Jak grilovat londýnský rošt

Co přesně je London Broil? Odpověď na tuto otázku je ve skutečnosti poněkud temná - pro některé je „London Broil“ způsob vaření; pro ostatní tento termín označuje konkrétní kus masa. Kulinářští odborníci se shodují, že jídlo není ani z Londýna! Jisté je toto: London Broil je slaný steak, který je při správném vaření sytý, chutný a výživný. Ačkoli lze londýnský rošt vařit několika různými způsoby, marinování a pomalé grilování masa je snadný způsob, jak dodat delikátní texturu a chuť.

Ingredience

Základní londýnský rošt

 • 2-2 a 1/2 libry biftek (slouží asi 6 lidem)
 • Sůl a pepř na dochucení
 • Olivový olej nebo řepkový olej


Balsamico marináda

 • 4 lžíce balzamikového octa
 • 4 stroužky česneku, mleté
 • 3 lžíce citronové šťávy
 • 2/3 šálku olivového oleje
 • 3 lžíce hořčice
 • Vločky červené papriky podle chuti
 • 1 lžíce sójové omáčky

Asijská marináda

 • 3/4 šálku sójové omáčky
 • 5 stroužků česneku, mletého
 • 3/4 šálku koriandru, nasekané
 • 1 lžíce hnědého cukru
 • 2 lžíce sezamového oleje

Marináda Jalapeño Tequila

 • 1 šálek tequily
 • 1 paprička jalapeño, nasekaná a nakrájená
 • 1 šálek teriyaki omáčky
 • 1 stroužek česneku
 • 1/4 sezamového oleje
 • 1/4 šálku worcesterské omáčky
 • Sůl a pepř na dochucení

Část 1 ze 3: Příprava masa

 1. Obrázek s názvem Grill a London Broil Krok 1

  1 Kupte si kvalitní biftek. Nedá se to nijak obejít; pokud používáte vysoce kvalitní maso, je mnohem snazší dosáhnout dobrého chuti, než když použijete průměrné maso. Zatímco dobří kuchaři dokážou připravit lahodný londýnský rohlík z levného kusu masa, může to být náročné, proto se rozhodněte pro prvotřídní kus hovězího masa, kdykoli můžete. Pokud si nejste jisti, které kousky flank steaku jsou nejlepší, promluvte si s místním řezníkem.
  • V USA klasifikuje ministerstvo zemědělství hovězí maso jako „výběr“, „výběr“ nebo „primární“ (v pořadí podle zvyšující se kvality). Řezy „Prime“ jsou obecně nejchutnější a nejlépe mramorované, takže pro ně budete chtít vyrazit, pokud jsou k dispozici.
  • Všimněte si toho, že někteří řezníci mohou označovat kus masa nazývaný top round steak jako London Broil, než flank steak.
 2. Obrázek s názvem Grill a London Broil Krok 2

  2 Zjemněte své maso. Flank steak má někdy nefér pověst tvrdého, žvýkacího a bez chuti nakrájeného masa. To však platí pouze v případě, že je maso špatně připravené. Bokový steak může být křehký ještě předtím, než ho vůbec začnete vařit. Nejlehčí? Udeřte s jemnou paličkou na čisté prkénko. To rozbije tvrdá svalová vlákna masa a dodá mu měkčí strukturu.
  • Nepoužívejte práškové změkčovače masa nebo změkčující sloučeniny obsahující extrakty z ovoce papáje nebo ananasu. Je obtížné je správně používat a někdy může maso nerovnoměrně zjemnit, což mu dodá kašovitý exteriér a tvrdý interiér.
 3. Obrázek s názvem Grill a London Broil Krok 3

  3 Marinujte své maso. Mlátit bokem steakem kladivem není jediný způsob, jak ho udělat něžnějším. Flank steaky mohou například velmi těžit tím, že je před vařením namočíte do marinády - tím maso nejen získá šanci absorbovat chuť marinády, ale také ji mírně zjemní (i když to není pravda 100% času) .
  • Výše jsme zahrnuli několik ukázkových receptů na marinádu. Chcete -li maso marinovat, smíchejte ingredience v jednom z výše uvedených receptů (nebo ve svém vlastním), vložte maso do vzduchotěsného plastového sáčku, zalijte tekutými přísadami, aby se přikrylo a sáček uzavře. Nakonec ho nechte v lednici alespoň pár hodin. Obvykle asi půl dne marinování umožní masu absorbovat co nejvíce chuti.
  • Chcete -li, aby steak z boku absorboval jeho marinádu, maso před marinováním naberte. Pomocí ostrého nože proveďte na povrchu masa několik řezů ve tvaru X asi půl palce hluboko před nanesením marinády.
 4. Obrázek s názvem Grill a London Broil Krok 4

  4 Zahřejte svůj gril. Až maso dostatečně dlouho marinuje, vyjměte ho z lednice a nechte ho zahřát na pokojovou teplotu. Na počkání spusťte gril. Než uvaříte maso, nechte ho dosáhnout středního ohně - chcete, aby byl gril dostatečně rozžhavený, aby maso zpočátku „uvařilo“, ale ne tak horký, aby vaše maso během vaření vysušilo.
  • Abyste dosáhli optimální citlivosti, chcete po počátečním opékání používat dlouhé a pomalé vaření. Na plynovém grilu je to snadné - jednoduše nastavte jeden hořák na „střední“ a jeden na „nízký“. Na grilu na dřevěné uhlí je to trochu záludnější - chcete na jedné straně grilu udělat velkou hromadu dřevěného uhlí a na druhé straně malou.
  • Pokud jde o grily na dřevěné uhlí, nezapomeňte, že uhlí nejsou připravena k vaření, když hoří, ale spíše když jsou spálena a vyzařují oranžovou záři.
  reklama

Část 2 ze 3: Grilování masa

 1. Obrázek s názvem Grill a London Broil Krok 5

  1 Položte maso přímo na gril. Vyjměte maso (nyní zhruba pokojové teploty) z marinády a pomocí papírového ubrousku maso promněte, aby bylo poněkud suché. Tyčinky grilu lehce natřeme trochou olivového nebo řepkového oleje a poté maso položíme. Měli byste okamžitě uslyšet prskající zvuk - pokud ne, váš gril pravděpodobně není dostatečně horký. Nechte vařit maso na grilu odkryté.
 2. Obrázek s názvem Grill a London Broil Krok 6

  2 Během vaření jednou otočte. Odolejte nutkání maso často obracet - maso by tím mohlo vyschnout. Přesná doba, kterou každá strana vašeho masa bude vařit, se může velmi lišit jak na úrovni „hotových“ věcí, které hledáte, tak na tloušťce masa. Obecně platí, že silnější řezy budou vyžadovat ještě několik minut na stranu, stejně jako (samozřejmě) více dobře připravených pokrmů. Níže uvádíme několik obecných pokynů, jak dlouho vařit maso na každou stranu :
  • Vzácně: 2 minuty na 1/2 palce (1,27 cm) steak, 2-3 minuty na 3/4 palce (1,9 cm) steak, 3-4 minuty na 1 palec (2,54 cm) steak.
  • Pro střední: 3-4 minuty pro 1/2 palcový steak, 4-5 minut pro 3/4 palcový steak, 5-6 minut pro 1 palcový steak.
  • Pro dobře udělané: 5-6 minut pro 1/2 palcový steak, 6-7 minut pro 3/4 palcový steak, 8-9 minut pro 1 palcový steak.
 3. Obrázek s názvem Grill a London Broil Krok 7

  3 Volitelně přeneste na nízké teplo. Pokud jste svůj gril rozdělili na horkou část a chladnější část (jak je uvedeno výše), jakmile se vaše maso začne přibližovat k hotové záležitosti, můžete jej přenést do chladnější části. Nechte to zde ještě několik minut se zavřeným krytem grilu. Vaření masa delší dobu na nižším ohni pomáhá dosáhnout toho, aby bylo co nejjemnější - proto se někdy výjimečně tuhé kusy hovězího masa, jako jsou hrudky, někdy vaří na nízké teplotě po celý den.
 4. Obrázek s názvem Grill a London Broil Krok 8

  4 Pokud jste marinovali, natřete svou oblíbenou omáčkou. Pokud jste před vařením neměli čas použít marinádu, stále máte šanci dát vašemu masu během procesu vaření zvláštní chuť. Pomocí grilovacího kartáče a malé misky vaší oblíbené omáčky velkoryse natřete horní stranu masa a poté to otočte. Dejte každé straně další aplikaci omáčky asi třicet sekund, než plánujete vyjmout maso z grilu. Zatímco komplexní kombinace chutí, které jsou možné s marinádami, nejsou s tímto trikem možné, kus masa, který byl velkoryse upečen s barbecue omáčkou, sriracha nebo jinou lahodnou omáčkou, může být vynikající sám o sobě.
 5. Obrázek s názvem Grill a London Broil Krok 9

  5 Vyjměte maso, když je propečené. Maso je hotové, když má příjemnou hnědou barvu (posetou černou) a nádobí vložené do nejtlustší části masa nenarazí na žádné tuhé, nevařené porce. Pokud si nejste jisti, zda je vaše maso hotové nebo ne, nebojte se do něj krájet a hledat nějaké sytě červené nevařené porce.
  • Dalším způsobem, jak zkontrolovat hotovost masa, je použít teploměr. Teploměr vložený do nejtlustší části masa by měl ukazovat asi 135neboF (asi 57nebo) pro středně vzácné; až o deset stupňů více pro střední až dobře udělané. Jakékoli teplejší než toto a maso může začít vysychat, proto jej okamžitě odstraňte!
  reklama

Část 3 ze 3: Servírování vašeho masa

 1. Obrázek s názvem Grill a London Broil Krok 10

  1 Před krájením nechte maso „odpočinout“. Stejně jako u většiny ostatních kusů masa je boční steak nejjemnější a nejchutnější ne hned po vyjmutí z grilu, ale poté, co měl trochu času na odpočinek a ochlazení. Pokud je maso krájeno ihned po vyjmutí z grilu, všimnete si, že se jeho vnitřní šťávy rozlévají na talíř. Tyto šťávy jsou zodpovědné za chuť a strukturu masa, takže to může způsobit, že vaše maso nebude křehké a chutné. Pokud však dáte svému masu krátkou „přestávku“, než do něj krájíte, má šanci tyto šťávy znovu absorbovat, přičemž si zachová velkou část své vlhkosti a chuti.
  • Chcete-li maso „odpočinout“, položte ho na čistý talíř nebo talíř pod stanovou alobal a nechte 10–15 minut odležet. Fólie pomůže masu udržet teplo, když odpočívá.
 2. Obrázek s názvem Grill a London Broil Krok 11

  2 Plátek proti zrnu. Flank steak se skládá z dlouhých tenkých svalových vláken - můžete je vidět, pokud hledáte malé, slabé čáry po celé délce masa. Pokud zůstanou nedotčena, mohou být tato vlákna těžko žvýkatelná. Avšak šikmým krájením masa, kolmo na zrno masa, se vlákna přetrhnou, čímž jsou plátky masa mnohem křehčí. Z tohoto důvodu se londýnské grily tradičně podávají jako úzké diagonální plátky vyrobené proti zrnku masa.
 3. Obrázek s názvem Grill a London Broil Krok 12

  3 Okořeníme dle libosti. Rozdělte svůj London Broil na porce skládající se z několika plátků. Pokud si přejete, můžete nyní své porce okořenit jednotlivě. Lehké posypání solí a čerstvě mletým černým pepřem se téměř vždy dobře spojí s London Broil, ale i další koření může být skvělou volbou. Níže je jen několik nápadů na koření:
  • Předem připravené kořenící směsi (Johnny's atd.)
  • Rozmarýn, tymián a pražený česnek
  • Chilli prášek
  • Paprika
  • Grilovaná/smažená cibule
 4. Obrázek s názvem Grill a London Broil Krok 13

  4 Užívat si! Gratulujeme! Váš lahodný londýnský broil je připraven k jídlu. Zkuste toto klasické jídlo podávat s pečenou zeleninou nebo si jej obložte mezi pár kousky chleba a dopřejte si tak klasické kombinace chutí. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můj londýnský broil je tlustý 1-3/4 palce. Jak dlouho to vařím pro středně vzácné na grilu na dřevěné uhlí? Penmouse USDA doporučuje hovězí steaky vařit na 145 stupňů F nebo 62,8 stupňů C. Před podáváním nechte steak odpočívat minimálně 3 minuty. Pomocí okamžitého teploměru zkontrolujte teplotu steaku. Nemohl jsem najít dobu vaření, která by nebyla spojena se značkou, takže nemohu uvést přesný čas vaření. Skutečnou dobu vaření můžete zjistit pomocí kuchařky nebo vyhledat online.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Poté, co je maso hotové, můžete do něj přidat oregano nebo jiné koření, které mu dodá větší chuť.
 • Pokud si nejste jisti, jak „hotové“ chcete maso, udělejte chybu na vzácné nebo středně vzácné straně. Vždy můžete vařit maso déle, pokud se vám nelíbí, ale nemůžete „odvařit“ dobře udělaný kus masa!

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Abyste maso obrátili, nepropichujte ho vidličkou. Místo toho maso otočte a překlopte pomocí kleští s dlouhou rukojetí. Propíchnutím masa se mohou uvolnit vnitřní šťávy, což vede k suššímu hotovému výrobku.


co je raquetball
reklama

Populární Problémy

Stejně jako u většiny obuvi je třeba zlomit pár tenisových bot, než se bude hrát pohodlně. Zde navrhované přístupy k obutí v kožených nebo plátěných tenisových botách je připraví ke hře během okamžiku, ...

Kondiční trenér pomáhá někomu dosáhnout jeho cílů v oblasti fitness tím, že ho naučí cvičení a wellness strategie. Pokud doufáte, že se stanete fitness trenérem, prvním krokem je zúžení vašeho zaměření na jeden typ fitness. Hledej ...

Jak skladovat obuv. Obuv musí být chráněna před prachem, vodou a sluncem, aby během skladování nevybledla a nezdeformovala se. Správné skladování bot vám pomůže vypadat skvěle a vydrží několik sezón. Vyčistěte boty. Ukládání ...

Rafael Nadal zaujal fanoušky po celém světě svými neuvěřitelnými raketovými schopnostmi, ale Španěl nedávno ukázal, že je schopen pobavit i s míčem u nohou.

Šedý kabát je dokonalým základem, který vás zahřeje v chladných zimních měsících. Protože šedá může ladit s tolika barvami, odstíny a tóny, může být těžké vybrat si, co budete každý den nosit. Sestavili jsme seznam některých ...

Nike údajně odhalila oblečení Rafaela Nadala na Australian Open 2021, které má začít v únoru. Španěl příští rok nebude v Melbourne sportovat svůj podpis bez rukávů.