Jak grilovat plochý železný steak

Plochý železný steak je věrným favoritem mnoha milovníků masa. Je to štíhlé, levné a snadné vaření. A když je opečený do chutného konce, je prakticky nerozeznatelný od dražších střihů, jako je ribeye a newyorský proužek. Poté, co steaky marinujete a okořeníte podle svého vkusu, vhoďte je na gril na střední teplotu. Pokračujte v vaření, dokud nebudou dokonale opečené a pevné, s plamenem políbenými grilovacími značkami a šťavnatým růžovým středem.

Ingredience

 • Plochý železný steak
 • Sůl a pepř (marináda)
 • Masová marináda
 • Steak omáčka dle výběru


Část 1 ze 3: Marinování a dochucování steaků

 1. Obrázek s názvem Grill Flat Iron Steak Krok 1

  1 Přiveďte steaky na pokojovou teplotu. Asi 20 minut před spuštěním grilu vyjměte steaky z lednice a položte je na desku. Těžší kusy masa, jako je biftek, je nejlepší nechat několik stupňů ohřát, než je položíte na rozpálený gril, aby se vařily rovnoměrně.
  • Steaky nechte v řeznickém papíru nebo je při zahřátí zakryjte fólií, aby se do nich nedostaly štěnice a bakterie.
  • Pokud byly vaše steaky uloženy v mrazničce, budete je muset rozmrazit s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je nechat je v chladničce noc, než je plánujete vařit. Můžete je také umístit do studené vodní lázně a každou půl hodinu přidávat čerstvou vodu.
  • Ujistěte se, že maso nevynecháte déle než hodinu. Čím déle zůstane při pokojové teplotě, tím je pravděpodobnější, že se zkazí.
 2. Obrázek s názvem Grill Flat Iron Steak Krok 2

  2 Marinujte maso pro přidanou chuť. Syrové steaky vložte do zapečetěného plastového galonového sáčku s vybranou marinádou a nechte je 20 minut až hodinu uležet. Steaky můžete střídavě položit do mělké misky nebo na velký servírovací talíř a nalijte marinádu na dno tak, aby pokryla spodní polovinu. Marinování steaků, zatímco sedí, je dobrý způsob, jak zabít dvě mouchy jednou ranou.
  • Pokud marinujete steaky na talíři, v polovině je otočte, aby obě strany nasály tekutinu.
  • Buďte kreativní se svými marinádami. Chutě jako sója, citrusy a česnek skvěle doplní maso.
 3. Obrázek s názvem Grill Flat Iron Steak Krok 3

  3 Steaky podle chuti okořeníme jemným kořením. Pokud byste raději nechali hovořit o chuti masa, můžete upustit od marinády a držet se základních koření, jako je sůl, černý pepř a česnekový prášek. Přidejte několik koktejlů na jednu nebo obě strany steaků. Koření obalí zvenčí, což mu dodá tolik síly, aby bylo vše zajímavé.
  • Zkuste namíchat vlastní směsi koření na steaky s použitím přísad, jako je kajenský pepř, cibulový prášek, mletá ancho chilli a kmín. Pikantní koření udržujte konzervativní, aby nepřekonalo univerzálnější slané koření.
  • Vzhledem k tomu, že plochý železný steak je tak libový, má tendenci být méně chutný než jiné, tučnější kusy. Konzervativní pokropení kořením může zvýraznit tóny masa, aniž by je přemohlo.
  reklama

Část 2 ze 3: Grilování steaků

 1. Obrázek s názvem Grill Flat Iron Steak Krok 4

  1 Zahřejte gril na středně vysokou teplotu. Pokud používáte a plynový gril , otočte knoflíkem teploty na příslušné nastavení a stisknutím tlačítka startéru zapalte hořák. Pro tradiční grily na dřevěné uhlí „Skládejte uhlí poblíž středu, dokud nebudou asi 3 palce (7,6 cm) pod roštem, přidejte kapku lehčí tekutiny a pomocí zápalky nebo zapalovače je rozjeďte. V každém případě chcete, aby bylo teplo stabilní, rovnoměrné a přímé.
  • Před přidáním steaků počkejte, až bude gril pěkný a horký.
  • Jděte snadno na kapalinu zapalovače. Má tendenci kazit hotovou chuť masa.
 2. Obrázek s názvem Grill Flat Iron Steak Krok 5

  2 Položte steaky přes rošt. Grilu dejte asi 10 minut na rozehřátí, poté steaky naaranžujte do středu varné plochy, kde jsou žhavé hořáky nebo uhlíky. Rozložte je rovnoměrně tak, aby mezi nimi byl 1–2 palce (2,5–5,1 cm).
  • Poskytnutí steaků určitého prostoru k dýchání zajišťuje optimální distribuci tepla a zabraňuje slepování.
 3. Obrázek s názvem Grill Flat Iron Steak Krok 6

  3 Steaky vařte 4-5 minut na první straně. Přesný čas, který budou potřebovat, se může poněkud lišit v závislosti na jejich velikosti a na tom, jak je máte rádi uvařené. Dávejte pozor, aby vnější strana masa získala šťavnatou červenohnědou barvu a výrazné grilovací značky-to jsou znaky skvěle uvařeného steaku.
  • V této fázi je nejlepší, co můžete pro steaky udělat, nechat je na pokoji.
  • Steaky pečlivě sledujte, abyste je nespálili.
 4. Obrázek s názvem Grill Flat Iron Steak Krok 7

  4 Otočte steaky a nechte je dokončit vaření. Po prvních 4-5 minutách steaky otočte a dejte jim další 3-4 minuty. Nebudou potřebovat tak dlouho na opačné straně, protože už budou téměř zahřáté. Jen je chcete opékat dostatečně dlouho, abyste jim dali odpovídající sadu značek grilu.
  • K převrácení použijte kleště, ne vidličku. Bodnutí masa způsobí, že vytékají všechny dobré šťávy a připraví ho o chuť.
  • Pokud chcete, můžete steaky také otočit o polovinu otáčky uprostřed grilování na obou stranách a vytvořit tak poutavý šrafovaný vzor se značkami grilu.
  reklama

Část 3 ze 3: Určení, kdy jsou steaky hotové

 1. Obrázek s názvem Grill Flat Iron Steak Krok 8

  1 Použijte teploměr na maso. Měření teploty steaků je rychlý a nesmyslný způsob, jak zjistit, kdy jsou hotové-pokud jsou uvnitř dostatečně teplé, je bezpečné je jíst. V tomto případě hledáte vnitřní teplotu asi 54 ° C. Jakmile uvidíte magické číslo, vyjměte steaky z ohně a kopejte.
  • Ujistěte se, že vložíte teploměr do nejtlustší části steaku, jehož vaření trvá nejdéle, a proto je s největší pravděpodobností syrové.
  • Pokud máte rádi steak na vzácné straně, měl by teploměr ukazovat 52–54 ° C (125–130 ° F).
  • Střední steaky by měly spadat do rozmezí 60–63 ° C (140–145 ° F).
  • Pro dobře upečený kus masa s malým nebo žádným růžovým vnitřkem mířte na vnitřní teplotu 160 ° F (71 ° C) nebo vyšší.
 2. Obrázek s názvem Grill Flat Iron Steak Krok 9

  2 Zatlačte na maso, abyste cítili, jak je pevné. Za předpokladu, že jste spíše intuitivní mistr grilu, můžete jednoduše použít test textury. Nedopečené steaky budou mít hustou konzistenci, zatímco převařené řezy budou tuhé a kožovité. Když jsou tak akorát, trochu si dají, ale zase se vrátí do formy.
  • Textura může sloužit pouze jako hrubý průvodce. Pokud vám záleží zejména na tom, jak se vaří vaše steaky, možná bude lepší, když použijete jinou metodu.
  • Mějte na paměti, že steaky budou na grilu extrémně horké. Z důvodu bezpečnosti by mohlo být nejlepší šťourat jiným nástrojem, například hranou kleští.
 3. Obrázek s názvem Grill Flat Iron Steak Krok 10

  3 Nakrájejte na steak, abyste zkontrolovali barvu. Uprostřed jednoho ze steaků udělejte malý řez a vypáčte ho, abyste se podívali, jak to jde. Čím je maso syrovější, tím bude vypadat červenější a průsvitnější. Naproti tomu dobře upečený steak má téměř šedé zabarvení a obecně bude těžší nůž projít.
  • Dárcovství je většinou věcí preference. Mnoho milovníků masa však rádo dostává své ploché železné steaky co nejblíže médiu (s tmavě načervenalým hnědým exteriérem a chladným růžovým středem), aby zachovaly jemnější tóny řezu a zabránily jeho pogumování.
 4. Obrázek s názvem Grill Flat Iron Steak Krok 11

  4 Před podáváním nechte steaky 5 minut odpočinout. Jakmile budete se vzhledem steaků spokojeni, vypněte gril a steaky přeneste na čistý talíř. Počkejte, až je rozdělí, dokud nebudou mít čas vychladnout. To dá šťávám šanci usadit se.
  • Vychutnejte si svůj steak se špetkou worcesterské omáčky, A1 nebo chimichurri, nebo si dejte jednoduchost s trochou soli a pepře.
  • Když je nakrájený na tenké plátky, plochý železný steak je také ideální na přelití salátů, plnění quesadillas nebo pokládání na grilované sendviče.
 5. Obrázek s názvem Gril Flat Iron Steak Final

  5 Hotovo. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Lze to provést na grilovací pánvi? Michael Stefanyk Ano, steak můžete vařit na grilovací pánvi. Doporučuji to udělat na grilu, protože grilovací pánve se těžko čistí.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud se na vás úředník dívá legračně, když požadujete plochý železný steak, zkuste požádat o řez „horní čepele“. Takto je identifikován v některých supermarketech a řeznictvích.
 • Když je steak z ploché železo správně uvařený, měl by být dostatečně křehký (zvláště pokud jste ho zjemnili marinádou), takže do něj není třeba zbytečně mlátit.
 • Krájení tvrdých řezů proti zrnu, spíše než s ním, může usnadnit žvýkání.
 • Protože má nižší obsah tuku, plochý železný steak je plný bílkovin a světla na sodík a nadbytečné kalorie, což z něj činí dobré dietní jídlo a zdravější alternativu k tradiční steakové večeři.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Plynový nebo dřevěný gril
 • Kleště
 • Teploměr na maso
 • Servírovací talíř
 • Velký talíř nebo mělký talíř (na marinování)
 • Plastový obal

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat hry Pacers online bez kabelu v letech 2019-20, ať už jste na trhu nebo mimo trh.

Váš průvodce streamováním Petera Pana online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Jak vyrovnat zlomeninu kosti. Zlomenina nebo zlomenina kosti je vždy považována za traumatické poranění, ale ne všechny jsou klasifikovány jako vážné - existují různé typy podle závažnosti. Vlasová linie nebo stresová zlomenina kosti je nejméně ...

Obhájkyně titulu nyní vyhrála šest po sobě jdoucích sad proti bývalé dvojce US Open Azarenkové.

Basketbal UMass, který má začátek 4: 0, čeká ve středu test proti oblíbenému jezdci MAAC. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Existuje řada různých způsobů, jak můžete splétat hřívu koně na výstavu, ale nejčastěji preferovaným stylem jsou bambulové prýmky nebo malé copánky, které jsou smyčkované proti krku koně. Než začnete, musíte umýt ...