Jak skrýt jizvy na pažích

Jizvy na pažích mohou ztěžovat sebevědomé nošení košil s krátkým rukávem. Nejjednodušší způsob, jak zakrýt jizvy na pažích, je strategické oblečení a šperky. Pokud chcete nosit krátké rukávy, aniž byste si dělali starosti s jizvami, můžete je také zkusit zakrýt make -upem. Můžete také jít na trvalejší možnost, jako je tetování, steroidní injekce nebo laserové ošetření, aby se minimalizoval vzhled jizev. Můžete se také rozhodnout neskrývat jizvy. Ze začátku to může být děsivé, ale pamatujte si, že vaše jizvy jsou součástí vaší minulosti a ukážte, že jste se dostali přes těžké období. Vyberte si, co vám bude nejpohodlnější.Metoda 1 ze 3: Zakrytí jizev

 1. Obrázek s názvem Skrýt jizvy na pažích Krok 1

  1 Zakryjte si ruce dlouhými rukávy. Nejsnadnějším řešením pro zakrytí jizev je nosit dlouhé rukávy, které vám zakrývají paže. Když je venku horko, hledejte chladivé látky, jako je povlečení, které dýchá, nebo rukávy na paži chránící před UV zářením, které zakrývají paže a zároveň ochlazují pokožku. Ochranné návleky proti UV záření mohou také chránit vaši pokožku před sluncem a pomoci jí uzdravit se.
  • Můžete také hledat košile s čistým dlouhým rukávem pro horké dny nebo vyzkoušet síťované rukávy, abyste skryli jizvy.
 2. Obrázek s názvem Skrýt jizvy na pažích Krok 2

  2 V letních měsících noste na veřejných místech lehký šátek. Když je horko, může být nepříjemné nosit venku dlouhé rukávy. Mějte s sebou šátek nebo lehký svetr, který můžete hodit na místa, jako je autobus, obchod s potravinami nebo jiná veřejná, krytá místa, která mohou být o něco chladnější.
  • Šátek může skrývat jizvy na pažích a ramenou. Pokud máte jizvy na dolních pažích nebo zápěstích, zkuste místo toho lehký svetr nebo bundu.
  • To vám pomůže vyhnout se dotazům ostatních, když jste na veřejnosti.
 3. Obrázek s názvem Skrýt jizvy na pažích Krok 3

  3 Najděte šperky, které zakryjí vaše jizvy. Pokud vám jizvy leží na zápěstí, vyzkoušejte hodinky nebo náramek se širokou manžetou. To má tendenci fungovat nejlépe s menšími jizvami. Pokud se vaše jizvy stále hojí, přikryjte je obvazem, aby se šperkem nedráždily.
  • Alternativně, pokud chcete jen dočasně zakrýt jizvu, zkuste dočasné tetování nebo hennu.
 4. Obrázek s názvem Skrýt jizvy na pažích Krok 4

  4 Zvažte tetování, které zakryje vaše jizvy. Ne všechny jizvy mohou být pokryty tetováním a někteří lidé považují tetování za bolestivější připomínku než samotné jizvy. Jiní však shledávají akt výběru stálých uměleckých děl pro svá těla jako posilující. Mějte na paměti, že tetování je trvalé, takže určitě zajděte do renomovaného obchodu se svým umělcem, abyste společně vymysleli vhodný design.
  • Před tetováním se ujistěte, že jsou vaše jizvy zcela zhojené.
  • Na tetování vám na většině míst musí být více než 18 let.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Použití kosmetiky k zakrytí jizev

 1. Obrázek s názvem Skrýt jizvy na pažích Krok 5

  1 Použijte oleje a krémy ke snížení výskytu jizev v průběhu času. V závislosti na tom, jak jsou vaše jizvy svěží, existuje spousta různých krémů, mastí a olejů, které mohou minimalizovat jejich vzhled. U čerstvých jizev je důležité udržovat pokožku hydratovanou a udržovat bariéru mezi ranou a vzduchem. Vazelína je levná volba pro čerstvé jizvy. Produkty, které obsahují silikon, kolagen, retinol/vitamín C a SPF, mohou pomoci zahojit staré jizvy.
  • Zeptejte se dermatologa na konkrétní doporučení pro minimalizaci vašich jizev.
  • Chraňte svou pokožku před UV paprsky opalovacím krémem.
 2. Obrázek s názvem Skrýt jizvy na pažích Krok 6

  2 Pokud se chystáte, začněte základním nátěrem naneste make -up . Primer pomáhá vašemu makeupu zůstat déle a vytváří bariéru mezi vaší pokožkou a make -upem. Na jizvu naneste velkorysou vrstvu základního nátěru.
 3. Obrázek s názvem Skrýt jizvy na pažích Krok 7

  3 Použijte korektor upravující barvu specifický pro barvu vaší jizvy. Abyste nejúčinněji zablokovali jizvu, pečlivě se podívejte na barvu jizvy a vyberte si korektor v doplňkové barvě. Pokud je vaše jizva více než jedna barva, možná budete potřebovat kombinaci korektorů. Korektor naneste na základní nátěr a rozetřete pomocí štětce nebo houbičky.
  • Pokud je vaše jizva červená, použijte zelený korektor.
  • Pokud je vaše jizva purpurová, použijte žlutý korektor.
  • Pokud je vaše jizva hnědá, použijte růžový korektor.
  • Pokud je vaše jizva černá nebo modrá, použijte oranžový korektor.
 4. Obrázek s názvem Skrýt jizvy na pažích Krok 8

  4 Pokud potřebujete větší krytí, naneste na něj tekutý korektor. Podívejte se na korektory speciálně vytvořené pro tělo. Tyto výrobky bývají silnější než korektor, který byste použili na obličej, a navíc jsou voděodolné. Vyberte si korektor, který odpovídá barvě vaší pleti, aby váš makeup vypadal přirozeněji. Tekutý korektor se bude nejjednodušeji nanášet a mísit, na rozdíl od krémového nebo tyčinkového korektoru.
  • Namažte ho korektorem, než jej vetřete, aby vypadal přirozeněji.
 5. Obrázek s názvem Skrýt jizvy na pažích Krok 9

  5 Make -up nastavte průsvitným pudrem a fixačním sprejem. Aby se váš make -up neotíral po celý den, použijte tuhnoucí prášek . Pomocí štětce na make -up naneste na korektor rovnoměrnou vrstvu prášku. Nastavovací sprej na prášek přidá další vrstvu zabezpečení.
  • Tato metoda zcela nezakryje všechny jizvy, ale způsobí, že všechny jizvy budou méně nápadné.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Lékařské ošetření jizev

 1. Obrázek s názvem Skrýt jizvy na pažích Krok 10

  1 Umístěte silikonové listy na jizvy po dobu 12 hodin denně po dobu 3 měsíců. Dermatolog vám může pomoci najít silikonové ošetření, které může časem minimalizovat jizvy. Chcete -li použít toto ošetření, položíte na jizvu povlak nebo gel se silikonem a necháte jej na místě asi 12 hodin. Po několika měsících vaše jizva změkne a zploští se.
  • Listy jsou obvykle opakovaně použitelné.
 2. Obrázek s názvem Skrýt jizvy na pažích Krok 11

  2 Zeptejte se svého dermatologa na léčbu steroidy. Steroidní léčba může pomoci uzdravit keloidní jizvy, což jsou velké, pevné, gumové skvrny na kůži nebo hypertrofické jizvy, což jsou vyvýšené jizvy. Dermatolog vám může podat injekci steroidů, aby se jizva vyhladila a zmenšil se jakýkoli otok.
  • Váš dermatolog obvykle zahájí 3 ošetření, aby zjistil, jak vaše kůže a tělo reagují na steroidy, a poté vyhodnotí, kolik ošetření budete potřebovat.
 3. Obrázek s názvem Skrýt jizvy na pažích Krok 12

  3 Pomocí laserového ošetření minimalizujte zarudnutí jizev. Laserová terapie může odstranit horní vrstvu pokožky, podpořit produkci kolagenu a snížit zarudnutí vašich jizev. Může to být bolestivé a zpočátku vypadat více červeně, ale po uzdravení laserovým ošetřením mohou vaše jizvy vypadat méně nápadně.
  • Promluvte si se svým dermatologem o potenciálních rizicích laserového ošetření.
 4. Obrázek s názvem Skrýt jizvy na pažích Krok 13

  4 Hluboké jizvy odstraňte chirurgicky. Pokud máte rozsáhlé, hluboké jizvy, můžete být dobrým kandidátem na kožní štěp. Při tomto postupu chirurg odstraní vrstvu kůže ze zdravé oblasti vašeho těla a pokryje jizevnatou oblast vaší paže. Tento proces může být poněkud bolestivý a vyžaduje několikaměsíční rekonvalescenci, ale může to stát za to, pokud jsou vaše jizvy závažné.
  • Pokud máte kožní štěp, pravděpodobně se vám po uzdravení vytvoří několik nových jizev. Mohou však být méně nápadné.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

Zakrytí jizev

 • Košile s dlouhým rukávem
 • Lehký šátek nebo svetr
 • Šperky nebo hodinky

Použití kosmetiky k zakrytí jizev

 • Olej nebo smetana snižující jizvy
 • za prvé
 • Korektor pro korekci barev
 • Tělový korektor
 • Průsvitný tuhnoucí prášek/sprej

Tipy

 • Vždy používejte opalovací krém s minimálním SPF 15 na pažích. Sluneční paprsky mohou způsobit, že jizvy budou tmavší a nápadnější.
 • Promluvte si s dermatologem, abyste vymysleli plán na minimalizaci jizev, který je specifický pro vaše potřeby.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Jak snížit bolest kotníku při běhu. Trochu otravná bolest kotníku je docela běžná, pokud rádi hodně běháte, ale to neznamená, že musíte vynechat rutinní cvičení. Je důležité jít na to, dokud bolest neustoupí, ...Zde je návod, jak sledovat Buccaneers vs Cowboys online bez kabelu

Podívejte se na dnešní epizodu seriálu '90 Day Fiancé: Happily Ever After' online, bez kabelu. Epizoda 5 s názvem „Drive Me Crazy Like a Roulette Wheel“, vysílá ve 20:00. ET.Zde je návod, jak sledovat hry Pistons online bez kabelu v letech 2019-20, ať už jste na detroitském trhu nebo mimo něj.Jak získat sílu v Pokémon Emerald. Abyste v Pokémon Emerald získali sílu HM04, musíte najít schopnost Rock Smash a získat odznak Dynamo. Rock Smash můžete získat v Mauville City, na stejném místě, kde můžete získat Dynamo ...

Roger Federer pokračoval ve vítězných cestách na Roland Garros 2021, když v sobotu porazil Dominika Koepfera v pulzujícím čtyřsetovém thrilleru.