Jak zasáhnout volejbal

Volejbal je skvělá hra na pláži nebo v tělocvičně. Existuje mnoho způsobů, jak dostat míč přes síť. Podávání a vracení podání nebo salvy zahrnuje specifické pohyby těla. Ať už se jedná o první, druhý nebo třetí zásah před odesláním přes síť, správná technika zajistí, že budete nejlepším týmovým hráčem.Metoda 1 z 5: Slouží přes ruku

 1. 1 Nastavte své tělo do správné polohy. Chcete -li zasáhnout podnožku, musíte se postavit nohama zhruba na šířku ramen s chodidlem naproti vaší úderové ruce mírně dopředu. Měli byste mít boky zarovnané k síti.
  • Většina vaší hmotnosti by měla být na zadní noze.
 2. 2 Hoďte míč před svou bijící paži. Podávání nad rukou vyžaduje, abyste hodili míč svou méně dominantní paží, abyste jej mohli trefovat dominantní paží. Tento krok vyžaduje hodně tréninku, aby bylo možné hodit míč do nejlepší pozice pro zasažení. Hoďte míč před svou bijící paži a asi dva až čtyři stopy nad hlavu.
  • Být konzistentní s hodem je to, co z vás udělá dobrý server, takže to často procvičujte.
 3. 3 Trefte míč horní částí dlaně. Roztáhněte prsty opravdu doširoka a dotkněte se míče dlaní. Kontaktujte míč ve středu a pokuste se jej zasáhnout, když je míč dostatečně vysoko, aby šel přímo přes síť.
  • Při horním podání by trajektorie míče měla být přímá.
  • Po zasažení míče nezapomeňte postupovat tak, aby vaše paže byla natažena přímo směrem k síti.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 1 Kvíz

Jak byste měli praktikovat službu nadpřirozeného?Nacvičte si občas přehazování a někdy úder dominantní rukou.

Ani náhodou! Službu nemusíte cvičit oběma rukama. Vždy házejte nedominantní rukou a trefujte dominantní rukou. Existuje lepší možnost!

Procvičujte si vždy házení míče ve stejné výšce.

Ano! Konzistentní hod je klíčem k tomu být dobrým serverem. Pokuste se při každém podání hodit míč do stejné výšky, abyste mohli podání podávat pokaždé stejně. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Cvičte vždy podávání ve vysokém oblouku přes síť.

Určitě ne! Vysoký oblouk je příliš snadný na to, aby se nepřátelský tým vrátil. Vaše podání by mělo být přímé, aby bylo obtížnější je zasáhnout. Vyberte jinou odpověď!dobrá tenisová raketa
Procvičte si přesun váhy mezi zadními a předními chodidly.

Nepřesně! Vaše chodidla by měla být zhruba na šířku ramen a většina vaší hmotnosti by měla být na zadní noze. Procvičte si, jak se s tímto postojem budete cítit pohodlně pokaždé, když budete sloužit. Zkus to znovu...

Procvičte si odpalování míče různými částmi ruky.

Ne tak docela! Ideální podání přes rameno umožňuje kontakt s míčem na vaší dlani. Pokuste se trefit míč do středu. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Chcete další kvízy?Metoda 2 z 5: Slouží pod rukou

 1. 1 Postavte se s rozkročenýma nohama. Správné držení těla při podávání je důležitým krokem. Když podáváte pod rukama, vaše nohy by měly být rozloženy s opačnou nohou, než je vaše paže dopředu. To vám při servírování poskytne dobrý pevný základ.
  • Většina vaší tělesné hmotnosti by měla být na zadní noze.
  • Vaše boky by měly být zarovnané se sítí.
 2. 2 Umístěte míč před úderovou paži. Vaše úderná ruka je paže, která ve skutečnosti donutí míč projít sítí, a je to obvykle vaše dominantní paže. Druhou rukou držte míč před tělem na straně přímo před úderovou paží.
 3. 3 Navažte kontakt s míčem. Chcete -li zasáhnout míč, můžete udělat pěst rukou a pokusit se navázat kontakt s plochou částí pěsti, kde se setkávají palec a ukazováček. Otočte paží jako kyvadlo, nejprve dozadu a poté dopředu, abyste trefili míč. Měli byste se dostat do kontaktu s míčem mírně pod středem, aby míč putoval ven a nahoru po síti.
  • Dávejte pozor na míč, kde chcete navázat kontakt.
  • Přeneste svou váhu ze zadního chodidla na přední nohu, když trefíte míč.
  • Pokuste se upustit držící ruku těsně před úderem míče.
  • Nechte svou údernou ruku sledovat míč, který je zasažen, a ujistěte se, že postupujete přímo vpřed.
  • Míč můžete také zasáhnout spodní částí dlaně.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 2 Kvíz

Proč byste měli při podkopávání podkopávat nohy?

Pro stabilitu

Ano! Střídání nohou vám poskytne silnější základ pro vaše podání. Noha na vaší nedominantní straně by měla být vpředu, přičemž většina vaší váhy by měla sedět na zadní noze. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Pro flexibilitu

Ne tak docela! Střídavé držení těla nemusí nutně znamenat větší flexibilitu. Procvičujte tento postoj často, aby se vaše tělo cítilo pohodlně. Zkuste jinou odpověď ...

Pro lepší míření

Ne nutně! Stojící s rozkročenýma nohama nemusí vašemu cíli nutně pomoci. Místo toho dávejte pozor na míč a sledujte jej při kontaktu. Zkuste jinou odpověď ...

Chcete další kvízy?

Metoda 3 z 5: Narážení na volejbal

 1. 1 Umístěte své tělo na náraz. Udělejte pěst svou nedominantní rukou a obtočte ji dominantní rukou. Měli byste skončit s oběma palci vedle sebe vedle sebe. Roztáhněte ruce směrem od těla a vytvořte jakousi platformu s předloktími. Měli byste stát s roztaženýma nohama a pokrčenými koleny.
 2. 2 Trefujte míč. Náraz je obvykle prvním typem zásahu poté, co se míč dostane přes síť na stranu vašeho týmu. Chcete -li provést náraz, měli byste nechat míč v kontaktu s předloktími a rukama, než aby se houpal zpět, aby zasáhl míč. To vám poskytne větší kontrolu při úderu.
  • Pokud míč spadne nad pas, můžete ho předloktím a pěstmi udeřit spoluhráči.
  • Pokud se míč dostane pod pas, budete muset vykopat. Můžete kopat ohnutím nohou a někdy i pasu, abyste narazili na míč a zachránili ho před zasažením hřiště.
 3. 3 Postupujte rukama. Po kontaktu s míčem byste měli pokračovat v pohybu pažemi směrem k osobě, které procházíte. Tím zajistíte, že míč bude mít po zasažení požadovanou trajektorii. reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 3 Kvíz

Proč byste se při nárazu do míče neměli houpat rukama dozadu?

Mohli byste se zranit.

Zkus to znovu! Není pravděpodobné, že byste se zranili, pokud byste před nárazem švihli rukama. Hledejte další důvod, proč se tomuto zvyku vyhnout. Hádej znovu!

Míč můžete nechat příliš blízko země.

Ne tak docela! Pokud je míč blízko dopadu na zem, můžete stále ohýbat nohy a pas, abyste jej zachránili. Vyhněte se kývání rukama z jiného důvodu. Zkuste jinou odpověď ...

Možná toho budete příliš sledovat.

Ani náhodou! Provedení je důležitým krokem k úspěšnému nárazu míče. Pokud nebudete postupovat, trajektorie míče bude méně předvídatelná. Existuje lepší možnost!

Máte menší kontrolu.

Opravit! Pokud švihnete rukama dozadu před nárazem, nebudete mít tolik kontroly nad směrem míče. Může se stát, že to trefíte mimo soud. Místo toho nechte míč přijít k vám a navažte kontakt s předloktím. Přečtěte si další kvízovou otázku.

levná tenisová sukně

Chcete další kvízy?

Metoda 4 z 5: Nastavení volejbalu

 1. 1 Postavte se čelem k míči s rukama mírně nad čelem a čekejte na míč. Set je obvykle druhým úderem poté, co je míč na vaší straně hřiště. Tento typ zásahu nastaví spoluhráče, aby napíchl míč na stranu vašeho soupeře.
  • Vaše prsty by měly být rozprostřeny a měly by mít tvar trojúhelníku s ukazováčkem a palcem velmi blízko u sebe, ale nedotýkat se.
 2. 2 Kontaktujte míč. Když k vám míč dorazí, přesuňte ruce nad hlavu a zápěstím otáčejte tak, aby dlaně směřovaly nahoru ke stropu.
  • Prsty mějte roztažené a ve tvaru trojúhelníku, ale oddělte je, aby mezi nimi bylo více místa, jak se míč dostane do vašich rukou.
 3. 3 Předejte míč spoluhráči. Jakmile se míč dotkne vašich rukou, okamžitě natáhněte ruce a pomocí zápěstí tlačte míč nahoru a směrem ke spoluhráči.
  • Po uvolnění míče pro následný postup úplně narovnejte ruce.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 4 Kvíz

Proč byste nastavovali míč?

Chcete -li vrátit podání

Zkus to znovu! Protože obsluha má obvykle přímou trajektorii, sada nemusí být možná hned. Místo toho by měl jiný spoluhráč použít úder k podání a poté můžete nastavit míč dále. Hádej znovu!

Chcete -li nastavit hrot

Pěkný! Pomocí sady odešlete míč vysokým obloukem spoluhráči, který pak může bodnout volejbal přes síť. Set obvykle přichází poté, co jiný spoluhráč udeřil míč. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete -li získat bod

Téměř! Když nastavíte míč, odešlete jej vysokým obloukem. Tento úder byste neměli použít k odeslání míče přes síť, protože pro soupeře je příliš snadné se vrátit. Hádej znovu!

Chcete další kvízy?

Metoda 5 z 5: Rozšíření volejbalu

 1. 1 Proveďte kroky k nastavení těla na bodec. Zasažený hrot ve volejbale je úder, který posílá míč přes síť druhému týmu. Musíte podniknout kroky k tomu, abyste dostali své tělo do správné polohy a získali energii k dosažení dobrého špice. K vytvoření špice můžete udělat 3 kroky nebo 4 kroky, ale konvenčním přístupem je udělat 4 kroky.
  • Udělejte malý krok pravou nohou.
  • Udělejte větší, rychlejší krok levou nohou směrem k místu, kde si myslíte, že se míček chystá.
  • Udělejte velký krok pravou nohou, abyste se dostali do nejlepší vzletové polohy pro skok.
  • Udělejte rychlý malý krok levou nohou, abyste přenesli svoji hybnost na silný skok.
 2. 2 Skočit do vzduchu Bod, kdy vyskočíte ze země, je důležitý, abyste zajistili, že budete moci trefit míč vysoko ve vzduchu a před tělem. Chcete skákat svisle ve vzduchu a být schopni kontaktovat míč na vrcholu skoku.
 3. 3 Postříkejte míč přes síť. Když se blížíte k míči, švihněte rukama dozadu, abyste dosáhli kontaktu s míčem na vrcholu skoku a ruce natažené. Při velkém kroku pravou nohou švihněte rukama dozadu a při výskoku je natáhněte.
  • S oběma pažemi nataženými vzhůru vraťte svou údernou ruku zpět ohnutím paže v lokti. Vaše ruka by měla být otevřená a uvolněná. To by mělo rukama vytvořit tvar luku.
  • Vaše úderná paže se přehoupne přes horní část míče a dostane se do kontaktu s míčem vysoko na něm.
  • Když se dostanete do kontaktu s míčem, luskněte zápěstím dolů, aby se míč pohyboval směrem dolů po síti.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 5 Kvíz

Proč skáčete, když míříte míčem?

Trefovat míč, když je vysoko

Ano! Hrot se používá k získávání bodů ve volejbalu, takže je důležité bodnout míč přímo dolů na opačné straně hřiště. Pokud zasáhnete míč, když je vysoko ve vzduchu, můžete úhel svého úderu zvýšit, takže návrat je obtížnější. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Abyste zastrašili své protivníky

Ne nutně! Určitě to vypadá skvěle, když vyskočíte do vzduchu a zapíchnete volejbal, ale to není jediný důvod, proč skočit. Vyberte si praktičtější důvod, proč vyskočit na špice. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Trefovat míč dále zpět na hřiště

Ne tak docela! Ideální bodec je zasažen těsně nad síť. Pokud bodnete míč daleko zpět na soupeřovo hřiště, poskytne to vašim protivníkům více času na koordinaci reakce. Hádej znovu!

Trefovat míč vyšším obloukem

Rozhodně ne! Bodec by neměl mít žádný oblouk. Udržujte trajektorii rovnou se strmým úhlem dolů. Zkuste jinou odpověď ...

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můj úder není špatný, ale myslím, že moje skákání a akce nejsou správné. Jak se mohu zlepšit? Emily Newtonová Nejprve bez míče, pracujte na práci nohou, poté skákejte a snažte se nedostat do sítě. Jakmile zdokonalíte svoji práci nohou, vaše trefování se začne zlepšovat.
 • Otázka Mohu zasáhnout hřbet ruky do volejbalu? Technicky je to legální zásah, ale pokud ho trefíte hřbetem ruky, nebudete nad ním mít žádnou kontrolu.
 • Otázka Jak nastavím volejbal? Položte ruce na boky se 4 prsty vpředu. Poté držte ruce ve stejném tvaru a zvedněte je nad hlavu. Držte palce co nejdále od sebe a tlačte volejbal polštářky prstů a ne dlaněmi.
 • Otázka Jak se dostanu do polohy „náraz“? Nejprve si dřepněte nohama alespoň na šířku boků a trup předkloňte dopředu. Ruce sepněte do volné pěsti a natáhněte ruce rovnoběžně s podlahou. Pak volejbal narážejte předloktím.
 • Otázka Můžete mi říci tři způsoby, jak legálně kontaktovat volejbal? Emily Newtonová Nejpoužívanější způsob, přihrávka předloktí, nebo náraz, využívá oblast předloktí, nazývanou vaše platforma, ke kontaktu s míčem. Tato přihrávka slouží hlavně k tomu, aby se míč dostal k setrovi při přechodu z obrany do útoku. Set používá většinou setr k nastavení útočníků, aby trefili míč. A nakonec hit, který používají stopaři, aby dostali míč přes síť ve snaze získat bod.
 • Otázka Jak mohu cvičit bez sítě? Emily Newtonová Mohli byste přihrávat a stavět míč proti zdi, procházet se svými sourozenci, provádět základní cvičení, která zlepší vaše podání a bít, a pracovat na svém vertikálním skoku.
 • Otázka Mohu sloužit pomocí nohy? Ne. Smíte legálně sloužit pouze rukama, a to musí být nahoře nebo dole.
 • Otázka Mám při úderu míčem pěst nebo držet ruce u sebe? Při kopání/narážení nikdy neházejte pěstí, protože to může často zablokovat míč před úderem do předloktí a nejedná se o stabilní platformu. Pokud při nárazu uděláte pěst, je to obvykle ve vyšších úrovních nebo u záchrany poslední instance, a tomu by se říkalo kopání jednou rukou. V opačném případě může použití pěsti vést ke zranění. Normálně by tvoje slabší ruka měla být pod tvou silnější rukou a pak bys dal oba palce dohromady, přes vršek dlaně silné ruky.
 • Otázka Mohu být volejbalistou, aniž bych hrál v týmu nebo ve škole? Donagan Nejlepší odpovídač Nemůžete hrát volejbal sami, ale pokud máte přátele, můžete si ho zahrát pro zábavu. V takovém případě byste však nebyli považováni za vážného volejbalového hráče - na to byste museli vstoupit do týmu.
 • Otázka Takže při nárazu netrefím míč zápěstím? Destin Demeritte Technicky je vaše „platforma“ mezi zápěstím a polovinou předloktí. Takže podle toho, kde a jakou silou to hodláte udeřit, ano, můžete narazit zápěstím. Pamatujte ale, že klíčové je ovládání.

Populární Problémy

Thiem začíná jako drtivý favorit, ale dokáže Chačanov zachvátit monumentální rozrušení a zarezervovat si místo v semifinále?

Francouzští buldoci jsou rozkošná zvířata, která se svými milujícími a přátelskými povahami dělají skvělé rodinné mazlíčky. Pokud chcete chovat francouzské buldoky, musíte se s velkou pečlivostí a pozorností vypořádat s úkolem stát se chovatelem. Ujisti se...

Zde je souhrn toho, jak v sobotu sledovat fotbal Mississippi vs Louisiana Lafayette online bez kabelu.

Nadal má zvláštní tiky a soudní pohyby, díky nimž mnozí uvěřili, že může mít OCD.

Rus Michail Kukushkin se ve druhém kole US Open 2020 ujímá vycházející chilské hvězdy Cristiana Garina. Kukushkin se v posledních třech edicích dvakrát dostal na US Open 3r, ale Garin je favoritem.