Jak vykopnout dveře

Umět vykopnout dveře nemusí být dovednost, kterou používáte příliš často, ale určitě se může hodit v případě požáru nebo lékařské pohotovosti. Nezapomeňte vždy posoudit situaci i dveře samotné, abyste zjistili, zda by dveře měly a mohly být vyhozeny. Abyste mohli vyrazit na dveře co nejbezpečněji, budete muset prozkoumat materiály dveří, najít nejslabší část dveří, použít hybnost vpřed a při kopání držet nohu naplocho.

Metoda 1 ze 3: Posuzování dveří

 1. Obrázek s názvem Kick Down a Door Krok 1

  1 Zkontrolujte materiály dveří a zárubní. Pokud jsou dveře vyrobeny z kovu nebo mají kovový rám, pravděpodobně je nebudete moci vykopnout. Pokud jsou dveře nebo rám vyrobeny ze dřeva nebo materiálu s dutým jádrem, měli byste být schopni je vykopnout s minimální silou.
  • Vnější dveře jsou obvykle vyrobeny z pevného jádra, jako je štípané nebo oholené dřevo a laminát, a hůře se kopají.
  • Interiérové ​​dveře jsou obvykle vyrobeny z dutého jádra, jako je duté dřevo nebo dřevovláknitá deska. Tyto dveře obvykle nemají žádnou izolaci ani zabezpečení a při rozbití vyžadují minimální sílu.
  • Dveře z masivního dřeva jsou vyrobeny z tvrdého dřeva a ke spuštění vyžadují průměrnou sílu.
  • Dveře s kovovým pláštěm jsou vyrobeny z měkkého dřeva s tenkou kovovou krytinou a vyžadují průměrnou až nadprůměrnou sílu.
  • Duté kovové dveře jsou mnohem těžší než ostatní dveře. Mají vyztužovací kanál kolem okrajů a montážní oblasti zámku a některé mají také izolační materiál. Vyžadují maximální sílu; nemusí být možné je nakopnout.


 2. Obrázek s názvem Kick Down a Door Krok 2

  2 Zkontrolujte závěsy, abyste zjistili, jakým způsobem se dveře otáčí. Pokud nejsou dveře vyrobeny z křehkých materiálů, jejich vykopnutí bude pravděpodobně fungovat pouze tehdy, pokud se od vás dveře odkloní. Klouby jsou umístěny na straně dveří, která se otáčí dopředu, takže pokud vidíte závěsy, měli byste se vyvarovat vykopávání dveří.
  • Exteriérové ​​dveře obytných budov, jako jsou domy nebo bytové domy, se obecně otáčí dovnitř.
  • Mnoho komerčních budov však obvykle má venkovní dveře, které se otevírají ven.
  • Pokud se dveře otevírají ven, zkuste odstranit závěsy dveří. Mějte na paměti, že mnoho komerčních dveřních závěsů má čepy závěsu odolné proti krádeži, které nedovolují jejich odstranění.
 3. Obrázek s názvem Kick Down a Door Krok 3

  3 Najděte nejslabší část dveří. Nejprve se podívejte, kde je zámek namontován. Toto je obvykle nejslabší část dveří, takže váš kop by měl být zaměřen nad nebo pod tuto oblast. Mezi další slabá místa patří rám a západka. reklama

Metoda 2 ze 3: Za předpokladu správného postoje

 1. Obrázek s názvem Kick Down a Door Krok 4

  1 Postavte se asi na délku nohy, čelem ke dveřím. Dopřejte si dostatek prostoru na prodloužení nohy pro pevný kop. Délka nohy by měla být několik stop, ale zkuste nohu natáhnout ke dveřím, abyste zjistili, co vám připadá nejpohodlnější. Měli byste být schopni položit nohu naplocho ke dveřím a přitom mít koleno mírně pokrčené.
 2. Obrázek s názvem Kick Down a Door Krok 5

  2 Připravte se na nakopnutí dominantní nohou. To vám poskytne maximální sílu a dopad. Chcete -li se připravit na kop, položte dominantní nohu o něco blíže ke dveřím než druhou nohou.
 3. Obrázek s názvem Kick Down a Door Step 6

  3 Zaveďte patu své stojící nohy do země. Pevné zasazení stojné nohy vám poskytne stabilitu a umožní vám při kopání tlačit vaši hybnost ke dveřím. Čím stabilnější budete, tím silnější a přesnější bude váš kop.
 4. Obrázek s názvem Kick Down a Door Step 7

  4 Těžiště držte mírně před zadní nohou. Tímto způsobem bude mít vaše tělo určitý impuls směrem ke dveřím. Když kopnete, mělo by to mít pocit, jako byste 'padali' do svého cíle.
  • Neodklánějte se od kopu, ale držte tělo co nejvíce vzpřímeně, aby ve skutečnosti nespadlo dopředu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vykopnutí dveří dolů

 1. Obrázek s názvem Kick Down a Door Step 8

  1 Namiřte na oblast nad nebo pod zámkem. Nikdy byste neměli kopat do samotného zámku-místo toho kopejte do samotných dveří těsně nad nebo pod zámek. Vykopnutím zámku byste si mohli zlomit nohu.
  • Můžete také zamířit těsně nad závoru nebo knoflík, pokud nemůžete najít pravidelný zámek.
 2. Obrázek s názvem Kick Down a Door Step 9

  2 Nakopněte chodidlo zcela naplocho. Když přijde do kontaktu s dveřmi, vaše noha by měla zůstat rovná a dotýkat se dveří přímo, vodorovně (ne nahoru). To vám pomůže vyvinout maximální sílu a ochrání vás před potenciálním zraněním.
  • Hlavní kontaktní oblastí by měla být vaše pata, ne koule chodidla nebo prstů.
 3. Obrázek s názvem Kick Down a Door Step 10

  3 Nohu mějte mírně pokrčenou. Při tomto typu kopu nikdy nenarovnávejte nohu úplně. Ujistěte se, že vaše noha je stále mírně ohnutá, když vaše noha zasáhne cíl. Narovnání nohy úplně může způsobit vážné poškození kolena.
 4. Obrázek s názvem Kick Down a Door Step 11

  4 Poslouchejte, než kopnete podruhé. Pokud váš první kop vydá tupý zvuk, dveře jsou pravděpodobně vyrobeny z vyztuženého materiálu. Pokud tomu tak je, kopání znovu pravděpodobně nebude fungovat a může vás zranit. Pokud uslyšíte tříštivý zvuk jako lámání roznícení, znamená to, že se rám začíná lámat. V případě potřeby zkuste druhý nebo třetí kop. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak to mohu zničit jedním kopem? A co mám dělat, když chci, aby bylo ticho? Em_wat Chcete -li to rozbít jedním kopem, musíte být velmi silní, nebo musí být dveře velmi slabé. Jiná cesta prostě neexistuje. Také neexistuje žádný způsob, jak to umlčet.
 • Otázka Jak mohu kopnout do plastových dveří? Ujistěte se, že použijete dostatečnou sílu, abyste tyto dveře srazili. Ujistěte se, že ho kopnete vedle kliky dveří. Ale buďte opatrní, může to způsobit vážné zranění. Zvedněte jednu z nohou dostatečně vysoko na kliku, ale ujistěte se, že nejste příliš daleko nebo příliš blízko ke dveřím. Použijte veškerou sílu, kterou máte, do kopu. Možná to neuděláte hned na první pokus, bude to chtít čas a nácvik. Udělejte to pouze v případě nouze, ne pro zábavu.
 • Otázka Jsem uvízl v jídelně se zaseknutými dveřmi do obývacího pokoje. Nemůžu se dostat ven. Co můžu dělat? Pokud máte k dispozici nástroje, můžete zkusit pomocí šroubováku odšroubovat závěsy na dveřích (pokud jsou na straně jídelny). Pokud ne, můžete zkusit pomocí něčeho rozbít dostatečně velkou díru ve dveřích, abyste mohli bezpečně prostrčit ruku a otočit knoflíkem ze strany obývacího pokoje, nebo použít rady v článku a vykopnout to.
 • Otázka Mohu nabít otevřenými dveřmi? Záleží na tom, z jakého materiálu jsou dveře vyrobeny, a na vaší síle. Pokud jste velmi silní a dveře jsou vyrobeny z dutého dřeva, měli byste být schopni je vykopnout. Ujistěte se, že netrefíte knoflík a nezraníte se, a pokud to na první pokus nespadne, použijte nohu.
 • Otázka Funguje to u vratových dveří? WikiaWang Nejlepší odpověď Ano. Stánky jsou velmi chatrné, takže je můžete snáze vykopnout.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Vykopnutí dveří může způsobit spoustu škod vám i dveřím. Pokuste se vykopat dveře pouze v nouzové situaci.
 • Pokud nemůžete vykopnout dveře třemi kopy, měli byste přestat kopat a zkusit najít jinou cestu dovnitř. Můžete také zkusit dveře srazit kladivem, saněmi nebo páčidlem.
 • Pokud nejste v dobré fyzické kondici, tuto metodu nepoužívejte. Na tělo působí velkou silou a neměl by se o něj pokoušet nikdo s fyzickými omezeními.
 • Existují pouze dva možné scénáře, ve kterých může být pro běžného občana vhodné vykopnout někomu dveře: pokud jim hoří budova nebo má naléhavou lékařskou pohotovost a nemůže odpovědět na dveře. Jinak nikdy nevykopněte dveře s úmyslem vloupat se do budovy, do které nemáte povolení vstoupit, pokud nejste policista. Je to invazivní, nezákonné a může být nebezpečné. Pokud situace vyžaduje fyzickou konfrontaci (např. Obrana druhých nebo majetku nebo zatčení občana) v těchto oblastech, pak musíte zavolat policii namísto.
 • Pokud máte co do činění s hořící budovou, mějte vždy někoho zavolejte záchrannou službu před nebo během dalších akcí.
 • Neskákejte. Skákáním ztratíte stabilitu a snížíte přesnost svého cíle.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Většina z nás zažívá chvíle, kdy si přejí, abychom se cítili více ostražití. Možná sedíte na schůzce a přemýšlíte, jak to dotáhnete do konce. Možná budete muset zůstat ve střehu dlouhou cestu. Možná bojujete s nespavostí a máte potíže ...

Sloane Stephens se v úterý na US Open 2020 v prvním kole utká s vracející se Mihaelou Buzarnescuovou. Stephens v roce 2020 vyhrál pouze jeden zápas, zatímco Buzarnescu nehrál celý rok kvůli zranění.

Když vás váš přítel zanedbává, je to nejhorší! Změnou svého vzhledu nebo chování můžete znovu získat jeho pozornost a znovu zapálit vášeň, kterou jste sdíleli. Případně mu můžete trochu spontánně padnout do oka, někteří ...

Ohlédnutí za všemi výhrami Federera na Australian Open, počínaje rokem 2004.

Školní uniformy mohou působit nevkusně a nevkusně, ale nemusí. Je snadné udělat svou uniformu více vzrušující a módní vpřed s několika změnami. Můžete si vybrat stylové věci, které se budou hodit k vašemu požadovanému šatníku, a ...

Nadal si stěžuje na chladné počasí v Paříži