Jak pomoci moči feně, která se zranila?

Většina fen se k močení přikrčí. Obzvláště obtížné je to však pro zvířata, která si poranila záda, pánev nebo zadní nohu. Podobně mohou některá poranění narušit nervové zásobení močového měchýře, což znamená, že pes není schopen sám močit bez ohledu na to, v jaké poloze je. Obě situace vyžadují pečlivé ošetřování a pomoc majitele, aby byl pes udržen pohodlné a zdravé.

Metoda 1 ze 2: Podpora fenky v poloze v podřepu

 1. Obrázek s názvem Pomozte feně, která se zranila, močí Krok 1

  1 Zavázat se pomoci svému psovi jít na záchod. Pomáhat jí jít na záchod z vaší strany bude vyžadovat určité nasazení. Pamatujte však, že dřep zatěžuje kosti a svaly, a pokud některá z těchto kostí nebo svalů není schopná unést váhu psa, může se zhroutit. To ji odradí od dalšího pokusu o močení a může ležet ve své posteli a špinit se.
 2. Obrázek s názvem Pomozte feně, která se zranila, močí Krok 2

  2 Vyberte si ručník, který lze použít jako závěs pro vašeho psa. Ručník je vhodný pro malého psa, osušku pro středního psa a osušku pro velkého psa. Alternativně můžete improvizovat s čímkoli, co je dlouhé a úzké, ale pokud používáte opasek nebo něco podobného, ​​dávejte si pozor, aby se to nijak nevrylo do její kůže nebo plev.
  • Z bavlněné nákupní tašky lze vyrobit jednoduchý popruh. Postřihněte boční švy tak, aby taška ležela úplně plochá. Tělo tašky tvoří závěs, který najdete pod břichem, poté spojte držadla, jedno na obou stranách, aby je drželo nad zády a vytvořilo kladkostroj.


 3. Obrázek s názvem Pomozte feně, která se zranila, močí Krok 3

  3 Umístěte závěs na psa. Držte jeden konec nad jejími zády, protáhněte druhý konec pod břichem a nahoru na druhou stranu a uchopte oba konce společně nad jejími zády. To vytváří smyčku se psem podepřeným v 'U' smyčky. Zasuňte popruh zpět tak, aby se opíral tak daleko dozadu k jejím bokům a kolenům, jak je to pro ni pohodlné. Pokud bude mít problémy s chůzí na místo na záchodě, podržíte konce ručníku a zbavíte ji zadních nohou.
 4. Obrázek s názvem Pomozte feně, která se zranila, močí Krok 4

  4 Podpořte váhu psa při močení. Když dřepuje, dovolte jí zaujmout polohu v podřepu, ale vezměte část její váhy, aby byla podepřena a nepadla, pokud jí nohy povolí. Pouhé podepření v podřepu, aby se nezhroutila, pro ni může znamenat velký rozdíl. reklama

Metoda 2 ze 2: Pomoc při močení svázané feně

 1. Obrázek s názvem Pomozte feně, která se zranila, vymočte Krok 5

  1 Umístěte psa přivázaného na postel na savé lůžko. Pokud pes není schopen vstát, může se omylem znečistit. Aby byla co nejčistší a nejpohodlnější, ujistěte se, že leží na dobře polstrované posteli. VetBed je ideální, protože odvádí vlhkost od psa, takže pokud dojde k nehodě, moč se absorbuje pryč z jejího těla.
  • Další alternativou je položit ji na tréninkové podložky pro štěňata, protože ty absorbují moč a je jí méně, aby dráždila její kůži.
 2. Obrázek s názvem Pomozte feně, která se zranila, močí Krok 6

  2 Vyměňujte často ložní prádlo. Snažte se nenechat psa ležet v moči déle než několik minut. Ocení také přikrývku, kde její zadní konec omyjete vodou, abyste odstranili moč z kabátu a kůže. Nejen, že to udrží její sladkou vůni, ale také snižuje šance na infikovanou kůži kvůli opaření močí a sekundárním infekcím.
 3. Obrázek s názvem Pomozte feně, která se zranila, močí Krok 7

  3 Poraďte se s veterinářem, zda byste měli svému psovi vyjadřovat močový měchýř. To může být nezbytné buď pro povzbuzení psa svázaného s postelí na toaletu ve vhodnou dobu, abyste po něm mohli uklidit, nebo pokud má poškození nervů, které jí ztěžuje čůrání. Nikdy se nepokoušejte vyjádřit psovi močový měchýř, dokud vám veterinář neukáže, jak to udělat. Důvodem je, že mačkání na špatném místě nebo vyvíjení příliš velkého tlaku může způsobit vážné poškození, jako je prasknutí orgánu nebo prasknutí močového měchýře.
 4. Obrázek s názvem Pomozte feně, která se zranila, močí, krok 8

  4 Naučte se, jak vyjádřit močový měchýř vašeho psa. Myšlenkou této techniky je vyvinout jemný tlak na močový měchýř, aby byl překonán odpor ventilu, který brání úniku moči z močového měchýře. První dovedností, kterou se naučíte, je lokalizace močového měchýře. To se nachází v zadní části jejího břicha ležícího podél stěny těla. U malých psů to vnímejte jednou rukou, vytvořte tvar „C“ palcem a prsty a položte je na obě strany břicha. U velkých psů to vyžaduje dvě ruce, jednu z obou stran tělesné stěny. Stiskněte jemně dovnitř, dokud neucítíte něco, co se cítí jako grapefruit.
  • Nyní rovnoměrně zmáčkněte močový měchýř, vyhněte se používání konečků prstů, protože to vytváří velký tlak na lokalizovaná místa. Místo toho použijte plosky prstů (malí psi) nebo dlaně (velcí psi).
  • Vyvíjejte stále větší tlak, dokud neuvidíte proud moči procházející z vulvy psa.
  • Nikdy nepoužívejte více než mírný tlak nebo úroveň tlaku, jak ukazuje veterinář. Pokud musíte vyvinout silný tlak, pes buď nemusí jít, jste na špatném místě, nebo má pes problém, kvůli kterému nemůže čůrat. Okamžitě přestaňte a požádejte o radu svého veterináře.
 5. Obrázek s názvem Pomozte feně, která se zranila, močí, krok 9

  5 Pravidelně vyjadřujte močový měchýř svého psa. Je důležité pravidelně vyjadřovat močový měchýř, obvykle dvakrát až čtyřikrát denně. Řiďte se radami svého veterináře ohledně frekvence, kterou byste měli provádět.
 6. Obrázek s názvem Pomozte feně, která se zranila, vymočte Krok 10

  6 Zvládněte bolest svého psa. Fenka s poraněním zad, pánve nebo končetin bude mít bolesti. Tato bolest ji odradí od toho, aby se chtěla pohybovat, a může jí bránit v tom, aby si mohla dřepnout na toaletu. Žádné zvíře by nemělo vědět, že je ponecháno s bolestí, takže kromě problému s pohyblivostí je důležité, aby mu byla poskytnuta adekvátní úleva od bolesti. Váš veterinář by měl předepsat úlevu od bolesti. Pokud je úroveň úlevy od bolesti přiměřená, fenka se bude moci lépe pohybovat a buď si dřepnout, aby se vymočila sama, nebo přijmout pomoc s močením.
  • Nejčastěji se používají nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), například Metacam (meloxikam), Rimadyl (karprofen), Onsior (robenacoxib). Tam léky mají vysokou bezpečnostní rezervu, když jsou podávány s jídlem, ale nikdy by neměly být podávány na prázdný žaludek, protože mohou způsobit žaludeční vředy. Vždy se přesně řiďte pokyny a dávkou, kterou vám podal veterinář. Pokud pes nejí, nebo má nemoc nebo průjem, nedávejte mu léky. NSAID jsou nejúčinnější proti mírné až střední bolesti.
  • Zlomené kosti jsou často extrémně bolestivé, a proto pes může potřebovat silnější lék proti bolesti. Pokud pes již užívá NSAID, pak jiný lék v kombinaci často poskytuje dostatečnou úlevu od bolesti, aby pes mohl být pohyblivější. Běžným doplňkem je tramadol, protože je bezpečný vedle NSAID a poskytuje úlevu od bolesti opioidů.
  • Pokud má pes silné bolesti, může jí být předepsána fentanylová náplast. Fentanylové náplasti jsou přilepené na kůži pro pomalé uvolnění bolesti. Nejčastěji se používají ve veterinárních nemocnicích, než v soukromých domech. Někteří veterináři však dovolí domácímu mazlíčkovi nosit ho pod přísným dohledem klientů, které znají a kterým důvěřují. Při používání fentanylových náplastí je ostražitost zásadní, protože pes by se mohl potenciálně předávkovat, kdyby žvýkal a polkl náplast.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můj pes nemohl čůrat nebo kakat 2 dny, protože má uklouznutý disk. Jak dlouho může jít, aniž by šla na záchod? Není dobré, aby pes chodil déle než jeden den bez čůrání nebo kakání. Navštivte veterináře co nejdříve.
 • Otázka Můj pes je na baytrialu, nepůjde do svého podniku, jen začala znovu jíst a pít, ale mám obavy, protože nevím, jak dlouho může chodit, aniž by šla čůrat. Mohu něco udělat? Bude čůrat, než jí praskne močový měchýř. Mělo by to být v pořádku.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Fentanyl je opioid a je lékem kontrolovaným podle Schedule II v USA. To znamená, že veterinář musí uchovávat písemný záznam o použití každé náplasti, musí být objednán zvláštním způsobem a nepoužité náplasti jsou uloženy v uzamčené lékárničce. Kromě toho musí být použité náplasti zlikvidovány vládou schváleným způsobem.
reklama

Populární Problémy

Jak hrát badminton ve čtyřhře. Badmintonová čtyřhra je podobná badmintonové dvouhře, existují však malé rozdíly. Hrajte badmintonovou čtyřhru tak, abyste znali pravidla služby a jak podat forhendový úder. Seznamte se také s ...

ATP brzy ve středu oznámilo, že do srpna letošního roku budou mít systém „Best-Of“ pro světové žebříčky.

Mnoho lidí se soustředí hlavně na trénink a rozvoj horní části těla. Chtějí široká ramena, silné prsní svaly a šest balení, aby působily mužně a silně. Problém se zaměřením pouze na horní část těla je ten, že vaše nohy mohou ...

Prohlášení Alexandra Zvereva byla smetena jeho bývalou přítelkyní, která zopakovala svá tvrzení o zneužívání. Sharypova také uvedla, že se cítila zdrcena vylitím podpory, které se jí dostalo od fanoušků.

ASU a Ohio State se v pondělí večer setkávají v obrovské zápasnické bitvě Top-5 v Columbusu. Zde je návod, jak sledovat zápas online bez kabelu.

V nedávném rozhovoru Marat Safin popsal Rogera Federera jako jednoho ze dvou hráčů, vůči kterým se cítil naprosto bezmocný. Safin hrál Federera celkem 12krát a vyhrál pouze dvakrát, včetně jejich epického setkání na Australian Open 2005.