Jak identifikovat stromy vlašských ořechů

Pokud žijete ve středovýchodní části Spojených států, pravděpodobně jste viděli ořešáky v parcích nebo nízko položených oblastech mezi řekami, potoky a hustými lesy. Nejběžnějšími druhy vlašských ořechů v Americe jsou vlašský ořech, máslový ořech (nebo bílý ořech) a anglický ořech. I když mohou vypadat velmi podobně, můžete je odlišit hledáním drobných rozdílů mezi kůrou a listy. Ochutnávka vlašských ořechů je také zábavný (a chutný) způsob, jak zjistit, na jaký strom se díváte.

Metoda 1 ze 2: Zkoumání plodových obalů a kufru

 1. Obrázek s názvem Identifikace stromů vlašských ořechů Krok 1

  1 Hledejte kulaté nebo podlouhlé zelené střeva rostoucí na tenkých větvích. Vlašské ořechy nerostou v hnědých slupkách, jak jsme zvyklí vídat v obchodech. Hnědá slupka je ve skutečnosti uvnitř většího tlumeného vápně zbarveného obalu o velikosti malého tenisového míčku. V blízkosti místa, kde listnaté větvičky střílí z tenčích větví, obvykle uvidíte růst 2 nebo 3 zelené kruhy.
  • Mějte na paměti, že ořechy černé nepěstují vlašské ořechy, dokud nejsou staré 4 až 7 let. Ořešákům trvá 2 až 3 roky a anglickým vlašským ořechům může trvat 4 až 10 let. Nejhojnější sklizně se obvykle objevují poté, co je stromu (jakékoli odrůdě) 10 let.
  • Vlašské ořechy anglických a černých ořechů jsou kulaté, zatímco ořechy mají podlouhlé obaly ve tvaru papáje.
  • Možná budete muset použít dalekohled, protože vlašské ořechy mohou dorůst do výšky 15 až 30 metrů a růst vysoko na kmenech.


 2. Obrázek s názvem Identifikace stromů vlašských ořechů Krok 2

  2 Rozlišujte mezi hladkou, světlou kůrou nebo tmavou, vyvýšenou kůrou. Hluboká šedá kůra ořešáku černého a ořešáku anglického má zaoblené hřbety a hluboké štěrbiny svisle nahoru a dolů po kmeni. Kůra ořešáků je světle šedá a na dotek relativně hladká.
  • Pokud odstraníte trochu šedé vnější kůry z kmene černého nebo anglického ořechu, uvidíte pod ním bohatou čokoládově hnědou barvu.
  • Kůra černých ořechů se může lišit od tmavě hnědé po šedou, zatímco ořechy mají bílošedou kůru.
  • Toto je dobrý způsob, jak identifikovat vlašské ořechy v zimě, když neprodukují vlašské ořechy a jejich listy opadaly.
 3. Obrázek s názvem Identifikace stromů vlašských ořechů Krok 3

  3 Zkontrolujte, zda oblast kolem stromu neumírá nebo žloutne. Černé vlašské ořechy jsou alelopatické, což znamená, že do země uvolňují chemikálie, které mohou otrávit rostliny až na vzdálenost 50 nebo 60 stop. Pokud strom stojí bez sousedních stromů nebo kartáčů, je velká šance, že je to ořešák.
  • Ořešáky a vlašské ořechy také uvolňují toxiny, ale v mnohem menším množství, aby mohly přežít další blízké stromy a keře.
  • Existují však některé stromy, které tolerují toxicitu černého ořechu (všimněte si, že toto není vyčerpávající seznam): japonský javor, červený javor, žlutá bříza, redbud, platan, dub (všechny odrůdy), černá třešeň, vrba a jilm.
 4. Obrázek s názvem Identifikace stromů vlašských ořechů Krok 4

  4 Pod stromem hledejte důkazy o skořápkách. Hladové veverky, datle a lišky rády navštěvují tyto stromy kvůli dobrému jídlu a často rozhazují lastury a střeva kolem kmene. Můžete si také všimnout malých hromádek čerstvě nahromaděné hlíny, kde šedé veverky možná pohřbily ořechy.
  • Všimněte si, že jste méně rádi, když najdete prasklé skořápky v zimě, když strom spí.
 5. Obrázek s názvem Identifikace stromů vlašských ořechů Krok 5

  5 Ochutnejte ze stromu ořech, abyste zjistili, zda je jemný, máslový nebo zemitý. Anglické vlašské ořechy jsou známé svou jemnou, příjemnou chutí, zatímco černé vlašské ořechy se pyšní silnou, zemitou chutí. Vlašské ořechy z ořešáku chutnají stejně, jako zní - máslově!
  • Skořápka anglických vlašských ořechů je tenčí a mnohem snadněji se otevírá než ostatní 2 odrůdy.
  • Vlašské ořechy, které pravděpodobně najdete v obchodech, jsou obvykle z anglických ořechů.
  • Vlašské ořechy ze stromů černých vlašských ořechů jsou tak silné, že se obvykle používají k výrobě aromat a výtažků.
  • Pamatujte na rozbití obalů z černého ořechu, protože skořápka vám může obarvit ruce a oblečení.

  Varování: Ochutnejte něco jen tehdy, když jste si již relativně jisti, že máte co do činění s ořešákem. V opačném případě můžete spolknout něco potenciálně škodlivého.

  reklama

Metoda 2 ze 2: Kontrola listí

 1. Obrázek s názvem Identifikace stromů vlašských ořechů Krok 6

  1 Sledujte barvu listů. Během jarních a letních měsíců budou listy vlašských ořechů zelenožluté. Na podzim nebo v zimě listy hnědnou nebo jsou jasně žluté (ne červené nebo oranžové jako jiné stromy).
  • Listy ořešáků se obvykle objevují později na jaře než jiné stromy a opadávají dříve během pozdního léta nebo začátku podzimu.
  • To platí pro stromy angličtiny, ořešáku a černého ořechu.
 2. Obrázek s názvem Identifikace stromů vlašských ořechů Krok 7

  2 Hledejte statné větvičky obsahující 5 až 25 zoubkovaných nebo hladkých letáků. Silné, tuhé větvičky obsahují lichý počet listů (v rozmezí od 5 do 25). Okraje každého listu budou vypadat zubaté nebo vroubkované (jako drobné leptané cik-caky). Listy ořešáku anglického však nejsou zubaté.
  • Největší letáky najdete poblíž středu větvičky.
  • Listy budou na ořešákových stromech o něco delší.
  • Anglické vlašské ořechy mají méně listů než ořešáky a ořešáky černé (které jich mají nejvíce).
 3. Obrázek s názvem Identifikace ořechových stromů, krok 8

  3 Všimněte si, zda jsou listy výrazně rozloženy nebo ne. Každý list vystřelený z větvičky nesedí přímo naproti jinému listu. Místo toho jsou listy uspořádány střídavě (potácejí se jako schody). Listy anglických vlašských ořechů jsou od sebe vzdálenější, mezi každým listem asi 1,8 cm až 4,8 cm.
  • Vzhledem ke způsobu šednutí mohou mít listy opeřený vzhled.
 4. Obrázek s názvem Identifikace stromů vlašských ořechů, krok 9

  4 Podívejte se na velký nebo malý koncový leták. Vlašské ořechy mají velký koncový leták, který trčí v řadě s větvičkou. Anglické ořechy mají také velký koncový list, ale s hladkými (ne zoubkovanými) okraji. Listy černého ořechu mají mnohem menší leták vyčnívající ze špičky větvičky.
  • Někdy černé vlašské ořechy vůbec nerostou koncové listy. Místo toho mohou mít na konci větvičky malý, fuzzy pahýl.
 5. Obrázek s názvem Identifikace stromů vlašských ořechů, krok 10

  5 Rozřízněte větvičku, abyste zjistili, zda je vnitřek komory. Malým nožem rozřízněte větvičku podélně. Pokud vidíte malé komory oddělené vláknitými svislými stěnami (nazývanými „dřeň“), víte, že je to ořešák.
  • Větvičky všech odrůd ořešáku mají dřeň v komoře.
  • Anglické a černé ořešáky budou mít tmavě hnědou dřeň, zatímco ořešáky jsou uvnitř větviček světle opálené.
 6. Obrázek s názvem Identifikace stromů vlašských ořechů, krok 11

  6 Pokud si stále nejste jisti, rozdrťte list v rukou a očichejte ho. Rozdrťte list nebo dva mezi rukama a nasajte vůni. Pokud je to jakýkoli druh vlašského ořechu (černý, ořechový nebo anglický), bude vonět jako kořeněný citrus.
  • Někteří lidé říkají, že vůně připomíná leštidlo na nábytek zakoupené v obchodě.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Noste rukavice sklízejte ořechy z černého ořechu aby nedošlo k poškrábání pokožky.
 • Pomocí robustního louskáčku rozlomte tvrdé skořápky ze stromů černých ořechů.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Buďte opatrní, pokud se rozhodnete rozbít obal vlašského ořechu z černého ořešáku, protože vnitřní skořápka nese zbytky, které vám mohou obarvit ruce, oděv a dokonce i beton.
reklama

Populární Problémy

Nosit neopren vám pomůže zahřát se při plavání nebo potápění, ale může být zdrcující vybrat si jeden, protože existuje tolik možností. I když byste si měli vždy vybrat neopren, který je pro vás nejpohodlnější, existují ...

Devátý nasazený Tomáš Berdych byl testován Andrey Kuzněcovem v prvním kole Monte Carlo Masters, zatímco Alexander Zverev zapůsobil.

Ve svém 16. semifinále na finále ATP musí Federer překonat překážku Tsitsipase, aby udržel svoji honbu za 7. titulem naživu! .

Svou zamilovanost vidíte vždy online, ale bojíte se začít chatovat. Máte strach, že neřeknete správnou věc, nebo vám dojdou věci, o kterých budete mluvit. Nebojte se tolik-flirtování se svou zamilovaností online by mělo být zábavné a ...

Zápas č. 1 Iowa a č. 6 Nebraska se v pátek sejde na obrovský otvírák sezony. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze zápasu online.