Jak se zbavit tetování a jizev

Jizvy a praskliny tetování mohou být způsobeny, když tetovací umělec tlačí jehly příliš daleko nebo ve špatném úhlu. Výsledkem je, že inkoust pronikne příliš hluboko do pokožky a způsobí, že se dostane do nechtěných oblastí. Může také způsobit vznik jizev, protože kůže byla jehlou poškozena. Abyste se zbavili jizev a prasklin po tetování, můžete je zkusit skrýt, tetování zcela odstranit nebo jizvu časem zahojit. Abyste předešli těmto stavům, měli byste vždy použít zkušeného tatéra, než si dávat domácí nebo domácí tetování, a vyhýbat se tetování tenké kůže.Metoda 1 ze 4: Skrytí jizev a prasknutí

 1. 1 Přidejte k tetování stínování pozadí. Požádejte zkušeného tatéra, aby do tetování přidal další stínování, aby zakryl jizvy nebo praskliny. Na vnějším okraji tetování je obvykle viditelný výbuch. Chcete -li to zakrýt, můžete tetování rozšířit nebo přidat. Alternativně můžete přidat stínování na pozadí, aby se překryl výbuch. Vyberte barvu, která odpovídá tetování.
 2. 2 Vyhněte se skrývání barvivem na kůži. Někteří umělci tetování mohou navrhnout zakrytí jizev po tetování barvou na kůži. Tuto radu byste neměli přijmout. Bude extrémně obtížné najít barvu, která by zcela odpovídala vaší pokožce, a to může ve skutečnosti tetování vypadat ještě hůře.
 3. 3 Zakryjte jizvu nebo prasknutí make -upem. Abyste zakryli jizvu po tetování nebo ji vyfoukli make -upem, musíte nejprve na oblast, kterou chcete zakrýt, nanést podkladový make -up. Poté pomocí štětce naneste podkladovou bázi, která přesně odpovídá barvě vaší pokožky. Dále budete chtít na tuto oblast namazat oční stíny. Vyberte tmavší barvu, například oranžovou nebo růžovou (v závislosti na tónu pleti). K pokrytí veškerého inkoustu je nutná tmavá barva.
  • Poté oblast nastříkáte sprejem na vlasy, který pomůže uzamknout barvu na kůži.
  • Když je lak na vlasy suchý, naneste na korektor, který odpovídá vašemu tónu pleti. Vmíchejte korektor do pokožky obklopující tetování.
 4. 4 Počkejte, až vybledne. V některých případech vyblednutí tetování časem zmizí. Počkejte rok, abyste zjistili, zda je prasknutí a jizva stále patrné. Například se výbuch nakonec může rozptýlit na dostatečně velké ploše, takže již není vidět.
  • V některých případech si lidé mohou mýlit modřinu jako prasknutí. V těchto případech modřina vybledne a tetování bude vypadat dobře.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Pomoc při hojení jizev

 1. 1 Vyhněte se přímému slunečnímu světlu. Pokud dojde k zjizvení tetování, vyhněte se umístění jizvy na přímém slunci. Slunce může způsobit, že zjizvená tkáň ztmavne nebo zčervená, takže bude vypadat znatelněji. V důsledku toho byste měli vždy na slunci zjizvenou oblast aplikovat před opalováním. Používejte opalovací krém s ochranným faktorem 30 a opakovaně ho nanášejte po celý den.
 2. 2 Na jizvu naneste aloe vera. Aloe vera gel může pomoci snížit výskyt jizev zvlhčením pokožky. Gel z rostliny aloe obsahuje mikrobiální a protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci uzdravit pokožku a redukovat jizvy. Gel aplikujte přímo na zjizvenou pokožku 2 až 3krát denně.
 3. 3 Navlhčete oblast. Hydratace jizvy jizvu neodstraní, ale může pomoci smíchat tkáň jizvy s okolní kůží. Hydratační prostředky dodají oblasti výživu a mohou snížit výskyt jizev. reklama

Metoda 3 ze 4: Odstranění výbuchu a tetování

 1. 1 Zkuste odstranění tetování laserem. Laserové odstranění tetování využívá teplo k rozbití částic inkoustu a odstranění tetování. Tento proces zní snadno, ale ve skutečnosti je poměrně drahý a jeho dokončení vyžaduje několik kol léčby.
  • Odstranění laserem může stát kdekoli od 75 do 300 USD za relaci, v závislosti na velikosti vašeho tetování.
  • Některé tetování mohou trvat 5 až 20 sezení, než je zcela odstraníte.
 2. 2 Odstraňte tetování dermabrazí nebo dermaplaningem. Před těmito postupy bude použita lokální anestézie nebo znecitlivující sprej. V případě dermabraze lékař tetování „obrousí“, aby znovu vynořil kůži. Není to tak účinné jako dermaplaning, ve kterém lékař pomocí nástroje zvaného dermatom „oholí“ kůži dolů, dokud není dosažena nová vrstva bez tetování. Většina tetování je poměrně hlubokých a v důsledku toho tyto postupy často vedou k trvalému zjizvení.
  • Trvá několik týdnů, než se zarudnutí, otok a bolest uzdraví.
 3. 3 Zvažte chirurgickou excizi. Některá malá tetování lze odstranit chirurgicky vyříznutím tetování a následným sešitím kůže k sobě. Větší tetování může vyžadovat kožní štěp, který nahradí vyříznutou kůži. Tato metoda je nejinvazivnější a má drobné vedlejší účinky, včetně:
  • Infekce
  • Změna barvy kůže
  • Neúplné odstranění pigmentu
  • Jizva
  reklama

Metoda 4 ze 4: Prevence jizev a výstřelů z tetování

 1. 1 Použijte zkušeného tatéra. Nejlepší způsob, jak zabránit zjizvení a prasknutí tetování, je použít zkušeného tatéra. Před tetováním si udělejte průzkum. Prohledejte portfolio potenciálních tetovacích umělců nebo požádejte přítele o doporučení.
 2. 2 Vyhněte se tetování na extrémně tenké kůži. I zkušení tetovací umělci mohou při práci na tenké kůži způsobit praskliny. Pokud se obáváte prasknutí tetování, nenechte si vytetovat kotník nebo hrudník. Tato kůže je blízko kosti a zvyšuje pravděpodobnost prasknutí.
 3. 3 Po tetování neroztahujte, netahejte ani nekruťte kůži. Výpadky se mohou také zhoršit, pokud se po tetování natáhnete, zkroutíte nebo vytáhnete kůži. Například můžete neúmyslně způsobit rozptýlení inkoustu do nesprávných vrstev pokožky. Neprovádějte žádné náhlé zákruty nebo tahy, dokud se tetování zcela nezhojí. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se zbavím dočasného tetování, pokud jsem ho nosil více než 24 hodin? Tření alkoholu může pomoci! V lepidle rozloží chemikálie, které mu umožní přilnout k pokožce. Můžete také použít odstraňovač make -upu. Dělá to stejně jako třecí alkohol. Další snadnou možností je kokosový olej nebo rostlinný olej. V tekuté formě jsou oba velmi jemní a mohou pomoci odstranit dočasné tetování.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Zlomený kloub může být velmi bolestivý. Může vám také zkomplikovat život, pokud máte kariéru, která vyžaduje, abyste používali ruce. Někdy je těžké říci, zda je váš kloub skutečně zlomený, nebo je jednoduše pohmožděný. Zatímco ...

Novak Djokovič rozeslal blahopřejný tweet hvězdě Bayernu Mnichov Robertu Lewandowskému za jeho úspěch. Tato dvojice se zná od roku 2016 a od té doby byla spolu zobrazena několikrát.Duchové, zombie, klauni, ach jo! Strašidelné domy jsou zábavnou součástí Halloweenu, dokud vás jedno z monster nevyčlení a nepromění vaši noc v noční můru. Pokud plánujete letos na podzim navštívit strašidelný dům, přežijte zděšení ...

Ceny American Music Awards 2020 se konají v neděli. Zde je návod, jak sledovat živý přenos online AMA zdarma.