Jak zkontrolovat nově zakoupené vozidlo před dodáním

Kupujete si nové auto, ale nevíte, na co si dát při nové jízdě pozor? Zde je několik tipů, které vám mohou ušetřit od přistání s vadným vozidlem.Kroky

 1. 1 Před konečným doručením se ujistěte, že máte k dispozici všechny relevantní dokumenty, jako je pojištění a registrace vozidla.
 2. 2 Buďte veselí a chovejte se k personálu srdečně.
 3. 3 Buď trpělivý. Menším zpožděním se někdy nelze vyhnout.
 4. 4 Pokud během inspekce najdete něco, co neodpovídá vaší značce, jednoduše si to poznamenejte na kousek papíru a dejte to na vědomí personálu. Vaším cílem by mělo být napravit všechny chyby a nevytvářet žádnou nepříjemnou scénu během toho, co by pro vás mělo být v podstatě radostnou událostí.
 5. 5 Udělejte si čas na kontrolu. Koupě auta je investice a předpokládá se, že mu dáte včas.
 6. 6 Proveďte kompletní ukázku od prodejce. Než si ji vezmete na kontrolu, měli byste si být vědomi všech funkcí.
 7. 7 Všimněte si najetých kilometrů. Obvykle je přijatelné cokoli pod 40 km (25 mil). To se však liší v závislosti na tom, jak je vaše vozidlo dodáno prodejci z dvora výrobce.
 8. 8 Zkontrolujte karoserii. Ujistěte se, že to děláte za denního světla a na otevřeném prostranství. Udělejte si čas a poznamenejte si nejmenší nedokonalosti. Je velmi obtížné ospravedlnit škrábance a drobné promáčknutí personálu v pozdější fázi.
 9. 9 Zkontrolujte, zda všechny švy, konzistence mezer mezi panely a linie dveří odpovídají přijatelným standardům.
 10. 10 Zkontrolujte, zda se všechny dveře, kapota a zavazadlový prostor řádně otevírají a zavírají a zda jsou všechny gumové obložení měkké.
 11. jedenáct Otevřete kapotu. Zkontrolujte hladinu kapaliny a čistotu motorového prostoru.
 12. 12 Podívejte se také na jakékoli škrty nebo praskliny v elektrickém vedení a spojích. Zkontrolujte také, zda je ECU automobilu správně stíněna.
 13. 13 Zkontrolujte baterii. Obvykle většina důvěryhodných značek baterií má indikátory ukazující stav baterie. Pokud ne, požádejte servisní personál, aby potvrdil stav baterie a provedl test baterie.
 14. 14 Zkontrolujte, zda jsou všechny pneumatiky nové. Nová pneumatika má obvykle ve středu barevné pruhy, které se opotřebovávají, jakmile je pneumatika delší dobu používána.
 15. patnáct Zkontrolujte čelní skla, zda neobsahují praskliny, škrábance nebo skvrny, které by později bylo obtížné odstranit. Zkontrolujte činnost stěračů. Zkontrolujte a ovládejte všechna okna. Zajistěte, aby elektrická okna (je -li k dispozici) fungovala správně.
 16. 16 Zkontrolujte interiér vozu. Zvláště dávejte pozor na jakékoli znečištění sedadel, čalounění a koberců. Ujistěte se, že každý druh látky nebo kůže je neporušený.
 17. 17 Zapněte zapalování.
 18. 18 Zajistěte, aby na sdruženém panelu přístrojů neblikala žádná výstražná světla.
 19. 19 Zajistěte dostatečnou hladinu paliva a teplotu motoru v přijatelném rozmezí.
 20. dvacet Klikovat motor. Podívejte se na jakýkoli podivný zvuk z motorového prostoru. Doporučujeme vytáhnout motor a poté vystoupit z vozidla, abyste zkontrolovali zvuk vozidla. Když jste u toho, zkontrolujte také úrovně emisí z výfuku.
 21. dvacet jedna Zapněte klimatizaci / topení. Zajistěte, aby vám poskytovalo dostatečné chlazení / topení.
 22. 22 Zkuste operovat a vyzkoušet všechny zvonky a píšťaly, které mohly přijít s vaším autem.
 23. 2. 3 Zapněte světlomety, mlhovky a parkovací světla. Potvrďte, že fungují správně. Zajistěte správné zaostření světlometů.
 24. 24 Zkontrolujte A/V systém. Noste své oblíbené CD a vyzkoušejte zvukový systém.
 25. 25 Před dodáním se připoutejte a požádejte o krátkou testovací jízdu. V tuto chvíli vypněte hudební systém a zapněte klimatizaci na nízkou rychlost, abyste mohli poslouchat jakékoli abnormality.
 26. 26 Řazení na rychlostní stupně. Zajistěte správné zasunutí a vozidlo má slušnou akceleraci.
 27. 27 Při zkušební jízdě hledejte neobvyklé zvuky motoru nebo systému odpružení. Zajistěte také, aby nedocházelo k chrastění a aby byly přijatelné úrovně NVH (Noise, Vibration and Harshness).
 28. 28 Na přímém úseku jeďte rychlostí 60 km/h a zkontrolujte, zda je vozidlo správně vyrovnáno s vozovkou a zda nedochází k neobvyklým vibracím.
 29. 29 Vraťte se do servisního střediska. Zaparkujte vozidlo. Vykročte a otevřete kapotu. Zkontrolujte, zda během zkoušky nevytéká kapalina.
 30. 30 Seznamte se se správcem služeb a získejte všechny možné informace týkající se plánů služeb a dobré etikety řízení.
 31. 31 Vyměňte si vizitky s prodejcem a servisním personálem.
 32. 32 Věnujte pozornost všem závadám, se kterými jste se mohli během inspekce setkat.
 33. 33 Poznamenejte si číslo podvozku a číslo motoru vozidla a potvrďte, že odpovídá dokumentaci
 34. 3. 4 Zkontrolujte tlak vzduchu ve vozidle.
 35. 35 Nyní jste připraveni jít! Ale než odjedete, vyfoťte se s nákupem a všemi těmi lidmi, kteří z vašeho vysněného auta udělali skutečnost :)
 36. 36 Vyrazte a předveďte se!
 37. 37 Zkontrolujte všechny další položky, které mají být ve vozidle, jako je náhradní pneumatika, měnič CD, sady nářadí a výstražné trojúhelníky. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak můžete zkontrolovat, zda je zakoupené auto skutečně nové? Všechna nová vozidla mají MSO nebo prohlášení výrobce o původu. Požádejte o prohlídku před převzetím nového vozidla. Zprávu Car Fax můžete také zkontrolovat obecně.
 • Otázka Jak otestuji odpružení během zkušební jízdy? Vyzkoušejte to, než s tím pojedete. Test odrazu: několikrát silně zatlačte na blatník; pokud je to snadné, potřebuje to pozornost. Test kývání: tlačte ze strany na stranu; znovu, pokud je to snadné, vyžaduje to pozornost.
 • Otázka Jak zkontroluji spodní stranu vozidla, abych se ujistil, že není zrezivělý? Můžete se jen valit pod auto nebo použít kameru na klacku.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Buďte zdvořilí k personálu. Koneckonců se tam možná budete vracet kvůli všem vašim servisním potřebám.
 • Vezměte s sebou přítele nebo kolegu. Třetí osoba s malou emocionální vazbou na vaše nové auto poskytne během kontroly nezaujatý názor.
 • Zavolejte několik dní předem a domluvte si datum a čas doručení, aby byl minimální spěch.
 • Připravte si všechny druhy papírování, které může být nutné pro dodání vozidla.
 • Noste fotoaparát/kameru, abyste zachytili svůj okamžik radosti, a zároveň slouží jako důkaz pro každou nalezenou závadu.

reklama

Varování

 • Pamatovat si! Může to být pro vás velmi emocionální okamžik, ale pro zaměstnance rutina.
 • Dodávka vozidla v pozdních večerních a nočních hodinách je absolutní NE!
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Požadovaná dokumentace
 • Dodací objednávka financujícího v případě potřeby
 • Pero
 • Fotoaparát / videokamera
 • Předem nahraná zvuková kazeta / CD / DVD / USB klíčenka
 • Dárek pro prodejce (volitelně)

Populární Problémy

Nadalovi fanoušci po celém světě se netrpělivě těší na sezónu 2018, ale Španělovi může stát v cestě několik překážek.Vložky do bot se mohou časem zašpinit, zvláště pokud boty nosíte často. Můžete si všimnout, že vložky ve vašich botách mají nepříjemný zápach nebo skvrny a skvrny. Vložky můžete čistit teplou vodou, mýdlem nebo octem a ...

Světová jednička Novak Djokovič vypadá ve skvělé formě, aby vyhrál svůj vůbec první titul na French Open. Jediný antukový grandslamový French Open je curre.