Jak držet trsátko

Držte trsátko (nebo „plectrum“) mezi palcem a ukazováčkem. Uchopte ji dostatečně pevně, abyste udeřili na struny, ale ne tak pevně, aby byla pevná. Nechte trsátko oprášit strunu, ale nesnažte se strunu „nabrat“. Vyberte si velikost trsátka, která vám vyhovuje, procvičte si správný způsob položení rukou na kytaru a procvičte brnkání a škubání dokud nevytvoříte čistý zvuk.

Metoda 1 ze 3: Drží trsátko

 1. Obrázek s názvem Hold a Pick Krok 1

  1 Uchopte trsátko do vybrnkávané ruky. Většině lidí nejvíce vyhovuje brnkání a drnkání kytary dominantní rukou, zatímco nedominantní rukou prstuje konkrétní noty a akordy. Držte kytaru, komunikujte s ní a vytvořte úchop, který vám bude příjemný.
  • Položte nedominantní „prstokladnou ruku“ podél krku kytary, přičemž palec držíte zadní část krku a prsty spočíváte na strunách. Řetězce by měly směřovat od vás, zhruba kolmo k zemi. Tělo kytary položte na koleno nebo použijte popruh přes rameno a hrajte ve stoje.
  • Položte paži na horní část kytary-zakřivený hřeben podél nejužšího okraje těla-a švihněte rukou dolů, abyste se opřeli o struny. Pokud používáte akustickou kytaru, položte prsty na struny nad přidržením; pokud používáte elektrickou kytaru, položte prsty na struny mezi posledním pražcem a snímací lištou.


 2. Obrázek s názvem Hold a Pick Krok 2

  2 Držte výběr mezi palcem a ukazováčkem. Přikryjte prsty zhruba polovinu trsátka-některé trsátka jsou vylisována drážkou, která ukazuje, kam by se měl palec a ukazováček vejít. Použijte pevný úchop, ale dostatečně volný, aby se špička krumpáče mohla ohnout. Nedržte trsátko příliš volně, jinak by vám mohlo vyletět z ruky.
 3. Obrázek s názvem Hold a Pick Krok 3

  3 Najděte si úchop, který vám vyhovuje. Neexistuje žádný „správný“ nebo „špatný“ způsob držení kytarového trsátka, ale existují určité úchopy, které kladou důraz na ovládání, tón a pohodlí. Zvažte metodu „O“, metodu „pinch“ a metodu „fist“.
  • Použijte metodu 'O'. Držte trsátko mezi polštářkem palce a bokem ukazováčku a vytvarujte prsty do prodlouženého tvaru „O“. Tento grip vyvažuje ovládání a tón.
  • Použijte metodu 'pinch'. Držte trsátko mezi podložkou palce a podložkou ukazováčku. Tato metoda může být nejlepší pro ty, kteří používají trsátka tenčího rozchodu a tráví většinu času brnkáním.
  • Použijte metodu „pěst“. Držte trsátko mezi prvním kloubem palce (pod polštářkem) a stranou stočeného ukazováčku poblíž prvního kloubu. Tuto metodu často upřednostňují hráči bluegrassu a může být nejlepší pro těžké výběry.
 4. Obrázek s názvem Hold a Pick Krok 4

  4 Otočte zápěstí směrem ke kytaře. Plochý hrot trsátka by měl jemně spočívat na provázku a dlouhá strana trsátka by měla být kolmo na provázek. Úhel zápěstí je pro proces vybírání zásadní: při hře na kytaru vlastně neberete prsty, ale zápěstím. Švihnutím zápěstí nahoru a dolů brnkáte a vybíráte riffy, sóla a smyčce.
 5. Obrázek s názvem Hold a Pick Krok 5

  5 Kartáčujte struny, nenahrávejte je. Pomocí trsátka otřete povrch strun: ne tak jemně, aby byl zvuk slabý, ale ne tak hrubě, abyste chytili strunu na trsátku. Buďte pevní, ale jemní. Pokuste se s nástrojem pracovat, než abyste do něj vnucovali svou vůli.
  • Buďte tekutí a neberte příliš tvrdě. Při všech svých pohybech musíte být volní a flexibilní. Pokud jste příliš rigidní, bude váš výběr znít také rigidně a mimo rytmus.
  • Když brnkáte, můžete si udržet zápěstí docela tuhé, když kartáčem procházíte přes struny. Nakonec je technika prstů a zápěstí pouze nástrojem, který vám umožní hrát plynule. Když najdete metodu, která vám bude příjemná, stavte na ní.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Techniky vychystávání

 1. Obrázek s názvem Hold a Pick Krok 6

  1 Uvolněte svou kytaru volným zápěstím a loktem. Bicí jsou plné, více strunné zvuky, které tvoří nedílnou součást většiny kytarových rytmů. Podržte trsátko mezi palcem a ukazováčkem a špičkou trsátka jemně položte na nejtlustší, nejvyšší šňůru (obvykle laděné do E). Kartáčujte špičku trsátka podél strun, od nejtlustších po nejtenčí, a ujistěte se, že trefíte všechny struny podél cesty. Rychle bubnujte, abyste společně rozmazali noty, a pomalu vyřaďte každý tón; jemně brnkněte pro tišší akord a silnějším tlakem pro hlasitější zvuk.
  • Můžete brnkat nahoru-dolů (vysoké, tenké struny na nízké, silné struny) nebo dolů-nahoru (nízké, silné struny na vysoké, tenké). Chcete-li dosáhnout požadovaného efektu, můžete vybrnkávat libovolnou část řetězců (řekněme, 2-4 nebo otevřít G pro otevření E).
  • Zkuste držet určité řetězce tvoří akordy když brnkáš. Brnkání je všestrannou součástí repertoáru každého kytaristy a čím lépe se dostanete, tím čistší budou vaše bubny. Při psaní prstů a akordů pevně držte struny a nenechte se odradit, pokud vaše akordy vyjdou zpočátku tlumené a nedbalé. Budujte sílu prstů a cvičte dál.
  • Opět: tenčí výběry obecně vytvářejí jemnější, tišší strumy a silnější výběry obecně vytvářejí těžší a silnější strum.
 2. Obrázek s názvem Hold a Pick Krok 7

  2 Strčte kytaru. Někdy budete chtít vytrhnout vždy jen jednu strunu, ať už hrajete jednoduchou melodii nebo jen zdůrazňujete jednu notu z delšího akordu. Špičkou svého výběru položte na strunu, jako byste brnkali, ale trefujte pouze jeden strunu. Udeřte na strunu trsátkem, ale ostře zatáhněte trn od krku kytary, abyste omylem nenarazili na jiné struny.
  • Můžete ponechat akord vytvořený svou nedominantní rukou na krku kytary a poté z tohoto akordu vybrat jednu notu-nebo několik tónů za sebou. Zkuste při přechodu mezi strumy a drnky zachovat akordové „formy“, abyste nepotřebovali tak dramaticky přesouvat nedominantní ruku.
  • Vytržením poznámky je to zřetelnější. Zejména na akustických nástrojích možná nebudete schopni dosáhnout stejného objemu nebo „hmotnosti“ s trnkou, kterou můžete na elektrickém nástroji. Pomocí špuntů uvolněte prostor mezi svými bubny.
 3. Obrázek s názvem Hold a Pick Krok 8

  3 Střídejte zvedání a spouštění, abyste získali rychlost, přesnost a přesnost. Stejně jako u brnkání můžete trhat nahoru nebo dolů. Pokuste se vytvořit tok mezi tahy: trhat dolů, brnkat nahoru, brnkat dolů, trhat nahoru. Zefektivněte své hraní-dvakrát zabručet (návrat mezi) trvá déle, než brnkat dolů a pak zpět. reklama

Metoda 3 ze 3: Výběr trsátka

 1. Obrázek s názvem Hold a Pick Krok 9

  1 Vyberte si zvuk. Většina značek trsátek se prodává podle tloušťky: často jsou označovány jako „tenké“, „střední“ nebo „silné“, doprovázené měřením milimetrů. Většina plastových kytarových trsátek je k dispozici ve velikostech od 0,4 milimetru (mm) do 3 mm. Zkuste začít středním trsátkem o tloušťce 0,60 až 0,80 milimetru.
  • Tenké trsátka se obvykle pohybují od 0,40 do 0,60 mm. Nejlépe se hodí pro akustické brnkání a další situace, kdy chcete vysoký tón. Tenké trsátka se často používají k vyplnění rytmů a středního rozsahu v rockových, popových a country písních; chybí jim však tah na rockový rytmus a olovo.
  • Střední výběry se pohybují od 0,60 do 0,80 mm. Toto je nejoblíbenější tloušťka trsátka: je to dobrá kombinace tuhosti a pružnosti, která funguje stejně dobře pro akustické rytmy a silné svody. Střední výběry nejsou ideální pro zingové brnkání ani silné olověné linie, ale jsou univerzální.
  • Těžší výběr-opravdu cokoli silnějšího než 0,80 mm-vytváří těžší zvuk. Na dolním konci tohoto rozsahu budete mít stále dostatek flexibility pro křupavé rytmy, ale budete mít také pevnost, kterou potřebujete pro plné akordové arpeggia a tučné olověné linie. Na silnějším konci tohoto rozsahu, nad 1,5 mm, získáte stále čistší, měkčí a teplejší tóny. Váš zvuk bude hlouběji a hlouběji: nejsilnější trsátka od 1,5 do 3 mm používají jazzoví a metaloví kytaristé.
 2. Obrázek s názvem Hold a Pick Krok 10

  2 Zvažte výběr materiálů. Většina levných kytarových trsátek je vyrobena z plastu, a to by mělo nejprve vyhovovat vašim účelům, zatímco budete zjišťovat základy. Nebojte se, pokud opotřebujete okraje plastového trsátka; stačí použít jiný výběr.
  • Můžete také najít těžší gumové nebo kovové trsátka, která jsou určena pro procvičování nebo pro konkrétní styly hraní. Zvažte použití kovového trsátka pro zvuk s vyšším tónem nebo gumový trn pro silnější a těžší zvuk.
  • Pokud si nejste jisti, vyzkoušejte několik stylů, než se odhodláte. Výběr kytary najdete ve většině hudebních obchodech, v určitých buticích s hudební kulturou a online. Vyzkoušejte tipy přátel a poznamenejte si tloušťku, značku a materiál. Zjistěte, co pro vás funguje: výběr je osobní volbou.
 3. Obrázek s názvem Hold a Pick Krok 11

  3 Pro určité nástroje použijte specializované trsátka. Hráči na banjo nepoužívají tradiční trsátka-oni použijte otisky prstů , Pokud používáte banjo finger-picks, zvažte návštěvu webu s banjo technikou nebo se zeptejte v hudebním obchodě. Otisky prstů banjo obecně klouzají po špičkách vašeho ukazováku, prostředníku a prsteníku, přičemž ostré „trsátko“ podobné nehtu se zakřivuje dozadu z podložky prstu přes nehet.
 4. Obrázek s názvem Hold a Pick Krok 12

  4 Zvažte možnost naučit se vybírat holými prsty. Mnoho kytaristů zpočátku snáze používá plastový trsátko. Špičky prstů mohou ztvrdnout, pokud se pokusíte trhat nebo brnkat bez trsátka, ale možná zjistíte, že sbírání prstů výrazně zlepšuje váš dosah a rychlost při hraní složitých melodií.
  • Pokud se pokusíte hrát s trsátkem a později přejdete na výběr prstů, může vám trvat několik týdnů až měsíců, než znovu získáte úroveň obratnosti, na kterou jste zvyklí. Pokud si myslíte, že se v určitém okamžiku přepnete, zvažte začátek s výběrem prstu.
  • Podložkami prstů zvedněte nahoru (vysoké struny až nízké) a hřebíky prstů zvedněte (nízké struny vysoko). Chcete -li dosáhnout plnějšího zvuku, brnkněte několika prsty.
  • Cvičit, cvičit, cvičit. Pokud jste se zavázali naučit se vybírat prsty, „nepodvádějte“ a použijte plastový trsátko. Využijte každou příležitost a zdokonalte svoji techniku. Hrajte riffy a písně pomalu, po celou dobu a zvyšte svoji rychlost.
  • Až budete ve vybírání prstů rychlejší a jistější, zkuste vytrhnout dva struny najednou-nebo dokonce tři. Pomocí prstů rozvíjejte složité melodie.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Z čeho mohu vybrat kytaru? Aaron Asghari
  Profesionální kytarista a instruktor Aaron Asghari je profesionální kytarista a hlavní kytarista skupiny The Ghost Next Door. Titul Guitar Performance získal na programu Guitar Institute of Technology v Los Angeles. Kromě psaní a hraní s The Ghost Next Door je zakladatelem a hlavním kytarovým instruktorem Asghari Guitar Lessons. Aaron Asghari Profesionální kytarista a instruktor Odborná odpověď Kytarové trsátka jsou nejčastěji vyrobeny z plastu nebo celulózy. Některé vychytávky jsou vyrobeny z kamene, dřeva, kovu nebo skořápky. K výběru můžete použít kterýkoli z těchto materiálů.
 • Otázka Nejprve jsem se naučil škubat rukama a nyní se snažím přepnout na trsátka (protože se mi zvuk opravdu líbí), ale zdá se, že nedokážu ovládat trsátko a struny, které mám trefit. Co mám dělat? Jelke de Jong Cvičit, cvičit, cvičit. Díky tomu to pro mě bylo.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Přidání prostředního prstu může být schůdnou možností, pokud hrajete velmi rychlou hudbu, jako je thrash metal. Jedná se však o neobvyklou metodu vychystávání, takže byste měli experimentovat s různými způsoby držení výběhu.
 • Nezakrývejte prsty příliš mnoho trsátka. Ponechejte na povrchu dostatek místa, abyste mohli trhat struny, aniž by vám trsátko vyletělo z prstů. Pokud budete příliš zakrývat, nebudete moci správně trefit do strun a prsty vám mohou překážet.

reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.základní pravidla tenisu

Populární Problémy

Jak motivovat autistického teenagera nebo dospělého ke cvičení. Autismus je velmi komplexní vývojové postižení. Ačkoli je každý autistický jedinec jedinečný, existují určité charakteristiky, které pokrývají většinu autistické populace ...Odborníci tvrdí, že pro mírné případy horké vyrážky (také známé jako miliaria nebo „pichlavé horko“) možná nebudete muset dělat nic jiného, ​​než se snažit zůstat v pohodě - tyto vyrážky často samy zmizí, jakmile vaše kůže není ' přehřátý ...

Ať už žijete v Clevelandu nebo mimo trh, zde je několik způsobů, jak můžete sledovat každou hru Indians naživo online bez kabelového předplatného v roce 2021.Pokud máte problém související s produktem Nintendo, například s vaší herní konzolí Switch nebo 3DS, můžete se obrátit na oddělení zákaznických služeb společnosti a vyřešit jej. Ačkoli tento proces není tak jednoduchý, můžete také kontaktovat ...Oslňte své chuťové pohárky domácím italským sýrem! Burrata je lahodný pokrm skládající se ze skořápky sýra mozzarella plněné chutnou stracciatellou připravenou z měkkého tvarohu a smetany. Burratu můžete podávat samostatně nebo jako součást ...