Jak navštívit velký hadronový urychlovač

Velký hadronový urychlovač se nachází v CERNu na švýcarsko-francouzské hranici. Většinu času můžete navštívit pouze nadzemní zařízení a Large Hadron Collider se nachází v podzemí. Jednou za čas však srážeč zavřou a otevřou oblast veřejnosti, takže tuto oblast budete moci navštívit. Pokud během této doby nemůžete navštívit, v jiné části roku stále najdete spoustu věcí, které můžete vidět.

Část 1 ze 3: Rezervace prohlídky

 1. Obrázek s názvem Navštivte Large Hadron Collider Krok 1

  1 Zkontrolujte data EYETS. Rozšířená technická zastávka na konci roku (EYETS) je jedinou částí roku, kdy jsou podzemní zařízení otevřena pro prohlídky, včetně Large Hadron Collider. Tyto přestávky jsou, když je urychlovač vypnutý, a obvykle k nim dochází těsně před Vánoci.
  • Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je zavolat na recepci na +41 (0) 22 767 76 76 nebo jim poslat e -mail na adresu cern.reception@cern.ch, abyste zjistili, kdy jsou EYETS.


 2. Obrázek s názvem Navštivte Large Hadron Collider Krok 2

  2 Vyberte si termín prohlídky. Prohlídky jsou k dispozici šest dní v týdnu, od pondělí do soboty. CERN se také zavírá na určité svátky, proto si včas zkontrolujte data, kdy bude zavřeno.
  • Chcete -li se dozvědět o uzavírkách, můžete zavolat na +41 (0) 22 767 76 76 nebo jim poslat e -mail na adresu cern.reception@cern.ch
  • Prohlídky trvají přibližně 3 hodiny za kus.
 3. Obrázek s názvem Navštivte Large Hadron Collider Krok 3

  3 Vyberte si jazyk pro prohlídku. Prohlídky se konají ve francouzštině a angličtině, ale je k dispozici více zájezdů v angličtině. Například od pondělí do soboty jsou k dispozici dvě prohlídky denně v angličtině (více jich je k dispozici v době vysokého provozu), ale prohlídky ve francouzštině jsou k dispozici pouze jednou denně ve středu a v sobotu.
 4. Obrázek s názvem Navštivte Large Hadron Collider Krok 4

  4 Rozhodněte se na rande. Zatímco prohlídky jsou zdarma, musíte si rezervovat předem, abyste se ujistili, že získáte místo. Rezervace prohlídek se otevírají 15 dní před datem a několik dalších míst se otevře 3 dny před datem. Místa se rychle zaplňují, proto se rozhodněte pro rande co nejdříve. U jednotlivých zájezdů můžete provést rezervaci až pro 11 osob najednou.
 5. Obrázek s názvem Navštivte Large Hadron Collider Krok 5

  5 Zarezervujte si návštěvu. Chcete -li si rezervovat návštěvu, vyplňte formulář na webových stránkách CERN. Budete muset uvést své jméno, e -mailovou adresu, zemi, ve které žijete, a své telefonní číslo. Budete také muset zahrnout počet lidí ve vaší párty a také datum (a alternativní datum), které chcete navštívit.
  • Pokud rezervujete místa pro více než 11 lidí, budete si muset rezervovat skupinovou prohlídku. Prostřednictvím formuláře na webových stránkách můžete provést rezervaci až pro 48 osob.
 6. Obrázek s názvem Navštivte Large Hadron Collider Krok 6

  6 Proveďte rezervaci na školní výlet. Školní výlety jsou obvykle půl dne a můžete požádat o konkrétní prohlídku, ačkoli prohlídky závisí na tom, co je k dispozici. Rovněž není pravděpodobné, že budete moci navštívit samotný srážeč. Na druhou stranu školní výlety někdy zahrnují provádění experimentů. Můžete dokonce použít poskytnuté materiály, které pomohou připravit vaše studenty na návštěvu.
  • Najednou může navštívit pouze 12 až 48 lidí, včetně učitelů a studentů. Prohlídky jsou zdarma. Obecně musí být studentům 13 a více let. H
  • Každý učitel může vyplnit rezervační formulář online. Budete potřebovat informace, jako je počet účastníků, kontaktní informace, preferovaný jazyk a preferované datum.
  reklama

Část 2 ze 3: Vaše prohlídka

 1. Obrázek s názvem Navštivte Large Hadron Collider Krok 7

  1 Noste pevnou obuv s úzkou špičkou. K návštěvě CERNu nemůžete nosit vysoké podpatky ani žádný druh sandálů, takže dávejte pozor na svou obuv. Pevné, ploché boty jsou nejlepším plánem, i když můžete nosit nízké podpatky, které jsou spíše hranaté než špičaté.
 2. Obrázek s názvem Navštivte Large Hadron Collider Krok 8

  2 Přineste si cestovní pas a ukázat s tebou. CERN je ve Francii i ve Švýcarsku. Při prohlídce se můžete dostat přes tuto hranici, takže je důležité mít s sebou pas. Pokud jste cestovali z jiné země, zeptejte se, zda potřebujete víza k návštěvě kterékoli z těchto zemí.
 3. Obrázek s názvem Navštivte Large Hadron Collider Krok 9

  3 Uložte si zavazadla ve svém hotelu. Zavazadla nejsou povolena v prostorách CERN, takže je budete muset nechat za sebou. Můžete si však vzít kabelky a jiné malé kabelky, stejně jako fotoaparáty. Malé batohy jsou také v pořádku.
  • Měli byste také nechat domácí zvířata.
 4. Obrázek s názvem Navštivte Large Hadron Collider Krok 10

  4 Připravte CERN, pokud máte speciální potřeby. Některé oblasti CERNu vám za určitých podmínek nemusí být přístupné, proto je na ně musíte předem upozornit. Pokud máte například omezenou pohyblivost, jste těhotná nebo máte kardiostimulátor, možná nebudete moci navštívit některé oblasti. Pokud máte feromagnetický implantát, musíte jim to také sdělit.
  • Také je kontaktujte, pokud máte ve skupině někoho mladšího než 16 let.
  reklama

Část 3 ze 3: Plné využití výhod vaší cesty

 1. Obrázek s názvem Navštivte Large Hadron Collider Krok 11

  1 Přijeďte 20 minut předem. Na prohlídku budete mít naplánovaný čas, ale musíte se tam dostat 20 minut předem. Tímto způsobem se můžete nechat odbavit a být připraveni zahájit prohlídku včas.
  • Začnete návštěvou recepce na trase 385 de Meyrin, CH -1217 Meyrin - Ženeva, Švýcarsko.
 2. Obrázek s názvem Navštivte Large Hadron Collider Krok 12

  2 Jednat přiměřeně. Zatímco jste v CERNu, snažte se nerušit ty, kteří jdou o práci. Nebuďte příliš hlasití a nefotografujte je bez svolení. Rovněž si poslechněte veškeré bezpečnostní pokyny dané průvodci nebo stráže. CERN také žádá, abyste v zařízení obecně jednali ohleduplně.
  • V CERNu není nikde povoleno kouřit.
 3. Obrázek s názvem Navštivte Large Hadron Collider Krok 13

  3 Prohlídka stálých expozic. Před nebo po prohlídce si můžete také prohlédnout stálé expozice CERNu. Exponáty jsou zdarma a můžete si je prohlédnout sami. Dva exponáty jsou Mikrokosmos (který poskytuje přehled experimentů v CERNu) a Vesmír částic (který pojednává o částicích a současné fyzice).
  • Stálé expozice jsou oba poblíž recepce.
 4. Obrázek s názvem Navštivte Large Hadron Collider Krok 14

  4 Večeře v CERNu. Pokud chcete, můžete se najíst v kavárně CERN. Na výběr je mnoho možností, takže každý ve vaší skupině by měl být šťastný. Berou pouze hotovost, ale pokud se ocitnete bez ruky, bankomaty se nacházejí hned za bufetem.
 5. Obrázek s názvem Navštivte Large Hadron Collider Krok 15

  5 Navštivte obchod se suvenýry. Chcete -li završit svůj den, strávte nějaký čas v obchodě se suvenýry. Můžete získat širokou škálu suvenýrů, které jsou k dispozici pouze na místě. Se suvenýrem v ruce máte důkaz, že jste navštívili CERN.
  • V obchodě se suvenýry najdete věci jako špendlíky, tužky, samolepky, mikiny, přilby, notebooky, deštníky a celou řadu dalších doplňků.
  • V obchodě se suvenýry můžete použít kreditní karty.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kolik stojí dvouhodinová prohlídka? Dvouhodinová prohlídka je zdarma.
Nezodpovězené otázky
 • Pokud je na prohlídce místo, mohu být přidán na poslední chvíli?
 • Mohou děti navštívit velký hadronový urychlovač?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy


Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Boty mají nejtěžší práci ze všech oděvů. Cestují mezi vaší hmotností a zemí. Získejte maximum ze svého nového páru obuvi nebo prodloužte životnost starým tím, že se o ně budete dobře starat. Zde je pár tipů, jak na to. Uspořádejte si ...

Tento wikiHow vás naučí, jak změnit datum a čas na Nintendo Switch. Můžete se rozhodnout zadat datum a čas ručně nebo synchronizovat interní hodiny přes internet. Jdi do nastavení. Tuto ikonu ozubeného kola uvidíte na ...

The Leftovers je mistrovská série Damona Lindelofa, která byla vysílána na HBO před Watchmen. Pokud vám to uniklo, podívejte se, jak na to.

Jak naformátovat kartu SD na přepínači Nintendo. Tento wikiHow vás naučí, jak formátovat kartu micro SD na Nintendo Switch. Před použitím karty Nintendo Switch musíte kartu micro SD naformátovat. Všechna data uložená na mikro ...

Grigor Dimitrov se v pátek utká se známým nepřítelem Milošem Raonicem v poutavém čtvrtfinálovém střetu v Antverpách. Bude to šesté setkání mezi těmito dvěma hráči, přičemž Dimitrov v současné době vede hlavou 2: 2.

Jak se připravit na krevní test. Zdravotníci objednávají krevní testy z různých důvodů. Od monitorování hladin léků po vyhodnocení vašich výsledků v průběhu diagnostiky zdravotního stavu může být krevní práce zásadní ...