.
 • Otázka Mohu z plachty udělat střechu a poté na ni dát špínu? Ne. Nečistota je čím dál tím těžší, tím více zvlhčuje a plachta zadržuje vodu. Pokud prší, plachta se může zhroutit a osoba v pevnosti se může udusit.
 • Otázka Musím pro podporu vložit dřevo? Ne, můžete použít i jiné materiály, například kov nebo odolný plast. Dřevo je však nejlevnější a nejsnadněji použitelné. Podpora je volitelná, ale velmi doporučená, protože bude vaše pevnost bezpečnější.
 • Otázka Mohu použít podzemní pevnost jako útočiště v případě nouze? Záleželo by na nouzovém stavu. Pro někoho by to bylo dobré, například skrývání se před vetřelci nebo tornáda, ale pro jiné špatné, jako například povodeň. Používejte zdravý rozum.
 • Otázka Jak mohu zabránit tomu, aby se moje pevnost zhroutila? Nainstalujte vzpřímené sloupky nebo postavte římský oblouk nebo obložte stěny a strop silnými ocelovými plechy nebo na něj nepokládejte těžké bloky železa.
 • Otázka Jak to přiměju, aby splynul se zemí, takže o tom teď mluvím jen já? Zkuste na něj položit drn a přidat otvory pro vzduch. Drn bude vypadat, jako by tam nic nebylo, a vzduchové otvory vám umožní dýchat. MUSÍTE umět dýchat, proto zajistěte, aby vzduch neustále cirkuloval. Dávejte si také pozor, aby vše, co umístíte na vrchol, se nemohlo zhroutit a zabít vás.
 • Otázka Jak dlouho by to mělo trvat? To může trvat několik dní až týdnů, v závislosti na tom, jak je hluboká, kolik času máte a zda budete mít přátele, kteří vám pomohou nebo ne.
 • Otázka Co mám dělat, když se do pevnosti dostanou hadi? Získejte přípravek na odstranění hadů nebo zavolejte vyhlazovače.

Populární Problémy

Serena Williamsová a Andy Murray debutují ve Wimbledonu v sobotu ve smíšené čtyřhře. Zde je návod, jak sledovat zápas v USA.

Jak se bavit venku, když nikdo z vašich přátel není doma. Může se cítit osaměle, pokud se s vámi vaši přátelé nemohou potloukat venku, ale existuje mnoho aktivit, které si můžete užít, když jste sami! Pokud si chcete odpočinout ...

Jak pěstovat Jicamu. Jicama nebo Pachyrhizus erosus je vinná réva, která pochází z Mexika, ačkoli většina lidí zná její kořen, který se používá při vaření. Jicama, také známá jako yam bean, najdete na stolech v mexických restauracích ...

Oba 1: 1, Raiders a Vikingové se sejdou v neděli ve 3. týdnu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.