Novak Djokovic přeskočí Madrid Masters - zprávy

Novak Djokovič vyhrál edici Madrid Masters 2019

Novak Djokovič vyhrál edici Madrid Masters 2019

Podle zprávy od Pohled Novak Djokovic zmešká vydání Madrid Masters 2021.

Djokovič měl dříve vytáhl z Miami Masters ve snaze plně se vzpamatovat z natržení břicha, které nabral na Australian Open. Ale Srb měl naplánováno, že kromě akce svého rodného města v Bělehradě odehraje i všechny hlavní události v antuce - Monte Carlo, Madrid, Řím a Roland Garros.

Tento nový vývoj je proto překvapením - zejména proto, že Novak Djokovič je letos v Madridu obhájcem titulu.

Kvůli pandemii COVID-19 muselo být vydání turnaje Masters 1000 v Caja Magica 2020 zrušeno. A Novak Djokovic vyhrál edici 2019, takže obhajuje 500 bodů ( místo obvyklých 1 000 ) na turnaji v roce 2021.

Přestože se Djokovičovo odstoupení z madridského mistrovství zdá na první pohled neobvyklé, je třeba poznamenat, že 33letý hráč tuto událost v minulosti také několikrát vynechal (2010, 2014 a 2015). A přestože je Djokovič v Madridu trojnásobným šampionem, v Římě si užil daleko více úspěchů - odehrál 10 finále na Foro Italico a pět z nich vyhrál.

Novak Djokovič ohlášený výběr z Madridu je další posilou nabídky Daniila Medveděva o umístění na prvním místě

Novak Djokovic a Daniil Medvedev (R)

Novak Djokovic a Daniil Medvedev (R)

Daniila Medveděva šance na sesazení Novaka Djokoviče z pozice světové jedničky bude posílena pouze jeho ztrátou 500 bodů z Madridu.

Medveděv aktuálně zaostává o 1 978 bodů za nejlépe umístěným Srbem, když ze svého čtvrtfinálového finišu v Miami získal 90 bodů. A tento rozdíl se do konce Madridu sníží na nejméně 1 478, za předpokladu, že v jejich příslušných bodech v žebříčku nedojde k žádné jiné změně.

Podle nového systému hodnocení ovlivněného COVID, který bere v úvahu nejlepších 19 turnajů hráče v posledních dvou sezónách, bude Medveděv dále ztrácet 180 bodů ze svého součtu (v Monte Carlu). Rus má poté jen velmi málo bodů na obranu, což znamená, že bude Djokovičovi v příštích několika měsících neustále dýchat na krk.

Novak Djokovič naopak bude muset v Římě později bránit 500 bodů, vzhledem k tomu, že loni vyhrál turnaj Masters 1000. Na letošním Wimbledonu bude muset také obhájit 1 000 bodů, na Roland Garros 600 bodů.

Pokud Daniil Medveděv bude na velkých turnajích do července produkovat poměrně hluboká představení, měl by velkou šanci na výměnu Novaka Djokoviče za č. 1 - i když Srb vyhraje všechno v nedohlednu.

Populární Problémy

Značka Rogera Federera se podstatně rozmnožila po jeho návratu na vrchol mužského tenisu v roce 2017. Federer byl ve skutečnosti loni vyhlášen Forbesovým nejlépe placeným sportovcem na světě.

Sníte o oblékání jako modelky, které vidíte na přehlídkovém mole a v časopisech? Nemusíte se stát modelkou, abyste připomínali jejich styl. Každý se může oblékat jako model bez ohledu na tvar, velikost nebo vzhled. Oblékat se jako ...

Váš průvodce streamováním filmu Hrbáč z Notre Dame online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.

Drtí, zvedání nohou a dokonce i klasická prkna pomáhají posilovat vaše břišní svaly, ale pro vaše šikmé svaly to moc neudělají. Boční prkna vám mohou pomoci posílit a procvičit svaly na břiše, šikmé svaly a hýždě zároveň ...

Rodiče Rogera Federera Robert a Lynette Federerovi nedávno Blick poskytl rozhovor v předvečer 40. narozenin švýcarského maestra.

Michiganský basketbal vypadá, že zůstane neporažený, když v neděli zabere Northwestern. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry online.