Jak velikost hodinek

Pokud hledáte nové hodinky nebo chcete, aby vám vaše aktuální hodinky lépe seděly, přečtěte si, jak hodinky dimenzovat. Mějte na paměti, jaký typ střihu byste si přáli při nákupu hodinek, abyste věděli, na co se zaměřit. To může zabránit budoucím úpravám. Pokud potřebujete na hodinkách provést úpravy, určete, jak by se hodily hodit, a poté přidejte odkazy, odeberte odkazy nebo vyměňte řemínek.

Metoda 1 ze 2: Výběr správné velikosti

 1. Obrázek s názvem Velikost hodinky Krok 1

  1 Rozhodněte se, jak silnou tvář chcete mít. Většina ciferníků má tloušťku 6 až 10 milimetrů. Pokud dáváte přednost menším nebo lehčím hodinkám, zvažte výběr těch, které mají tloušťku blíže 6 milimetrů. Možná budete chtít hubenější obličej, pokud vám vadí hodinky, které se na věcech chytají.
  • Mějte na paměti, že obvykle budete mít větší kontrolu nad průměrem ciferníku než nad jeho tloušťkou.


 2. Obrázek s názvem Velikost hodinky Krok 2

  2 Změřte si zápěstí. Vezměte si flexibilní pravítko a omotejte si ho kolem zápěstí. To vám poskytne měření, abyste si mohli vybrat nejlepší průměr zápěstí. Například pro zápěstí:
  • Menší než 5 až 6 palců (12 až 15 cm), zvolte průměr 38 milimetrů nebo méně.
  • Mezi 15 a 17 cm (6 až 7 palců) vyberte průměr 38 až 42 milimetrů.
  • Mezi 19 a 20 cm mezi 7,5 a 8 palci má průměr 44 až 46 milimetrů.
 3. Obrázek s názvem Velikost hodinky Krok 3

  3 Vyberte velikost pásma. Vaše hodinky se budou cítit pohodlněji, pokud zvolíte správnou velikost pásma. Vyzkoušejte několik hodinek, abyste se rozhodli, jak široká kapela by měla být. Pokud chcete nosit široký pásek, rozhodněte se, zda chcete, aby vám pevně seděl na zápěstí. Pro volnější padnoucí pásek si vyberte tenčí pásek, který se může klouzat nahoru a dolů po vašem zápěstí (jako náramek).
 4. Obrázek s názvem Velikost hodinky Krok 4

  4 Vyberte materiál popruhu. Pokud jde o materiál popruhu, máte spoustu možností. Pokud očekáváte, že budete hodinky hodně dimenzovat, vyberte si materiál, který se bude snadno přizpůsobovat. Látkové nebo kožené popruhy mohou být nejsnadněji nastavitelné, protože k zajištění popruhu můžete jednoduše použít jiný otvor.
  • Pokud zvolíte kovové řemínky, budete při přidávání nebo odebírání odkazů muset použít klenotnické nástroje dimenzování hodinek .
 5. Obrázek s názvem Velikost hodinky Krok 5

  5 Před zakoupením hodinek zkontrolujte jejich vhodnost. Jakmile si vyberete hodinky, vyzkoušejte je a požádejte klenotníka o provedení jakýchkoli úprav. Zeptejte se, zda si můžete domů odnést další odkazy nebo náhradní řemínek, abyste si mohli hodinky v budoucnu zvětšit. Mnoho klenotníků bude rádo přidávat otvory do pásků hodinek nebo odstraňovat další odkazy z pásma. reklama

Metoda 2 ze 2: Úprava velikosti hodinek

 1. Obrázek s názvem Velikost hodinky Krok 6

  1 Zjistěte, zda potřebujete hodinky upravit. Vzhledem k tomu, že hodinky lze nosit těsně nebo volně, budete se muset rozhodnout, zda hodinky sedí tak, jak byste chtěli. Po nošení hodinek zkontrolujte zápěstí, zda na vaší pokožce nezanechává otisk. Pokud ano, vaše hodinky mohou být příliš těsné. Nebo pokud vám hodinky vadí klouzáním nahoru a dolů po paži, možná je budete chtít utáhnout.
 2. Obrázek s názvem Velikost hodinky Krok 7

  2 Odstraňte odkazy, aby se pásmo zmenšilo. Chcete -li si hodinky zajistit na zápěstí, zvažte jejich nošení na pevnějším místě. Pokud máte kovový pásek s odkazy, sevřete sponu směrem k sobě. To vám ukáže, kolik odkazů odstranit. K tomu použijte kleště s jehlovým nosem a tlačný kolík odstraňte další odkazy nebo odneste hodinky klenotníkovi.
  • Pokud máte látkový nebo kožený řemínek, použijte k upevnění na zápěstí jiný otvor na řemínku.
 3. Obrázek s názvem Velikost hodinky Krok 8

  3 Přidáním odkazů uvolněte pásmo. Pokud vám hodinky na zápěstí přiléhají příliš těsně, přidejte do pásku odkazy. Budete muset použít odkazy, které byly dodány s hodinkami, když jste je koupili, nebo požádat klenotníka, aby vám přidal nové odkazy. Opatrně vyjměte čepy z konce spony a vložte nový odkaz. Zajistěte konec spony zpět na popruh.
  • Pokud máte látkový nebo kovový pásek, použijte k zajištění hodinek jiný otvor. Pokud jste na nejvolnějším nastavení děr, možná budete muset použít šídlo k vyražení další díry v pásmu.
 4. Obrázek s názvem Velikost hodinky Krok 9

  4 Vyměňte řemínek hodinek. Pomocí šroubováku vyšroubujte šrouby na obou stranách výstupků. Oka jsou kovové body, které drží řemínek k samotným hodinkám. Popruh by se měl snadno odejmout, jakmile jej odšroubujete. Vložte nový popruh na místo a našroubujte obě strany zpět do výstupků. Vyzkoušejte na hodinkách a upravte si řemínek podle svých preferencí.
  • Pokud si nejste jisti, jakou velikost popruhu budete potřebovat, podívejte se na svůj starý popruh. Mnoho popruhů bude mít velikost vytištěnou na spodní straně pásky. Pokud to nevidíte, změřte vzdálenost mezi výstupky v milimetrech.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Kleště s nosem
 • Malý šroubovák
 • Push pin
 • Šídlo
 • Extra odkazy
 • Náhradní popruh

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Kingfish je robustní tučná ryba, která odolává různým způsobům vaření. Můžete vyzkoušet jednoduchou pánvi smaženou na pánvi, použít různé koření nebo ji jednoduše ochutit solí a pepřem. Grilované nebo pečené ledové ryby jsou stejně ...

Chcete sledovat Texas Bowl online, ale nemáte kabel? Zde je návod, jak sledovat živý přenos státu Oklahoma vs Texas A&M bez kabelového přihlášení.

Je tu opět čas na 24 hodin filmu „Vánoční příběh“. Zde je návod, jak sledovat milovanou klasiku online bez kabelu zdarma.

Jak si vyrobit vlastní šicí vzory. Vytvoření vlastního vzoru šití je skvělý způsob, jak ušetřit peníze a čas strávený v šatně. Můžete si navrhnout svůj vlastní živůtek podle vašich konkrétních měření. To vám umožní ...

Vše, co potřebujete vědět o letošním druhém grandslamu, který se bude konat v Paříži.