Wimbledonská bílá pravidla: Tradice zašla příliš daleko?

Maria Sharpaova během svého zápasu prvního kola na wimbledonském mistrovství 2014

Maria Sharpaova během svého zápasu prvního kola na wimbledonském mistrovství 2014

Anglie vždy milovala bílou. Je to téměř jako by lidé věřili, že bílá přináší jakýkoli královský ráz v čemkoli, co dělají, a oni nemohou přestat vštěpovat stejné myšlení všem ostatním ve světě sportu.

White a Anglie vždy šly ruku v ruce. Podívejte se na testovací kriket: tradice čistě bílých začala v době, kdy naši dědečkové byli ještě dětmi, nebo se možná ještě nenarodili, a dnes tato tradice stále sílí. Národní fotbalové mužstvo nosí bílé a stejně tak i ragbyový tým.

Ale co se týče tenisu, situace je trochu kostnatá. Když se koná každoroční turnaj ve Wimbledonu na svěží trávě All England Tennis Clubu se každý rok ostře zaměřuje celočerný dress code. Ale teď, úředníci šli ještě o krok dále tím, že skutečně vysvětlili, kolik barvy je povoleno v oblečení hráčů, až ke spodnímu prádlu .

Podle mluvčího Wimbledonu Jona Friende existuje úplný seznam prádelen (bez slovní hříčky) pravidel, která musí hráči ve Wimbledonu dodržovat. Na jejich oblečení je povolen barevný lem, ale pouze pokud je široký až 1 cm a na samém okraji kusu oděvu. A zaplaťpánbůh, pokud se během hry díky potu stane viditelný jakýkoli barevný kus oblečení, ať už se nosí kdekoli. Pokud se červené spodky, které hráč nosí, stanou viditelnými kdykoli během zápasu, bude pochodován do kanceláře rozhodčích, aby se změnil!

Myšlenka nosit bílou a pouze bílou mě nejen fascinuje, ale také mě děsí některé další vedlejší účinky pravidla.

Nyní nemám absolutně žádné problémy s myšlenkou bílé, ale pak ani nádech jakékoli jiné barvy, která je povolena, z ní dělá vážný problém. Dokážete si představit, jaký účinek to může mít na děti, které ještě chodí do školy a musí každý den nosit tu zatracenou uniformu? Obávám se toho dne, kdy školy vezmou podnět od wimbledonských úředníků a požádají své děti, aby si oblékly všechny bílé, a to i do té míry, že budou kontrolovat, zda studenti nosí spodní prádlo v bílé barvě!

V loňském roce sledovala celá řada Britů v šoku, když na hřiště vstoupily hráčky jako Serena Williamsová a Maria Šarapovová s barevnými výplněmi. Úředníci poté viděli, že jejich tradice a zásady čelí vážné šanci stékat po žlabu, a rozhodli se vzít věci do vlastních rukou.

Někdy si říkám, jestli mají Britové nějakou nevysvětlitelnou posedlost bílou barvou, a to natolik, že nesnesou ani nádech jiné barvy. Ale říkejte tomu posedlost, šílenství nebo láska, tento fenomén se ve hře tenisu dostal do vážných výšin. Pokud navštívíte Londýn, abyste sledovali finále, a na okraji trička hráče nebo podprsenky hráčky zachytíte byť jen barevný pramen, pak se nedivte, že hned v příštím okamžiku bude provinilý hráč povolán do kancelář rozhodčích, kde čeká vhodné alternativní oblečení.

Ale šílenství bude muset dříve nebo později skončit ne proto, že bychom neměli rádi bílou barvu nebo lidi v bílé, ale proto, že se nám nelíbí historie a elitářství s ní spojené. Nelíbí se nám to, protože Wimbledon jako jeden z nejsledovanějších turnajů na světě může ovlivnit myšlení globálního publika. Je zcela možné, že ti chudáci sledující zápasy, kteří by ani nevěděli, jak držet raketu, se najednou násilím nechají zatáhnout do špinavého elitního klubu „všech bílých“.

A když to říkám, najednou si vzpomenu na tweet, který jsem někde četl a kde bylo napsáno: Sledování Wimbledonu mi jen připomíná, jak špinavá je moje bílá košile.

Je to dusná, omezující tradice a je nám lépe bez ní.

Populární Problémy

Jak si žertovat přítele a přimět je, aby si mysleli, že máte dvojče. Jedním z nejlepších způsobů, jak žertovat jednoho z vašich přátel, je přesvědčit ho, že máte dvojče. Ačkoli to není snadný žert, pokud to uděláte správnou cestou, ...

Bengals a Eagles každý hledá své první vítězství, když se setkají v neděli. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Jak mluvit s držákem. Pokud jste právě získali držák, který pomůže vyřešit zubní problém, můžete si všimnout jednoho obzvláště náročného vedlejšího účinku: máte potíže s mluvením s držákem v ústech. Toto je běžný problém pro ...

Tyl je jemná tkanina, která se často vyskytuje na svatebních šatech, závojích, baletu a dalších kostýmech. Je to krásný, ale velmi jemný materiál. Je třeba s ním zacházet a umýt opatrně. Tyl můžete vyčistit odstraněním skvrn, ...