Jak se stát skvělou servírkou

Práce jako servírka může být smršť, ať už jste zkušený zaměstnanec nebo jste právě vstoupili do oboru. Chcete -li být skvělou servírkou, budete muset pracovat efektivně tím, že budete znát nabídku, provádět více úkolů, předvídat požadavky zákazníků a dodržovat další nejlepší postupy obsluhy. Je také dobré připravit se na běžné scénáře na pracovišti, naučit se zlepšovat interakce se zákazníky, abyste získali lepší tipy, a seznámit se s jakýmikoli pravidly nebo zvyky specifickými pro restauraci, ve které pracujete.

Metoda 1 ze 4: Pracujte efektivně a efektivně

 1. Obrázek s názvem 41307 1

  1 Vždy vypadejte reprezentativně. Pokud nosíte uniformu, udržujte ji ve výborném stavu - vyžehlená, bez skvrn a úhledná. Pokud neexistuje uniforma, noste dobře udržovaný, mírně formální oděv. To dává zákazníkům lepší první dojem a udělá vašeho šéfa šťastným. Pravidelně kontrolujte svůj vzhled, abyste zjistili, jestli vypadáte rozcuchaně nebo jste na sebe něco vylili, aniž byste si toho všimli.
  • Udržujte své nehty čisté a uklizené.
  • Noste hezky vypadající boty, ne tenisky, a mějte je pevně svázané. Nikdy nenoste sandály.
  • Zdržte se nošení parfému nebo kolínské vody, protože někteří hosté mohou být na tyto vůně alergičtí. Podobně se snažte nekouřit před prací nebo během přestávky, protože to může zanechat nepříjemný zápach.
  • Udržujte šperky a make -up jemné a nenápadné.


 2. Obrázek s názvem 41307 2

  2 Seznam se důkladně seznamte. Znalost každé položky v nabídce vám ušetří spoustu času a starostí s přijímáním objednávek. V případě potřeby si jídelníček nastudujte, abyste se vyhnuli chybám a pomalým objednávkám.
  • Seznamte se s každou možností každé objednávky. Pokud si zákazník objedná sendvič, měli byste vědět, které chleby jsou k dispozici, na kterých stranách je sendvič umístěn a jak tyto otázky jasně formulovat.
  • Zjistěte, která jídla obsahují maso, mléčné výrobky a běžné alergeny, například arašídy. Buďte připraveni navrhnout podobné alternativy zákazníkům, kteří tyto přísady nemohou jíst.
  • Seznamte se s denními speciálními nabídkami před každou pracovní směnou.
 3. Obrázek s názvem 41307 3

  3 Navrhněte další nákupy. Zdvořile se zeptejte, zda by zákazník chtěl drink, přílohu nebo upgrade své objednávky. Vedení vás za to bude milovat a vaše tipy se budou zvyšovat, když vaši zákazníci nakoupí více.
  • Zjistěte, které likéry jsou drahé a kvalitní. Navrhněte jejich použití, když zákazník požaduje míchaný nápoj.
  • Vždy se zeptejte, zda by stůl chtěl předkrm.
  • Nikdy nebuďte dotěrní nebo klamaví. Zdvořile tuto možnost zákazníkovi prezentujte a nesnažte se vydávat upgrade, jako by byl zdarma.
 4. Obrázek s názvem 41307 4

  4 Více úkolů. Budete mít mnohem snazší směnu, pokud dokážete splnit tři úkoly během jedné cesty do kuchyně a zpět. Vezměte si prázdné nádobí ze stolů, kdykoli jste na cestě do kuchyně. Naplňte podnos, když několik stolů chce koření, nápoje nebo podobné položky, místo aby je prováděly jeden po druhém.
  • Pokud nejste zkušená servírka, která si dokáže s jistotou zapamatovat každý úkol, okamžitě si zapište své objednávky a udělejte si další poznámky, pokud si potřebujete zapamatovat, že máte něco udělat za pět nebo deset minut.
 5. Obrázek s názvem 41307 5

  5 Řiďte svůj čas dobře. Sledujte, jak dlouho to trvá, než jste zkontrolovali každý stůl, a seznamte se s tím, jak dlouho trvá uvaření každého jídla. Plánujte navštívit každý stůl poté, co dokončí každý kurz. Pohybujte se svižně bez běhu a snažte se udržovat stabilní tempo, aby vše běželo hladce.
  • Předejte své znalosti čekací doby zákazníkovi. Pokud si někdo objedná dobře upečený steak, dejte mu vědět, že to bude trvat déle. Pokud polévka právě došla a kuchař potřebuje uvařit novou, dejte zákazníkovi vědět, jak dlouho to bude trvat, a navrhněte alternativu.
 6. Obrázek s názvem 41307 6

  6 Jídlo zkontrolujte, než ho přinesete zákazníkovi. Obzvláště když se jedná o speciální požadavky, můžete každému ušetřit spoustu bolesti hlavy tím, že se ujistíte, že je objednávka správná, než ji přinesete ke stolu.
  • Pokud byla objednávka pokazena, dejte vědět kuchyni a zákazníkům. Omluvte se za další zdržení a pokud je to ve vaší restauraci povoleno, zkuste jim dát zlevněné jídlo nebo něco navíc, abyste to nahradili.
 7. Obrázek s názvem 41307 7

  7 Předvídejte běžné požadavky. Většina zákazníků chce ke svému hamburgeru kečup. Děti často shazují stříbro. Jakmile zjistíte, které požadavky jsou u kterých jídel a zákazníků oblíbené, přineste je předem ke stolu. Šetří to čas vám i zákazníkům a cítíte, že je o vás postaráno.
  • Extra stříbro, balíčky koření a ubrousky můžete mít v kapse zástěry, pokud ji máte.
 8. Obrázek s názvem 41307 8

  8 Nenechte špatný tip zničit vaši směnu. Nikdy si u stolu nestěžujte na špatný tip, bez ohledu na to, jak skvělé byly vaše služby. Nejen, že byste se mohli nechat vyhodit, ale také vás to nastaví jako stěžující si typ a vytvoří špatné vztahy s ostatními čekajícími zaměstnanci.
  • Někteří lidé nikdy vhodně nespropitují bez ohledu na službu. Ostatní si nemusí dovolit spropitné nebo mohou být na návštěvě ze země, kde spropitné není běžnou praxí.
 9. Obrázek s názvem 41307 9

  9 Nikdy nesedejte a nic nedělejte. Pokud nemáte žádné zákazníky, o které byste se měli starat, vyčistěte! V restauraci je vždy co dělat. Ukažte svému zaměstnavateli, že jste schopni převzít iniciativu a tvrdě pracovat.
  • Pokud vaše aktuální tabulky nevyžadují pozornost, podívejte se také na ostatní zákazníky. Někteří z nich se možná pokoušejí označit servírku za malý požadavek, který můžete vyplnit, aniž byste šlápli na prsty jejich obsluhy.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 1 Kvíz

vysvětlit systém bodování tenisu

Jak byste se měli líčit před příchodem do práce?

Vypadá to tedy dramaticky.

Zkus to znovu! Dramatický make-up s vysokým dopadem je nejlépe rezervován na noci ven, než když pracujete. Jako servírka chcete vypadat reprezentativně, ale ne rušivě. Hádej znovu!

Vypadá to tedy jemně a přirozeně.

Absolutně! Jemný, nenápadný make -up může skutečně rozzářit váš obličej, aniž byste vypadali zjevně „nalíčeni“. Nepřehánějte to, ale líčení se nemusíte úplně vyhýbat. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Ve skutečnosti byste neměli používat make -up do práce, pokud jste servírka.

Ne nutně! Pokud obvykle nenosíte make -up, nemusíte se do jeho používání nutit. Ale je úplně v pořádku, že číšnice nosí make -up, pokud je to uděláno správně. Vyberte jinou odpověď!

Chcete další kvízy?

Metoda 2 ze 4: Řešení specifických situací

 1. Obrázek s názvem 41307 28

  1 Při objednávání dětí věnujte pozornost rodičům. Dítě by si mohlo zkusit objednat nezdravé jídlo, kofeinový nápoj nebo jiný předmět, který by rodiče mohli odmítnout. Dejte rodičovi možnost vznést námitku, než objednávku zopakujete.
  • Pokud rodiče nevěnují pozornost, zopakujte objednávku hlasitě a jasně a oslovte celý stůl. To jim dává další šanci si toho všimnout.
  • Poté, co rodič vznesl námitku, můžete před malými dětmi hádku uhladit slovy: „Omlouváme se, už nám došla soda, mohu vám přinést něco jiného?“
  • Pokud osobně nesouhlasíte s něčí volbou, nic neříkejte. O tom musí rozhodnout rodiče, pokud příkaz jasně neporušuje zákon, například podávání alkoholu dítěti.
 2. Obrázek s názvem 41307 29

  2 Neumisťujte nebezpečné předměty do blízkosti dětí. Pokud podáváte teplá jídla, odkládáte kovové nádobí nebo dáváte na stůl nějaký jiný potenciálně nebezpečný předmět, udělejte to poblíž rodičů a oslovte je „Tady jste, pane/madam“, pokud potřebujete upoutat jejich pozornost .
 3. Obrázek s názvem 41307 30

  3 Udělejte co nejrychlejší kulinářský zážitek rodičům s dětmi. Děti a malá batolata mají obvykle krátkou dobu pozornosti, a pokud se jídlo protáhne, mohou trpět i rodiče a celá restaurace. Přihlaste se k nim častěji než u jiných tabulek a provádějte více úloh najednou, abyste proces urychlili.
  • Zeptejte se, zda si místo dvou návštěv můžete objednat nápoje a jídlo společně.
  • Pokud si jeden ze zákazníků objedná jídlo, které bude trvat velmi dlouho, navrhněte rychlejší připravenou alternativu.
  • Toto je vzácná situace, kdy byste měli přinést šek, když se blížíte k vyčištění konečných pokrmů. Stále byste se měli ptát, jestli jsou zákazníci hotovi jako první.
  • Nenechte zákazníky cítit, že se je pokoušíte vyhodit. Mnoho unavených a zaneprázdněných rodičů ocení vaši rychlou službu, ale pokud jsou naštvaní, ustupte a nechte je pokračovat v jídle svým vlastním tempem.
 4. Obrázek s názvem 41307 31

  4 Zůstaňte neutrální v hádkách, kdo zaplatí. Pokud více zákazníků u jednoho stolu požaduje platbu, zkuste šek umístit do středu stolu, místo do blízkosti jednoho z nich. Jen se usmějte a řekněte, že se vrátíte a vyzvednete si to, pokud se vás pokusí zapojit do hádky.
 5. Obrázek s názvem 41307 32

  5 Pochopte, jak podávat čaj a kávu. Lidé svůj čaj a kávu berou velmi vážně a vyplatí se vědět, jak je podávat tak, aby byla většina lidí šťastná. Ignorujte tuto radu při servírování štamgastů, pokud víte, že jim jejich nápoj určitým způsobem chutná (na což byste si měli dát pozor).
  • Pijáci čaje jsou na přípravu často vybíraví. Vždy si buďte jisti, že víte, jakou odrůdu čaje si objednali, a na bocích poskytněte dostatek mléka, kousky citronu a cukru, aby si mohli svůj nápoj přizpůsobit.
  • Nenaplňujte čaj ani kávu, aniž byste o to požádali zákazníka. Možná měníte jejich pečlivě připravený nápoj.
  • Nedávejte lžíci do čaje nebo kávy, než ji odnesete zákazníkovi. Snižuje se tím teplota nápoje, což někteří zákazníci neocení.
 6. Obrázek s názvem 41307 33

  6 Zeptejte se strávníků, jestli by si při objednávce kofeinu nebo alkoholu dali vodu. To je důležitější pro lidi, kteří jedí jídlo, než pro lidi v baru. Mnoho lidí rádo pije vodu, aby působilo proti dehydratačním nebo náladovým účinkům těchto látek.
  • Toto pravidlo možná nebudete moci dodržovat v oblastech mimo Spojené státy, kde je podávání vody méně obvyklé nebo přichází s cenovkou.
 7. Obrázek s názvem 41307 34

  7 Nikdy nedávejte předmět z podlahy zpět na stůl. I když je to jen papírová reklama nebo solnička, měli byste ji vyměnit za novou z kuchyně. Vaši zákazníci nechtějí mít na stole „choroboplodné zárodky“.
 8. Obrázek s názvem 41307 35

  8 Procvičujte si specializované úkoly ve svém vlastním čase. Nejčastěji se jedná o otevření láhve vína. Mnoho servírovacích úkolů, které považujete za obtížné, lze snadno nacvičit, když si „naservírujete“ večeři, takže jejich učení nezabere příliš času.
  • Většina číšníků, kteří mají otevřít víno, se očekává, že tak učiní před zákazníky, kteří si ho objednali. Procvičte si tento úkol, aby vypadal hladce a přirozeně.
 9. Obrázek s názvem 41307 36

  9 Vyberte vhodnou hudbu a změňte výběr. Pokud máte výběr hudby pod kontrolou, udržujte jej na relativně nízké hlasitosti a zvolte něco přiměřeného náladě. Nikdy nepřehrávejte celé album; smíchejte to, aby měl zákazník, kterému se ten umělec nelíbí, další šanci slyšet něco, co ho baví.
  • Zákazníci v kavárně nebo jíst během dopoledne a brzy odpoledne si obvykle užívají uklidňující, nenápadnou hudbu. Klasická hudba je dobrá volba.
  • Zákazníci, kteří jedí večer, si mohou užít energičtější hudbu, která se však velmi liší v závislosti na atmosféře podniku. Většina stále chce nízkou hlasitost, aby mohli mluvit se svými přáteli. V každém případě waitstaff zřídka dělá hudební rozhodnutí pro nejrušnější nebo nejformálnější denní dobu.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 2 Kvíz

Co byste měli dělat, pokud nesouhlasíte s něčím, co si objednalo dítě?

Vyjádřete svůj nesouhlas rodičům.

Ani náhodou! Není vaší povinností hlídat, co je a co není v pořádku, aby si dítě objednalo, pokud nejde o něco nezákonného, ​​jako je alkohol. Vaši zákazníci neocení, že se jim snažíte říct, co je pro jejich rodinu vhodné. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Hladce navrhněte, aby si dítě objednalo něco jiného.

Nepřesně! Pokud rodiče nevěnovali pozornost, když jejich dítě objednalo, je v pořádku, když jim objednávku zopakujete, abyste se ujistili, že souhlasí. Ale neměli byste říkat nic ve smyslu: „Nechtěli byste raději [jinou věc]?“ Vyberte jinou odpověď!

Lež a řekni, že jsi z toho, co neschvaluješ, venku.

Zkus to znovu! Je v pořádku to udělat, pokud se dítě pokouší objednat něco, co jejich rodiče nechtějí, aby měli - rodiče pochopí, co děláte. Neměli byste ale svým dospělým zákazníkům lhát, protože pokud to zjistí, budou jen zlobit. Vyberte jinou odpověď!

Nechte si svůj názor pro sebe.

Ano! Jako servírka není vaší povinností hlídat dietu někoho jiného, ​​včetně dětí. Pokud se dítě nepokouší objednat něco, co mu ze zákona není dovoleno mít - řekněme alkohol -, měli byste mu dovolit dostat vše, s čím jsou jeho rodiče v pořádku, bez ohledu na vaše osobní pocity. Přečtěte si další kvízovou otázku.

gta v tenis

Chcete další kvízy?

Metoda 3 ze 4: Interakce se zákazníky za účelem získání lepších tipů

 1. Obrázek s názvem 41307 10

  1 Představit se. Jakmile si sednou, navažte oční kontakt se zákazníky a okamžitě se představte. Tím začíná konverzace pravou nohou, v průměru vede k lepším tipům a dává jim zdvořilý způsob, jak později upoutat vaši pozornost.
  • Vícenásobné úkoly tím, že se představíte při rozdávání nabídek a zkontrolujete, zda má každý zákazník dostatek stříbra a ubrousků.
 2. Obrázek s názvem 41307 11

  2 Zůstaňte zdvořilí, přátelští a nápomocní, a to i vůči rozzlobeným zákazníkům. Když mluvíte se zákazníky, vždy používejte uctivé podmínky adresy, jako je pane, madam a slečna. Chovejte se přátelsky a pozitivně, aby se vaši zákazníci cítili co nejpohodlněji.
  • Zeptejte se zákazníka, zda už ve vaší restauraci večeřel-v případě nových zákazníků je tak můžete přivítat a nabídnout vám pomoc s nabídkou.
  • Působí přátelsky, ale nezapojujte se do konverzace zákazníka, pokud o to nebudete požádáni. Udělejte svou práci a poté nechte zákazníka jíst nebo mluvit v relativním soukromí.
  • Vždy pamatujte na úsměv. Bez ohledu na to, jak mohou být zákazníci nebo spolupracovníci dráždiví, jednoduše si nasaďte příjemnou tvář a nasajte ji-ušetří vám to spoustu dramatu!
  • Nemluvte ani nemluvte o zákaznících, i když si myslíte, že vás neslyší. Při diskusi o nich zůstaňte zdvořilí a uctiví v případě, že jsou v doslechu.
 3. Obrázek s názvem 41307 12

  3 Respektujte osobní prostor zákazníka. Nikdy si nesedejte ke stolu, abyste přijali objednávku. Nepodávejte si ruce ani neobjímejte, pokud nejste se zákazníkem osobními přáteli nebo si s nimi nepodáváte ruce podle zásad restaurace. Další fyzické interakce závisí na atmosféře místa, kde pracujete, a na tom, zda jste muž nebo žena.
  • Studie amerických restaurací ukazují, že ženy, které se lehce dotknou zákazníka na rameni, ruce nebo paži, dostanou v průměru od tohoto zákazníka lepší tipy. To by mělo být provedeno pouze tehdy, když se zákazník jeví uvolněně a pohodlně, a nikdy, pokud je zákazník na rande se ženou. Buďte spíše přátelští než flirtující.
 4. Obrázek s názvem 41307 13

  4 Osobně informujte zákazníka o jeho objednávce. Požádá -li zákazník o radu, buďte připraveni odpovědět na všechny jeho otázky nebo doporučit vaše oblíbené jídlo v každé kategorii. Pokud si zákazník objedná jídlo, na které se dostává mnoho stížností, zkuste doporučit jinou možnost.
  • Zákazníci mají rádi, když jim dáte „vnitřní lžíci“, ale neměli byste jít tak daleko, abyste uráželi jídlo, pokud nepracujete v neobvykle uvolněném prostředí. Místo toho je odvádějte od špatného jídla doporučením podobné, lepší možnosti jako „šéfkuchařova specialita“ nebo „můj osobní favorit“.
 5. Obrázek s názvem 41307 14

  5 Vyhovět všem rozumným požadavkům, které vaši zákazníci vznesou. Mnoho lidí má vážné důvody vyhýbat se některým přísadám, včetně potenciálně smrtelných alergií. Pokud nejste obeznámeni s každým jídlem v nabídce (což byste měli být), snažte se pro ně zjistit, jak se připravuje.
  • Nikdy zákazníkovi nelhejte a nedávejte mu přísadu, kterou požaduje, aby odstranil. Pokud nemůžete žádosti vyhovět, jednoduše to řekněte a navrhněte podobnou alternativu, kterou může zákazník sníst.
  • Neptejte se svých zákazníků. Mějte na paměti, že existuje mnoho důvodů pro žádosti o změnu nabídky, například náboženská, vegetariánská/veganská a kulturní dietní omezení. Pokud lze žádosti vyhovět, neptejte se, proč ji udělali!
 6. Obrázek s názvem 41307 15

  6 Opakujte objednávku zpět svým zákazníkům. Studie amerických zařízení ukazují, že obsluha, která zákazníkovi zopakuje objednávku, dostane další tipy. Jakkoli může být tento efekt velký nebo malý, dává zákazníkovi také možnost opravit chyby nebo změnit názor.
 7. Obrázek s názvem 41307 16

  7 Pravidelně kontrolujte své zákazníky a poskytujte jim aktualizace. Pokud jste právě dostali práci číšníka nebo servírky, může nějakou dobu trvat, než získáte představu o tom, jak často byste měli kontrolovat každý stůl. Přihlaste se alespoň pokaždé, když dokončují kurz nebo vypadají znuděně nebo podrážděně při čekání na jídlo.
  • Pokud je to možné, dejte jim konkrétní časový odhad, pokud se ptají, jak dlouho jídlo zabere.
  • Zastavte se a naplňte svým zákazníkům sklenici, kdykoli bude nízká, nebo se zeptejte, zda by si chtěli koupit další pro nenaplnitelné nápoje.
 8. Obrázek s názvem 41307 17

  8 Rychle vyčistěte staré nádobí, ale ne bez rozhovoru se zákazníkem. Před vyjmutím nádobí s jídlem se vždy zeptejte, zda zákazník skončil. Pokud zbývá hodně jídla, zeptejte se, zda bylo jídlo v pořádku.
  • Mnoho restaurací umožňuje svým obsluhujícím zaměstnancům poskytnout nespokojeným zákazníkům něco navíc, aby se vyrovnali se špatnými zkušenostmi. To by mohlo váš tip ušetřit.
 9. Obrázek s názvem 41307 18

  9 Přátelte se se svými štamgasty. Buďte přátelští k lidem, se kterými byste normálně nemluvili. Když někdo sedí ve vaší sekci více než jednou, věnujte mu čas a seznamte se s ním. Nepotřebujete se stát rychlými přáteli, ale pravděpodobně se nakonec stanete oblíbenými alespoň některými z nich.
  • Pamatujte si jejich jména a oblíbené nápoje, kde pracují atd. Udělejte z nich pocit, že jdou do restaurace navštívit přítele: vás!
  • Zkuste si zapsat vzhled a preference kohokoli, kdo navštíví více než jednou. Na zákazníka udělá dojem, když víte, jak mu jeho steak chutná při třetí návštěvě.
 10. Obrázek s názvem 41307 19

  10 Nepředpokládejte, že zákazník chce šek, ale ani je nenechávejte čekat. Zeptejte se, jestli pro ně můžete získat ještě něco, a tím se jim otevře příležitost požádat o dezert, vyndaný předmět/tašku nebo šek.
  • Pokud uvedou, že nepotřebují nic jiného, ​​zeptejte se, zda jsou připraveni na kontrolu.
  • Pokud se vás musí zeptat, obvykle to znamená, že spěchají, nebo jste od posledního zkontrolování na stole čekali příliš mnoho času.
  • Nikdy se neptejte zákazníka, zda potřebuje změnu. Řekněte „Hned se vrátím s vaší změnou“, pak se vraťte a nechte celou částku na stole.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 3 Kvíz

Co byste měli udělat, pokud se vás zákazník zeptá na radu, co si objednat?

Doporučte jídlo, které máte obzvlášť rádi.

Pěkný! Neměli byste urážet žádná jídla, která vaše restaurace podává, takže je lepší si promluvit o dobrém jídle, než ošklivit nepříjemné. A spoustě zákazníků se líbí `` naběračka '', když vědí, která jídla patří mezi oblíbené zaměstnance. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Poraďte jim, aby si neobjednali jídlo, které považujete za podřadné.

Ani náhodou! Neodstraňujte žádné z jídel ve vašem menu, i když je osobně nesnášíte. Díky tomu budete vypadat neslušně a neprofesionálně. Nakonec chcete navodit dojem, že jídlo ve vaší restauraci je dobré. Zkuste jinou odpověď ...

Nedávejte jim svůj názor.

Ne tak docela! Pokud se vás někdo zeptá na váš názor, nepřekračujte své limity. Jen se ujistěte, že se vyjadřujete správným způsobem, abyste nevypadali špatně ani vy, ani vaše restaurace. Zkuste jinou odpověď ...

Chcete další kvízy?

restaurování tenisových bot

Metoda 4 ze 4: Učení v nové práci

 1. Obrázek s názvem 41307 20

  1 Naučte se menu předem. Při pohovoru buďte proaktivní a požádejte o nabídku, kterou si vezmete s sebou. Prostudujte si to sami, abyste se seznámili s dostupným jídlem. Řetězové restaurace mají skvělé školicí programy, které vás provedou nabídkou a kuchyní; bary a menší místa očekávají, že se budete učit sami.
 2. Obrázek s názvem 41307 21

  2 Ukažte se do práce brzy. Dochvilnost je důležitá pro jakoukoli práci, zvláště tu, se kterou jste právě začali. Restaurace jsou ve špičce obzvláště rychlá a uděláte dobrý dojem, pokud jste připraveni pracovat na tečce nebo dokonce trochu předem.
 3. Obrázek s názvem 41307 22

  3 Poslouchejte pozorně zkušené zaměstnance. I když jste dříve pracovala jako servírka, měli byste věnovat pozornost podrobnostem svého nového zaměstnání. Každá restaurace dělá věci trochu jinak a pozornost během školení vám umožní dělat svou práci plynuleji. Samozřejmě nikdy neuškodí být ohleduplný ke svému šéfovi a spolupracovníkům, než aby jste je sfoukli frázemi typu „Už to vím“.
 4. Obrázek s názvem 41307 23

  4 Držte krok. Pokud jste nikdy předtím nepracovali v rušné restauraci, mohli byste být překvapeni, jak rychlá a vyčerpávající práce to je. Udělejte vše, co je v vašich silách, abyste udrželi tempo druhého obsluhujícího personálu. Jak si na práci zvyknete, budete to mít o něco jednodušší. Na začátku budete možná muset prosadit.
 5. Obrázek s názvem 41307 24

  5 Plňte nepříjemné úkoly, aniž byste si stěžovali. Začnete ve spodní části totemu, ale stěžováním se nedostanete nahoru. Vyčistěte stoly a pracujte v nepříjemných hodinách, pokud o to budete požádáni, a pamatujte si, že budete mít větší výběr, jakmile budete více usazení.
 6. Obrázek s názvem 41307 25

  6 Kritiku přijímejte s nadhledem. Čekací stoly se mohou zdát trochu bezohledné, protože někteří číšníci vám budou osobně vyčítat, pokud si myslí, že jste přispěli ke špatné zákaznické zkušenosti (a tedy špatnému tipu). Vězte, že jakmile se provazy naučíte, dostanete méně kritiky a zkuste se usmát a nenechte to k sobě dostat.
  • To rozhodně neplatí o každé restauraci. Nebojte se přihlásit se na čekající práci, dokud neznáte atmosféru podniku.
 7. Obrázek s názvem 41307 26

  7 Dobrovolně pracujte na směny navíc. Zejména na začátku chcete, aby vedení a spolupracovníci věděli, že jste spolehliví. Jakmile víte, že zvládnete další směnu, dobrovolně vyplňte mezeru v plánu, abyste vynikli před svým novým šéfem.
 8. Obrázek s názvem 41307 27

  8 Ptejte se, když nevíte, jak něco udělat. Projevte zájem naučit se konkrétní dovednosti nebo restaurační postupy. Pokud se bojíte udělat chybu, vždy se zeptejte, jak něco udělat. Lidé vědí, že jste noví, a měli byste být schopni najít alespoň jednoho člověka, který ocení, když se zeptáte.
  • To neznamená, že byste měli zpochybňovat svou práci. 'V kolik mám vystoupit?' nebo 'Musím to udělat?' jsou běžné fráze, které budou dráždit vaše spolupracovníky a zaměstnavatele.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 4 Kvíz

Je špatný nápad zeptat se svých spolupracovníků ...

Pokud opravdu musíte dělat fušku, jste zadáni.

Že jo! Pokud vám bude přidělena nepříjemná práce, udělejte to bez stěžování. Když zpochybňujete svou práci, budete vypadat nezralě a nespolehlivě. Přečtěte si další kvízovou otázku.

O konkrétních postupech restaurace.

Ne tak docela! I když jste už dříve servírovaly, každá restaurace je jiná. Nebojte se zeptat na to, jak tato konkrétní restaurace dělá věci, protože tyto otázky vám pomohou aklimatizovat se rychleji. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Jak zlepšit své servírky.

Ani náhodou! Je zcela v pořádku požádat své spolupracovníky o zpětnou vazbu. Než to uděláte, ujistěte se, že jste schopni elegantně zvládnout jakoukoli kritiku, kterou vám mohou dát. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak si servírka pamatuje, jaké jídlo jde na jaký stůl? Tabulky jsou obvykle číslovány, takže když přijmete objednávku zákazníka, zapíšete/klepnete na číslo tabulky. Časem se naučíte pamatovat si také tváře a pozice zákazníků, protože zákazníci oceňují, že si pamatujete, kdo si co objednal. Nebo to také jednoduše napište/klepněte.
 • Otázka Nejtěžší je zapamatovat si každou ingredienci, která se objeví v naší nabídce, a pracuji tam 4 roky. Co můžu dělat? Tom de backer Nejlepší odpovídač To je v pořádku, nikdo neočekává, že budete neustále vědět všechno. Můžete si je zapsat na cheat list v kapse nebo na přepážce. Když neznáte všechny přísady, jednoduše řekněte: „Zkontroluji to a hned se vrátím.“
 • Otázka Jak mohu získat větší tipy? Úsměv. Představte se jménem, ​​buďte pohotoví se službou. Ukažte, že vám záleží na jejich zkušenostech.
 • Otázka Mám se zeptat, zda má někdo alergii, než si objedná? Tuto otázku můžete, ale také můžete uložit, když si člověk objedná jídlo, o kterém víte, že má jídlo, které může způsobit alergie. Tímto způsobem nebudete klást zbytečné otázky, ale můžete dvakrát zkontrolovat objednávky, které mají běžné alergeny.
 • Otázka Jak poznám, že je úsměv přehnaný? Pokud máte pocit, že je vám úsměv nepříjemný, zkuste ho trochu zjemnit. Nejlepším ukazatelem je zjistit, zda vám někdo nevěnuje zábavný pohled.
 • Otázka Na jakém typu podniku kromě nočních klubů vydělávají servírky nejvíce peněz? Ve špičkových restauracích mohou servery dobře vydělávat šesticiferné roční částky včetně tipů.
 • Otázka Existuje nějaká možnost, že by mohla být povýšena servírka? Tom de backer Nejlepší odpověď samozřejmě. Můžete se stát hlavní servírkou, vedoucím týmu, maitre d 'nebo dokonce můžete začít podnikat.
 • Otázka Jak dlouho mám čekat, než jim seberou talíře atd.? Jessie Chen Počkejte, až všichni u stolu dojedou a posbírají talíře, pokud nepřijde nový chod a v cestě vám nebudou stát staré a hotové pokrmy.
 • Otázka Může někdo randit se svým zákazníkem? Tom de backer Nejlepší odpovídač Jistě. Číšník nebo servírka vás dostane do kontaktu se spoustou lidí, což je dobrý způsob, jak někoho poznat. Snažte se však udržet práci a romantiku odděleně.
 • Otázka Právě jsem dostal práci jako servírka, jak se mohu naučit menu a jak mohu být dobrou servírkou? Elizabeth Klingler Cvičte doma! Možná si můžete zacvičit s přítelem, členem rodiny atd. Přečtěte jim nabídku a pak předstírají, že něco vybrali. Projděte si objednávku znovu a znovu, abyste se zorientovali v nabídce. Chcete -li být dobrou servírkou, nikdy neříkejte, že se zákazník mýlil. Na některých místech, pokud dostanete objednávku špatně, budete muset za objednávku zaplatit místo zákazníka. I když zákazník udělal chybu, nikdy to neříkejte a pěkně řekněte, že to napravíte a budete pokračovat ve svém dni. Jednou mi to udělala servírka a stěžovala si do očí, že bude muset zaplatit za jídlo, na kterém udělala chybu, a nebylo to příjemné.

Populární Problémy

Tiger Woods se vrací na tento týden na Memorial Tournament. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat turnaj online naživo.

Získávání řezů a škrábanců je součástí každodenního života. Většinu času se tyto rány hojí bez obtíží. Někdy však do zranění vstoupí bakterie a způsobí infekce, které mohou být nebezpečné. Včasná detekce infekce způsobí ...

Jak relaxovat a přitom střílet. Přiznejme si to: záběry mohou být děsivé. Mnoho lidí má strach z jehel nebo injekcí, což je zcela normální. Je však důležité si uvědomit, že výstřely bolí jen asi tři sekundy, a pak ...

Leander Paes bude titulkem Bengaluru Open, které začíná 10. února.

Na veletrhu Qatar Exxonmobil Open 2020, který začíná 6. ledna, nebude o hvězdnou sílu nouze.

Jak zastavit arteriální krvácení. K arteriálnímu krvácení dochází, když poranění nebo nehoda přeruší hlavní tepnu. Je vzácné, že se někdy setkáte s tímto typem krvácení, ale všimnete si rozdílu, protože krev vyjde v ...