Jak pěstovat větší svaly na krku

Pokud hledáte objem, vybudování větších svalů krku pomůže vaší hlavě a krku vypadat úměrně zbytku těla. Je to také snadný způsob, jak vypadat svalnatý a fit, protože svaly krku patří k nejviditelnějším. Začněte několika jednoduchými úseky, abyste uvolnili krk, postupujte pomalu, abyste se vyhnuli zranění, a postupně budujte sílu pomocí zvyšujícího se odporu a hmotnosti k rozvoji krčních svalů.jak na raketbal

Část 1 ze 3: Zahřívání s úseky

 1. Obrázek s názvem Růst větších svalů na krku Krok 1

  1 Pohybujte rameny v kruzích, abyste je uvolnili. Postavte se s nohama na šířku ramen, zvedněte ramena směrem k uším a poté je krouživými pohyby sklopte zpět a dolů. Udělejte to několikrát, ponechte pohybovou tekutinu a uvolněte, pak několikrát opačným směrem. Měli byste cítit, jak se vaše ramenní svaly trochu uvolňují.
 2. Obrázek s názvem Růst větších svalů na krku Krok 2

  2 Přitiskněte si bradu k hrudi a natáhněte zadní část krku. Držte záda rovně, nakloňte hlavu dopředu, dokud to půjde pohodlně, ideálně, dokud se brada nepřitiskne k hrudníku. Pomocí ruky můžete jemně zatlačit na zátylek, abyste tento úsek prodloužili, přičemž dávejte pozor, abyste se netlačili kolem místa, kde vám je dobře. Zůstaňte v tomto úseku asi 15 sekund.
 3. Obrázek s názvem Růst větších svalů na krku Krok 3

  3 Zakloňte hlavu dozadu a natáhněte přední část krku. Postavte se s rovnými zády a chodidly zhruba na šířku ramen. Udržujte svá ramena volná a naklánějte hlavu pomalu dozadu, dokud nebudete obličejem směřovat nahoru ke stropu. Posuňte bradu co nejvíce nahoru, abyste si natáhli přední část krku. Držte tento úsek 15-20 sekund.
 4. Obrázek s názvem Růst větších svalů na krku Krok 4

  4 Otočte hlavu na stranu tak daleko, jak je to možné, a držte ji tam. Tím natáhnete svaly, které horizontálně otáčejí hlavou. Otočte hlavu co nejvíce doleva, jemným zatlačením na stranu obličeje prodloužíte protažení. Držte jej na místě asi 15 sekund a poté jej pomalu otočte zády dopředu. Opakujte na pravé straně.
 5. Obrázek s názvem Růst větších svalů na krku Krok 5

  5 Přitáhněte ucho k rameni, abyste natáhli stranu krku. Udržujte ramena uvolněná a uvolněná, zakloňte hlavu doleva a ucho sklopte směrem k rameni tak daleko, jak je to možné. Jemně zatlačte na bok hlavy, abyste prodloužili protažení, a zůstaňte na místě asi 15 sekund. Vraťte se pomalu nahoru a poté opakujte protažení na pravé straně.
  • Chcete -li se hlouběji protáhnout, můžete také držet lehkou činku (pod 5 liber (2,3 kg)) v jedné ruce, zatímco natahujete krk v opačném směru.
 6. Obrázek s názvem Růst větších svalů na krku Krok 6

  6 Uvolněte boky krku natažením kuřecího křídla. Postavte se zpříma a dejte obě ruce za záda. Pravou rukou táhněte levou ruku jemně doprava a hlavu nakloňte doprava. Držte toto natažení po dobu 15–20 sekund, poté přepněte strany.
 7. Obrázek s názvem Růst větších svalů na krku Krok 7

  7 Pomocí dveřního ostění protáhněte levatorové lopatky. Levator scapulae jsou svaly po stranách krku, které se připevňují k vašim ramenům. Můžete je natáhnout tak, že zvednete loket nad rameno a položíte jej na dveřní zárubeň. Jemně se opřete o zeď tak, aby spodní strana paže byla natažena nahoru. Zakloňte hlavu v opačném směru paže, kterou držíte, aby se natáhly svaly lopatkové lopatky. Držte toto natažení po dobu 15–20 sekund, poté přepněte strany. reklama

Část 2 ze 3: Cvičení na krku

 1. Obrázek s názvem Růst větších svalů na krku, krok 8

  1 Procvičte si pohyb hlavy proti odporu v každém směru. Umístěte odporový pás nebo vlastní ruku na čelo a poté pomocí krku přitlačte hlavu dopředu proti tomuto odporu. Udělejte to 10krát za sebou, udělejte si přestávku a poté proveďte ještě jednu sadu 10. Tento postup opakujte doleva, doprava a dozadu.
 2. Obrázek s názvem Růst větších svalů na krku Krok 9

  2 Lehněte si na záda a přitáhněte bradu k hrudníku. Je to jako sed-leh, ale jen pro váš krk. Lehněte si na zem a zvedněte hlavu tak, aby se vaše brada dostala co nejblíže k hrudníku. Držte jej po dobu 1–2 sekund a poté hlavu znovu sklopte. Opakujte to 20krát.
 3. Obrázek s názvem Růst větších svalů na krku Krok 10

  3 Lehněte si na záda, zvedněte hlavu a dívejte se do strany. Přineste bradu k hrudníku a poté otočte hlavu co nejvíce doleva. Držte jej na místě několik sekund a poté jej otočte co nejvíce doprava. Zůstaňte tam několik sekund a pak sklopte hlavu zpět na zem. Opakujte to 20krát.
 4. Obrázek s názvem Růst větších svalů na krku Krok 11

  4 Dělejte činky pokrčením závaží. Držte činku nebo volné závaží stejné hmotnosti v rukou se zavěšenými pažemi. Zvedněte ramena nahoru k uším, držte je několik sekund a pak je pomalu stáhněte dolů. Opakujte to 20krát, odpočiňte si a poté proveďte další sérii 20. Začněte s malými váhami a poté postupně zvyšujte váhu, jak cítíte, jak vaše síla roste.
  • Mezi další cviky, které vám mohou natáhnout krk, patří farmářské nošení (kde chodíte se závažím v každé ruce), přenášení kufru (kde držíte váhu pouze v jedné ruce) a mrtvý tah.
 5. Obrázek s názvem Růst větších svalů na krku Krok 14

  5 Proveďte most z prkna, jakmile se zvýší síla vašeho krku. Prkňový most je podobný přednímu můstku, ale místo toho, aby vaše boky směřovaly ke stropu, měl trojúhelníkový tvar, vaše tělo bude rovnoběžné se zemí, jako byste se chystali udělat kliku. Začněte tím, že se budete držet nohama, rukama a hlavou, a nakonec si dejte ruce za záda, abyste zvýšili váhu na krku.
  • Toto cvičení může způsobit vážné zranění krku, takže je nejlepší začít pomalu. Také si možná budete chtít před zahájením tohoto cvičení promluvit se svým lékařem.
  reklama

Část 3 ze 3: Vyhněte se zranění při cvičení

 1. Obrázek s názvem Růst větších svalů na krku Krok 15

  1 Začněte s menšími váhami a menším počtem opakování. Na začátku, i když budete pravidelně cvičit, budete chtít udržet své váhy relativně lehké a držet se 1 nebo 2 sérií pod 20 opakování pro každé cvičení. Jak velká váha začínáte, se bude lišit v závislosti na vaší aktuální síle a stavbě, ale měla by být dostatečně lehká, abyste ji mohli pohodlně zvednout bez boje a bolesti. Jak se vaše síla zvyšuje, můžete postupně přidávat další váhu a zvyšovat počet opakování.
 2. Obrázek s názvem Růst větších svalů na krku Krok 16

  2 Protáhněte se před a po vypracování krčních svalů. Je dobré uvolnit svaly dříve, než je zpracujete, a může také pomoci protáhnout se po cvičení, abyste se vyhnuli bolestem nebo křečím. Dopřejte si čas na úplnou sérii úseků před a po každém tréninku.
 3. Obrázek s názvem Růst větších svalů na krku Krok 17

  3 Při opakování nepoužívejte hybnost. I když to může být lákavé k získání hybnosti při opakování, protože to usnadňuje pohyb, ve skutečnosti to může být škodlivé pro vaše svaly. Svaly krku jsou velmi důležité a často citlivé, takže je nejlepší být opatrný a mezi jednotlivými opakováními přestat.
  • Když například pokrčíte ramena s činkou, měli byste pomalu spouštět ramena a zastavit se, než je znovu zvednete, místo toho, abyste „poskakovali“ rameny nahoru a dolů.
 4. Obrázek s názvem Růst větších svalů na krku, krok 18

  4 Pohybujte se pomalu a opatrně. I když často cvičíte, vaše krční svaly nemusí být tak silné, jak si myslíte. Abyste se vyhnuli natažení svalu nebo způsobení chiropraktických problémů, ujistěte se, že se při cvičení pohybujete pomalu a neděláte nic, co by vám dělalo nepohodlí nad rámec normálního „spálení“ svalu.
 5. Obrázek s názvem Růst větších svalů na krku Krok 195 Mezi tréninky si dejte alespoň 2 dny. Zejména, když poprvé začnete cvičit svaly krku, je nejlepší si dát pár dní mezi tréninky na obnovu svalů. I když vaše cvičení nebylo nijak zvlášť namáhavé, cvičení sady svalů, které se obvykle příliš nepoužívají, může vést k bolesti a zranění, pokud to přeženete.
 6. Obrázek s názvem Růst větších svalů na krku Krok 20

  6 Poraďte se svým lékařem, pokud máte časté bolesti krku nebo ztuhlost. I když je přirozené po cvičení cítit mírnou bolest, měli byste se poradit s lékařem, pokud pociťujete intenzivní bolest nebo ztuhlost, kvůli které je nepohodlné se normálně hýbat. Váš lékař vám může nařídit, abyste provedli určité protahování krku nebo abyste na úlevu od bolesti použili teplo nebo chlad na svaly krku. Mohou vám navrhnout, abyste si dali pauzu od procvičování krčních svalů, dokud bolest neustoupí. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je možné vybudovat svaly krku? Brendon Rearick
  Osobní trenér a silový trenér Brendon Rearick je osobní trenér, silový trenér, ředitel programu Fitness a spoluzakladatel certifikovaného funkčního silového trenéra (CSFC), společnosti zaměřené na fitness vzdělávání v oblasti San Francisco Bay. Se 17 lety zkušeností v oblasti fitness se Brendon specializuje na sílu a kondici a jeho společnost CSFC certifikovala více než 3 000 trenérů ve více než 20 zemích. Brendon pracoval jako programový ředitel pro Mike Boyle Strength and Conditioning (MBSC) a licenci na masážní terapii získal od Cortiva Institute-Boston. Bendon je držitelem titulu BS v kineziologii na University of Massachusetts Amherst. Brendon Rearick Odpověď odborníka na osobní trenéry a silové trenéry I když není nutné cílit na konkrétní svalové skupiny, pokud budete pravidelně posilovat, rozhodně získáte svaly. Doporučuji provádět farmářské přenosy, přenášení kufrů a mrtvý tah pro dobré cvičení.
 • Otázka Jak dlouho mám cvičit? To závisí na tom, jaké jsou vaše cíle. Prozkoumejte online, čeho chcete ze svého tréninku dosáhnout, najděte někoho, kdo toho dosáhl, a prostudujte a zopakujte si tréninkovou rutinu jednotlivce, upravte ji podle své kondice atd. Dobrá rada bez ohledu na to, jaký je váš cíl začněte pomalu, abyste se nezranili.
 • Otázka Můžete mi prosím poradit, jak zvětšit obvod mé hlavy? Je mi 18 let a mám 53,5 cm hlavu. Pokud myslíte svou skutečnou hlavu, pak to není možné. Hlava se skládá z kostí a téměř žádného svalu, takže to není možné. Velikost krku však můžete zvětšit cvičením, jako jsou pokrčení ramen, mušky a další podobné zdvihy.
 • Otázka Mám udělat všechny nebo některý z nich? V ideálním případě byste měli vždy provádět co nejvíce cvičení bez nadměrného prodloužení, abyste zajistili využití a růst svalů. Takže udělejte všechny, nebo tolik, kolik vydržíte.
 • Otázka Jak mám jíst, abych získal větší svaly krku? Jezte co nejvíce potravin bohatých na živiny, konzumujte velké množství bílkovin (hlavně z masa a vajec) a jezte tolik sacharidů, kolik je pro daný typ tréninku nutné.
 • Otázka Dá mi to želví krk? Nebojte se, želví krk vám to nedá, posílí to svaly krku a pomůže vám to vybudovat další svaly kolem krku.
 • Otázka Mám rád stavbu hrudníku. Prospěje to i mému krku? Ne moc, ne. Existuje jen velmi málo cviků na hrudník, které by prospěly krčním svalům.
 • Otázka Chci zvýšit krk, jak je to možné v krátkém čase, chci výsledky? Zachary Kershaw Některé dobré cviky jsou boční postranní zvedání a vojenský tisk. Je klíčové v tréninku pokračovat.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

wikiHow Video: Jak růst větší svaly na krku

Hodinky

Tipy

 • Je obtížné zaměřit se na konkrétní svalové skupiny, ale systematické zvedání celého těla vám pomůže získat větší objem.
 • Pokud chcete do své rutiny začlenit posilovací cvičení, vyzkoušejte farmářské nošení, přenášení kufru a nošení pohárů.
 • Jakmile si vybudujete nějakou sílu, možná budete chtít použít úvazek na krk. Popruhy na krk jsou často k dostání v obchodech s potřebami pro fitness za méně než 20 dolarů a můžete na ně zavěsit závaží, aby byla vaše cvičení na krku náročnější.

reklama

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živý přenos play off hry Patriots vs Chargers na počítači, telefonu, Roku, Fire TV, Apple TV nebo jiném streamovacím zařízení.Labradorští retrívři jsou přátelští, inteligentní a energičtí psi. Výsledkem je, že jsou nejoblíbenějšími psy ve Spojených státech. http://www.akc.org/news/the-most-popular-dog-breeds-in-america/ Udělejte si čas na výběr štěněte labradora ...

Díky nedávným pokrokům v počítačové a video technologii je vytváření amatérských hudebních videí snazší než kdy dříve. Jako každé umělecké úsilí může být proces nahrávání hudebního videa odměnou, frustrací, zábavou, zkoušením, vyčerpáváním, ...Cormier vs Miocic 2 a Pettis vs Diaz dělají z UFC 241 jednu z nejočekávanějších událostí roku. Zde je návod, jak koupit UFC 241 PPV právě teď.„Hoarders“ je zpět pro sezónu 11, která začíná v pondělí 20. července. Pokud nemáte kabel, můžete streamovat nové epizody online online.