Jak se zbavit farmářského opálení

Pokud jste si po dlouhém, slunečném dni venku zapomněli vzít opalovací krém, pravděpodobně se vám na rukou, obličeji a krku objevilo opálení od farmáře. Tyto opálené linie jsou nežádoucí a je známo, že se drží po zbytek léta, takže je těžké nosit určité oblečení, které zviditelňuje ty podivné opálené linie. I když odstranění nežádoucích linií opálení může trvat týden nebo dva, je možné obnovit rovnoměrný tón vaší pokožky, abyste se mohli rozloučit s tím nevzhledným farmářským opálením.Metoda 1 ze 3: Míchání ve vašem opálení

 1. 1 Každý den proveďte odlupování pokožky, aby se vaše opálení vybledlo. Exfoliace je proces odstranění horní vrstvy odumřelých buněk vaší pokožky, což pomůže rychleji se zbavit nepříjemných linií opálení. Když jsou odumřelé kožní buňky vymazány, vaše opálení se začne zesvětlovat a obnoví se váš původní odstín pleti.
  • Než začnete pozorovat rozdíl, může to trvat několik exfoliačních ošetření, takže zůstaňte trpěliví.
 2. 2 Vyberte si metodu exfoliace. Peeling je snadný a dokonce dobrý pro vaši pokožku. S několika různými metodami, ze kterých si můžete vybrat, opravdu záleží na tom, jak abrazivní chcete, aby exfoliace byla. Použití lufy nebo mycího hadříku a čisticího krému jsou dvě skvělé metody, jak začít.
  • Loufah bude nejúčinnější kvůli své hrubé struktuře. Pokud však máte citlivou nebo spálenou pokožku, vyhněte se používání lufy, protože může způsobit podráždění. Chcete -li použít, jemně drhněte pokožku kruhovými pohyby po dobu jedné až dvou minut a opakujte jednou denně ve sprše nebo koupeli. .
  • Krémový hadřík na praní a praní je nejlepší metodou pro citlivou pokožku, ale jeho působení bude trvat déle. Chcete -li použít, namočte hadřík do mýdla a jemně drhněte pokožku kruhovými pohyby po dobu tří až pěti minut jednou denně ve sprše nebo ve vaně.
 3. 3 Namočte do mléčné lázně, abyste urychlili odstraňování odumřelé kůže. Namáčení ve vaně s přidaným plnotučným mlékem působí jako přírodní peeling změkčením horních vrstev pokožky. Také dodává vlhkost zpět do vašich kožních buněk. Jakmile je vaše pokožka změkčená, odumřelé kožní buňky snáze odpadnou.
  • Věnujte nejméně pět až sedm minut plnotučnému mléku a vodě.
  • Opálené kožní buňky jsou již poškozeny a jsou na cestě ven, takže namočení ve vaně jim pomůže extra vytlačit.
 4. 4 K odstranění odumřelých kožních buněk použijte citronovou šťávu a cukr. Kyselina v citronové šťávě může pomoci rozbít částečně odumřelé kožní buňky, zatímco textura cukru poslouží k odlupování. Jednoduše nakrájejte citron na polovinu a šťávu vymačkejte s cukrem. Směs naneste na prací hadřík nebo konečky prstů a krouživými pohyby jej vetřete do pokožky.
  • Vyhněte se slunci alespoň hodinu poté, nebo se jen tmavší opálíte.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zakrývající vaše opálené linie

 1. 1 Na části pokožky, které nebyly opálené, naneste samoopalovací krém. Jedná se o bezpečnější a zdravější alternativu opalování pomocí UV paprsků. Při výběru samoopalovacího produktu začněte světlejší barvou s přidaným zvlhčovačem, který pomůže spojit nepříjemné linie opálení. Může být lákavé sladit samoopalovací krém s vašimi opálenými oblastmi pokožky, ale to by nebylo moudré. Pokud na neopálenou pokožku nanesete syté opalovací barvy, vytvoří to oranžovo-skvrnitou skvrnitost se šmouhami na kotnících a chodidlech, což jsou oblasti, které se těžko opalují.
  • Hydratační samoopalovací přípravky se snáze roztírají a mísí.
  • Postupné samoopalování trvá přibližně jeden týden, ale budou vypadat nejpřirozeněji.
 2. 2 Získejte opálení ve spreji od vyškoleného specialisty. Specialisté na sprejové opálení pomocí airbrush jemně nanesou falešné opálení, aby splynuli s vašimi tóny pleti a nabídnou vám příležitost nechat se opálit v polosoukromé atmosféře. Tyto typy opálení mohou trvat asi dva týdny a měly by zmizet stejnou rychlostí jako vaše přirozené opálení.
  • Platit za specialisty, kteří vám poskytnou opálení ve spreji, může být nákladné. Zvažte náklady, než si ho pořídíte.
  • To je dobrá volba, pokud se necítíte sebejistě v aplikaci vlastního falešného opálení.
 3. 3 Vyberte si opalovací lůžko a zafixujte opálené linie. Solária mohou být příjemnou volbou pro pohodlí a úplné soukromí. Solária také vytvoří konzistentní opálení s plným pokrytím, i když se děje několik odstínů pokožky. Bledší oblasti by měly být více ovlivněny UV paprsky solária a po několika cestách do solária by měly dohnat vaši tmavší pokožku.
  • Na soláriu můžete ovládat, které oblasti pokožky jsou vystaveny UV záření a jak dlouho. To vám umožní přesněji sladit tón vaší pokožky.
  • Dávejte si pozor na škody způsobené soláriemi. Solária vyzařují stejné UV paprsky jako slunce, což může vést k poškození kůže a rakovině.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Prevence opálení farmáře

 1. 1 Každý den noste různé střihy oblečení. Zvláštní linie opálení jsou způsobeny dlouhým pobytem na slunci ve specifickém střihu oblečení. Smícháním toho, co nosíte, můžete vystavit různé části své pokožky slunci, které pomůže vyrovnat její tón. Například střídejte tílko a tričko, abyste se vyhnuli opálené linii přes ruku a výstřih. Můžete dokonce zvážit nošení volných košil nebo kalhot s dlouhým rukávem, abyste měli pokožku pokrytou sluncem.
 2. 2 Vyhněte se pobytu na slunci, když jsou UV paprsky nejsilnější. Slunce je nejintenzivnější od 10 do 14 hodin. standartní čas. Pokud se během těchto hodin ocitnete venku, zkuste stát co nejvíce ve stínu. Pokud stín nepřipadá v úvahu, zkuste chránit svou pokožku oděvem nebo opalovacím krémem.
 3. 3 Zabraňte opalování farmáře opalovacím krémem. Nejlepší způsob, jak chránit pokožku a zabránit tvorbě nežádoucích třísek opálení, když jste venku na slunci, je nosit SPF 30 nebo vyšší. I když jste viděli účinky slunce na pokožku, pokračujte v používání opalovacího krému, aby vaše opálené linie nebyly ještě tmavší.
  • Opalovací krém trvá třicet minut, než se vstřebá do pokožky a začne vás chránit před slunečním UV zářením.
  • Pokud víte, že budete celý den venku na slunci, nanášejte na odhalenou pokožku nepřetržitě každou hodinu opalovací krém, abyste zabránili opálení farmáře.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Fungovalo by i vápno? Ano, i vápno bude fungovat.
 • Otázka Jak se zbavím ponožkové šňůry? Noste žabky, sandály nebo dokonce jděte naboso a začněte se večer opalovat.
 • Otázka V táboře jsem se opálil kolem tílka a sportovní podprsenky. Jak se zbavím opálených linií? Uvařený černý čaj můžete použít pro opravdu rychlé hojení a poté použít uvařený heřmánkový čaj k opravě pokožky. Jednoduše si ho namažte na popálení hadrem, kterému vám nevadí barvit. Ujistěte se, že často zvlhčujete hustým zvlhčovačem, jako je krém Eucerin. Nakonec, když se vrátíte do táborového pásma, zkuste použít opalovací krém se spoustou oxidu zinečnatého. Na kůži bude bílá, ale výrazně pomůže chránit vaši pokožku před dalším poškozením.
 • Otázka Jak zesvětlím tón pleti obličeje? Pokud to nepomůže, odlupujte, zvlhčujte a používejte zesvětlující krémy bez bělidel.
 • Otázka V létě nosím trička a teď, když nosím tílka, mám opálenou linii. Jak se toho zbavím? Na opalovací partie můžete nanést opalovací krém a položit se na slunce, aby se vaše opálení vyrovnalo.
 • Otázka Tyto opálené linie mám již více než rok. Je stále možné je odstranit? Může to být proto, že máte hyperpigmentaci, nebo je to jen vaše dědičnost. Pleť se pravděpodobně mírně zjemnila a bude i nadále.
 • Otázka Mám tyto opálené paže asi čtyři roky, lze je ještě odstranit? Ano, ale pokud je to váš přirozený typ pokožky, ne. Pokud je to možné, vyhýbejte se slunci a odlupujte.
 • Otázka Jak si vyrobíte samoopalovací přípravek? Obvykle si rád ušetřím úsilí o výrobu samoopalovacího prostředku jeho koupí. Na Ultě seženete samoopalovák už od 12 dolarů.
 • Otázka Jak mohu získat světlejší pleť? Zkuste masku z kurkumy a jogurtu, nechte působit asi patnáct minut. To funguje nejlépe na obličeji.
 • Otázka Jak se zbavím fotbalových třísek? Trávte čas na slunci bez uniformy a celý se opálíte.

Populární Problémy

Jak spustit záchranu morčete. Morčata jsou milovaná domácí zvířata, která jsou skvělými přírůstky do každé rodiny, ale často jsou vyhozena nebo opuštěna v procesu navádění. Vzhledem k přílivu morčat v mnoha zemích existuje spousta ...

Švýcarský maestro honí svůj šestý titul v Indian Wells a má plné ruce práce s udržováním míčků na špičkách.Alexander Zverev čelí ve velkém podání Kevinovi Andersonovi v blockbusterovém zápase prvního kola na US Open 2020. Dvojice se na Tour potkala 5krát, přičemž Zverev ve své h2h vedl Andersona 5: 0.

Oblečení ve stylu „Prep“ pochází z „vzhledu přípravné školy“; chytří studenti, jejichž cílem je vysoká škola a profesionální kariéra. Zaměřuje se na chytrý, klasický a decentní vzhled. Ale tento vzhled má zábavnou stránku, protože kombinuje zábavné výtisky s odvážnými ...Taktiky povídání: Proč Del Potro nezvládl Djokoviče jako Nadala v Šanghaji