Serena v. Venus: Williams dominuje WimbledonuSerena (L) a starší sestra Venus Williamsová ve Wimbledonu

Od začátku nového tisíciletí jsou Serena a Venus Williamsová jednou z nejdominantnějších tenisových dvojic. Sourozenci mezi nimi získali 22 z posledních 50 grandslamových titulů, jednu zlatou olympijskou medaili ve dvouhře, tři zlaté olympijské čtyřhry a tři tituly WTA Tour Championship.

Odehráli mnoho Grandslamové finále. Sestry stály proti sobě 25krát, Serena vedla 14-11. Jejich ohnivé a intenzivní sourozenecké soupeření je legendární a jedno z nejikoničtějších ve sportu .

Sestry se setkaly v 8 grandslamových finále, přičemž Serena vedla 6: 2, přičemž jejich poslední grandslam byl ve finále Wimbledonu 2009. Jsou to jediné dvě ženy v otevřené éře, které spolu hrály ve čtyřech po sobě jdoucích grandslamových finále.

Ačkoli je jejich rivalita považována za velmi konkurenceschopnou, sestry jsou známé jako velmi zavřít a společně získali 13 grandslamových titulů ve čtyřhře. Jako tým také vyhráli 3 zlaté olympijské čtyřhry.

Jejich hra je také velmi podobná. Závisí na své síle, vzkvétajících esech a vítězích, aby v průběhu let ovládli své protivníky. Jsou to definitivní tahače davů a ​​fanoušci se v mnoha lidech dívají na zápasy zahrnující oba sourozence. Zdá se však, že mladší sourozenec ovládl její starší sestru.

Sestry se proti sobě postaví letos ve čtvrtém kole ve Wimbledonu, což už několikrát udělaly.

Hráli svůj první zápas ve Wimbledonu v roce 2000 v semifinálovém střetnutí. Venus vyhrála ten zápas 6-2 7-6 (3) a získala titul, což byl také její první grandslamový titul ve dvouhře. Později se spojili a získali také titul ve čtyřhře. To byl jen začátek jejich hvězdných úspěchů a zpráva byla hlasitá a jasná: dorazily sestry Williamsové.

2002 byl pro sestry, zvláště pro Serenu, skvělý rok. Sourozenci si zahráli ve 3 ze 4 grandslamových finále, přičemž Serena vyhrála všechny. Proti sobě se postavili ve finále Wimbledonu, přičemž mladší Williams vyhrál zápas 7-6 (4) 6-3, aby si zajistil titul. Znovu by společně vyhráli titul Wimbledonu ve čtyřhře.

Sestry se znovu setkaly ve finále Wimbledonu i následující rok. Navzdory zranění břicha Serena vyhrála zápas 4-6, 6-4, 6-2 a znovu získala titul. Toto vítězství jí dalo podruhé za sebou titul ve Wimbledonu. Celkově sestry nyní získaly poslední čtyři wimbledonské tituly a sedm z posledních devíti grandslamů.

Wimbledonské finále v roce 2003 by bylo posledním grandslamovým finále mezi nimi na příštích pět let. Venuše byla wimbledonskou šampionkou v roce 2007 a Serena byla v tomto roce australskou otevřenou šampionkou. Starší Williams také vyhrál wimbledonský titul před dvěma lety. V roce 2008 se sestry setkaly počtvrté ve Wimbledonu, což byl jejich třetí zápas ve finále o titul.

tenisová raketa pro ženy

Zápas byl emocionální a dramatický, plný velkých podání a returnů a skvělého pokrytí a obrany hřiště. To bylo považováno mnoha za nejlepší zápas mezi sourozenci a označeno jako ‚hraniční klasika‘ americkou tenisovou legendou Johnem McEnroem, který v té době komentoval. Venus ten zápas vyhrála a získala titul se skóre 7-5 6-4.

Opět si sourozenci společně odnesli také titul ve čtyřhře.

Setkali se ve finále Wimbledonu v roce 2009 znovu, přičemž Serena vyhrála zápas 7-6 (3), 6-2. Wimbledonský titul získala poprvé po šesti letech. Rovněž se kvalifikovali do finále v kategorii dvojic. Sestry byly obě sužovány zraněním a ztrátou formy a po tomto roce se ve Wimbledonu nepotkaly.

Jejich odkaz ve Wimbledonu si tenisoví nadšenci budou vždy pamatovat a uchovávat. Ve Wimbledonu za posledních 15 let vyhráli 5 titulů ve čtyřhře a 10 ve dvouhře, což je rekord, který se prozatím zdá být nepřekonatelný.

Není pochyb o tom, že sestry Williamsovy jsou největší dvojicí sourozenců, která kdy zdobila tenisový kurt. Ve hře dominovali a divákům a nadšencům za ta léta poskytli úžasná představení. Ačkoli jejich rivalita zůstává legendou, stejně tak neuvěřitelně blízké pouto, které spolu sdílejí.

Populární Problémy

Video: Novak Djokovič a bratři Bryanovi uvádějí živé hudební vystoupení

Možná si knihu zamilujete a doporučíte ji svým přátelům. Jako filmový producent však můžete příběh přinést mnohem většímu publiku jako film. Chcete -li koupit filmová práva, musíte nejprve zjistit, kdo je vlastníkem - nikoli ...

Gritty Anshuman bouří do hlavního tahu

Jak měřit kolenní ortézu. Správná kolenní ortéza je klíčem ke stabilizaci zraněného kolena. Abyste získali správnou velikost, musíte změřit koleno na správném místě a když je noha vzpřímená. Toho lze dosáhnout ...

Jak tisknout obrazovku na přenosných počítačích. Tento wikiHow vás naučí, jak pořídit snímek toho, co se děje na obrazovce vašeho notebooku, a odeslat jej do vaší tiskárny. Nejnovější verze Windows a macOS přicházejí s moderními nástroji, které podporují mnoho ...

Rafael Nadal nedávno hovořil s anglickým deníkem před svou účastí na Barcelona Open Open.