Jak získat to, co chcete od svých rodičů

Když nemáte peníze na nákup toho, co chcete, můžete se kdykoli obrátit na rodiče. Často však mohou říci ne, a právě tehdy je jejich přesvědčování nabývá na významu. K jejich získání můžete použít přesvědčivou konverzaci, dobré načasování, poctivou snahu a další chování. I když mohou zpočátku odolávat, je možné získat souhlas vašich rodičů a získat to, co chcete.

Část 1 ze 3: Přesvědčování rodičů

 1. Obrázek s názvem Získejte od rodičů to, co chcete Krok 1

  1 Počkejte na správný okamžik. Všímejte si nálad svých rodičů. Mohou být na vás naštvaní kvůli špatnému chování, frustrovaní problémy v práci nebo smutní z problémů přítele nebo jejich partnera. Pokud jsou jakkoli naštvaní, nyní není čas žádat o dárek nebo výlet kamkoli. Počkejte, až se budou zdát šťastní a uvolnění, a požádejte je o cokoli; tím se zvýší pravděpodobnost, že to získáte.
  • I když jsou šťastní, pokud jste se nedávno dostali do potíží, bylo by chytré počkat alespoň několik dní, nebo dokud mezi vámi nevyprchá napětí nebo nešikovnost.
  • Neptejte se, když jsou vaši rodiče velmi zaneprázdněni. Představte si někoho, kdo vás požádá, abyste šli do obchodu a nabrali mu mandlové mléko, zatímco jste uprostřed velkého školního projektu. Jejich žádost by se zdála sobecká a frustrující.


 2. Obrázek s názvem Získejte od rodičů to, co chcete Krok 2

  2 Použití otevřená, pozitivní řeč těla . Úsměv . Navažte oční kontakt . Neskládejte ruce. Tento druh řeči těla pomáhá vytvářet přátelštější prostředí, které zvýší pravděpodobnost, že dostanete to, co chcete.
  • Úsměv dává rodičům najevo, že i když něco chceš, jsi stále uvolněný. Díky tomu budete působit přístupněji a pomůže to rodičům uvolnit se.
  • Postavte se nebo si sedněte s nohama doširoka. Udržujte záda rovná a ramena uvolněná. Vyvarujte se zkřížení rukou. To vše ukazuje na důvěru, pohodlí a otevřenost.
  • Kývněte, když vaši rodiče mluví. Zvedněte hlavu a udržujte pravidelný, sebevědomý oční kontakt, ale nedívejte se. Díky tomu budou vaši rodiče vědět, že posloucháte a věříte si.
 3. Obrázek s názvem Získejte od rodičů, co chcete Krok 3

  3 Ukažte vděčnost a díky, když se ptáte. Nikdo nemá rád rozmazlené, nevděčné chování. Představte si, že k vám někdo přijde a řekne: „Dej mi dárek, o který jsem už požádal!“ S největší pravděpodobností se budete cítit nedoceněni a možná i uraženi. Chcete ukázat svým rodičům, že dary, které dostáváte, si váží a vážíte si práce, kterou dělají, aby vydělali peníze a dostali vám to, co chcete.
  • Zkuste svůj požadavek otevřít takto: „Mami, opravdu tvrdě pracuješ, abys nás podpořil a dopřával nám věci, které máme rádi. Jsem za to opravdu vděčný, děkuji. “
  • Není to trik, jak je oklamat. Nefalšujte a nevnucujte vděčnost. Buďte upřímní a ve vaší konverzaci to bude dlouhá cesta.
 4. Obrázek s názvem Získejte od rodičů to, co chcete Krok 4

  4 Nepoužívejte rady. Před rodiči (rodiči) udělejte obecné komentáře jako: „Páni, Samsung Galaxy s6 vypadá opravdu úžasně! Má všechny tyto pokročilé funkce ... “nezaručuje nic. Je možné, že vaši rodiče nedostanou nápovědu. Nebo to dostanou a nic neřeknou. V každém případě nedostanete to, co chcete. Buďte přímí s tím, co chcete.
  • Příklad přímé komunikace je tento: „Tati, chci jet na výlet na Floridu, abych se mohl naučit surfovat na pláži.“ Pomůže také proaktivnější účel. Uvažujme o tomto příkladu: „Mami, opravdu si chci pořídit notebook, abych mohl věnovat více času psaní a učení se vytváření webových stránek, abych se mohl připravit na vysokou školu.“
 5. Obrázek s názvem Získejte od rodičů, co chcete Krok 5

  5 Použijte zpožděnou odpověď. Nepřibližujte se k rodičům s tím, že očekáváte okamžité ano nebo ne. Místo toho řekněte něco takového: „Mami, chci se tě na něco zeptat, ale nechci odpověď tak rychle. Nejprve o tom chvíli přemýšlejte. “ To poskytne vašim rodičům čas na zvážení, zda jsou ochotni koupit tento dárek, nebo vás vezmou tam, kam chcete.
  • Použití této strategie ukazuje trpělivost, protože jste ochotni počkat den nebo déle, než dostanete odpověď. To by mohlo zapůsobit na vaše rodiče a vést k lepšímu výsledku pro tebe.
 6. Obrázek s názvem Získejte od rodičů, co chcete Krok 6

  6 Buďte vytrvalí. Pokud řeknou ne, zeptejte se jich proč. Ale neptejte se jich prosebně nebo kňučivě. Buďte v klidu, zeptejte se jich, jestli existuje důvod, a pak se podívejte, co s tím můžete udělat. Tímto způsobem nebudete jen otravní, ale naopak dospělí. Je rozumné vést rozhovor o tom, proč něco děláme, pokud se ptáte, mluvíte a posloucháte s respektem.
  • Jakmile pochopíte, proč řekli ne - například „nepomáháte v domácnosti“ nebo „vaše známky jsou příliš nízké“ - zeptejte se jich, jak byste to mohli udělat lépe. Postupujte a snažte se zlepšit své chování.
  • Být klidný a rozumný může ve skutečnosti na rodiče zapůsobit a dlouhodobě vám pomůže dosáhnout toho, co chcete.
  reklama

Část 2 ze 3: Smlouvání s rodiči

 1. Obrázek s názvem Získejte od rodičů, co chcete Krok 7

  1 Uspořádejte si hádku, než se k nim přiblížíte. Přemýšlejte o tom, co chcete a proč. Je to předmět nebo zkušenost? Jakmile víte, co to je, položte si následující otázky. Připraví vás na konverzaci dopředu: Proč to chcete? Proč by to za tebe měli dostat tvoji rodiče? Pokud vás nenapadá dobrá odpověď, tak se ještě rodičů neptejte. Pokud nevíte, proč něco chcete, je méně pravděpodobné, že vám to dají.
  • Chcete -li vědět, co je pro vaše rodiče „dobrým“ důvodem, podívejte se, čeho si váží. V závislosti na rozdílech v kultuře a rodině to může být mnoho věcí. Pomoc s rodinným podnikáním a péče o sourozence může na některé rodiče zapůsobit, zatímco úsilí ve škole a mimoškolní aktivity mohou ostatní rodiče přesvědčit efektivněji. Zjistěte, kdy chválili a ocenili vaše činy; to jsou „dobré“ důvody, abyste dostali to, co chcete. Je také možné, že na některé rodiče budou logické argumenty více zapůsobit.
  • Připravte si pár dobrý důvody, proč chcete nebo potřebujete tuto položku/výlet/zážitek. Ukáže to vašim rodičům, že nejednáte jen z popudu nebo touhy a že jste o tom přemýšleli, než jste k nim přišli. Několik „dobrých“ příkladů může být, že vám pomůže postupovat ve škole, připravit vás na dospělost nebo vám pomůže růst jako člověk. Dalšími „dobrými“ odpověďmi může být, že nakrmí vaši představivost, přinese vám úlevu od výzev ve vašem životě nebo prospěje celé rodině a/nebo komunitě.
  • Důvody, které se zaměřují na sebestředné nebo iracionální potřeby, budou méně přesvědčivé. Neříkejte například „protože jeden má můj přítel“. Rodiče to často budou chápat tak, že budete následovat výstřelky, chcete být jako ostatní a ve skutečnosti si tohoto daru neváží. Jiné ne tak „dobré“ důvody jsou, že to „prostě chcete“, že „si to zasloužíte“ ​​nebo že „to musíte mít“. Stěžovat si, že jsou zlí rodiče, pokud to pro vás nedostanou, také pravděpodobně nebude fungovat.
 2. Obrázek s názvem Získejte od rodičů to, co chcete Krok 8

  2 Vyhledejte maloobchodní ceny. Podívejte se na eBay, Amazon a další prodejce použitého zboží na nižší ceny. Pokud je to zážitek, hledejte levné možnosti cestování a také levné ubytování. Když půjdete ke svým rodičům a předložíte všechny tyto informace, budou vědět, že vám záleží nejen na tom, co vy chtít, ale také o jejich zdrojích.
  • Spočítejte si, jak dlouho by vám trvalo ušetřit polovinu nákladů a také celé náklady. Pokud jsou vaši rodiče ochotni to rozdělit, tato čísla se vám během rozhovoru budou hodit.
  • Pokud máte pocit, že je to něco, co nedostanete, zkuste tuto možnost přijmout. Pokud uspějete, budete se cítit mnohem vděčnější. Pokud nakonec budete mít pravdu, pomůže vám to zbavit se jakýchkoli tvrdých citů vůči rodičům.
 3. Obrázek s názvem Získejte od rodičů, co chcete Krok 9

  3 Nabídněte více práce jako obchod. Pokud vaši rodiče řeknou ne, může to být proto, že si nemyslí, že jste si vydělali to, po čem toužíte. Setkejte se s tím čelem a nabídněte si práci pro to, co chcete. Pravděpodobně vás budou respektovat a projevovat oddanost a úsilí. I když s dohodou nesouhlasí, svůj návrh každopádně dodržte. Je možné, že na ně časem zapůsobí a v dlouhodobém horizontu získáte to, co chcete. Je to všechno o tom, ukázat jim, že vyrůstáte v zodpovědnou osobu.
  • Příklady práce, kterou byste mohli nabídnout, jsou praní prádla, úklid kuchyní a koupelen, zametání/vysávání podlah, péče o domácí zvířata, sekání trávníku, tlakové mytí venkovních povrchů a organizace nepřehledných prostor.
 4. Obrázek s názvem Získejte od rodičů, co chcete Krok 10

  4 Zaplaťte polovinu toho, co chcete. Je možné, že vaši rodiče nemají dostatek volných peněz na nákup toho, co chcete. Nebo možná mají peníze, ale prostě se necítí dobře, když vám něco koupí (nebo zaplatí výlet), protože je to tak drahé. Nabídnutí pomoci s placením jim ukáže, že jste investovaní a ochotní pracovat pro to, co chcete.
  • Získejte práci na částečný úvazek, abyste vydělali peníze. Pokud jste příliš mladí na to, abyste pracovali legálně, zeptejte se svých rodičů, zda můžete vydělávat peníze drobnými pracemi pro ně.
  • Ušetřete všechny vydělané peníze, dokud nebudete mít dost na to, abyste zaplatili polovinu toho, co chcete (nebo zaplatit za benzín na cestě někam). Přijďte k rodičům, jakmile budete mít vše, co potřebujete. Ukázat jim, že dokážete sami plánovat, pracovat a ušetřit, je může přesvědčit.
  reklama

Část 3 ze 3: Potěšte své rodiče

 1. Obrázek s názvem Získejte od rodičů, co chcete Krok 11

  1 Vylepšete si známky. Kromě domácích prací to může být jedna z nejlepších možností, jak zlepšit přístup rodičů k tomu, aby vám dali dárek nebo vás odvezli někam, kam chcete. Existuje konkrétní téma, se kterým máte ve škole potíže? Řekněte svým rodičům, že se budete snažit více porozumět tomuto tématu. Pokračujte studiem a zlepšováním známek. Ukažte rodičům výsledky.
  • Nakonec tvoji rodiče chtějí, abys v životě uspěl, stal se chytřejším a připravil se na to, že prožiješ jako dospělý. Zvyšování známek je solidním důkazem, že se o to snažíte.
  • Podívejte se, jestli se s nimi dokážete dohodnout, že za každou třídu, kterou zvýšíte o jednu úroveň, dostanete určitý dárek. Nebo pokud se jedná o drahý dárek/výlet, za každou třídu, kterou zvýšíte, zaplatí další část nákladů.
 2. Obrázek s názvem Získejte od rodičů to, co chcete Krok 12

  2 Udělejte to, co od vás požadují poprvé. Rodiče jsou často frustrovaní, protože mají pocit, že je jejich děti neposlouchají. Diví se, proč musí mnohokrát žádat, aby děti jednaly. Místo toho buďte poslušní, pokud jsou jejich požadavky rozumné. Osprchujte se, když se ptají, uklidte svůj pokoj, když řeknou. Následujte jejich vedení a budou se cítit respektováni. Když splníte jejich přání a potřeby, časem se zvýší jejich pravděpodobnost.
  • Jakmile zjistíte, jaké věci po vás rodiče chtějí pravidelně dělat, začněte je dělat, než o to požádají. Jakmile bude večeře téměř hotová, prostřete stůl, vysajte dům nebo posekejte trávník. Jednání, aniž byste museli být poučováni, je ještě působivější a cennější.
  • Jedná se o přístup „dlouhé hry“. Pokud budete tento krok důsledně dodržovat, mohou vaši rodiče začít více oceňovat a respektovat vaše úsilí. To vám prospěje, kdykoli od nich něco budete chtít.
 3. Obrázek s názvem Získejte od rodičů, co chcete Krok 13

  3 Převezměte malé zodpovědnosti. Je to podobné jako při domácích pracích, ale klíčovým rozdílem zde je, že nechcete působit jako hrozné povinnosti, které prostě děláte, protože musíte. Místo toho ochotně nabídněte převzetí drobných úkolů kolem domu, které by normálně dělali vaši rodiče. Toto je další dlouhodobá strategie, jak ukázat svým rodičům, že chcete své rodině vrátit a pomoci jí růst a udržovat se. Ukazuje to také, že se nezlobíte na své povinnosti.
  • Chování tímto způsobem je považováno za dospělejší a získá si respekt tvých rodičů. Nakonec to přispěje k získání toho, co chcete, s menším odporem.
  • Jakákoli domácí práce, kterou vaši rodiče běžně dělají a o kterou by vás nežádali, je možná volba. Než požádáte o jejich převzetí, ujistěte se, že se cítíte být schopni a umíte bezpečně provádět jakékoli domácí práce.
  • Typické domácí práce, jako je úklid, péče o domácí zvířata a sekání trávníků, jsou také dobrou volbou. Klíčem je zde přístup dobrovolně přispívat k většímu dobru rodiny.
 4. Obrázek s názvem Získejte od rodičů, co chcete Krok 14

  4 Splnit jejich potřeby. Stejně jako vy, i vaši rodiče mají mnoho potřeb. Čím více se s nimi setkáte, tím je pravděpodobnější, že vám otevřou to, co chcete. Udělejte si čas, abyste pochopili, co potřebují, a dejte jim to jakýmkoli způsobem můžete.
  • Rodiče musí vědět, že jejich děti jsou v bezpečí a že nejsou v nebezpečí, když s nimi nemohou být. Chovejte se zodpovědně, když jste před nimi. Vyberte si zodpovědné a důvěryhodné přátele, aby se tolik nebáli.
  • Rodiče se chtějí cítit respektováni a slyšet. Neurážejte je a neříkejte jim jména. Když jsou na vás naštvaní, poslouchejte, co říkají, a snažte se jim porozumět.
  • Rodiče potřebují, aby jejich děti věděly, kdo jsou. Většině dětí trvá, než vyrostou, aby viděli své rodiče jako lidi. Udělejte si čas a zeptejte se na jejich životy. Nejenže zvýší pravděpodobnost, že vám poskytnou to, co chcete, ale také pomůže vybudovat otevřený a komunikativní vztah.
 5. Obrázek s názvem Získejte od rodičů to, co chcete Krok 15

  5 Aby se cítili jako rodiče sebevědomí. Dalším způsobem, jak to říci, je „nechat je vypadat dobře“. Neexistuje žádný způsob, jak vychovávat děti, a rodiče se někdy cítí nejistí nebo souzeni, jak se jim daří. Chovejte se na veřejnosti a pomozte jim cítit se, jako by odvedli dobrou práci. Buďte přátelští a zdvořilí kolem svých přátel nebo rodičů svých přátel.
  • Zapojte se do konverzace s jejich přáteli, odpovězte na všechny otázky, které vám položí, a snažte se zaujmout co nejvíce.
  • Projevujte úctu a zdvořilost svým starším (nejen starším lidem, ale všem lidem, kteří jsou starší než vy).
 6. Obrázek s názvem Získejte od rodičů to, co chcete Krok 16

  6 Nestěžuj si. I když máte pocit, že je to nefér a zasloužíte si to, o co žádáte, odolávejte pokušení protestovat. Je v pořádku pokládat otázky klidně a dospěle, ale reptání a kňučení tvým rodičům potvrdí, že by ti neměli dostat to, co chceš. Vypadá to, že se cítíte oprávněni na to, co chcete, a tento přístup může rozrušit vaše rodiče.
  • Tento krok platí pro všechny vaše interakce s rodiči. Pokud si stěžujete, křičíte nebo vypadnete, dostanete to samé na oplátku. Je pravděpodobnější, že se vaši rodiče budou bránit a budou vás považovat za nevhodné chování.
 7. Obrázek s názvem Získejte od rodičů, co chcete Krok 17

  7 Buďte spokojení s tím, co máte. Udělejte si přehled o všem, co vám již rodiče poskytli. Věnujte čas tomu, abyste si užili všechny dary a zážitky, které už máte, místo toho, abyste si je na chvíli užili a pak je odhodili. Ocenění toho, co už máte, vás dlouhodobě potěší a také ukáže vašim rodičům, že jejich dárky se na nevděčné dítě nemrhají. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Ukažte svým rodičům, že máte zodpovědnost dostat to, co chcete, a nedávejte jim důvod, proč vám nedostanou to, co chcete. Ukazuje jim, že to zvládnete.
 • Vždy si naplánujte, co řeknete. Díky tomu vypadáš, že víš, o čem mluvíš, takže se svým rodičům budeš připadat dospělejší.
 • Nepokračujte v tom dál a dál. Prostě to začne být otravné a méně přesvědčeni.
 • Počkejte, až uděláte něco dobrého, a použijte to jako důvod, proč by to pro vás měli dostat vaši rodiče.
 • Pokud jste byli špatní nebo se chovali špatně, pak se neptejte hned po incidentu. Nebude to fungovat, protože v jejich špatných knihách budete docela dlouho. Také neříkejte a zeptejte se ve stejný den, protože si budou myslet, že se jen omlouváte, abyste získali to, co chcete.
 • Neptejte se jich, když telefonují.
 • Určitě nečekejte okamžitou odpověď. Měli byste se je pokusit zapůsobit, než dostanete jejich konečnou odpověď.
 • Čím více se ptáte, tím více se nápad vryje do jejich mysli. Neptejte se však příliš často. Požádejte o totéž pro své narozeniny, Velikonoce, Vánoce nebo jiné svátky dávající dárky. Neptejte se náhodně každý den.
 • Být jisti. S největší pravděpodobností jste nervózní se zeptat. Nedělejte si s tím starosti. Život půjde dál.
 • Mluvte jasně a nedívejte se dolů na podlahu. To je důležité, aby vám pak vaši rodiče lépe rozuměli.
 • Nezlobte se na ně kvůli tomu, co chcete dělat; být zdvořilý. A pokud je to na poslední chvíli, zkuste se připravit, než se zeptáte, pak se zeptejte a zdůvodněte.
 • Nedělejte hrubé výrazy obličeje ani nemluvte, pokud řeknou ne. To ukazuje na nezralost, místo toho buďte v klidu a řekněte jim, aby o tom přemýšleli.
 • Vytvořte si narozeninový seznam a zeptejte se rodičů, co si o tom myslí. Zahrňte také ceny. Rodičům to usnadní správu toho, kolik chtějí utratit. Pomůže jim to také zapamatovat si, co chcete.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nepomůže, když jste milí, když dostanete předmět, a poté okamžitě zlenivíte a trhnete se, když ho dostanete. Díky tomu vypadáte nedůvěryhodně.
 • Mějte na paměti, že to, co chcete, nemusí odpovídat věku. Někdy nezáleží na tom, zda nabídnete, že za to zaplatíte nebo ne - prostě nejste dost staří.
 • Žebrání nefunguje.
reklama

Populární Problémy

Jak oživit váš sexuální život. V dlouhodobých vztazích může jiskra, která byla kdysi cítit na začátku, časem odeznít. Možná jste se s partnerem usadili v intimnějším a pohodlnějším společném životě, a to je skvělé! Skvělý...

'Svatý. Louis Superman, který byl v roce 2020 nominován na Oscara, má svůj televizní debut v pondělí. Zde je návod, jak sledovat dokument online zdarma.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Warriors vs Clippers Game 3 online bez kabelu.

Roger Federer se nedávno připojil k Bjornu Borgovi ve videochatu u příležitosti 50. výročí finále ATP. Federer mluvil o tom, jak byl v pubertě temperamentní, v ostrém kontrastu s Borgem a Rafaelem Nadalem.

BTS bude uveden v nejnovějším speciálu „MTV Unplugged“. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos pořadu online.

VCU vypadá, že zůstane na prvním místě, když se zúčastní soboty George Washingtona. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online.