Jak pěstovat černé vojáky

Černý voják letí ( Hermetia nakloněná ) jsou jedinečné chyby, které mohou být velkou pomocí na každé farmě. Milují rozpadající se věci, takže kompost nevyhazujte, pokud na něm vidíte uhlazené vosí mušky nebo tlusté, bílé housenky. Místo toho je proměňte ve zdroj potravy pro zvířata, jako jsou kuřata a ryby. Mušky černého vojáka se velmi snadno zvedají a jsou pro člověka zcela neškodné. Žijí téměř kdekoli, ale obzvlášť dobře rostou v mírně teplých oblastech, jako většina USA a Evropy. Se správným nastavením můžete mít doma udržitelný zdroj potravin nabitý bílkovinami.

Část 1 ze 3: Stavba rostoucí vany

 1. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flys Krok 1

  1 Kupte si plastovou vanu a další stavební potřeby. Pořiďte si úložný kufřík, například to, co byste si mohli nechat pod postelí. Nemusí mít víko, ale ujistěte se, že pojme nejméně 20 litrů (76 litrů). Měl by být dostatečně velký, aby pojal veškerý odpad, který plánujete použít. Budete také muset získat několik dalších potřeb, včetně trubek z PVC, abyste si založili mouchy.
  • Kupte si 2 PVC trubky o šířce 5 palců a délce 3,0 m.
  • Získejte 2 90-stupňové loketní klouby z PVC. Kolenní klouby jsou malé spojky, které se hodí na konce jiných trubek z PVC.
  • Najděte sběrnou nádobu o objemu 19 litrů, která pojme larvy vojáků.
  • Většina spotřebního materiálu je k dispozici online a v železářstvích. Plastové přepravky můžete získat také od běžných prodejců.


 2. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flies Krok 2

  2 Před prací si nasaďte protiprachovou masku, ochranné brýle a rukavice. Na zřízení farmy nebudete muset dělat tunu těžkého zvedání, ale stále je potřeba trochu montáže. Kdykoli řežete součásti nádrže, nasaďte si protiprachovou masku a brýle. Určitě budete mít prospěch z toho, že budete mít pár rukavic odolných proti proříznutí. PVC trubka uvolňuje při řezání dráždivý prach, ale může mít také ostré hrany, které byste mohli přehlédnout.
  • Pokud je to možné, plánujte montáž nádrže venku, nebo alespoň ve větraném prostoru, jako je garáž. Tímto způsobem můžete omezit, kolik prachu skončí u vás doma.
  • Udržujte ostatní lidi a domácí mazlíčky mimo oblast, dokud práci nedokončíte a nebudete mít příležitost uklidit.
 3. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flys Krok 3

  3 Použijte a pilka na kov oříznout 6 stop (1,8 m) z potrubí. Změřte z jednoho konce každé trubky a označte místo tužkou. Pokud máte svěrák k dispozici, držte jím trubky na místě. Pomůže vám dosáhnout hladšího a přesnějšího střihu. Zatímco držíte trubky v klidu, pevně je prohlédněte. Každá trubka bude dlouhá přibližně 1,2 m.
  • Pokud nemáte pilu k dispozici, můžete použít jiné nástroje. Zkuste použít například řezačku trubek nebo pokosovou pilu.
  • Pokud dostanete PVC trubky z železářství, požádejte o pomoc zaměstnance. Některé obchody vám dýmky zkrátí, pokud víte, jaké délky potřebujete.
 4. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flies Krok 4

  4 Označte skvrny pro vrtání do jedné z kratších stran nádrže. Chcete -li nastavit nádrž na mušku co nejjednodušeji, naplánujte si provrtání jednoho z menších konců vany. Vytvořte skvrny asi 2,5 cm od boků vany. Měly by být také asi 3 palce (7,6 cm) od vrcholu.
  • Na přesném umístění otvorů tolik nezáleží. Hlavní věcí je zajistit, aby přes ně pasovaly PVC trubky a pohodlně spočívaly na lůžkovinách, které přidáte později.
 5. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flies Krok 5

  5 Vyvrtejte otvory přes vyznačená místa vrtákem o šířce 5 palců (2 palce). Pokud máte vrták tak velký, nasaďte jej na konec vrtačky. Prorazte plast a vytvořte pár otvorů, které jsou dostatečně velké na to, aby se do nich mohly vklouznout PVC trubky. Otestujte otvory zatlačením PVC trubek skrz ně.
  • Pokud nemáte správnou velikost vrtáku, použijte menší. Vyvrtejte střed každé značky a poté ji postupně rozšiřujte, dokud nebudou dostatečně velké, aby se vešly do trubek.
 6. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flies Krok 6

  6 Odřízněte horní poloviny z PVC trubek. Změřte 15 cm od konce každé trubky a vložte tam značku tužky. Tentokrát řez přes šířku potrubí. Odstraňte horní polovinu obou trubek. Zbývající délka potrubí bude malou rampou, kterou si váš černý voják může později prohlédnout.
  • Nezapomeňte trubku zkrátit na polovinu, než odstraňovat dalších 15 palců z její délky. V opačném případě mohou být trubky příliš krátké na to, aby muškařská farma fungovala tak, jak bylo zamýšleno.
 7. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flys Krok 7

  7 Namontujte kolenní klouby na konec dlouhých trubek. Protáhněte dlouhé trubky skrz otvory, které jste vyvrtali jako první. Umístěte je tak, aby konce, které rozříznete na polovinu, byly uvnitř vany. Poté pevně zatlačte 90stupňové kolenní klouby na opačný konec každé trubky. Otočte je tak, aby stáli proti sobě.
  • Nebudete muset používat lepidlo z PVC. Trubky budou držet, pokud je neroztáhnete od sebe. Pokud si přejete mít trochu větší jistotu, rozetřete konce lepidlem, než je slepíte.
 8. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flies Krok 8

  8 Připojte 4 ft (1,2 m) potrubí ke kolenním kloubům. Použijte zbývající délku PVC, kterou jste na začátku nařezali. Zasuňte je do otevřených konců loketních kloubů. Poté je pevně otočte ve směru hodinových ručiček, aby je zajistily na místě. Chcete -li použít lepidlo z PVC, držte je pohromadě, naneste lepidlo na konce trubek a kolenních spojů, než je spojíte dohromady.
 9. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flies Krok 9

  9 Umístěte plastový kbelík pod potrubí za vanu. Popadněte například kbelík s barvou o objemu 19 litrů a postavte jej poblíž potrubí. Ujistěte se, že otevřené konce trubek jsou obě otočeny směrem k vědru. Měli by být přes kbelík. Když se vylíhnou černé vojáky, budou se plazit po trubkách a nakonec skončí ve vašem kbelíku.
  • Sběrací kbelík velmi usnadňuje získávání mušek. Pokud larvy much nemohou uniknout z plastové vany, museli byste je kopat a riskovat, že si popletete moušní farmu.
  • Nejlepší je mít pár plastových kbelíků, které můžete při sbírání larvy převlékat a vyjímat.
  reklama

Část 2 ze 3: Skladování vany

 1. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flies Krok 10

  1 Naplňte vanu asi 7,6 cm hlubokým organickým kompostem. Kupte si velký pytel zahradnického kompostu nebo organické směsi půdy v místním zahradnickém centru. Nalijte ji a rovnoměrně rozprostřete po vaně. Ujistěte se, že rampy z PVC jsou nad kompostem. To bude základ pro vaše nové černé mušky.
  • Kuchyňský kompost je také bezpečný, pokud jej máte k dispozici. Pokud ke spuštění farmy na létání potřebujete pouze základnu, kompost zakoupený v obchodě najdete snadno.
  • Černé mouchy milují kompost, ale nemůžete nechat vrstvu příliš hluboko. Přirozeně kopou asi 7,6 cm hluboko a nerostou tak dobře, pokud jdou mnohem hlouběji.
  • K vytvoření základny můžete také použít jiný organický materiál. Můžete například použít částečně shnilé piliny a domácí dřevěné uhlí.
 2. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flys Krok 11

  2 Navlhčený oves v plastovém kbelíku se používá jako moucha. Do kbelíku nasypte asi 0,45 kg ovsa. Vmíchejte asi 10 šálků (2,4 l) vody a oves nechte namočený alespoň 3 hodiny. Když je oves vlhký a šťavnatý bez další vody na dně kbelíku, nalijte ho do své vany a rozprostřete v rovnoměrné vrstvě. Držte nad nimi PVC trubky.
  • Chcete -li najít velké pytle ovsa, podívejte se na obchod s farmářskými potřebami online nebo osobně. Často můžete získat sáčky 20 lb (9,1 kg) za méně než 20 USD. Oves je skvělý, levný způsob, jak udržet mouchy nasycené.
  • Oves můžete také smíchat s kompostem v menších plastových nádobách, aby neskončily ve zbytku vany. S menšími vanami se snadněji manipuluje, pokud je potřebujete vyčistit. Zkuste směs zamlžit vodou, abyste ji nemuseli namáčet.
 3. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flies Krok 12

  3 Umístěte zeleninu a další organické zbytky na půdu. Přidejte nějaké jídlo navíc, aby mouchy měly větší motivaci žít v domě, který stavíte. Získejte věci jako zbytky mrkve, okurky a melounu. Vše nakrájejte na malé kousky silné zhruba 2,5 cm a poté ho vhoďte na oves. Zeleninu rozházejte po vaně.
  • Mouchy černého vojáka jedí všechny druhy organického materiálu. Nejí mnoho živočišných tuků nebo bílkovin, takže se držte věcí, jako je hnůj, obilí, ovoce a zelenina.
  • Kávovou sedlinu je dobré použít ve vaně. Díky kofeinu dokonce rostou rychleji. Samy však nemohou přežít pouze z kávové sedliny, takže se ujistěte, že tam máte i spoustu dalších druhů jídla.
 4. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flies Krok 13

  4 Objednejte si larvy létajících černých vojáků, aby mohla vaše farma začít. Nejrychlejší způsob, jak zprovoznit vanu, je objednat online živé larvy. Můžete získat kontejner 100 živých chyb za přibližně 8 $, a to bude na začátek více než dost. Pokud jste trpěliví, můžete také přilákat dospělé mouchy, aby snesly vajíčka do vany. Vejce se nakonec líhnou v larvy, rostou a pak kladou další vejce.
  • Mušky černého vojáka jsou také známé jako červi Phoenix. Pokud vidíte červy Phoenix na prodej, jejich koupí získáte správnou chybu.
  • Ujistěte se, že víte, kdy dorazí larvy poštovních objednávek. Musí být odeslány, když je počasí kolem 4 až 27 ° C (40 až 80 ° F), jinak nepřežijí. Obvykle je však obdržíte poštou po několika dnech.
  • Počítejte s tím, že budete muset počkat 2 až 3 týdny, než se divoké černé vojáky začnou šířit po vaší vaně. Přitahují je hnijící věci, takže byste mohli použít kukuřičná zrna fermentovaná ve vodě nebo v kyselém mléce, která by je pomohla vtáhnout dovnitř.
  • Larvy černých vojáků mají matnou, bílou barvu a jsou asi 2,5 cm dlouhé a 1/4 v (0,64 cm) šířce. Dospělé mouchy jsou tenké a asi 25/32 v (2,0 cm) dlouhé, takže jsou obvykle větší než jiné otravné mouchy, které byste mohli vidět kolem kompostu.
 5. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flies Step 14

  5 Larvy mouchy vysypte na jídlo v koši. Sejměte víko z nádoby. Pokud se larvy dostaly k vám domů v jednom kuse, uvidíte je, jak se kroutí kolem. Spusťte nádobu dolů do blízkosti kompostu a směsi ovsa, poté ji pomalu vyklopte, aby se larvy dostaly ven. Rozložte je co nejvíce po jídle, ale nebojte se, pokud jsou narvané.
  • Přidání larev do koše je opravdu snadné, ale pokud nemáte rádi brouky, možná si budete chtít nasadit rukavice.
 6. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flies Step 15

  6 Do vany vložte vlnitou lepenku, do které se vejdou vajíčka. Mouchy černého vojáka dávají přednost snášení vajec na skrytá místa místo přímo na jídlo. Ořízněte kousek lepenky široký asi 7,6 cm. Délka může být libovolná, ale zkuste také začít s kouskem dlouhým 7,6 cm. Umístěte ho na kompost na jednom konci vany.
  • Vlnitá lepenka je speciální druh lepenky. Skládá se ze 2 vnějších vrstev a rozcuchané vnitřní vrstvy, která ponechává dostatek prostoru pro vejce černého vojáka.
  • Aby byla vaše vana ještě lepší, připevněte po stranách malé kousky lepenky. Můžete odstřihnout 3 palce (7,6 cm) proužky a poté je připevnit k ráfku gumičkami, špendlíky nebo jinou alternativou.
  • Karton vydrží minimálně 1 rok. Budete moci vidět vejce, která vypadají jako bílý fuzz. Když jsou otvory plné toho chmýří, vyměňte lepenku.
  reklama

Část 3 ze 3: Chov a sběr larev

 1. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flies Step 16

  1 Umístěte vanu pod převislou střechu severně od vašeho domova. Najděte pro svou vanu stabilní místo, které je relativně chráněno před živly. Mouchy černých vojáků stále potřebují světlo, ale neměly by být na přímém slunci. Uchovávejte vanu na relativně stinném místě, kde na ni nebude pršet. Pokud to není možné, najděte si jiné místo s převislou střechou. Vanu můžete dát pod stromy nebo dokonce do kůlny.
  • Severní strana vašeho domova je ideální, protože je zasažena menším množstvím deště a slunečního světla, ale není to možnost pro každého.
  • Vlhkost obvykle nezničí vaši farmu, ale způsobí, že se larvy plazí směrem k suché zemi. Pokud vám to dělá starosti, můžete vanu zakrýt víkem nebo ji přesunout na suché místo, když v předpovědi uvidíte déšť.
  • Aby pomohli venkovním farmám přežít, někteří lidé si vytvořili stanoviště se dnem z drátěného pletiva. Pomáhá vypouštět vodu, aby se mouchy nevymyly.
 2. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flies Step 17

  2 Ponechte vanu ve venkovním prostoru o teplotě 27 ° C (80 ° F). Tehdy jedí a rostou nejrychleji. Mušky černého vojáka jsou však docela houževnaté a rostou, když je teplota od 0 do 45 ° C. Stanou se neaktivními, když teplota klesne pod 10 ° C. Na jaře a v létě to nebude problém, ale vaše farmářské zásoby mohou odumřít, když se valí chladnější počasí.
  • Kvůli teplotě je vaší nejlepší sázkou začít s farmou na jaře poté, co pomrznou mrazy. Když teplota na podzim klesne příliš nízko, nečekejte žádné nové larvy.
  • Pokud žijete v oblasti, kde je část roku velmi chladná, nemějte obavy! Když se počasí opět oteplí, stačí přilákat na svou farmu nové mouchy.
  • Pokud máte zájem o celoroční pěstování mušek, přesuňte vanu do interiéru. Budete muset mít fluorescenční nebo LED osvětlení napodobující sluneční světlo, pokud nemůžete umístit vanu poblíž okna nebo světlíku.
  • Stanoviště vnitřních mušek musí mít kolem sebe síťovinu, jinak skončíte se spoustou much, které se budou vlnit kolem vašeho domova!
 3. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flies Step 18

  3 Udržujte úroveň vlhkosti, aby byla kolem 70%. Pořiďte si vlhkoměr a nalepte jej nebo zavěste poblíž horní části vany. Vlhkoměry měří vlhkost nebo množství vody ve vzduchu. Nejjednodušší způsob, jak udržet vlhkost, je udržovat kompost vlhký. Když přidáte něco jako oves válcovaný za mokra, zvýší se úroveň vlhkosti.
  • Kompost na dně nádrže musí být vlhký, ale ne mokrý. Pokud trochu zaschne, spláchněte ji vodou.
  • Získat stanoviště much na 70% vlhkosti je těžké, ale naštěstí toho nemusíte dělat příliš, pokud je vaše vana venku. Mouchy budou v pořádku, pokud bude vlhkost od 30% do 90%.
  • Pokud je vaše vana uvnitř, budete muset věnovat větší pozornost vlhkosti. Ujistěte se, že zůstane nad 30%, například přidáním vlhkého kompostu nebo zamlžením vany.
 4. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flies Krok 19

  4 Umístěte rostliny poblíž vany, abyste podpořili mouchy snášet vajíčka. Pokud je vaše vana venku, pravděpodobně se nebudete muset starat o rostliny v okolí. Dokud jsou na dohled od vany rostliny, dospělé mušky je najdou. Pokud v této oblasti opravdu nemáte žádné rostliny, můžete si pořídit hrnkovou rostlinu a umístit ji poblíž. Černý voják létá jako všechny druhy listnatých rostlin, zejména sedmikrásky a mrkve.
  • Podvádět své mouchy. Ve skutečnosti nemusíte mít skutečnou rostlinu v květináči. Pořiďte si místo toho falešnou rostlinu a postavte ji blízko vany. Rozdíl nepoznají.
  • Pokud provozujete vnitřní nádrž, musíte mít rostlinu, aby mouchy mohly pokračovat v snášení vajec.
 5. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flies Step 20

  5 Přidejte nové mokré jídlo do nádrže asi jednou týdně. Namočte více strouhaného ovsa nebo jiného druhu jídla do vody a poté jej rozprostřete po podlaze vany. Vrstva silná asi 2,5 cm je po většinu času v pořádku. Zamíchejte více jídla pokaždé, když zjistíte, že docházejí zásoby. Vojenské mouchy to potřebují k dalšímu růstu a snášení vajec.
  • Jídlo je hlavní věc, která drží mouchy ve vaší vaně. Přináší dospělé mouchy, ale larvy získávají vodu z toho, co jedí. Nepijí vodu jako zvířata.
  • Smíchejte kousky stolu s jídlem, aby bylo prostředí ještě lepší. Ušetřete organický materiál, jako je kávová sedlina, zelenina, hnůj a dokonce i vaječné skořápky, aby byl kompost vaší vany bohatý na živiny.
 6. Obrázek s názvem Grow Black Soldier Flies Krok 21

  6 Shromážděte larvy do sběrného kbelíku alespoň jednou týdně. Je lepší kontrolovat kbelík každý den, pokud si na to můžete vyhradit čas. Larvy jedí až týden, než se plazí směrem k suché zemi. Můžete odebrat sběrný kbelík a přenést larvy tam, kde je plánujete použít. Můžete si také nasadit rukavici a vyzvednout je ručně nebo je nabrat lopatou a přenést do jiné nádoby.
  • Larvy vyjměte ze sběrného kbelíku, abyste je mohli hned použít, například krmením kuřat nebo ryb. Mohly by také být ponechány na slunci po dobu 2 nebo 3 dnů, aby vyschly a poté zmrazeny pro dlouhodobé skladování.
  • Z jakýchkoli larev, které nesbíráte, by mohly vyrůst nové mouchy. Pokud se snažíte udržovat farmu, zejména uvnitř, ponechte některé z nich, abyste získali více larev. Pokud jste venku, můžete často přilákat divoké mouchy a posbírat všechny larvy.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Když poprvé založíte novou farmu přilákáním much z volné přírody, s největší pravděpodobností uvidíte, že se nejprve ukážou jiné druhy much. Mouchy černého vojáka je zaženou, takže nepoškodí vaše nastavení.
 • Mouchy černých vojáků zřídka napadají domy a nejsou považovány za škůdce. Nešíří choroby, i když je vychováváte blízko svého domova.
 • Pokud chcete udržitelnou létající farmu, která vydrží po celý rok, můžete své zařízení přesunout dovnitř a obklopit síťovou klecí. V zimě však černé mouchy nejsou nijak zvlášť aktivní, takže se můžete v některých případech snažit udržet svoji farmu v chodu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Používání kompostu může přilákat škůdce, jako jiné druhy much. Jakmile budou mít černé mouchy šanci rozšířit se, vytlačí ostatní brouky, takže buďte trpěliví a nevzdávejte to na své farmě.
 • Kopy kompostu mohou přitahovat zvířata, včetně krys. Mouchařská farma černého vojáka nebude páchnout, pokud se vyhnete nebo zakopete produkty na bázi zvířat a nenecháte kompost příliš zvlhnout.
 • Uchovávání kompostu může být v některých oblastech nezákonné, proto si další informace ověřte ve svých místních zákonech. Obecně nemůžete mít kompost příliš blízko obytné oblasti.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Stavba rostoucí vany

 • Úložná taška 20 US gal (76 L)
 • Kbelík na barvu 5 US gal (19 L)
 • 2 PVC trubky 2 palce (5,1 cm) široké a 10 stop (3,0 m) dlouhé
 • 2 90stupňové loketní klouby z PVC
 • Pila na dřevo nebo řezačka trubek
 • Tužka
 • Respirátor
 • Ochranné brýle
 • Pracovní rukavice odolné proti prořezání
 • Elektrická vrtačka
 • Zobrazit (volitelně)

Skladování vany

 • Organický kompost
 • Válcovaný oves nebo alternativní zrna
 • Útržky stolu jako zelenina a kávová sedlina
 • Vlnitá lepenka
 • Nůžky
 • Larvy černých mušek (volitelně)

Chov a sběr larev

 • Oves, zbytky stolu a další jídlo
 • Mlžící láhev
 • Vlhkoměr (volitelně)
 • Rostlina v květináči (volitelně)

Populární Problémy

Jak řídit autobus veřejné dopravy. Zatímco naučit se jezdit autobusem dostat se z bodu A do bodu B se může zdát zdrcující, je to obvykle relativně jednoduché. Po pár výletech autobusem už na něm budete jezdit jako profík ....

Alabama č. 2 se vrací v sobotu do hry SEC na domácí zápas proti Ole Miss. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Chcete sledovat televizi AT&T na PC nebo Mac? Zde je snadný podrobný průvodce streamováním televize AT&T na vašem PC nebo Macu

Shakur Stevenson čelí Joet Gonzalez v očekávané sobotním zúčtování. Zde je návod, jak sledovat boj online v USA.

Jak se připravit na svatební cestu. Příprava na líbánky může být zdrcující, zvláště když plánování svatby vyžaduje většinu vašeho času a pozornosti. Špatně naplánované líbánky mohou vaší svatbě pořádně uškodit ...

Daniil Medvedev a Dominic Thiem, z nichž oba získali zástupné znaky na poslední chvíli, vedou zaplněné pole při zahajovací edici mistrovství Mallorky, které se bude konat od 20. do 26. června na turnaji ATP 250