Jak držet kočku

Se svými roztomilými tvářemi a měkkou srstí mohou být kočky úžasná stvoření. Ale kočky jsou také známé svými nestálými osobnostmi: mohou být také snadno vystrašené kolem cizinců a dokonce ambivalentní ohledně náklonnosti od těch, které dobře znají. Aby nedošlo k frustraci, plašení nebo zranění kočky, je důležité ji správně uchopit a držet.

Metoda 1 z 5: Vyzvednutí kočky

 1. Obrázek s názvem Hold a Cat Krok 1

  1 Zjistěte, zda vaše kočka chce být vyzvednuta. Někdy kočky prostě nechtějí být vyzvednuty. Je důležité umět přečíst náladu vaší kočky. Pokud se vaše kočka zdá naštvaná nebo vystrašená, riskujete poškrábání, pokud se ho pokusíte vyzvednout. S ohledem na to existuje několik způsobů, jak můžete přečíst náladu vaší kočky.
  • Podívejte se na celkovou řeč těla vaší kočky. Skrývá se před vámi nebo nevychází hrát? Stejně jako dospělí potřebují kočky čas osamoceně, a pokud se skrývá, je to dobrý signál, že v tuto chvíli nechce vaši pozornost. Hledá aktivně pozornost, mňouká, vrní nebo se vám otírá o nohy? To vše naznačuje, že má zájem o socializaci. Zvláště tření o vás naznačuje, že se na vás pokouší zanechat svou vůni, což je láskyplný zvyk spojování koček, a naznačuje, že je na oplátku otevřený náklonnosti od vás.
  • Na rozdíl od psů, kočičí ocasy nevrtí, když jsou šťastné. Pomalý pohyb ocasu tam a zpět obvykle znamená, že vaše kočka vyhodnocuje situaci. Pokud se ocas vaší kočky vrtí, není vhodné se pokusit vaši kočku držet.
  • Podívejte se na uši své kočky. Uši směřující dopředu znamenají, že se vaše kočka cítí hravá a spokojená; nyní je vhodné ho vyzvednout. Pokud uši vaší kočky směřují dozadu, pozor! Zpětná nebo plochá uši naznačují, že není vhodná doba na pokus o držení vaší kočky.


 2. Obrázek s názvem Hold a Cat Krok 2

  2 Přikrčte se na úroveň své kočky. Když začnete sbírat kočku, může ho vyděsit, pokud se nad ním tyčíte.
  • Skrčení na jeho úroveň vám umožní uklidnit vaši kočku, než se ho pokusíte vyzvednout. Také mu to dává příležitost otřít se o váš trup, který ukládá jeho vonné feromony na váš oděv a tělo, a pomáhá mu cítit se pohodlněji, když ho držíte.
 3. Obrázek s názvem Hold a Cat Krok 3

  3 Umístěte dominantní ruku pod trup vaší kočky. Měl by být umístěn přímo za jeho předními nohami. Jeho pevnou hrudní koš ucítíte pod prsty, když je vaše ruka na správném místě, ne jeho měkké břicho.
  • Volnou rukou podepřete spodní a zadní nohy kočky. Umístěte jej pod zadní nohy tak, aby vaše ruka byla nad a za jeho tlapkami.
 4. Obrázek s názvem Držte kočku Krok 4

  4 Zvedněte kočku. Jakmile jsou vaše ruce na správném místě, můžete kočku zvednout tak, že stojíte vzpřímeně. Ruka a předloktí pod zadními nohami vaší kočky by měla tvořit platformu pro podporu vaší kočky.
  • Přitáhněte si kočku k hrudi, aby vám poskytla větší oporu a pomohla mu cítit se bezpečněji.
 5. Obrázek s názvem Držte kočku Krok 5

  5 Vyhrazení zálohy pro nouzové situace. Kočky mají na zadní straně krku další kůži (nazývanou „scruff“), kterou mateřské kočky používají k snadnému přenášení svých koťat z místa na místo. Tělo dospělé kočky je však poměrně těžké a příliš namáhá zátylky, aby kočku takto běžně nosilo.
  • Pokud se jedná o nouzovou situaci a vaše kočka se bojí, můžete ho vyzvednout za zápěstí, ale dávejte pozor, abyste podepřeli jeho tělesnou hmotnost rukou pod jeho zadek a pomocí ručníku omotali tělo kočky, pokud se potýká.
  • Škrábejte kočku, pouze pokud ji potřebujete rychle přesunout (například pokud dům hoří a potřebujete odejít do bezpečí). V těchto typech případů, kdy je kočka velmi rozrušená, může škrábání kočky zabránit poškrábání.
  • Kočku můžete také držet za záplatu, pokud potřebujete podávat léky, aniž by kočka bojovala, nebo pokud musíte zvládnout divokou kočku.
  reklama

Metoda 2 z 5: Držte svou kočku a položte ji na zem

 1. Obrázek s názvem Hold a Cat Krok 6

  1 Podpořte svou kočku a držte ho. Je důležité držet kočku, abyste podpořili její váhu. Položte paži na trup tak, aby tvořila platformu, na které bude vaše kočka odpočívat. Jeho zadek můžete podepřít v lokti lokte tak, aby jeho přední tlapy spočívaly na vaší ruce.
  • Když je vaší kočce příjemné se držet, můžete ji zkusit držet různými způsoby-to opravdu závisí na osobnosti vaší kočky. Některé kočky jsou rády drženy na hrudi s tlapami na rameni, aby vám při chůzi viděly přes rameno; ostatní rádi leželi na zádech se žaludkem vzhůru jako lidská miminka.
 2. Obrázek s názvem Hold a Cat Krok 7

  2 Hladit svou kočku, zatímco ho držíte. Když držíte svou kočku po délce jedné paže, druhá ruka vás může volně hladit a mazlit se s ní. Jen dávejte pozor, abyste mu stále podopírali tělo a nohy.
  • Mazlení vaší kočky ho uklidní a bude se cítit pohodlněji ve vašem náručí. Je také dobré mluvit se svou kočkou klidným tónem. Tímto způsobem se bude cítit v pohodě a může dokonce i zdřímnout.
 3. Obrázek s názvem Hold a Cat Krok 8

  3 Držte kočku vsedě. Pokud chcete při sledování televize držet svou kočku na klíně, nechte kočku zjistit, kde chce sedět. Je pravděpodobné, že se vám usadí na klíně, buď v odsazení mezi nohama, nebo se stočí do klína.
  • Ujistěte se, že dáte dítěti pokyn, aby kočku okamžitě pustilo, pokud bojuje nebo se chová, jako by chtělo dolů. V opačném případě může dojít k poškrábání dítěte.
 4. Obrázek s názvem Hold a Cat Krok 9

  4 Dejte kočku zpátky dolů. Až budete (nebo vaše kočka) hotoví, položte ho jemně a bezpečně dolů.
  • Skloňte se tak, aby se kočičí tlapky dotýkaly nebo byly blízko země. Položte jeho přední tlapky na zem a při vystupování z paží mu podepřete zadní konec a ruce jemně uvolněte. Vaše kočka udělá většinu práce vyskočením z vašich rukou.
  reklama

Metoda 3 z 5: Drží malé kotě

 1. Obrázek s názvem Držte kočku Krok 10

  1 Začněte brzy. Socializace koček nastává, když je jim 12 týdnů, a po tomto věku bude těžší vycvičit kočku, aby si užívala držení.
  • Díky tomu jsou první týdny života kočky ideálním časem, kdy ji naučíte užívat si držení lidmi.
  • Vyhněte se nadměrnému zacházení s koťaty v prvním týdnu života, protože by to mohlo rozrušit jejich matku a potenciálně způsobit, že je odmítne. Pokud však matce nevadí vaše přítomnost nebo se zdá, že vás aktivně povzbuzuje, abyste si všimli jejích koťat, můžete několikrát denně držet nebo mazlit i novorozená koťata. Ukázalo se, že to pomáhá koťatům otevřít oči dříve a začít zkoumat dříve.
  • Když jsou koťata velmi mladá (zhruba dva týdny), několik minut denně je dostatečnou stimulací. Opatrně sbírejte koťata po jednom a podepírejte jim hrudník a nohy. Držte je opatrně v obou rukou a položte je zpět na stejné místo.
 2. Obrázek s názvem Hold a Cat Step 11

  2 Sledujte, jak táta mateřské kočky zachází s jejími koťaty. Kočky mohou být velmi ochranné, v závislosti na jejich osobnosti, a nechcete jí způsobit zbytečný stres nebo přimět ji, aby vás považovala za hrozbu pro své děti.
  • Pokud se vám zdá příliš ochranná, je stále důležité, abyste s koťaty v počátcích manipulovali, aby se staly náležitě socializovány pro lidi. Pokuste se načasovat interakci s koťaty, když je mimo místnost (například když jí nebo používá koupelnu), aby se snížila její úzkost.
 3. Obrázek s názvem Držte kočku Krok 12

  3 Držte kotě alespoň jednou denně. To pomáhá vytvořit si návyk a spojuje se s časem spojením a náklonností.
  • Zaměřte se asi na pět minut a udržujte společně strávený čas mírumilovný a jemný.
  • Nepodporujte hrubou hru a nedovolte kotěti používat ruce jako hračky kousáním nebo škrábáním. To může vytvořit špatný návyk spojením rukou s hračkami místo mazlení a držení, čímž se vytvoří divoká kočka, se kterou bude těžší hrát, protože vyroste do dospělosti.
  reklama

Metoda 4 z 5: Blížící se podivná kočka

 1. Obrázek s názvem Hold a Cat Krok 13

  1 Nepospíchej. Stejně jako lidé, většina koček je nervózní z cizích lidí a potřebuje čas, aby si s někým novým zvykla. Respektujte jejich pohodlí tím, že je necháte trochu poznat, než se jich pokusíte dotknout nebo je držet. Udělání času před dotykem nebo držením podivné kočky vám také poskytne čas na posouzení osobnosti kočky a na to, zda je bezpečné pokračovat.
  • Pokud neznáte kočku, považujte ji za divoké zvíře. Protože nemáte způsob, jak zjistit, zda je kočka přátelská nebo ne, nebo dokonce zda má přenosnou nemoc, je nejlepší chybovat na straně opatrnosti, dokud nebudete mít důvod věřit jinak.
  • Pokud je majitel kočky poblíž, zeptejte se, zda se kočka ráda dotýká nebo ji drží, než to zkusí. Pamatujte, že kočka je majetkem jejího majitele, takže musíte respektovat přání majitele, i když vám odmítnou dovolit dotknout se dokonale přátelské kočky.
 2. Obrázek s názvem Držte kočku Krok 14

  2 Pohybuj se pomalu. Náhlé pohyby vyděsí i přátelskou kočku, takže se určitě pomalu přikrčte a mluvte uklidňujícími tóny.
  • Vyhněte se přímému očnímu kontaktu (což kočky považují za hrozbu) a pomalu natáhněte ruku směrem ke kočce. Dovolte kočce, aby k vám přišla a pro jistotu očichala vaši ruku.
 3. Obrázek s názvem Hold a Cat Step 15

  3 Vyhněte se jeho vyzvednutí, pokud to nepotřebujete. Zvláště pokud není přítomen majitel, není dobré pokoušet se omezit nebo držet kočku, kterou dobře neznáte. Pro kočku to může být stresující a pro vás nebezpečné.
  • Mějte na paměti, že byste mohli být poškrábáni nebo pokousáni; škrábance a stopy po kousnutí mohou nejen bolet, ale podivná kočka může mít libovolný počet přenosných chorob (jako je infekce v místě kousnutí nebo poškrábání, horečka při škrábání koček nebo vzteklina).
  • V situacích, kdy musíte s podivnou kočkou zacházet pro její vlastní bezpečnost (například abyste ji odstranili z cesty nebezpečí), můžete zkusit držet kočku za zátylek. Jemně, ale pevně stiskněte extra kůži těsně pod spodní částí kočičí lebky. Dávejte pozor, abyste podepřeli jeho tělesnou hmotnost rukou pod jeho zadek a v případě, že se potýká, pomocí ručníku zabalte tělo kočky.
  reklama

Metoda 5 z 5: Výcvik kočky, aby se jí líbilo být držen

 1. Obrázek s názvem Hold a Cat Step 16

  1 Začněte brzy. Kočky jsou socializované ve věku 12 týdnů, což znamená, že po tomto věku je těžší vycvičit kočku, aby si užívala držení.
  • Kočky, s nimiž se příliš nezacházelo jako s koťaty (například s chovem divokých zvířat nebo v kotlících mlýnech), je menší pravděpodobnost, že by se mohly chovat v dospělosti. Díky tomu jsou první týdny života kočky ideálním časem, jak ji naučit užívat si držení lidmi.
 2. Obrázek s názvem Hold a Cat Step 17

  2 Použijte pozitivní vyztužení. Ačkoli některé kočky nemají rády držení kvůli své osobnosti, většinu lze vycvičit, aby to přijaly, pokud vědí, že dostanou odměnu.
  • Vycvičte svou kočku, aby zůstala klidná a nehybná, abyste ji zvedli, řekněte slovo „držte“ a položte ruku na kočičí stranu. Pokud kočka zůstane v klidu, řekněte „dobře“ a odměňte malou kočičí pochoutkou nebo škrábancem na hlavě nebo bradě.
  • Když je kočka spokojená s klidným držením, přidejte další ruku na stranu koček, když řeknete „držet“, jemně sevřete ruce pod břichem kočky, aby simulovalo držení, ale nechala nohy na zemi. Opět platí, že pokud kočka zůstane v klidu, řekněte „dobře“ a odměňte pamlskem.
  • Nakonec přidejte skutečný výtah, když řeknete slovo „držet“, a pokud kočka nebude bojovat, když ji zvednete, řekněte „dobře“ a odměňte ji, zatímco ji budete bezpečně držet na hrudi.
  • Posílejte tuto novou dovednost několikrát denně několik dní. Poté zkuste chování posílit jinými prostředky než pamlsky, jako je škrábání hlavy.
 3. Obrázek s názvem Hold a Cat Krok 18

  3 Vyhněte se trestu. Kočky reagují špatně na trest, který se obvykle obrátí a vede k ještě skličující kočce.
  • Trestání kočky způsobí pouze to, že uteče a schová se, takže bude držení ještě obtížnější. Trestání kočky navíc zvyšuje její stresovou reakci, což může způsobit onemocnění koček, inkontinenci a nutkavou péči.
  • Místo toho vycvičte svou kočku pomocí pozitivního posílení, trpělivosti a jeho oblíbené kočičí pochoutky.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se líbí držení koček? Brian Bourquin, DVM
  Veterinář Brian Bourquin, lépe známý jako „Dr. B “svým klientům, je veterinář a majitel Bostonské veterinární kliniky, zdravotní péče a veterinární klinika pro domácí zvířata se dvěma pobočkami, South End/Bay Village a Brookline, Massachusetts. Bostonská veterinární klinika se specializuje na primární veterinární péči, včetně wellness a preventivní péče, nemocné a nouzové péče, chirurgie měkkých tkání, zubní lékařství. Klinika také poskytuje speciální služby v oblasti chování, výživy a alternativních terapií pro léčbu bolesti pomocí akupunktury a terapeutických laserových ošetření. Bostonská veterinární klinika je akreditovaná nemocnice AAHA (American Animal Hospital Association) a první a jediná certifikovaná klinika Bostonu bez strachu. Brian má více než 19 let veterinárních zkušeností a získal doktora veterinárního lékařství z Cornell University. Brian Bourquin, DVM Odpověď odborného veterináře Každá kočka je jiná a některé kočky se jí vůbec nelíbí. Nejdůležitější je znát svou kočku. Když svou kočku držíte, ujistěte se, že podporujete její váhu. Nedržte ho pod předními nohami a nemačkejte mu krk.
 • Otázka Může dítě držet moji kočku? Brian Bourquin, DVM
  Veterinář Brian Bourquin, lépe známý jako „Dr. B “svým klientům, je veterinář a majitel Bostonské veterinární kliniky, zdravotní péče a veterinární klinika pro domácí zvířata se dvěma pobočkami, South End/Bay Village a Brookline, Massachusetts. Bostonská veterinární klinika se specializuje na primární veterinární péči, včetně wellness a preventivní péče, nemocné a nouzové péče, chirurgie měkkých tkání, zubní lékařství. Klinika také poskytuje speciální služby v oblasti chování, výživy a alternativních terapií pro léčbu bolesti pomocí akupunktury a terapeutických laserových ošetření. Bostonská veterinární klinika je akreditovaná nemocnice AAHA (American Animal Hospital Association) a první a jediná certifikovaná klinika Bostonu bez strachu. Brian má více než 19 let veterinárních zkušeností a získal doktora veterinárního lékařství z Cornell University. Brian Bourquin, DVM Odpověď odborníka na veterináře Je lepší nechat dítě sedět na židli nebo pohovce, nebo dokonce na zemi, a pak mu položit kočku na klín, aby se s ní mohlo mazlit.
 • Otázka Je špatné držet kočku? Brian Bourquin, DVM
  Veterinář Brian Bourquin, lépe známý jako „Dr. B “svým klientům, je veterinář a majitel Bostonské veterinární kliniky, zdravotní péče a veterinární klinika pro domácí zvířata se dvěma pobočkami, South End/Bay Village a Brookline, Massachusetts. Bostonská veterinární klinika se specializuje na primární veterinární péči, včetně wellness a preventivní péče, nemocné a nouzové péče, chirurgie měkkých tkání, zubní lékařství. Klinika také poskytuje speciální služby v oblasti chování, výživy a alternativních terapií pro léčbu bolesti pomocí akupunktury a terapeutických laserových ošetření. Bostonská veterinární klinika je akreditovaná nemocnice AAHA (American Animal Hospital Association) a první a jediná certifikovaná klinika Bostonu bez strachu. Brian má více než 19 let veterinárních zkušeností a získal doktora veterinárního lékařství z Cornell University. Brian Bourquin, DVM Odpověď odborného veterináře Pouze v případě, že vaše kočka nechce být držena. Sledujte známky úzkosti, jako je bušení nebo vrtění ocasu a ploché uši. Pokud vaše kočka vykazuje některý z těchto příznaků, nechce být vyzvednuta!
 • Otázka Jak řeknete své kočce, že ji milujete? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď veterináře Promluvte se svou kočkou a řekněte jí to! Kočka porozumí vašemu tónu hlasu. Chcete -li získat praktičtější přístup, prokažte svou lásku zajištěním všech potřeb koček, jako je dobré jídlo, pohodlné místo na spaní, vysoká sedátka a někde na procvičení drápů.
 • Otázka Je v pořádku držet kočku za zápěstí? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborníka na veterináře Držet dospělou kočku, zejména s nadváhou, jen tak, není vhodné. Jsou příliš těžké. Pokud je nutné kočku omezit, je přijatelné držet ji za zátylek, zatímco je jejich váha podepřena na stole.
 • Otázka Mohu vyzvednout kočku? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře To hodně závisí na konkrétní kočce. Pokud má kočka ráda mazlení a je zvyklá na to, že ji někdo vybírá, pokračujte. Mnoho koček však nemá rádo zvedání a řekne vám to syčením, vrtěním ocasu nebo zploštěním uší.
 • Otázka Rádi se kočky objímají? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Zpravidla ne, kočky nemají rády objímání. Vadí jim omezování jejich svobody a můžete očekávat, že budou bojovat a pokusit se vymanit se z vašich paží.
 • Otázka Co když mě kočka kousne, když ji držím? Pokud se jedná o vzteklé kousnutí, položte je. Pokud se jedná o lehké sousto (nebo kousnutí z lásky), znamená to, že je nadměrně stimulujete, nebo mají jen hravou náladu, což není ideální čas na držení.
 • Otázka Proč mi kočka hnětne hrudník, když ji držím? To je jen způsob, jak se vaše kočka může cítit pohodlně a rozpoznat, na čem/na kom leží. Je to úplně normální a dělají to všechny kočky.
 • Otázka Co když vás vaše kočka nenávidí a nemá ráda držení? Pokud vás vaše kočka nenávidí, pravděpodobně ještě není dobré ho držet. Přečtěte si, jak udělat, aby se vaše kočka líbila vám (je tu dokonce užitečné wikiHow!). Pokud se mu nelíbí, že vás někdo drží, a vy ho nadále vyzvedáváte, může to způsobit strach a nedůvěru. Některé kočky vás mohou dokonce milovat, ale nesnáší, když vás někdo vyzvedne. Je dobré respektovat svou kočku stejně jako člověka.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Proč druhá kvízová otázka nemá správnou odpověď?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud vaše kočka nemá ráda držení, snažte se to nebrat osobně. Kočky jsou obvykle socializované po dobu dvanácti týdnů, což znamená, že pokud nebyl držen jako malé kotě, možná se nikdy nenaučí mít rád držení. Navíc některé kočky jsou jen nestálé podle osobnosti a mohou se těšit z držení několik dní a jindy mohou upřednostňovat samotu.
 • Zatímco držíte svou kočku, zkuste ho jemně poškrábat pod bradou nebo za ušima nebo na kostech těsně nad jeho ocasem na zádech. Mnoho koček považuje tyto oblasti za obzvláště uklidňující, a to při držení vaší kočky mu může pomoci spojit potěšení s držením.
 • Pokud se pokusíte kočku zvednout, když stojí, a pak si rychle sedne, mohlo by to být známkou toho, že nechce být držen.
 • Nikdy se nepokoušejte držet kočku, která jí nebo používá koupelnu. Můžete skončit škrábanci nebo kousnutím.
 • Poznejte kočku, se kterou komunikujete. Některé kočky milují držení, jiné to nesnáší. Z tohoto důvodu byste měli být opatrní při vyzvedávání jakékoli kočky, pokud si nejste naprosto jisti, že se jí bude líbit.
 • Když jsou kočky koťata a škrábou nábytek, který nechcete, aby se poškrábaly, můžete je vyzvednout podle zátylku jako jemný způsob, jak říci ne.
 • Pokud se kočka vykloní dozadu, nezvedejte ji.

reklama

Varování

 • Nesprávné držení kočky může způsobit poranění jejích kostí nebo vnitřních orgánů, proto při držení kočky dohlížejte na malé děti.
 • Pokud se vaše kočka lekne nebo je vzrušená, když ho držíte, okamžitě ho položte, jinak vás může poškrábat nebo kousnout.
 • Pokud vás kočka poškrábe nebo kousne, vyhledejte lékařskou pomoc. Možná budete potřebovat vakcínu nebo léky k prevenci infekce nebo nemoci.
reklama

Populární Problémy

Jak začít plachtit. Plachtění je populární sport v pobřežních městech a oblastech, které se nacházejí na velkých vodních plochách. Je to vynikající sport, který vám umožní využít vítr k napájení vašeho plavidla. Naučte se základy s praktickými ...

Spouštěcí prst (také nazývaný stenózní tenosynovitida) nastává, když se zánět nahromadí uvnitř šlachy prstu a způsobí jeho nedobrovolnou flexi. Http://www.mayoclinic.org/disease-conditions/trigger-finger/basics/definition/con- 20 ...

Kings and Nuggets se ve středu večer utkají v otvíráku sezóny 20-21 NBA. Pokud nemáte kabel, můžete hru sledovat online.

Jak podávat zdravé a atraktivní svačiny pro batolata. Pokud máte batole, krmit je zdravou a výživnou svačinkou nemusí být nejjednodušší úkol. Batolata jsou proslulá tím, že jsou vybíraví jedlíci. Navíc jednoho dne mohou něco milovat ...

Nick Kyrgios dostal ban za vztek v Šanghaji

Soupeři Kansas a KSU se setkají v úterý v Lawrence. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze hry, pokud nemáte kabel.