Jak udržet kočky mimo dům

Pokud se snažíte ze svého domu dostat bloudící okolí, můžete udělat pár jednoduchých kroků, abyste je nedostali. Pachové zábrany, stejně jako elektronická zařízení a odstrašující prostředky proti vodě dokážou udržet kočky v určité vzdálenosti. Může také pomoci rozhlížet se před vstupem, abyste zjistili, zda jsou nějaké kočky připraveny běžet dovnitř. Nakonec si můžete na dvorku vytvořit atraktivní oblast pro kočky, která bude kočky zajímat a daleko od vašich dveří.

Metoda 1 ze 4: Chraňte nechtěné kočky ode dveří

 1. Obrázek s názvem Držte kočky mimo dům Krok 1

  1 Vyzkoušejte elektronická dvířka pro domácí zvířata. Tyto typy dveří zahrnují to, že váš mazlíček má nějaký elektronický signál, který mu otevírá dveře. Signál může pocházet ze štítku na obojku domácího mazlíčka, ale některé dveře domácích zvířat také používají mikročip, který mnoho majitelů domácích zvířat do zvířete vkládá pro účely identifikace.
  • Když se přiblíží nechtěná kočka, nebude mít příslušný signál, takže se jí dveře neotevřou.


 2. Obrázek s názvem Držte kočky mimo dům Krok 2

  2 Zkuste ultrazvukové zařízení. Tato zařízení používají ultrazvukový zvuk k udržení koček mimo určité oblasti. Obvykle se používají k tomu, aby se kočky nedostaly do yardů, ale můžete je také použít poblíž vašich dveří. Jsou spuštěny pohybem, když kolem prochází kočka (nebo vy!). Vydávají zvuk, který se kočkám nelíbí. Vy to neuslyšíte, ale kočky ano.
 3. Obrázek s názvem Držte kočky mimo dům Krok 3

  3 Použijte vodu. Pokud je kočka stále venku, můžete zkusit kočku postříkat hadicí. Většina koček nemá ráda vodu a utečou. Může to trvat několik pokusů, ale většina koček dostane nápad po nějaké době.
  • Pokud je kočka příliš blízko vašeho domu, můžete místo toho vyzkoušet láhev s rozprašovačem naplněnou vodou.
 4. Obrázek s názvem Držte kočky mimo dům Krok 4

  4 Přidejte lahve s vodou. Voda třpytící se na slunci způsobí, že většina koček otočí ocas a uteče. Jen si nejsou jisti, co si o tomto jevu myslet. Proto můžete naplnit lahve, například lahve zeleného vína, a umístit je na sluneční světlo poblíž vašich vchodů. Pomůže to odradit kočky z dané oblasti. reklama

Metoda 2 ze 4: Používání vůní

 1. Obrázek s názvem Držte kočky mimo dům Krok 5

  1 Pochopte omezení. Zatímco pachy udrží kočky pryč, většina z nich musí být opakovaně aplikována. Možná je budete muset obnovovat tak často, jako každý den nebo jednou týdně.
 2. Obrázek s názvem Držte kočky mimo dům Krok 6

  2 Zkuste citrusy. Většina koček nemá ráda vůni citrusů. Můžete buď nastříkat citrónovou šťávu kolem vašich dveří, nebo zkusit rozptýlit citrusové slupky poblíž dveří. Další možností je použití několika kapek citrusového esenciálního oleje rozpuštěného ve vodě.
  • Můžete také vyzkoušet jiné éterické oleje rozpuštěné ve vodě, jako je levandule, citronella nebo eukalyptus. Citronella může také omezit chyby v této oblasti.
 3. Obrázek s názvem Držte kočky mimo dům Krok 7

  3 Použijte moč dravce. Můžete použít moč zvířat, jako jsou horští lvi, kojoti nebo lišky, od online prodejců. V zásadě stříkáte moč a vytváříte kolem svého pozemku ohraničení. Je lepší použít tyto spreje k vytvoření ohraničení kolem vašeho dvora, nikoli vašeho vchodu.
  • Vůně těchto typů moči bude velmi silná, a proto byste je měli používat pouze po dvoře. Neměli byste tyto moč stříkat přímo u vašich dveří, protože to bude nepříjemné, když vejdete dovnitř a ven. I když je nastříkáte na dvůr, budete je cítit.
 4. Obrázek s názvem Držte kočky mimo dům Krok 8

  4 Zkuste určité rostliny. Kočkám se nelíbí vůně některých rostlin. Pokud tedy budete mít tyto rostliny poblíž svých dveří, kočky se pravděpodobně budou držet stranou. Můžete například zasadit levanduli, rue nebo penny royal. Možností je také tymián citronový.
 5. Obrázek s názvem Držte kočky mimo dům Krok 9

  5 Přidejte špetku pepře. Pálivé papriky, jako je kajenská a drcená červená paprika, dráždí většinu koček. Proto je můžete zkusit posypat kolem svých dveří, abyste kočky odradili. Můžete také zkusit smíchat horkou omáčku s vodou a postříkat ji v dané oblasti.
 6. Obrázek s názvem Držte kočky mimo dům Krok 10

  6 Posypte kávu nebo dýmku. Dva další pachy, které kočky nemají rády, jsou káva a dýmkový tabák. Můžete použít starou kávovou sedlinu nebo to, co zbylo v dýmce po uzení (nebo čerstvý tabák). Stačí hodit některé zbytky na zem poblíž vašeho vchodu, aby se kočky nedostaly.
 7. Obrázek s názvem Držte kočky mimo dům Krok 11

  7 Zkuste komerční repelent na kočky. Tyto repelenty obsahují pachy, které kočky nemají rády, a používáte je stejně jako domácí spreje. Postříkejte je poblíž vašich vchodů a po dvoře, aby se kočky nedostaly. Tyto spreje najdete v obchodech s domácími zvířaty. reklama

Metoda 3 ze 4: Sledování prostoru při vstupu do domu

 1. Obrázek s názvem Držte kočky mimo dům Krok 12

  1 Hledejte kočky. Když vstupujete do svého domova, prozkoumejte oblast a hledejte kočky. Zkontrolujte pod keři a dalšími položkami poblíž vašich dveří. Kočky se dobře skrývají, proto zkontrolujte všechny malé štěrbiny.
 2. Obrázek s názvem Držte kočky mimo dům Krok 13

  2 Vystrašte všechny kočky. Pokud máte po ruce láhev s rozprašovačem, můžete je vyděsit tím, že na ně nastříkáte. Pokud to neuděláte, můžete zkusit jít k nim a tleskat rukama. Kočky často utečou.
 3. Obrázek s názvem Držte kočky mimo dům Krok 14

  3 Nehladit zbloudilce. Pokud věnujete pozornost láskyplným zbloudilcům, pravděpodobně se budou potulovat. Snažte se proto nehladit své bloudící okolí, ať je to jakkoli lákavé.
 4. Obrázek s názvem Držte kočky mimo dům Krok 15

  4 Nekrmte zbloudilce. Podobně, pokud krmíte kočky, budou se potulovat. Pokud opravdu chcete krmit toulavé, udělejte to v oblasti daleko od vašeho vchodu a kolem dveří vytvořte bariéru s vůní. Kočky tak zůstanou ve své oblasti, a ne ve vašem domě. reklama

Metoda 4 ze 4: Zatraktivnění ostatních oblastí

 1. Obrázek s názvem Držte kočky mimo dům Krok 16

  1 Zkuste catnip. Pokud je vaším hlavním cílem udržet kočku mimo dům, zkuste zatraktivnit část vaší zahrady pro kočky. Můžete například zasadit kočičí nebo kočičí mátu, obě rostliny, které kočky milují. Vyberte si roh, který není v cestě. Uvědomte si však, že tato metoda by mohla na váš dvůr přitáhnout více zbloudilců.
  • Zimolez je také volbou pro kočky.
 2. Obrázek s názvem Držte kočky mimo dům Krok 17

  2 Rozprostřete písek. Kočky také rády spí na písku, takže byste si mohli u písku vytvořit lože z písku. Kočky budou přitahovány, aby si zdřímly.
  • Některé kočky mohou tuto oblast vnímat jako příležitost k použití koupelny, takže se můžete přistihnout, že po nich uklízíte.
 3. Obrázek s názvem Držte kočky mimo dům Krok 18

  3 Přesuňte krmítka pro ptáky do dvora. Není žádným tajemstvím, že kočky rády pozorují ptáky. Pokud tedy máte ptačí krmítko poblíž domu, pravděpodobně budete mít kolem sebe kočky. Přesunutím krmítek ven na dvůr je alespoň vzdálíte od svých dveří. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Z trusu se zdá, že kočka je někde v mém domě. Jak to dostanu ven? Nemám žádné kočky ani jiná zvířata. Můžete zkusit vnadit kočku nějakým jídlem, aby k vám přišla, abyste ji mohli chytit a pustit ven. Nebo zavolejte Animal Control.
 • Otázka Jaký je snadný způsob, jak udržet vnější kočku uvnitř domu? Dopřejte své kočce spoustu hraček a dalších věcí, aby se nerozptylovala. Tímto způsobem nebude přemýšlet o tom, že by šel ven.
 • Otázka Máme obrovský problém s toulavými kočkami, které se pokoušejí pářit na střeše naší garáže, což způsobuje nesnesitelné zvuky po celou noc. Tam také močí. Co můžeme udělat? Jeden Můžete najít způsob, jak zablokovat přístup na vaši střechu, nebo vyzkoušet různé odstrašující prostředky. Ale to jen přesouvá problém. Kastrovaní samci koček hlasitě bojují uprostřed noci a stříkají škodlivou močí, aby označili své území. To je to, co dělají. Chcete -li tento problém vyřešit, musíte odstranit nevykastrované kočky. Pokud je prostě zabijete, vrátí se na jejich místo více koček. Něco přitahuje kočky na vaši střechu. Naštěstí je nejlepší řešení také nejlidštější. Kastrace koček tyto problémy drasticky sníží, ne -li odstraní. Toto se nazývá TNR (trap-kastrovat-návrat). Zavolejte místní humánní společnost a zeptejte se na to.
 • Otázka Existují v Chennai nějaká adopční centra pro kočky? M.ranajit Ano, v Chennai je mnoho center pro adopci koček, včetně Trust pro ochranu zvířat a ochranu zvířat, Modrý kříž Indie, Lidé pro zvířata a Scan Foundation.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Klasické šatníky jsou v módě bez ohledu na to, jaké jsou aktuální trendy. Abyste si mohli postavit klasický šatník, musíte se zásobit nadčasovými kousky v lichotivých střizích, tvarech a barvách. Na těchto základech můžete stavět vrstvením ...

Pokud toužíte po drsném, nebezpečném vzhledu metalové módy, nejste sami. Oblékání kovu vám může dát trochu náskok a umožní vám předvést svou individualitu. I když to může vypadat jako ošemetný styl, je docela snadné ...

Sportovní a kulturní fenomén, který byl The Fab Five, je prozkoumán v dokumentu 30 na 30. Zde je návod, jak to sledovat online.

Vačice v australské nebo novozélandské zahradě mohou být opravdu nepříjemné. Jsou to však jiná zvířata než vačice, které jsou jediným vačnatcem na severní polokouli a vyžadují trochu jinou taktiku, než ...

Coco Gauff postoupil do druhého kola National Bank Open 2021 s efektivním úterním vítězstvím 6-1, 6-4 nad Anastasijou Sevastovovou.