Jak zvýšit kreativitu

Je obtížné - ne -li nemožné - měřit kreativitu a každý je kreativní svým vlastním způsobem. Existují však kroky, které můžete podniknout, abyste vyjádřili svou kreativitu častěji a efektivněji. Budete se muset zavázat k tomu, že se kreativita stane praxí.

Metoda 1 ze 2: Buďte v životě kreativnější

 1. Obrázek s názvem Zvýšení kreativity Krok 1

  1 Nechte se odlišit, i když to není hned přijato. Odlišujte se od toho, co je považováno za „normální“. Nebojte se klást otázky a sdílet své myšlenky. Možná nikdy nevíte, jestli vaše nápady ostatní považují za kreativní - kreativní myšlení znamená být mimo. Zbavte se jakýchkoli představ, že vaše nápady budou hodnoceny nebo budou považovány za „správné“ nebo „špatné“. Mluvte, zvláště pokud si myslíte, že je to něco, o co byste se chtěli podělit s ostatními.
 2. Obrázek s názvem Zvýšení kreativity Krok 2

  2 Udělejte si každý den čas, abyste byli kreativní. Kreativita není jen vrozená; je to něco, co se každý den učíte a trénujete. Žádný romanopisec, malíř, filmař nebo hudebník nikdy neudělal kariéru tím, že by si jednoduše sedl a nechal myšlenky plynout. Pracovali na nich, učili se jejich řemeslu a každý den přicházeli s kreativními nápady. Kreativní nápady přicházejí pouze během kreativní práce - tak se pusťte do práce!
  • Nejprve si každý den vyhraďte 20 minut na práci na svém řemesle. Když zdokonalíte své dovednosti, můžete si vybudovat větší časový závazek.
  • I když nechcete pracovat v kreativní oblasti, každodenní procvičování kreativního umění (malba, hudba atd.) Vám může pomoci zvýšit kreativitu v každodenním životě.


  ODBORNÁ TIP

  Dan Klein

  Improvizační trenér Dan Klein je odborník na improvizaci a kouč, který vyučuje na Stanfordské univerzitě na Katedře divadelních a performance studií a na Stanfordově Graduate School of Business. Dan učí improvizaci, kreativitu a vyprávění příběhů pro studenty a organizace po celém světě více než 20 let. Dan získal bakalářský titul na Stanfordské univerzitě v roce 1991. Dan Klein
  Improvizační trenér

  Vyzkoušejte třídu improvizace, která zvýší vaši kreativitu. Tyto třídy jsou skvělými způsoby, jak rozšířit fantazii v zábavném prostředí se zajímavými lidmi! Levné nebo bezplatné kurzy často najdete v místní knihovně, komunitním centru nebo hereckém studiu.

 3. Obrázek s názvem Zvýšení kreativity Krok 3

  3 Buď zvědavý. Vyhledejte vše, co neznáte. Čtěte knihy nebo se naučte dovednosti, které vás vždy zajímaly. Navažte konverzaci s lidmi, jejichž příběhy chcete znát. Čím více materiálu uložíte do své hlavy, tím lepší kreativní spojení můžete ve svém životě vytvořit.
 4. Obrázek s názvem Zvýšení kreativity Krok 4

  4 Dopřejte si dostatek odpočinku, jídla a vody. Pokud jste unavení, nemá smysl snažit se z hlavy vymáčknout něco kreativního; Radikální myšlenky vám mohou méně vyskočit v hlavě, když jste vyčerpaní. Trochu si zdřímněte nebo si dejte přestávku na čaj. Můžete lépe přemýšlet, když je vaše mysl svěží, a měli byste být schopni snáze přicházet s kreativními nápady.
  • Vaše mozkové buňky potřebují správné množství glukózy, aby dobře fungovaly. Obvykle je ideální množství asi 25 gramů. Příliš málo může mít za následek zmatené myšlení, zatímco příliš mnoho může poškodit vaše mozkové buňky. Zkuste si dát banán, který má asi to pravé na glukózu, nebo jezte sacharidy s vysokým obsahem vlákniny (např. Brokolice nebo celozrnný chléb), které dodávají glukózu stabilněji.
  • Pokud jste dehydrovaní, bude ve vašem mozku méně spojení. To vám někdy dává pocit „mozkové smrti“.
 5. Obrázek s názvem Zvýšení kreativity Krok 5

  5 Absorbujte různorodou škálu vlivů, včetně těch, které se netýkají vašeho oboru. Když jste hluboce zapleteni s nesčetnými věcmi, umožníte si být skutečně kreativní. Kreativita je o překlenutí neočekávaných mezer - například převzetí vlivů vědy a architektury do umění.
  • Beatles jsou částečně slavní díky své schopnosti vnést do západního rock and rollu východní vlivy a nástroje, podobně jako sitár. Známý prozaik David Foster Wallace napsal své mistrovské dílo Nekonečný je po letech studia tenisu, drogové závislosti, matematiky a vědy o světle a optice.
  • Cestování je skvělý způsob, jak absorbovat nové vlivy. Vydejte se někam novým a prozkoumejte svou mysl pro inspiraci. Pokud si nemůžete dovolit jít daleko, jděte na procházku a poznamenejte si, co vidíte a slyšíte. Případně se inspirujte v knize.
 6. Obrázek s názvem Zvýšení kreativity Krok 6

  6 Relaxovat. Nebudete mít kreativní nápady každou minutu každého dne, nikdy - ale to je v pořádku. Když se pokusíte vynutit kreativitu, můžete ji účinně zablokovat. Nekopejte se za špatné nápady, protože jsou přirozenou součástí tvůrčího procesu. Snažte se být každý den kreativní a dobré nápady nakonec přijdou. reklama

Metoda 2 ze 2: Zvýšení kreativity u konkrétních projektů

 1. Obrázek s názvem Zvýšení kreativity Krok 7

  1 Experimentujte volně. Být kreativní znamená skákat fantazií, zkoušet nové věci a vidět, co se stane. Vyzkoušejte nový bláznivý nápad nebo techniku, změňte svůj běžný pracovní postup a vyjměte a vložte svou práci novými a vzrušujícími způsoby. Mnoho z těchto experimentů selže, ale kreativita je o nalezení té neslýchané nové věci, která uspěje.
 2. Obrázek s názvem Zvýšení kreativity Krok 8

  2 Při brainstormingu neodsuzujte nápady. Ne každý kreativní nápad bude dobrý a to je v pořádku! Pokud se bojíte selhání nebo špatného nápadu, nikdy nepřijdete k lepšímu. Přestaňte soudit své nápady za pochodu; místo toho napište tolik, kolik můžete. Poté, co budete hotovi, si vyberete nápady, abyste našli ty dobré. Myšlenka, o které si můžete myslet, že je špatná, může být ve skutečnosti fantastická, když ji spárujete s myšlenkou, která vás napadne později - ale nikdy se to nedozvíte, pokud tuto myšlenku hned vymažete.
 3. Obrázek s názvem Zvýšení kreativity Krok 9

  3 Kombinujte staré nápady. 'Nápad není nic víc ani méně než nová kombinace starých prvků.' Vezměte si cokoli, co můžete. Zmutujte, naklonujte a kombinujte, dokud nebudete mít něco kreativního, co můžete nazvat svým vlastním. Nemusíte to považovat za krádež; takto začíná umění:
  • Rolling Stones smíchali delta blues s anglickým rock and roll pro nový, honky-tonk styl.
  • William Faulkner, autor Nobelovy ceny, převzal plynulý, opojný styl Jamese Joyce a spojil jej s duchovní a rasovou historií svého domova na americkém jihu.
  • Kubismus, Picassova umělecká forma, se vyvinul z experimentů s impresionismem a stylizovanými maskami afrického a asijského sochařství.
 4. Obrázek s názvem Zvýšení kreativity Krok 10

  4 Změňte své prostředí, když se cítíte omezeni nebo ve stresu. Stres může být překážkou vaší schopnosti vyjádřit vaši kreativitu. Pokud se cítíte omezeni, ve stresu nebo pod tlakem, přesuňte se na jiné místo, které může být příjemnější, například na zahradu nebo balkon. Zkuste poslouchat hudbu a stimulovat mozkové buňky k navazování spojení. Pustit si nějakou hudbu, vyrazit ven nebo přepínat stoly může rozbít monotónnost a znovu začít pracovat.
 5. Obrázek s názvem Zvýšení kreativity Krok 11

  5 Spolupracujte s ostatními na projektech. Někdy vám pouhá žádost o vstup může dát „heuréku!“ okamžik, který hledáte. Mysl každého je jiná a vlivy, které inspirují jiného člověka, se mohou zcela lišit od složitosti vašeho vlastního duševního prostředí. Někdo může učinit komentář, který je vzhledem k jeho pozadí zřejmý, ale na který jste nikdy nemohli myslet. Zapojení ostatních povede ke kolizi více vlivů a nápadů, což může podnítit větší kreativitu.
  • To neznamená, že nemůžete pracovat sami. Vytvořte projekt o samotě, poté pošlete koncept několika důvěryhodným přátelům a požádejte o kritiku.
 6. Obrázek s názvem Zvýšení kreativity Krok 12

  6 Zkuste volné psaní nebo kreslení. To znamená, že jakmile pero přejde na stránku, nesundáte ho. Nechte se pracovat, aniž byste se zastavovali nebo hodnotili časovanou pětiminutovou dávku. Je to skvělé zahřátí kreativity: zbaví vás úsudku a může vést k neočekávaným novým nápadům, protože váš mozek závodí, aby stránku stále zaplňoval. Váš mozek také kreativně pracuje každý den.
 7. Obrázek s názvem Zvýšení kreativity Krok 13

  7 Udělejte si čas na práci na jiných projektech. Může se to zdát neintuitivní, ale když si od svého současného kreativního projektu vezmete trochu času, získáte prostor k přemýšlení. Když se vrátíte, přijdete na to s čerstvým párem očí. Možná budete moci lépe vidět oblasti vylepšení nebo vytvořit spojení, které jste si předtím nedokázali představit. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak může představivost zvýšit úroveň produktivity? Člověk by mohl pomocí své představivosti přijít na rychlejší/chytřejší způsoby, jak svou práci vykonat, a tím zvýšit produktivitu.
 • Otázka Jak mohu mít větší představivost? Vyzkoušejte rady v článcích Zlepšete svou představivost , Stimulujte představivost , a Použij svou představivost .
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Někdy pomůže i procházka. Zkuste použít všechny své smysly, abyste získali inspiraci pro kreativní nápady.
 • Kreativita každého je jiná. Pokuste se identifikovat své silné stránky - výběr slov, vytvoření atmosféry, organizace lidí atd.

reklama

Varování

 • Někteří lidé považují hudbu za velmi rušivou. Snažte se nevybuchnout hlasitost, protože to může také poškodit váš sluch.
reklama

Populární Problémy

Zde je kompletní přehled toho, jak sledovat dnešní basketbalový zápas Harvard vs Brown.

Jak vyrobit mokasíny. V chladných zimních měsících vám z chodidel může začít běhat mráz po zádech. Zaparkujte před ohněm a udělejte si pár mokasínů, které zahřejí vaše nohy, zůstanou v pohodlí a zůstanou stylové ...

Od roku 2003 odpočítávání všech osmi wimbledonských titulů Rogera Federera.

První sezóna jedinečného dramatu BBC „Rellik“ přichází do USA na Cinemax. Zde je návod, jak sledovat epizody online, buď naživo, nebo na vyžádání.

Northern Iowa, jeden z nejlepších středně velkých společností v zemi, získává SIU ve středu večer. Pokud nemáte kabel, můžete hru sledovat online naživo.

Zde je několik zajímavých faktů o velkém Nadalovi, které jste možná nevěděli: