Jak se zbavit tesařských včel

Včely tesařské jsou benigní stvoření, která jsou pro člověka většinou neškodná, ale která mohou dřevěným konstrukcím velmi uškodit. Včely tesařské jsou tak pojmenovány, protože vrtají do dřeva, aby snesly vajíčka a postavily si hnízda. Jsou také opylovači, což je činí velmi důležitými pro pomoc pěstování plodin a zahrad. Naštěstí existuje několik způsobů, jak se zbavit tesařských včel, některé bez použití insekticidu, a zabránit jim v tom, aby způsobili další škody na vašem majetku.

Metoda 1 ze 3: Zbavte se tesařských včel bez insekticidů

 1. Obrázek s názvem Zbavte se tesařských včel Krok 1

  1 Přehrávejte hlasité zvuky z reproduktorů a povzbuzujte včely poblíž, aby odešly. Včely tesařské jsou notoricky citlivé na hluk (což ve skutečnosti může být citlivost na vibrace). Umístěte boombox nebo hlasité reproduktory vedle oblasti, kterou zamořili, a pouštějte 2-3 dny hlasitou hudbu, abyste je povzbudili k odchodu.
  • Tato metoda je jedním z nejbezpečnějších a nejméně obtěžujících prostředků, jak se zbavit tesařských včel.
  • Existuje šance, že se včely nakonec vrátí do oblasti zamoření poté, co je rozptýlíte hlasitými zvuky. Pro dosažení nejlepších výsledků proveďte preventivní opatření na dřevěné konstrukci, jakmile všechny včely odešly.
  • Pokud máte poblíž sousedy, ujistěte se, že jim dáte vědět, že plánujete použít hluk, abyste se zbavili napadení včel, než začnete tento proces. Hlasitá hudba jim může být nepříjemná.


 2. Obrázek s názvem Zbavte se tesařských včel Krok 2

  2 Napadená místa postříkejte přírodním citrusovým sprejem. Nakrájejte kůru z několika různých citrusových plodů (pomeranč, citron, limetka, grapefruit) a uvařte je v mělkém hrnci naplněném vodou. Naplňte láhev s rozprašovačem vodou z extraktu z citrusů a nastříkejte s ní nory tesařských včel.
  • Včely tesařské, stejně jako ostatní hmyz, mají přirozenou averzi k citrusovému oleji (proto kůže a kůra chrání plody uvnitř-aby se držely daleko od predátorů), a proto jim bude vadí zejména váš sprej s citrusovým extraktem. Tento sprej nezabije včely, ale přiměje je, aby chtěli opustit jakékoli dřevo, ve kterém si postavili hnízdo.
  ODBORNÁ TIP

  David Williams  Specialista na včelařství a odstraňování včel David Williams je profesionální specialista na včelaře a odstraňování včel s více než 28 lety včelařských zkušeností. Je vlastníkem Bzz Bee Removal, společnosti pro odstraňování včel se sídlem v San Francisco Bay Area. Bzz Bee Removal lokalizuje, odchytává a transportuje včely místním včelařům, aby se předešlo poruchám kolapsu včelstev. David Williams
  Specialista na včelaře a odstraňování včel

  Expertní trik: Chcete-li netoxický způsob, jak se zbavit tesařských včel, naplňte rozprašovací láhev mýdlovou vodou a poté tento roztok nastříkejte přímo do otvoru. To zabije včelku a pak můžete díru utěsnit, abyste zabránili vniknutí vlhkosti nebo jiných včel dovnitř. 3. Obrázek s názvem Zbavte se tesařských včel Krok 3

  3 Kolem hnízda naneste mandlový olej nebo esenci k odpuzování včel. Stejně jako citrusový sprej je mandlový olej a mandlová esence další vyzkoušenou a opravdovou možností, která odpuzuje tesařské včely. Umístěte olej kolem hnízda a viditelných včelích otvorů, abyste včely povzbudili k odchodu a zabránili budoucímu opětovnému zamoření.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se tesařských včel Krok 4

  4 Umístěte fyzickou past na včely, která se bude vábit a chyťte tesařské včely. Velmi neinvazivním způsobem, jak se zbavit napadení včel, je koupit past na včely a umístit ji poblíž oblasti zamoření. Pasti přiláká tesařské včely a zabrání jejich úniku, čímž pomalu sníží populaci včel zamořujících váš domov.
  • Zavěste past přímo nad díry tesařských včel. Pokud nemáte zamoření, zavěšení pastí je také dobrou metodou prevence.
  • Pasti na včely najdete online, v obchodech proti škůdcům a v zahradnictví a v některých obchodních domech.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se tesařských včel Krok 5

  5 Zabijte tesařské včely, když jsou nejaktivnější, pomocí tenisové rakety. Na jaře létají tesařské včely a hledají nory ke kladení vajíček a ukládání pylu jako potravy pro larvy. To znamená, že jsou velmi aktivní po dobu 2-3 týdnů. Použijte badmintonovou nebo tenisovou raketu k efektivnímu plácnutí a zabíjení tesařských včel.
  • Pokud chcete zajistit, aby včely byly mrtvé poté, co je smeknete, můžete na ně také šlápnout s botami poté, co byly sraženy k zemi.
  • Protože mužské tesařské včely nejsou schopny bodnout a jsou to ty, které s největší pravděpodobností budou bzučet kolem hnízda, je nepravděpodobné, že by vás tato metoda bodla.
  • Všimněte si, že to není upřednostňovaný způsob, jak se zbavit napadení včel, protože tesařské včely jsou užitečné opylovače, které jsou nezbytné pro správné pěstování mnoha plodin.
 6. Obrázek s názvem Zbavte se tesařských včel Krok 6

  6 Nechte včelaře přemístit včelí hnízdo, pokud je nechcete zabít. Pokud se chcete zbavit problému s tesařskými včelami, aniž byste je zabili, je nejlepší kontaktovat profesionálního včelaře a nechat ho přemístit hnízdo. Možná jim za to budete muset zaplatit, ale bude to lepší, než když budete muset zabít velké množství včel. reklama

Metoda 2 ze 3: Používání pesticidů

 1. Obrázek s názvem Zbavte se tesařských včel Krok 7

  1 Aplikujte insekticidní prach v hlubokých norách, abyste zabili současné i budoucí včely. Insekticidní prach a prášky jsou nejúčinnějšími insekticidy pro aktivní hnízda včel tesařů, která byla vykopána hluboko do dřevěné konstrukce. Ruční prachovkou naneste insekticidní prach přímo do tesařských včelích otvorů, abyste zabili stávající včely a zabránili dalšímu růstu populace včel.
  • Aplikujte prach na noc, abyste minimalizovali své šance na bodnutí.
  • Insekticidní prach byste měli aplikovat pouze jednou za sezónu.
  • Mezi doporučené insekticidní prášky patří insekticid Sevin a Delta Dust.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se tesařských včel, krok 8

  2 Pokud není zamoření hluboké, použijte zbytkový tekutý insekticid. Pokud včely neměly čas zavrtat se hluboko do lesa, ve kterém je jejich hnízdo, můžete se vydat jednodušší cestou, jak postříkat insekticidy na nory, které vidíte. Bez ohledu na to, kde si koupíte zahradní techniku, je k dispozici řada insekticidů, které lze zakoupit. Zvažte nákup zbytkového insekticidu a nastříkejte je na díry tesařských včel, abyste se zbavili zamoření.
  • Mezi doporučené insekticidní spreje patří Cyzmic CS, Demon WP a FenvaStarCap.
  • Nejlepších výsledků dosáhnete postřikem insekticidu na otvory dvakrát na jaře v intervalech zhruba 3-4 týdnů.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se tesařských včel, krok 9

  3 Zabijte tesařské včely benzínem, pokud nemáte přístup k pesticidům. Osvědčeným prostředkem pro včely je stříkání benzínu nebo nafty do jejich nor jako „domácí“ pesticid. Použijte tuto metodu, abyste se vyhnuli stříkání skutečných insekticidů do dřeva.
  • Benzín i nafta jsou hořlavé kapaliny. Nepoužívejte je v blízkosti zdroje zapálení.
  • Vyvarujte se vniknutí benzinu na kůži nebo vdechnutí jeho výparů. Při aplikaci benzínu do otvorů noste respirátor N-95, ochranné brýle a rukavice.
  • Pokud používáte k roztírání benzínu rozprašovač, nezapomeňte jej označit a odložit pro budoucí použití pouze na benzín. Pravděpodobně nebudete chtít použít rozprašovač k postříkání rostlin vodou poté, co ji použijete na plynové tesařské včely.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se tesařských včel, krok 10

  4 Zvažte nástřik nory čističem karburátoru. I když to není nejšetrnější přípravek k hubení včel tesařů, je určitě účinný. Aerosolový čistič karburátorů, který má prodlužovací trubičku pro plechovku, buď okamžitě zabije včely, nebo je odradí od pobytu ve vašem domě.
  • Aerosolový čistič karburátoru lze levně koupit v každém obchodě s potřebami pro automobily.
  • Být velmi dávejte pozor, aby se vám to nedostalo do obličeje nebo očí; noste ochranu proti opotřebení a přečtěte si bezpečnostní opatření.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se tesařských včel, krok 11

  5 Najměte si deratizátora, aby vaše zamoření zvládl profesionál. Pokud útok na vaše zamoření tesařskými včelami není něco, co byste chtěli osobně udělat, je nejlepší najmout si vyhlazovače. Profesionální vyhlazovači vědí, co dělají, a dokážou váš domov efektivně zbavit včel. reklama

Metoda 3 ze 3: Prevence zamoření včel tesařem

 1. Obrázek s názvem Zbavte se tesařských včel, krok 12

  1 K zastavení reprodukčního cyklu použijte insekticidní prach. Nestačí jen zabít dospělé včely nebo reprodukující se samice; musíte zabít larvy včel v jejich hnízdech, aby se zabránilo jejich reprodukci. Aplikujte insekticidní prach do děr zakrytých tesařskými včelami, abyste zajistili usmrcení vylíhnutých larev.
  • Ujistěte se, že používáte k zastavení reprodukčního cyklu prach; jiné insekticidy se mohou absorbovat do dřeva nebo se opotřebovat, než se larvy vylíhnou.
  • Při prvním nanášení insekticidního prachu otvor neutěsněte. To nutí tesařské včely zavrtat nové otvory, což znamená, že existuje šance, že neprojdou insekticidem.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se tesařských včel, krok 13

  2 Poté, co byly všechny včely zabity, ucpejte otvory tesařských včel. Poté, co byly všechny včely odstraněny ze stávajících nor, utěsněte otvory zátkami, pudinkem nebo těsnicí hmotou, abyste zabránili jejich budoucímu použití jinými včelami.
  • Před ucpáním stávajících otvorů se ujistěte, že jsou všechny včely mrtvé. Jakékoli tesařské včely, které uvíznou v ucpávkách, jednoduše vyvrtají nové tunely do dřeva kolem nich.
  • Nejlepší čas na vyplnění těchto děr je v podzimních měsících.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se tesařských včel, krok 14

  3 Obarvěte nebo natřete venkovní dřevěné povrchy, abyste odradili zamoření včel. Přestože tesařské včely mohou napadnout všechny dřevěné povrchy, dávají přednost neupravenému dřevu. Natřete nebo lakujte všechny neošetřené dřevěné povrchy venku, které mohou přilákat tesařské včely.
  • Malované dřevo odradí od zamoření o něco lépe než mořené dřevo, ale rozdíl je ve skutečnosti okrajový.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se tesařských včel, krok 15

  4 Na jaře postříkejte dřevěné povrchy insekticidem. Posledním krokem k prevenci zamoření tesařských včel je postřik insekticidem na venkovní dřevěné povrchy, které mohou přilákat tesařské včely. Pokud byste raději nepoužívali insekticidy, účinným odstrašujícím prostředkem je také zavěšení pastí na včely poblíž dřevěných povrchů.
  • Obzvláště zranitelné oblasti zahrnují spodní vlečky, podpalubí a okenní parapety.
  • Neošetřené dřevo je obzvláště náchylné k napadení a mělo by být ošetřeno insekticidem, pokud nebylo natřeno nebo obarveno.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se mohu zbavit včel pod skladištěm? Nemohu se dostat do skutečného hnízda. Samuel C. Král Aplikujte insekticidní prach do všech děr, na které dosáhnete nebo na ně uvidíte. Zavěšení pastí na včely poblíž může fungovat tak, že mnohé včely zlikviduje. Pokud se skutečně nemůžete dostat do hnízda nebo děr, možná budete muset kontaktovat deratizátora.
 • Otázka Jsou všechna hnízda vyvrtaných děr? Máme několik vyvrtaných děr. Ne, ne všechny vyvrtané díry jsou hnízda. Chcete -li zjistit, zda jsou obydlené, podívejte se, do kterého včely tesařské létají dovnitř a ven.
 • Otázka Existuje mnoho vyvrtaných děr, jak poznám, kde je skutečné hnízdo? Měli byste je vidět létat dovnitř a ven. Podle mých zkušeností dávají přednost otvorům, které se otevírají směrem dolů k zemi, takže mohou být těžko rozpoznatelné, aniž by se přikrčily, aby se dívaly. Někdy můžete dokonce vidět, jak malé kousky pilin vypadávají z otvoru, jak se hromadí uvnitř.
 • Otázka Kolem mé zadní verandy létá asi 25. Jak najdu jejich hnízdo? Vaše veranda je jejich hnízdem. Podívejte se pod verandu a uvidíte jejich otvory.
 • Otázka Máme dřevěné zábradlí u zadních dveří a přicházejí za skvělou cenu! Malovali jsme a dokonce plnili těsnicí hmotou a včera jsme zjistili, že se tím také prokopali. Přikryli jsme lepicí pásku, která fungovala, ale je ošklivá! Co můžu dělat? Včely tesařské dávají přednost zvětralému měkkému dřevu. Umístěte neošetřené, nenatřené desky z měkkého dřeva do oblastí, kde máte problémy. Místo toho vyvrtají své otvory do těchto desek a položí vajíčka do těchto „hnízd“. Poté, co se stanou neaktivní ve vaší oblasti (kolem listopadu nebo prosince), vezměte desky do zalesněné oblasti a nechte je tam. Když se objeví kolem poloviny března, budou od vás daleko. Mají tendenci se vracet tam, kde se narodili, aby si vytvořili vlastní hnízda a snesli vajíčka. Proto se vrátí do lesa a ne na vaši palubu nebo verandu. Exportovali jste svůj problém, aniž byste do svého sousedství zavedli toxické chemikálie.
 • Otázka Tesařské včely útočí na naše vnoučata v našem bazénu. Ve skutečnosti se ponořili do vody a koušou opravdu tvrdě a je to docela bolestivé. Jak to zastavím? Myslím, že to nejsou tesařské včely. Možná budete chtít nechat vyhubit, aby se na ně podíval.
 • Otázka Existují nějaké pasti, které mohu použít na tesařské včely? Měli jsme úspěch se starou amišskou metodou. Zavěste malé mělké vědra naplněné vodou a stříkáním mýdla do blízkosti včelích dírek. Vletí dovnitř, aby získali trochu vody, ale jejich křídla se pokryjí mýdlem a nemohou vyletět.
 • Otázka Funguje křemelina, pokud ji nastříknete do jejich děr a zabijete dospělé a larvy? Náš pronajatý carport má mnoho děr a tesařských včel. Většina otvorů je mezi 2 vodorovnými deskami, je to bezpečné pro vosy? Samuel C. Král Ano, kremelina je přírodní pesticid a zabíjí tesařské včely a jejich larvy.
 • Otázka IJak se zbavím tesařských včel, o kterých si myslím, že je slyším ve zdech svého domova? Rozhodně zavolejte vyhlazovače. Pokud jsou ve zdech, nemáte tušení, kolik jich může být.
 • Otázka Mohu použít expandující pěnovou izolaci, abych se zbavil tesařských včel? Zkusil jsem to. Vyplnilo to díry a vyšlo to všude, ale jakmile to bylo suché, včely byly hned zpátky.

Populární Problémy

Poté, co vyhrál Rafael Nadal, prohlásil, že si není jistý svým rozvrhem na zbytek roku. Nyní však Španěl potvrdil svou účast na poslední akci Masters v roce 2020.

„Find Love Live“, nová reality seznamovací show na TLC, má premiéru v neděli večer. Zde je návod, jak jej sledovat online bez kabelu.Není to tak dávno, co vědci a lékaři věřili, že počet neuronů, buněk a drah, které byly přítomny v našem mozku při narození, byl téměř vše, co by existovalo, takže bychom měli „použít nebo ztratit“, jak se říká jde. Vaše ...Někdy v roce 2018 koupil Roger Federer pozemek o rozloze 16 000 metrů čtverečních na břehu Curychského jezera.

Zde je návod, jak sledovat bezplatný přímý přenos stránky Michael 'MVP' vs Paul Daley a celého Bellatoru 216 online.Do očí bijící hloupost 20násobného šampiona Rafaela Nadala vyvolala šílenství sociálních médií.