Jak zabránit tání zmrzliny v chladiči

Není nic lepšího, než vyrazit na pláž nebo do parku s chladičem plným lahůdek. Pokud je horký den, možná byste si chtěli vzít zmrzlinu, ale jak můžete zabránit jejímu tání? Naštěstí existuje několik tipů, které mohou vaší zmrzlině pomoci vydržet déle.Metoda 1 ze 2: Použití suchého ledu

 1. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči Krok 1

  1 Koupit asi 10–20 liber (4,5–9,1 kg) na ledovou truhlu o objemu 40 litrů (38 l). Suchý led můžete koupit ve většině obchodů s potravinami za přibližně 1,00 až 3,00 USD za libru (0,45 kg). Suchý led se vypařuje rychlostí asi 5–10 liber (2,3–4,5 kg) denně, takže pokud se k němu dostanete příliš dopředu, žádné nezbyde.
  • Suchý led se obvykle dodává ve čtvercích o rozměrech 25,4 cm x 5,1 cm o hmotnosti asi 4,5 kg. Budete potřebovat jeden čtverec na každých 15 palců (38 cm) chladnější délky.
  • Můžeš vyrobte si vlastní suchý led stříkáním CO2 hasicího přístroje na povlak na polštář na 2–3 sekundy. Pokud to sami vyzkoušíte, noste rukavice, obuv se zavřenou špičkou a další ochranné pomůcky.


 2. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči Krok 2

  2 Vyberte si izolovaný chladič s odvzdušněním. Protože suchý led vytváří páry, ujistěte se, že váš chladič má odvzdušňovací ventil nebo ventil, který umožňuje úniku plynu. Pokud je váš chladič zcela vzduchotěsný, pára způsobí nárůst tlaku, což může vést k výbuchu.
  • Pokud váš chladič nemá ventil, nechte horní část mírně otevřenou.
  • Plastové a polystyrenové chladiče jsou běžnými možnostmi skladování suchého ledu.
 3. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči Krok 3

  3 K manipulaci se suchým ledem používejte silné rukavice. Suchý led vám může „spálit“ ruce - ačkoli při teplotách –78 ° C (–109 ° F) jsou popáleniny ve skutečnosti silné omrzliny. Ať tak či onak, nenechávejte svou odhalenou pokožku přijít do kontaktu s blokem suchého ledu, když vytahujete zmrzlinu z chladiče!
 4. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči Krok 4

  4 Umístěte zmrzlinu na dno chladiče. Protože studený vzduch klesá, suchý led funguje nejlépe, když je umístěn na předměty, které potřebuje k udržení chladu. Pokud je to možné, měli byste dát suchý led na horní část ostatních položek v chladiči.
 5. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči Krok 5

  5 Zabalte suchý led do ručníku a vložte jej do chladiče. Tím se suchý led izoluje a udrží déle chladný. Pomůže také chránit cokoli v chladiči před poškozením suchým ledem.
 6. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči Krok 6

  6 Nápoje a jiné občerstvení uchovávejte v samostatném chladiči, aby nezmrazily. Suchý led je dostatečně silný, aby zmrazil cokoli pod ním. Udržování nápojů a občerstvení v samostatném chladiči od zmrzliny pomůže zajistit, že nezmrzne, a také pomůže prodloužit životnost vašeho suchého ledu.
 7. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči Krok 7

  7 Vyplňte veškerý prostor navíc v chladiči. Prázdný prostor v chladiči způsobí rychlejší odpařování suchého ledu. Pokud nemáte dostatek jídla na umístění do chladiče, můžete chladič naplnit běžným ledem nebo můžete použít plniva, jako jsou ručníky nebo zmačkané noviny. Nebo si prostě kupte více zmrzliny!
  • Po naplnění chladiče víko bezpečně zavřete.
 8. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči Krok 8

  8 Pokud si vezmete zmrzlinu na cestu, uložte chladič do kufru. Jak se suchý led odpařuje, mění se na oxid uhličitý. V malém uzavřeném prostoru, jako je vozidlo, může nahromadění oxidu uhličitého způsobit točení hlavy a dokonce omdlení.
  • Pokud v kufru nemáte místo, stáhněte okna nebo nastavte klimatizaci tak, aby cirkulovala čerstvý vzduch zvenčí.
 9. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči, krok 9

  9 Chraňte chladič před přímým slunečním zářením. Váš suchý led zůstane déle studený, pokud ho necháte ve stínu.
 10. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči, krok 10

  10 Když s ledem skončíte, nechte suchý led při pokojové teplotě. Čištění suchého ledu je hračka! Jakmile máte zmrzlinu hotovou, otevřete chladič a nechte jej na dobře větraném místě. Suchý led se přemění na oxid uhličitý a jednoduše se rozptýlí do vzduchu.
  • Nikdy nevyhazujte suchý led do kanalizace, dřezu, toalety nebo do odpadu. Může zmrazit a prasknout potrubí a může dokonce vést k výbuchu, pokud se suchý led rozpíná příliš rychle.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 2: Používání běžného ledu

 1. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči Krok 11

  1 Vyberte si kvalitní izolovaný chladič. Ne všechny chladiče jsou si rovny! Různé značky používají své vlastní metody izolace. Kvalitní chladič od značek jako Yeti nebo Coleman udrží vaši zmrzlinu tát mnohem efektivněji než jednorázový polystyrenový chladič.
 2. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči Krok 12

  2 Před naplněním chladič ochlaďte. Rozhodně nechcete přidávat zmrzlinu do teplého chladiče. Přineste chladič dovnitř, aby vychladl. Pokud potřebujete, nalijte do chladiče kbelík ledu, aby se ochladil. Když jste připraveni zabalit zmrzlinu, vylijte led a znovu naplňte chladič čerstvým ledem.
 3. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči Krok 13

  3 Vložte zmrzlinu na dno chladiče. Položky na spodní straně chladiče zůstanou nejchladnější. Položky, které nemusí zůstat zmrazené, mohou jít na horní část chladiče. Nedávejte do chladiče se zmrzlinou nic teplého, protože potřebujete, aby zůstalo co nejchladnější!
 4. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči Krok 14

  4 Zmrazte velký blok ledu, abyste zpomalili proces tání. Pomocí velké pánve nebo zapékací misky vytvořte větší blok ledu. Čím větší je kus ledu, tím déle zůstane zmrzlý - a čím déle bude vaše zmrzlina tát!
 5. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči, krok 15

  5 Přidejte do ledu vrstvu kamenné soli, abyste zpomalili proces tání. Kamenná sůl pomáhá zpomalit rychlost tání ledu. Ve skutečnosti byla kamenná sůl použita k výrobě staromódní zmrzliny! Rozprašte hrstku nebo dvě kamenné soli přímo na led.
 6. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči, krok 16

  6 Pro větší izolaci vložte zmrzlinu do mrazicích sáčků uvnitř chladiče. V obchodech s potravinami se často používají opakovaně použitelné termální mrazicí sáčky, aby teplá jídla zůstala teplá a studená studená. Zkuste do jednoho z těchto sáčků vložit nádobu na zmrzlinu, poté sáček vložte do chladiče a obklopte ledem.
 7. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči Krok 177 Vyplňte prázdné místo v chladiči. Prázdný prostor způsobí, že se led ve vašem chladiči rozpustí rychleji. Pokud potřebujete, zabalte chladič ručníky, aby se zcela zaplnil.
 8. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči, krok 18

  8 Udržujte chladič co nejvíce zavřený. Čím více otevřete chladič, tím rychleji se led uvnitř rozpustí. Možná budete chtít uchovávat své nápoje v samostatném chladiči, protože lidé je obvykle potřebují chytit častěji.
 9. Obrázek s názvem Zabraňte tání zmrzliny v chladiči, krok 199 Zkuste chladič chránit před přímým slunečním zářením. To může být těžké, pokud jste na místě bez stínu, ale zkuste dát chladič za židli nebo pod deštník, aby byl chladný. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Roztopí se zmrzlina v chladiči? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď redakce wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Můžete zabránit tání zmrzliny v chladiči, pokud ji zmrazíte pomocí suchého ledu. Přidejte asi 10–20 liber (4,5–9,1 kg) na ledovou truhlu o objemu 40 litrů (38 l). Umístěte zmrzlinu na spodní část chladiče, aby k ní studený vzduch klesal. Zabalte suchý led do ručníku a vložte jej do chladiče. Vždy, když manipulujete se suchým ledem, noste rukavice, abyste si nepopálili ruce omrzlinami.
 • Otázka Co brání tání zmrzliny? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď zaměstnanců wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Jediným způsobem, jak zabránit tání zmrzliny, je udržovat teplotu kolem ní pod určitou úrovní. Pokud udržujete teplotu pod -25 F (-13 ° C), zmrzlina zůstane pevně zmrzlá. Jakákoli teplota nad tímto bodem způsobí tvorbu ledových krystalů nebo tání zmrzliny. Pokud chcete zabránit tání, uchovávejte zmrzlinu v mrazničce nebo v chladiči se suchým ledem.
 • Otázka Jak dlouho vydrží suchý led v chladiči? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Záleží na kvalitě chladiče, ale obecně suchý led uložený v chladiči vydrží 18–24 hodin. Doba, po kterou suchý led vydrží v chladiči, závisí také na tom, jak velký je blok. Suchý led je zmrzlý oxid uhličitý, díky kterému je chladnější než normální led, a čím větší je blok, tím déle zůstane vnitřní teplota chladná a vydrží. Pokud se chladič často otevírá a suchý led je vystaven venkovnímu vzduchu, nevydrží tak dlouho.
 • Otázka Kde mohu získat kamennou sůl? Kamennou sůl najdete ve většině obchodů s potravinami nebo v obchodech se zdravou výživou. Říká se mu také „zmrzlinová sůl“, pokud máte potíže s jeho nalezením.
 • Otázka Kde mohu koupit suchý led? Místní obchod s potravinami by obvykle měl mít suchý led. T
 • Otázka Máme společenskou zmrzlinu. Během dvouhodinové společenské zmrzliny budeme mít čtyři 3 galonové nádoby. Plánujeme použít chladiče. Máte nějaké návrhy na udržení zmrzliny v pevné formě? Vaše chladnější situace vypadá docela efektivně. Není moc co dodat, kromě toho možná stačí zabalit co nejvíce ledu, a pokud je to u někoho doma, uchovávejte ho na chladném místě, jako v klimatizované místnosti, tak dlouho, jak je to možné, dokud nebudou všichni připraveni jíst zmrzlinu. Poté podávejte co nejefektivněji a nejrychleji a přidejte další led.
 • Otázka Přinášíme zmrzlinové poháry po 90minutovém sportovním tréninku. Plánujeme použít izolovaný chladič naplněný běžným ledem. Zůstanou zmrazení až do konce tréninku? Měli by; to však závisí na tom, jak je horké počasí a jak dobře konstruovaný je chladič.
 • Otázka Funguje technika čerstvého ledu na sorbet, když se ho snažíte uchovat chladný? Budoucnost Ano, bude to fungovat i pro sorbet. Bude také fungovat pro jiné druhy mražených dezertů, jako je gelato.
 • Otázka Sbírám zmrzlinu Bluebell v Arizoně a jedu do Kalifornie. Mám roadi chladič yeti. Rada? Burnt_ramen Naplňte chladič ledem a vložte do něj zmrzlinu a poté nalijte další led. Možná budete muset do každého tak často dávat nový led, ale měl by ho udržet většinou zmrzlý! Udržujte klimatizaci zapnutou, pokud je venku také horko.
 • Otázka Mohu si takto vzít zmrzlinu na let? Allison Schick Nejlepší odpovídač Záleží na tom, jak dlouhý je váš let a zda vaše letecká společnost povoluje chladiče a/nebo suchý led. Pokud je váš let krátký (1 hodina), pak zmrzlina vydrží bez tání. Budete však také muset počítat s cestou na letiště a z letiště, čekací dobou a procházením ostrahou, takže je pravděpodobné, že to nevydrží. Co by bylo lepší, je použít potravinového kurýra, který vám může nést mražené potraviny do dalšího cíle.

Populární Problémy

Jak se zbavit canklů. Cankles, kontrakce z termínu 'lýtko-kotníky', se vztahuje na baculaté kotníky se špatnou definicí nebo s nedostatkem rozlišení od místa, kde končí spodní část lýtkového svalu a začíná kotníkový kloub ....Umělý semiš je robustní tkanina odolná proti skvrnám, která je ještě odolnější a levnější než tradiční semiš. Faux semiš se velmi snadno udržuje a díky správné údržbě, pravidelnému čištění a rychlému odstraňování skvrn tato tkanina ...Oregon a Washington obnovují podceňovanou rivalitu v sobotu, když se setkají na Montlake. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze hry bez kabelového přihlášení.

Browns and Bengals se v 7. týdnu setkávají na bitvě ve státě. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online, pokud nemáte kabel.Zranění Rafaela Nadala ukradlo soustředění na vítězství Stanislase Wawrinky na Australian Open 2014. Možná by měly být zakázané lékařské časové limity?Jak podat injekci B12. Vitamín B12 je důležitý pro reprodukci buněk, tvorbu krve, vývoj mozku a růst kostí. Jedinci trpící příznaky nízkého obsahu vitaminu B12 (nebo zhoubné anémie), jako je deprese, ...