Jak udržovat potraviny čerstvé na pikniku nebo večírku

Pikniky jsou oblíbenými rodinami a lidmi, kteří si užívají zábavu venku. Pokud si však nebudete dávat pozor, jak jídlo balíte, vaříte a připravujete, riskujete, že onemocníte. Potraviny, s nimiž se zachází nesprávně nebo které nejsou skladovány ve vhodné teplotě, se mohou stát živnou půdou pro škodlivé bakterie. Udělejte si čas na to, abyste se na pikniku nebo ve dveřích zadních dveří dozvěděli, jak udržovat potraviny čerstvé, a budete připraveni na skvělou zábavu a zábavu venku.Část 1 ze 3: Bezpečné balení a přeprava potravin

 1. 1 Plánovat dopředu. Pokud se chystáte na večírek nebo piknik, je důležité to správně naplánovat. Potřebujete mít chladič na chlazené předměty? Potřebujete na úklid další ubrousky nebo papírové ručníky? Rozhodněte se, jaké je vaše menu a jaké položky k přípravě jídla budete potřebovat, abyste si mohli své venkovní jídlo bezpečně vychutnat.
  • Možná budete muset naplánovat, abyste si s sebou přinesli džbán s vodou, mýdlo na mytí rukou nebo dezinfekci na ruce. Pokud oblast, kam se chystáte, nemá koupelnu nebo umývárnu, budete muset mít tyto zásoby s sebou. Tímto způsobem neustále procvičujete bezpečné zacházení s potravinami.
  • Budete k podávání potřebovat další talíře a nádobí? Zvažte, jaké suroviny budete mít a kolik talířů nebo nádobí použijete na přípravu těchto jídel. Například nemůžete použít stejný talíř, na kterém bylo syrové kuře drženo, aby sloužilo vařenému kuřeti.
  • Zamyslete se nad tím, jaké zásoby máte doma na přepravu. Máte chladicí tašku? Máte dost mrazicích sáčků nebo ledu? Kupte si položky, které nemáte.
 2. 2 K přepravě si kupte vhodné chladiče a tašky. Pravděpodobně jedním z nejdůležitějších aspektů bezpečnosti potravin, pokud jde o venkovní stravování, je uchovávání potravin chladných. Pokud necháte potraviny přesáhnout 40 F, necháte růst škodlivé bakterie (jako je Listeria). Potraviny musíte udržovat velmi studené, dokud nebudete připraveni k jídlu nebo vaření.
  • Abyste potraviny uchovali studené, musíte mít chladicí tašku, mrazicí obaly nebo led. Chlazené potraviny je třeba skladovat při teplotě 40 ° C nebo chladnější. Pokud potraviny dosáhnou teploty nad tuto hodnotu, zejména déle než 2 hodiny, je třeba tyto potraviny vyhodit a nejíst.
  • Potraviny, jako je maso, drůbež nebo mořské plody, lze vkládat do mrazicích sáčků zmrazených (což může pomoci celkově zůstat chladnější). V mrazicím vaku se budou pomalu a bezpečně rozmrazovat.
  • Můžete také zvážit zmrazení lahví s vodou a jejich vložení do uzavíratelných plastových sáčků. Ty mohou sloužit jako led, aby byl chladič chladnější, a když se rozmrazí, budou pro každého příjemným studeným nápojem.
 3. 3 Správně uspořádejte chladič. Kromě toho, aby byl váš chladič hezký a studený, musíte se ujistit, že jej vhodně organizujete. Existuje několik triků, které mohou studené potraviny uchovat studené a zabránit křížové kontaminaci potravin během přepravy.
  • Pokud ukládáte chlazené položky s položkami stabilními na policích, nezapomeňte je rozdělit do konkrétních skupin. To vám pomůže udržet potraviny na správné teplotě déle, protože lidé nepřetržitě otevírají a zavírají chladič.
  • Začněte tím, že na dno chladiče vložíte několik mrazicích balíčků nebo ledu a poté vložíte všechny chlazené předměty. Nahoru doplňte dalšími mrazicími balíčky nebo ledem.
  • Na vychlazené položky by měly jít všechny police stabilní potraviny nebo položky, které budou vyjmuty, uvařeny a poté ihned snězeny.
 4. 4 Oddělená jídla. Když organizujete svůj chladič, je důležité přemýšlet o tom, jak oddělit potraviny. Možná by bylo nejlepší použít 1 nebo 2 chladiče místo toho, abyste se snažili vložit všechny potraviny do jednoho chladicího sáčku.
  • Nápoje uchovávejte odděleně. Lidé se budou neustále vracet do chladičů na nápoje. Čím více chladič otevřete a zavřete, tím rychleji se zahřeje. Nápoje jsou stabilní, i když je raději pijeme studené. Udržujte je odděleně od potravin podléhajících zkáze.
  • Maso a drůbež uchovávejte také v oddělených uzavíratelných plastových sáčcích. V případě úniku budou tyto položky obsaženy a žádné šťávy nebudou schopny překročit kontaminaci jiných potravin.
  • Oddělte také veškeré nádobí a servírovací pokrmy od potravin. Možná to budete chtít přinést v papírovém nebo plastovém sáčku mimo potraviny.
 5. 5 Snažte se udržet chladič na 40 F nebo nižší. Experti na bezpečnost potravin mají teplotní rozsah „nebezpečné zóny“, který byste si měli pamatovat. Jak již bylo zmíněno, pokud se potraviny dostanou nad 40 F, dostanou se do nebezpečné zóny. Sledujte teplotu svých piknikových jídel, abyste se ujistili, že zůstávají na správné teplotě.
  • Můžete použít teploměr pro okamžité čtení ponechaný v barevném sáčku a sledovat tak celkovou teplotu uvnitř chladiče.
  • Při přepravě potravin nedávejte chladič do horkého kufru. Mějte ho na zadním sedadle ve stínu klimatizovaného auta.
  • Nenechávejte chladiče venku na slunci. Pokud je venkovní teplota 90 ° F nebo vyšší, chladič byste neměli nechávat venku déle než 1 hodinu.
  • Pokud jsou některá jídla uchovávána při teplotě přes 40 ° C déle než dvě hodiny, nejedzte je. Okamžitě je zlikvidujte.
 6. 6 Umyjte a vyčistěte všechny čerstvé produkty. Když balíte chladič, je důležité zajistit, abyste zabránili jakékoli křížové kontaminaci - kde se bakterie z jednoho jídla dostanou do nebo na jiné jídlo. Praní a čištění veškerého čerstvého ovoce a zeleniny může zajistit, aby byl váš celkový piknik bezpečnější.
  • Ujistěte se, že jste si udělali čas na omytí veškerého ovoce a zeleniny připraveného k jídlu. Jednalo by se o jablka, hrušky, mrkvové tyčinky, celerové tyčinky atd. Budete jíst kůži, takže je musíte spustit pod teplou vodou, abyste opláchli viditelné nečistoty.
  • Ovoce a zeleninu omyjte také tam, kde je kůra nebo slupka nepoživatelná. Stále můžete kontaminovat další potraviny a kontaminovat vnitřek tohoto ovoce a zeleniny, když se proříznete vnější slupkou.
  • Jakmile všechny své produkty umyjete, uložte je do samostatného plastového sáčku nebo nádoby. Díky tomu jsou čisté a připravené k jídlu.
  reklama

Část 2 ze 3: Vaření a podávání potravin bezpečně

 1. 1 Umyjte si a dezinfikujte ruce. Stejně jako doma byste si i při přípravě jídla na piknik nebo zadek měli pořádně umýt a vydezinfikovat ruce. Může to být dokonce důležitější, protože s největší pravděpodobností sloužíte jiným lidem. Postupujte podle těchto technik mytí rukou:
  • Navlhčete si ruce pod tekoucí vodou. Pokud není umyvadlo, možná budete chtít, aby vám přítel nebo člen rodiny polili ruce vodou.
  • Nastříkejte si na ruce trochu mýdla. Třete si ruce, abyste získali plnou pěnu. Ruce, zápěstí a pod nehty si drhněte alespoň 20 sekund.
  • Opět si opláchněte ruce pod tekoucí vodou. Pokud není umyvadlo, vezměte si přítele, který vám pomůže. Opláchněte, dokud nezmizí veškeré mýdlo.
  • Vysušte papírovou utěrkou nebo utěrkou. Po této fázi se nedotýkejte kliky ani faucetu.
  • Pokud používáte dezinfekci, vetřete si čtvrtinu kapky dezinfekčního prostředku na ruce a zápěstí, dokud se neodpaří a vaše ruce nebudou suché.
 2. 2 Důkladně uvařte veškeré maso a drůbež. Ať už jde o hamburgery, párky v rohlíku nebogrilované kuře, musíte se ujistit, že každý druh bílkovin správně uvaříte. Při požití nedovařené drůbeže nebo masa riskujete, že onemocníte.
  • Abyste získali co nejpřesnější údaje o teplotě a abyste se ujistili, že jste v bezpečí, vezměte si s sebou na piknik nebo na zádi okamžitý nebo infračervený teploměr. Tyto nástroje vám pomohou zajistit přesnou teplotu, která je nezbytná k zajištění bezpečnosti potravin.
  • Hovězí, vepřové nebo jehněčí maso je třeba vařit, dokud nedosáhne vnitřní teploty 160 F.
  • Steaky, vepřové kotlety, vepřové karé nebo jiné celé kusy masa je třeba vařit, dokud nedosáhnou vnitřní teploty 145 F.
  • Mletá drůbež nebo celá drůbež (jako paličky) by měla být vařena, dokud nedosáhne vnitřní teploty 165 F.
  • Pokud přinášíte zbytky jídla nebo jste si udělali kastrol na ohřev na grilu, musíte je také vařit, dokud nedosáhnou vnitřní teploty 165 F.
 3. 3 Během podávání udržujte horká jídla na správné teplotě. Mnoho pikniků a večírků zahrnuje několik hodin jídla. Lidé se budou během hry nebo během odpoledne těšit na několik sekund. Stejně jako studená jídla musíte zajistit, aby i teplá jídla zůstala na správné teplotě.
  • Teplá jídla, i když jsou uvařena na správnou teplotu, mohou způsobit, že lidé onemocní. Když se potraviny ochladí, mohou se dostat zpět do teplotního rozsahu nebezpečných zón.
  • Pomocí okamžitého odečtu nebo infračerveného teploměru můžete sledovat teplotu teplých jídel, které podáváte. Měli by zůstat na 140F nebo vyšší.
  • Tato horká jídla můžete nechat asi 1-2 hodiny venku. Po dvou hodinách vysedávání by měli být vyřazeni.
  • Nechte jídlo chvíli odležet, dokud se každý sám servíruje, a poté je vraťte na gril, aby zůstalo horké a nad teplotním rozsahem 140 ° F. Abyste zabránili jejich vysychání, položte tato horká jídla na vyvýšený rošt nebo na stranu grilu, která je nízko nebo vypnutá.
 4. 4 Nepoužívejte opakovaně nádobí ani servírovací talíře. I když děláte všechny správné věci, pokud jde o balení a vaření potravin na správnou teplotu, můžete kontaminovat všechna jídla, pokud omylem znovu použijete nádobí a servírovací talíře.
  • Talíře, vnitřnosti, tácy nebo vidličky, které se používaly k uchovávání, přípravě a vaření syrových potravin, by měly být poté zlikvidovány nebo odloženy, dokud se nedostanete domů, abyste je umyli.
  • Pokud tyto položky omylem znovu použijete, doporučujeme vařené jídlo vyhodit. Možná jste znovu zaváděli škodlivé bakterie ze šťáv ze syrových potravin do vařeného jídla.
  • Jakmile dáte jídlo na gril, připravte si nový a čistý talíř a sadu nádobí. To pomáhá eliminovat možnost, že zapomenete přejít na čisté položky.
  • Také znovu nepoužívejte marinádu nebo omáčku, která zbyla ze syrového masa nebo drůbeže. I když je to chutná omáčka, marináda musí být vařena, dokud nedosáhne 165 F, aby byla bezpečná ke konzumaci. Nejlepší je však vyhodit nepoužité marinády nebo omáčky, které byly použity se syrovým masem a drůbeží.
 5. 5 Plánujte udržovat studená jídla na správné teplotě. Během přepravy není důležité udržovat studená jídla ve správné teplotě. Je také důležité je sledovat, když jim také sloužíte.
  • Zvažte, zda byste si na piknik nebo večírek nesli velké tácky na jídlo, které by zůstaly plné ledu. Na led můžete postavit mísy nebo talíře, které pomohou uchovat chlazená jídla na chladnějších teplotách.
  • Kontinuálně pomocí teploměru pro okamžité čtení sledujte, jak je vaše jídlo studené. Ujistěte se, že se jedná o samostatný teploměr od toho, který jste použili ke kontrole teploty masa a drůbeže na grilu. Pokud se začnou zahřívat, musíte je buď umístit zpět do chladiče, nebo za jak dlouho mohou sedět.
  • Pokud nemáte způsob, jak uchovat chlazená jídla studená, nastavte časovač. Nastavte na dvě hodiny. Jakmile časovač zhasne, je čas se zbavit studených předmětů.
  reklama

Část 3 ze 3: Výběr teplotně stabilních potravin

 1. 1 Zabalte čerstvé, celé ovoce a zeleninu. Pokud jde o bezpečnost potravin během pikniků a večírků, je třeba vzít v úvahu spoustu věcí. Existuje však spousta potravin, jako je čerstvé ovoce a zelenina, o jejichž udržování v bezpečné teplotě se nemusíte starat.
  • Mnoho ovoce a zeleniny je skvělým skladovatelným zbožím. Nemusí být chlazené, nemusí být vařené a mohou sedět při pokojové nebo venkovní teplotě, aniž byste se museli obávat, že se pokazí.
  • Možná budete chtít zabalit nějaké ovoce na boky. Můžete zabalit rychlé položky, jako jsou celá jablka, hrušky, banány nebo dokonce hrozny. Jakmile jsou tyto potraviny nakrájeny nebo nakrájeny na plátky, musí být chlazeny.
  • Zelenina je další skvělá příloha nebo předkrm, který můžete podávat. Mrkev a celerové tyčinky omyjte na dipu na ranči. Přiveďte celou kukuřici na klas nebo sladké brambory na krájení a grilování. Přineste také celá rajčata nebo cibuli, které si na pikniku nakrájíte na polevy na hamburgery.
  • Ačkoli teplota není problémem, stále se musíte ujistit, že používáte bezpečné manipulace s potravinami, jako je mytí ovoce a zeleniny před konzumací.
 2. 2 Podávejte chipsy, preclíky a krekry. Další snadnou svačinkou a přílohou na piknik nebo večírek jsou chipsy nebo sušenky. Všechny jsou stabilní a nemusíte se starat o sledování teploty, při které jsou skladovány.
  • Přípravu si můžete opravdu usnadnit a stačí si koupit pár pytlů vašich oblíbených žetonů nebo sušenek, které si vezmete s sebou.
  • Můžete také zvážit výrobu domácí salsy, guacamole nebo dokonce sýrového dipu (skladovat při správné teplotě), který můžete podávat s kukuřičnými lupínky.
  • Chcete -li být trochu kreativní, můžete si vytvořit vlastní směsi. Můžete si dát dohromady své oblíbené ořechy a sušené ovoce a připravit si mix, promíchat pár oblíbených čipů a připravit si párty, nebo dokonce přinést různé krekry, které můžete podávat s plátkovým sýrem.
 3. 3 Zabalte konzervované položky. Není nic stabilnějšího a snadněji přepravitelného než konzervy. Mnoho z těchto položek je již uvařeno nebo připraveno, takže je stačí jen otevřít a podávat.
  • Konzervované fazole v plechovce jsou skvělým zbožím, které si můžete přinést na piknik nebo na párty. Veškerou práci provádí výrobce. Jediné, co musíte udělat, je otevřít plechovku a několik minut ji ohřívat v misce vhodné pro grilování.
  • Můžete také použít různé druhy konzervované zeleniny. Konzervovaná kukuřice může být skvělou přílohou k servírování. Můžete si také připravit vlastní salát ze tří fazolí z konzervovaných zelených fazolí, cizrny a fazolí.
  • Pokud nechcete nosit celé, čerstvé ovoce, zvažte, jestli si pro hosty přinesete konzervovaný ovocný salát nebo jednotlivé ovocné poháry.
  • Pokud si vezmete konzervy, nezapomeňte si sbalit otvírák na konzervy.
 4. 4 Udělejte s'mores jako dezert. Zmrzlina, koláče nebo nanuky jsou chutnou pochoutkou pro pikniky a večírky. Mohou se však roztavit nebo vyžadovat, abyste je udržovali při nízké teplotě. Místo toho, abyste si s tím dělali starosti, vezměte si všechny ingredience na s'mores. Jsou stabilní na policích a jsou dokonalým venkovním dezertem.
  • Nakupte všechny ingredience, které potřebujete pro s'mores. Popadněte krabici grahamových sušenek, několik obyčejných čokoládových tyčinek a pytel velkých marshmallow.
  • Pomocí špejle podržte marshmallow nebo dva na grilu nebo ohni, dokud nezískají zlatohnědou nebo lehce černou barvu.
  • Rozmačkejte marshmallow na polovinu grahamového krekru. Na marshmallow položte kousek 4 čtverců čokolády. Dokončete tento dezertní sendvič přelitím čokolády druhou polovinou grahamového krekru.
  • Pokud máte nějaké zbylé přísady s'mores, nemusí být také chlazeny, aby byly bezpečně přepraveny domů.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Správná teplota pro piknikové potraviny je 40 stupňů Fahrenheita (4,44 Celsia) nebo nižší, pokud kontrolujete.
 • Surové maso vařené na místě by mělo být uvařeno minimálně na 160 ° F (71 ° C) pro mleté ​​hovězí maso (71 Celsius), 180 ° F (82 ° C) (82 Celsius) pro drůbež a 145 stupňů Fahrenheita (63 Celsia) na steaky.
 • Saláty s majonézou jsou v teple extrémně náchylné ke zkažení.
 • Pikniková jídla, která byla na stole dvě hodiny, by se kvůli bezpečnosti neměla jíst.
 • Pokud máte domácího mazlíčka, vezměte si s sebou hračky a jídlo, jako jsou psí žvýkačky, psí kosti a možná některá jejich oblíbená jídla jako pamlsek, například (vařený) řízek nebo klobásy. Měli byste také vzít hodně vody, protože budou mít opravdu žízeň!

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Zateplená taška
 • Ledová truhla vhodné velikosti
 • Plastové nádoby se zajištěným víkem
 • Balení ledu nebo mrazáku v pytlích
 • Hliníková fólie
 • Malé plastové nádoby s víčky
 • Jednorázové talíře a talíř s masem
 • Papírové ručníky
 • Džbán vody
 • Dezinfekční prostředek na ruce a/nebo mýdlo na mytí rukou

Populární Problémy

Jak si vyrobit minisukni. Je snadné si vyrobit vlastní mini sukni! Vytvořte si novou sukni z látky, která se vám líbí, nebo znovu použijte starou sukni, kterou už nenosíte, a dejte jí nový život tím, že z ní uděláte mini sukni. Jen řezáním a lemováním ...Doufáte, že k tomu nedojde, ale nevyhnutelně se to stane-dostanete menstruaci při pečlivě naplánovaném útěku. A nejen to - je ještě těžší, než obvykle. Nenechte si touto nepříjemností zničit cestu do zahraničí, do kempu nebo ...

Jak hrát lakros. Lacrosse vznikl jako rodilý americký sport.

Pečujte o obvaz nebo dlahu své kočky pravidelnou kontrolou, zda nevykazuje známky infekce nebo poškození obvazu. Zabraňte poškození tím, že necháte kočku uvnitř a vyhnete se intenzivní hře. Kupte si ochranný obvaz (např ...Každoroční soutěž Masters Par 3 se koná ve středu odpoledne. Zde je návod, jak sledovat živý přenos události online.