Jak uchovat víno po otevření

Jakmile otevřete láhev vína, může ve skutečnosti během několika hodin zlepšit chuť, protože se mísí s kyslíkem ve vzduchu. Po delší době však okysličení změní chuť na matnou. Naučte se, jak udržet zbývající víno, které nepijete, z otevřené láhve co nejčerstvější.

elektrické tenisové rakety

Metoda 1 ze 3: Těsnění a skladování vína

 1. Obrázek s názvem Ponechat víno po otevření Krok 1

  1 Korkovou láhev. Po nalití jednotlivých sklenic zavřete láhev vína. Použijte korek, ke kterému byla láhev dodávána, nebo opakovaně použitelnou zátku na víno.
  • Znovu řádně zazátkujte vložením korku do lahve stejným směrem, jako když jste ho vytáhli. Nevkládejte „čistou“ stranu korku do lahve obrácené k vínu, i když se to zdá snadnější, protože víno nemusí být čisté a ve skutečnosti by mohlo víno kontaminovat.
  • Pokud nemáte k dispozici zátku nebo zátku k utěsnění láhve vína, použijte malý kousek igelitu k zakrytí ústí láhve a poté zajistěte gumičkou.
  • Pokud má láhev šroubovací uzávěr, měli byste jej našroubovat zpět.


 2. Obrázek s názvem Ponechat víno po otevření Krok 2

  2 Vložte láhev do chladiče nebo chladničky. Jakmile je láhev znovu uzavřena, vložte ji do chladiče vína nebo do chladničky. Mějte však na paměti, že jakmile se víno dotkne vzduchu, začne rychle ztrácet své ovoce a svěžest. Otevřenou láhev je nejlepší vypít do 2–3 dnů.
  • Neskladujte láhev vína po otevření vodorovně na boku, ať už na stojanu nebo v chladničce. To vystaví kyslík větší ploše vína.
  • Pamatujte, že uchovávání vína v chladničce jej nezkazí, ale může zpomalit chemický proces, který způsobuje, že víno ztratí svou chuť.
 3. Obrázek s názvem Ponechat víno po otevření Krok 3

  3 Vyhněte se teplu a světlu. Otevřenou láhev vína chraňte před přímým slunečním zářením a vysokým teplem. Upřednostňujte chladná, tmavá místa nebo lednici.
  • Vyhněte se skladování při teplotách nad 70 ° F. Víno také držte mimo okno, aby se předešlo zahřívání a zabarvení od slunce.
  • Když odebíráte zbytky červeného vína ze skladu v lednici nebo na jiném chladném místě, nechte jej postupně zahřát. Láhev vložte do vlažné vody nebo ji jednoduše vyjměte z lednice asi hodinu před podáváním.
  • Pokud jste nadšení pro svá vína, investovat do vinotéky, která udrží vaše víno ve stálé teplotě, může být dobrý nápad.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Odebírání nebo výměna kyslíku z vína

 1. Obrázek s názvem Ponechat víno po otevření Krok 4

  1 Přeneste do půl láhve. Nalijte zbylé víno do láhve na poloviční velikost a uzavřete. Tím se zmenší povrch vína vystaveného kyslíku a zpomalí se proces stárnutí.
  • Ujistěte se, že je vaše poloviční láhev zbytkového vína pevně uzavřena vhodným korkem, zátkou nebo šroubovacím uzávěrem.
  • Uložte si prázdné půl lahve, které často najdete při nákupu dezertních vín, a pro tento účel je používejte znovu a znovu.
  • Pokud nemáte po ruce žádné poloviční lahve, můžete použít další malou skleněnou nádobu, která těsně těsní.
 2. Obrázek s názvem Ponechat víno po otevření Krok 5

  2 Kupte si vakuovou pumpu. Kupte si vakuový uzávěr na víno, který odstraní kyslík z láhve. Tímto způsobem potenciálně prodlužte čerstvost zbylého vína.
  • Možná budete chtít investovat do tohoto zařízení, pokud často otevíráte láhve vína, které chcete uchovat, nebo pijete odrůdy zvláště náchylné k okysličování, jako plná bílá vína, jako je dubové Chardonnay nebo Viognier.
  • Všimněte si, že existují určité neshody ohledně účinnosti vysavačů na víno. Někteří říkají, že odstranění kyslíku je pouze částečné, nebo může ve skutečnosti poškodit chuť vína v důsledku extrakce jeho vůní a kyslíku.
 3. Obrázek s názvem Ponechat víno po otevření Krok 6

  3 Investujte do systému inertního plynu. Nahraďte kyslík v otevřené láhvi vína inertním plynem, nejčastěji argonem. Zařízení pro tento účel můžete zakoupit u prodejců vína.
  • Vyzkoušejte levnou možnost aerosolového spreje nebo sofistikovanější systém, jako je Coravin.
  • Investujte do tohoto systému, pokud jste znalcem vína a často potřebujete mít otevřené lahve, například v restauraci nebo jiném servírovacím prostředí.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Účtování pro různé druhy vína

 1. Obrázek s názvem Ponechat víno po otevření Krok 7

  1 Zvláštní pozornost věnujte šumivému vínu. Vyhněte se pokusu uchovávat šumivé víno déle než jeden až tři dny. Vložte ho do chladničky a uzavřete, aby nedošlo ke ztrátě jeho sycení oxidem uhličitým.
  • Pořiďte si zátku speciálně vyrobenou pro skladování šumivého vína, která láhev bezpečněji utěsní. Pravidelný korek vyskočí kvůli karbonizaci.
  • Na lahve sektu nepoužívejte vakuovou pumpu, protože odsaje karbonaci vína.
  • Někteří lidé si vychutnávají jednodenní šumivé víno jako šampaňské více, než když je čerstvě otevřené, kvůli mírnému poklesu sycení a zaokrouhlování chutí. Nezáleží však na chuti, která zůstane po více než 24 hodinách.
 2. Obrázek s názvem Ponechat víno po otevření Krok 8

  2 Dejte červené také do lednice. Otevřené lahve červeného vína, nejen bílého, uchovávejte v chladiči vína nebo v lednici. Před podáváním nechte zbylé červené víno ohřát zpět na pokojovou teplotu.
  • Pamatujte, že tmavé, syté červené jako Cabernet Sauvignon a Petite Sirah vydrží obecně déle než světlejší červené odrůdy jako Pinot Noir.
  • Zralé víno starší než osm až deset let a organická vína nebo vína neobsahující siřičitany jsou také náchylnější k rychlejšímu zhoršení.
 3. Obrázek s názvem Ponechat víno po otevření Krok 9

  3 Udržujte trvanlivé fortifikované a krabicové víno. Zkuste uchovat fortifikované víno, jako je Marsala, Port nebo Sherry, mnohem déle než jakýkoli jiný druh vína. Můžete si také koupit víno typu bag-in-a-box pro delší skladování.
  • Fortifikovaná vína mohou vydržet déle díky přidání brandy nebo cukrů v případě dezertních vín. Uchovávejte je až 28 dní se zátkou v lednici.
  • Uchovávejte krabicové víno v lednici a pijte z něj dva až tři týdny. Dávejte pozor a nepijte po uplynutí doby použitelnosti, protože je poskytována na základě předpisů pro potraviny skladované v plastu.
  • Další způsob, jak uchovat jakékoli víno po velmi dlouhou dobu, je zmrazit ho pro použití při vaření. Zmrazte víno na kostky nebo blok a uchovávejte jej v mrazáku ve vzduchotěsné nádobě až čtyři až šest měsíců.
 4. Obrázek s názvem Ponechat víno po otevření finále

  4 Hotovo. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co když jsem otevřel víno se šroubovacím uzávěrem? Láhev pevně uzavřete šroubovacím uzávěrem, který byl dodán, a uložte ji do chladiče nebo chladničky. Šroubovací vrcholy by měly mít přibližně stejnou účinnost jako korek, pokud jde o zachování chuti.
 • Otázka Už nemám víko na láhev červeného vína. Jak jej mohu uložit bez víka? Horní část zabalte do potravinářské fólie a pevně utěsněte. Omotejte kolem sebe samolepicí pásku, abyste vytvořili tvrdší těsnění. Víno vypijte do 2 dnů nebo ho použijte v receptu.
 • Otázka Můžeme dát led do sklenice červeného vína? Alex Longman Můžete to udělat, abyste to zchladili. Mohli byste však nakonec otupit chuťové tóny vína.
 • Otázka Je použití systému Coravin bezpečné, zejména používaného argonového plynu? Alex Longman Coravin a Winesave jsou systémy dodávek argonového plynu. Argonový plyn je inertní a ve vzduchu dýcháme. ve skutečnosti tvoří 1% vzduchu. Argon je vzácný plyn a nemísí se s ničím jiným, což z něj činí dokonalou bariéru pro zastavení oxidace. Argon je 100% přírodní, bez chuti, bez zápachu, bez barvy. Takže v odpovědi na vaši otázku jsou Coravin a Winesave dokonalými systémy pro dlouhodobé udržování otevřeného vína
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Otevřené víno, které se „špatně“ skladovalo příliš dlouho, je velmi nepravděpodobné, že by vám bylo škodlivé, ale chuť může být octová nebo jinak nechutná.
 • Otestujte, zda se červené víno pokazilo, ucítíte vůni „vypnuté“ nebo octové vůně nebo uvidíte tmavší hnědou barvu vína.

reklama

Varování

 • Vždy jako dospělí 21 a více let v USA konzumujte víno zodpovědně
reklama

Populární Problémy

Robin Soderling se nedávno zamyslel nad řadou témat, počínaje škrtíním Velké 3 nad mužským tenisem až po porážku Rafaela Nadala na Roland Garros.

Jak zabalit koňskou nohu. Obvazujte koni nohu, aby vám poskytla ochranu a podporu, když pracuje, odpočívá nebo se zotavuje ze zranění. Veterináři velkých zvířat doporučují zabalit nohu koně, aby jí poskytli oporu ...

Tým LeBron a Team Giannis vybírají své týmy All Star ve čtvrtečním formátu. Zde je návod, jak jej sledovat online naživo, pokud nemáte kabel.

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Redskins vs Cowboys online bez kabelu, ať už jste v Dallasu, Washingtonu DC nebo někde jinde.

Naomi Osaka v posledních 3 letech dominovala hardcourtovým Majors - Australian Open a US Open -, ale její nedávná forma vyvolává obavy.

'The Alienest' se vrací pro 2. sezónu v neděli. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online, pokud nemáte kabel.