Australian Open 2010: Serena PowerSerena Williams a Justine Henin se utkají ve svém vůbec prvním finále Slam

Přes veškerou nepředvídatelnost, kterou WTA nabízí, je ironií, že stále zůstává tím nejpředvídatelnějším, když je vnímána na vyšší úrovni. V loňském roce Serena Williamsová získala dvě hlavní pozice, zatímco Dinara Safina a Venus Williamsová vytvořily tři ze čtyř poražených finalistek. Když začínal Grand Slam, měli jsme tři hlavní uchazeče o Slam - Serenu Williamsovou, Kim Clijstersovou a Justine Heninovou. A jsme tady, dva z těchto tří stojí poslední a soutěží v mistrovském zápase.

plátek tenisu

Ale v tom je krása tohoto sportu. Právě v okamžiku, kdy by se začalo hledat výsledek posledního utkání, které odehráli ve velkém finále, nastane hrubá realita, že oba šampioni nikdy nesrovnali ruce stejným způsobem. A tato pouhá skutečnost by stačila k tomu, aby mezi nimi byla minulost. Jedná se o dvě ze tří nejlepších žen tohoto sportu a tento zápas bude v této rivalitě zásadním rozhodovacím bodem.

Mezi oběma dámami není mnoho. Serena je větší, Justine je rychlejší. Serena se objeví na tváři, Justine tě tiše donutí stáhnout se. Serena ukořistí svou soupeřku silou, Justine přelstí přesností a všestranností. Oba jsou pouliční bojovníci, oba jsou mentálně tvrdí a oba to moc chtějí.

Grand Slamy ale nejsou jen o technických záležitostech. Kritická je příslušná forma, fyzická kondice a mentální vytrvalost projevená v průběhu dvou týdnů. A tady je Serena ve velké nevýhodě. Pokud jí její silně připoutaná kolena a stehna nepomohou, nedostatek rekuperace jí bude bránit v pochodu dále. Dvě čtyřhry na cestě k jejímu 10. grandslamovému titulu ve čtyřhře hned po odehrání fyzicky intenzivního semifinále proti Li Na by rozhodně neprospěly jejímu zraněnému kolenu.

Belgičanka by si byla vědoma tohoto scénáře a využije svou vynikající všestrannou hru a pokrytí kurtů, aby Serena běžela po celém hřišti. Se vší pravděpodobností se bude spoléhat na své pečlivé výstřely, aby Serena běžela spíše podélně než do stran, aby vyvinula větší tlak na její nohy. Navíc její nakrájené bekhendy zůstanou nízké a zbaví Williamsovou tempa, které tak často miluje.

Serena se také nemůže pokusit obléct šampiona z roku 2004, protože i když předtím v turnaji odehrála několik vyčerpávajících tří setů, prošla semifinále za pouhých 51 minut, což jí poskytlo dostatek času na zotavení, aby byla fit a svěží do finále. .

Pokud jsou šance silně nakloněny k Heninovi, dokonce upřednostňují Serenu Williamsovou. Ve skutečnosti jsou její dvě nejspolehlivější zbraně také klíčem k ovládnutí této hry, a to bude hrát do Henininy slabosti - její podání a návraty z podání, dva základy tenisové hry.

Její podání není třeba představovat, protože dosahuje rychlosti přes 200 km / h. Umístění je natolik dobré, že během turnaje vyústí v ohromujících 53 es, což je více než dvojnásobek oproti 23 esům, která zasáhla její soupeřka. Zatímco její první výstřel vyskočí v nejtěžších situacích, je to její návrat, který bude pro Belgičana noční můrou. Dokázala zasáhnout vítěze návratu při prvním podání Li Na, která má jedno z nejrychlejších podání na turné, a vzhledem k tomu, že procento podání Henina bylo přinejlepším průměrné, její druhý míč čeká těžká jízda na Laver aréna.

co znamená v tenise bod zlomu

A právě proto, že je Serena ve dvou nejzákladnějších odděleních hlavy a ramen nad soupeřkou, dám výhodu světové jedničce k dokončení jejího 12. grandslamového titulu. Vždyť jak vám může pomoci dobrý pohyb, přesnost a přesnost, když se do rally nesmíte ani zapojit?

Populární Problémy

Martina Navrátilová se nedávno zapojila do bitvy na Twitteru s indickými uživateli.

S tenisem v přestávce uprostřed krize COVID-19 využil Nick Kyrgios svůj volný čas na nápadné nové tetování.

Jak zmírnit bolest pomocí tlakových bodů. Akupresura je tradiční čínská terapie, která se používá k úlevě od bolesti působením tlaku na určité části těla, a často se používá vedle konvenčnější lékařské léčby ....

Fotbalové míče mohou být užitečné vědět, jak kreslit. Podle tohoto tutoriálu mohou i ti umělecky nejobtížněji vytvořit realisticky vypadající fotbal. Pojďme začít! Uprostřed stránky nakreslete velký podlouhlý. Nakreslete svislou střední čáru ...

„The Bachelor: The Greatest Seasons Ever“ má premiéru v pondělí večer na ABC. Pokud nemáte kabel, podívejte se, jak sledovat speciální online.

Jak hrát bojové hry. Bojové hry jsou známé tím, že produkují oddané hráče na úrovni téměř pro sportovce, kteří znají každé tlačítko, kombo a trik, a rychle obracejí vyzyvatele na kaši. Jsou také známí tím, že vyrábějí obávané ...