Jak zavěsit tyč sprchového závěsu

V zásadě existují 2 druhy sprchových tyčí. Napínací tyče se snadno instalují a nevyžadují žádné nástroje ani hardware. Tyto pruty lze zkroutit na místo a snadno upravit. Montážní tyče spoléhají na lepidlo nebo šrouby pro montáž držáků, které drží tyč na místě. Zatímco montážní tyče vypadají trochu lépe než tažné tyče, možná budete muset k jejich instalaci vyvrtat dlaždice, což může být středně obtížné. Pořiďte si tyč, která vyhovuje vašim potřebám, a zavěste ji na 180–190 cm (72–75 palců) nad zem, aby opona zůstala mimo podlahu, ale pod okraj vaší vany.Metoda 1 ze 2: Instalace napínací sprchové tyče

 1. Obrázek s názvem Zavěste tyč sprchové opony Krok 1

  1 Pokud si chcete věci usnadnit, pořiďte si standardní napínací tyč. Napínací sprchové tyče jsou levné, snadno se nacházejí a nevyžadují žádné nástroje ani hardware. Spoléhají na to, že napětí ve stěnách vaší sprchy zůstane stabilní a lze je snadno upravit nebo přesunout. Při pohledu na napínací tyč se ujistěte, že maximální délka přesahuje vzdálenost mezi stěnami vaší koupelny. Kupte si napínací sprchovou tyč online nebo v místním obchodě s domácími potřebami.
  • Pokud si půjčujete, pořiďte si standardní napínací tyč. Montovatelné sprchové tyče často vyžadují vrtání do dlaždic v koupelně.
  • Napínací sprchové tyče jsou předem smontovány, což usnadňuje instalaci. Instalace napínací sprchové tyče by neměla trvat déle než 5 minut.

  Spropitné: Standardní délka vany je 60 palců (150 cm) a většina tažných tyčí sahá od 120 do 190 cm od 48 do 75 palců. Neměli byste mít problém s instalací napínací tyče, pokud vaše sprcha není neobvykle velká nebo malá. 2. Obrázek s názvem Zavěste tyč sprchového závěsu, krok 2

  2 Umístěte jeden konec napínací tyče na jeden konec stěny. Nezáleží na tom, kterým koncem prutu začínáte. Umístěte jeden konec ke zdi ve vaší koupelně, kam jej chcete instalovat. Držte polštář proti dlaždici nebo sádrokartonu svou nedominantní rukou.
  • Pokud nemůžete přirozeně dosáhnout výšky, kam byste prut chtěli nainstalovat, vezměte si stabilní schůdkový žebřík.
  • Můžete posunout prsteny pro váš sprchový závěs pokud si to chcete usnadnit, projděte tyč před instalací.
  • Pokud chcete, můžete měřit výšku, kam chcete tyč instalovat, ale je to zbytečné. Tažné tyče se pohybují tak snadno, že nemá cenu ztrácet čas. Pokud měříte, umístěte tyč o 180–190 cm nad zem, aby opona zůstala mimo podlahu.
 3. Obrázek s názvem Zavěste tyč sprchového závěsu, krok 3

  3 Vytáhněte tyč, dokud nedosáhne konce stěny na opačné straně. Všimnete si dělící čáry uprostřed tyče, kde jeden konec tyče klouže do druhé poloviny. Jeden konec přidržujte u zdi a vysuňte druhou polovinu tyče tak, že ji vytáhnete a posunete. Prodlužte jej, dokud nedosáhne zdi na opačné straně.
  • Některé tažné tyče nelze takto vytáhnout. Tyto pruty je třeba otáčet ve směru hodinových ručiček, aby se prodloužily.
 4. Obrázek s názvem Zavěste tyč sprchového závěsu, krok 4

  4 Upravte sprchovou tyč, dokud nebude rovná a rovná. Když je prut vysunutý, přesuňte jej na místo, dokud nebude tyč rovná a rovná. Když je na úrovni, poznáte to tak, že se podíváte na podložky na obou koncích, abyste zjistili, zda jsou obě v jedné rovině se stěnou. Pokud není dokonalý, nedělejte si starosti - můžete jej kdykoli později upravit.
  • Pokud instalujete tyč na obkladovou zeď, můžete spočítat počet dlaždic od země k tyči na každé straně, abyste zjistili, zda je tyč rovnoměrná.
 5. Obrázek s názvem Zavěste tyč sprchového závěsu, krok 5

  5 Držte větší část a otáčejte menším koncem tyče. Když máte tyč na místě, podepřete větší část prutu svou nedominantní rukou. Poté menší tyč otočte ve směru hodinových ručiček, aby se utáhla. Pokračujte v utahování tyče, dokud nebude pevně na svém místě.
  • Pokud si všimnete, jak se napětí při otáčení tyče snižuje, zkuste ji otočit opačným směrem.
  • Pokud budete někdy potřebovat upravit umístění nebo délku sprchové tyče, otočte menší část 3–5krát, aby se trochu uvolnila, a jednoduše s ní pohněte.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Zavěšení montážní tyče

 1. Obrázek s názvem Zavěste tyč sprchového závěsu, krok 6

  1 Výběr montovatelné sprchové tyče, pokud chcete mít čistší vzhled. Montovatelné sprchové tyče vypadají mnohem hezčeji než napínací tyče, ale hůře se instalují a mohou vyžadovat vrtání. Pořiďte si montážní sprchovou tyč, pokud vlastníte svůj domov a nevadí vám udělat nějakou práci navíc, abyste získali čistší vzhled.
  • Montážní tyče se dodávají ve 2 odlišných stylech. Jeden vyžaduje vyvrtat držák do zdi. Druhý používá magnety nebo lepidlo, aby se nalepil přímo na vaši zeď. Pokud mají závorky rám, nejprve jej nainstalujte. Pokud má jeden z držáků otvor, nainstalujte jej tak, aby otevřený konec směřoval nahoru.
  • Existují zakřivené montážní tyče které můžete získat, pokud máte zakřivenou vanu nebo chcete nějaký loket navíc.
  • Montáž sprchových závěsů je dodávána se šrouby a držáky potřebnými k jejich instalaci.
 2. Obrázek s názvem Zavěste tyč sprchového závěsu, krok 7

  2 Změřte a označte výšku závorek. Vyberte místo na zeď, kam chcete nainstalovat sprchovou tyč. Většina lidí volí instalaci přímo nad okraj vaší vany, 180–190 cm nad podlahou. Pomocí měřicí pásky a tužky nebo značky pro suché mazání vložte tečku na místo, kam budete instalovat držák.
  • Pokud máte na výběr mezi vrtáním do dlaždic a sušením do sádrokartonu, nainstalujte držáky do sádrokartonu. Pokud si při vrtání nedáte pozor, dlaždice může prasknout docela snadno.

  Spropitné: Pokud jsou vaše závorky opravdu velké, držte držák nad značkou, kterou vytvoříte, a nakreslete spodní část tužkou nebo fixou. To vám při vrtání závorek poskytne další referenční bod. 3. Obrázek s názvem Zavěste tyč sprchového závěsu, krok 8

  3 Tento postup opakujte na opačné straně a zkontrolujte, zda jsou na úrovni. Pomocí měřicí pásky a fixy nebo tužky vypočítejte výšku držáku na opačné straně. Poté pomocí měřicí pásky zkontrolujte, zda jsou značky stejně vzdálené od okraje stěny. Pokud jsou, spusťte úroveň z jednoho držáku do druhého a zkontrolujte bublinu uprostřed, abyste zjistili, zda jsou závorky rovnoměrné.
  • Proveďte úpravy svých vodicích bodů podle potřeby, abyste zajistili, že závorky budou rovnoměrné a vyrovnané.
  • Někdy je sprchová tyč dodávána s jedním z předinstalovaných držáků. V takovém případě vložte tyč do držáku a vyzkoušejte svou polohu.
  • Pokud má jeden z vašich držáků otvor, musí směřovat nahoru, aby vaše sprchová tyč mohla spočívat na jeho dně.
 4. Obrázek s názvem Zavěste tyč sprchového závěsu, krok 9

  4 Nainstalujte držáky přes body pomocí vrtačky nebo lepidla. Pokud je váš držák lepicí, vyčistěte zeď, než odlepíte zadní část a zatlačíte ji na dlaždici nebo zeď. Pokud vrtáte, položte na povrch proužek maskovací pásky, aby vrták měl určitou přilnavost. Držte držák nahoru a zasuňte šroub do otvoru. K navrtání šroubu do dlaždice nebo sádrokartonu použijte nejnižší dostupné nastavení výkonu. Tento postup opakujte na druhém držáku a s každým dalším šroubem.
  • Maskovací pásku můžete přeskočit, pokud nevrtáte do sádrokartonu. Pokud potřebujete vrtat do dlaždice, nasaďte na šroub vrtací korunku s tvrdokovem.
  • Montážní držáky nemusíte instalovat do čepu. Záclonové tyče nejsou dostatečně těžké, aby vyžadovaly zvláštní podporu.
  • Pokud má jeden z vašich držáků v horní části otvor, ujistěte se, že směřuje nahoru. Tyto tyče se instalují vložením jednoho konce tyče a spuštěním druhého konce do otevřené konzoly.
  • Pokud jsou vaše šrouby větší než 3/8 v (0,95 cm), budete možná muset vyvrtat pilotní otvor pro šrouby pomocí vrtáku s keramickou třídou.
 5. Obrázek s názvem Zavěste tyč sprchového závěsu, krok 10

  5 Pokud máte závorky, otočte držáky do rámu. Některé držáky se dodávají ve 2 samostatných částech: rám, který vyvrtáte do zdi, a svítidlo, které na něj navazuje. Jakmile provrtáte rám do zdi, protáhněte každý držák sprchovou tyčí. Poté držte tyč nahoru a zasuňte první držák do rámu. Otočte držák kolem rámu ve směru hodinových ručiček, dokud nezapadne na místo. Tento postup opakujte na opačné straně a dokončete instalaci tyče.
  • Instalace těchto typů tyčí může být trochu nepříjemná, protože při vychylování držáků musíte tyč vyvážit.
 6. Obrázek s názvem Zavěste tyč sprchového závěsu, krok 11

  6 Pokud máte otevřené držáky, spusťte tyč na místo. Pokud mají vaše držáky na jednom konci otvor, zasuňte tyč do uzavřeného držáku. Poté přesuňte druhý konec tyče nad držák na opačné straně. Spusťte jej na místo a dokončete instalaci sprchové tyče. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud si nejste jisti svou schopností instalovat montážní sprchovou tyč, najměte si profesionála, který to udělá za vás. Zaplatit někoho, kdo to udělá za vás, by nemělo stát více než 150,00 $.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Zavěšení montážní tyče pomocí šroubů

 • Měřicí páska
 • Tužkou nebo fixou na suché mazání
 • Vrtat
 • Maskovací páska
 • Tvrdokovový hrot do zdiva

Populární Problémy

Španělský fanoušek Federera Jesus Aparacio se letos probudil poté, co ho nehoda v roce 2004 nechala v kómatu, aby zjistil, že jeho idol stále vládne tenisu.

Chargers and Saints se setkají na pondělním nočním fotbalu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry na vašem zařízení Roku, Firestick nebo jiném zařízení.Jak opravit skřípnutý nerv v rameni. Sevřený nerv v rameni je způsoben stlačením nervu v rameni opakujícími se pohyby nebo příliš dlouhým držením těla v jedné poloze. Budete si muset odpočinout ...Luka Doncic a Slovinsko se v semifinále olympijského basketbalu mužů utkají s Francií. Pokud žijete v USA, můžete hru sledovat zde.

Pocit, že nesplňujete nemožný standard krásy, může být opravdu těžký. I když víte, že vaše postava a úspěchy jsou důležitější než váš vzhled, mohou nastat situace, kdy se budete chtít jen podívat do zrcadla ...