Jak zabít klíště

Abyste zabránili šíření nemocí přenášených klíšťaty, měli byste zabít všechny, které uvidíte správným způsobem, aby je bylo možné identifikovat a neriskovali jste, že z nich něco chytíte. Je to velmi důležité pro klíšťata, která najdete na sobě nebo na ostatních, protože je musíte zabít, aniž byste poškodili jeho tělo. U klíšťat, která vidíte na domácích zvířatech nebo venku, si musíte být jisti, že používáte správné druhy chemických ošetření, jinak se nebudete moci zbavit všech různých druhů. Po zabití klíštěte sledujte své zdraví a hledejte známky vyrážky, protože ty mohou vyžadovat lékařské ošetření.

kde se hraje tenis


Metoda 1 ze 3: Zabití připojeného klíštěte

 1. Obrázek s názvem Kill a Tick Krok 1

  1 Odstraňte klíšťata . Pokud je klíště připoutáno k osobě nebo domácímu mazlíčku, nejprve jej odpojte. Uchopte klíštěte za hlavu pinzetou se špičatými špičkami. Táhněte pomalu nahoru, přímým pohybem.
  • Pinzeta se širokými špičkami může rozdrtit klíště nebo vytlačit infekční zárodky.
  • Nikdy nepoužívejte holé ruce. Pokud se musíte dotknout klíštěte, noste jednorázové rukavice.


 2. Obrázek s názvem Kill a Tick Krok 2

  2 Klíště pevně zabalte do pásky. Zakryjte klíště průhlednou páskou na všech stranách. Klíště zemře samo a nemůže se osvobodit. Toto je nejlepší metoda, protože klíště bude většinou nepoškozené. Díky tomu může lékař snadno identifikovat klíště, pokud se u vás projeví příznaky.
  • Místo toho můžete použít uzavřený, čirý kontejner, například malý sáček na zip. Zkontrolujte otvory a ujistěte se, že jsou zcela utěsněny.
 3. Obrázek s názvem Kill a Tick Krok 3

  3 Zabíjejte alkoholem. Pokud nemáte pásku, vhoďte klíště do nádoby plné alkoholu. Může chvíli trvat, než klíště zemře. Sledujte jej nebo zakryjte průhledným víkem, abyste se ujistili, že neunikne.
  • Voda klíště nezabije. Pokud nemáte alkohol, zkuste bělidlo nebo ocet.
 4. Obrázek s názvem Kill a Tick Krok 4

  4 Umyjte si ruce a oblast kousnutí. Drhněte alkoholem nebo jódovým drhnutím, pokud ho máte. Pokud ne, použijte mýdlovou vodu. To snižuje možnost šíření infekce.
 5. Obrázek s názvem Kill a Tick Krok 5

  5 Uložte klíště. Přilepte mrtvé nebo uvězněné klíště přes indexovou kartu. Na kartu napište datum, kdy jste klíště našli, a místa, odkud mohla pocházet. Uchovávejte mimo dosah domácích zvířat a dětí.
 6. Obrázek s názvem Kill a Tick Krok 6

  6 Sledujte příznaky. Některá klíšťata mohou šířit zejména nemoci jelení klíšťata . Přineste oběť a klíště k lékaři, pokud se u oběti do tří měsíců objeví tyto příznaky:
  • Horečka nebo zimnice
  • Bolesti hlavy, svalů nebo kloubů
  • Vyrážka, zvláště velká červená vyrážka „býčí oko“.
  • Zduřené lymfatické uzliny , obvykle v podpaží nebo tříslech
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zabíjení volných klíšťat na zvířatech nebo oblečení

 1. Obrázek s názvem Kill a Tick Krok 7

  1 Vyberte si ošetření pro domácí mazlíčky. Existuje mnoho chemikálií a bylinných procedur prodávaných jako klíšťata pro domácí zvířata. Mnohé z nich mohou být nebezpečné pro malá zvířata nebo pro malé děti, které si hrají s domácím zvířetem. Pokud je to možné, promluvte si nejprve s veterinářem.
  • Použijte ošetření speciálně pro druhy vašeho domácího mazlíčka (jako je kočka nebo pes).
  • Pokud jsou v domě malé děti nebo jiná domácí zvířata, vyhledejte orální lék.
  • Nikdy nepoužívejte přípravek, který obsahuje organofosfát. Zkontrolujte přísady pro amitraz, fenoxykarb, permethrin, propoxur a tetrachlorvinphos (TCVP).
 2. Obrázek s názvem Kill a Tick Krok 8

  2 Oblečení nejprve dejte přes sušičku. Suché teplo zabije téměř všechna klíšťata, ale vlhké teplo nemusí. Po procházení oblastí s klíšťaty vložte své oblečení přes sušičku. Poté je umyjte a poté znovu osušte.
 3. Obrázek s názvem Kill a Tick Krok 9

  3 Postříkejte oblečení permethrinem. Tato chemikálie zabíjí klíšťata rychleji než jiné insekticidy a je pro člověka bezpečnější. Před výletem si ho nastříkejte na oblečení a na vnitřní okraj rukávů košile a nohavic.
  • Nikdy kolem koček používejte permethrin. Mohou onemocnět a dokonce mohou zemřít.
  • Pokud jste těhotná, kojíte nebo jste alergická na ambrózii, nejprve se poraďte se svým lékařem.
  • Permethrinový pleťový krém se na klíšťata obvykle nepoužívá.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vyhlazování populací klíšťat

 1. Obrázek s názvem Kill a Tick Krok 10

  1 Vyčistěte svůj dvůr. Klíšťata potřebují vlhko a stín, aby zůstali naživu. Vyčistěte svůj dvůr od smetí a stinných úkrytů. Trávu sečte krátce.
  • Hlodavci a jeleni mohou přepravovat klíšťata. Udržujte je v dostatečné vzdálenosti od veškerého odpadu a potravin uchovávaných venku. Pomocí plotu odstraňte jeleny.
 2. Obrázek s názvem Kill a Tick Krok 11

  2 Vytvořte ohraničení kolem lesů. Pokud je váš dvůr vedle lesa, vytvořte tři stopy široký okraj suchého mulče nebo štěrku. To brání růstu rostlin a klíšťatům je mnohem obtížnější vstoupit na váš dvůr.
 3. Obrázek s názvem Kill a Tick Krok 12

  3 Šíření hlístic. Dopřejte klíšťatům vlastního parazita, aby se o něj starali. Tyto mikroskopické červy se prodávají online a přicházejí v mnoha typech. Ty, které se prodávají jako léčba klíšťaty, jsou zcela neškodné pro lidi a domácí zvířata. Smíchejte s vodou a rozetřete po svém dvoře. Udržujte oblast vlhkou sedm dní, zatímco se červi usadí.
  • Hledat Steinernema carpocapsae nebo Heterorhabditis bakteriophora pokud máte problém s klíštěm jelena (klíště černohého). Zeptejte se veterináře na hlístice jiných typů klíšťat.
 4. Obrázek s názvem Kill a Tick Krok 13

  4 Používejte pesticidy opatrně. Mnoho pesticidů je nebezpečných pro domácí zvířata, děti nebo místní divokou zvěř. Pokud se rozhodnete je použít, najměte si licencovaného aplikátora pesticidů na roční nebo dvakrát roční návštěvu. Než začne, požádejte o písemný plán s bezpečnostními informacemi a o značky, které by se rozesílaly po vašem majetku.
  • Permethrin, běžný pesticid proti klíšťatům, může zabíjet kočky a ryby.
 5. Obrázek s názvem Kill a Tick Krok 14

  5 Přidejte perličku na svou farmu. Perlička loví a jí klíšťata. Jelení klíšťata jsou často dost malá na to, aby unikla, ale mělo by jich být mnohem méně než dříve. Uvědomte si, že perlička může být velmi hlučná.
 6. Obrázek s názvem Kill a Tick Krok 15

  6 Dávejte pozor na roboty na klíšťata. V březnu 2015 společnost Delaware získává peníze na testování další fáze robota zabíjejícího klíšťata. Klíšťata jsou podvedena, aby se přichytila ​​a pila pesticidy a zabíjela je mnohem bezpečnějším způsobem než postřik pesticidy. Chvíli bude trvat, než si ji bude moci koupit jednotlivec nebo dokonce pesticidní společnost, ale možná jednoho dne budete mít svého vlastního terminátora. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžete spláchnout klíště do záchodu? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď personálu Zatímco se klíšťata ve vodě snadno neutopí, neumí ani plavat, takže je spláchnout na záchod je v pořádku. Můžete dvakrát zkontrolovat, zda klíště nevisí na vnitřní straně misky.
 • Otázka Při jaké teplotě klíšťata umírají? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Zatímco klíšťata nejsou v zimě aktivní, nízké teploty je obvykle nezabijí, protože se skrývají v teplejších oblastech nebo spí. Klíšťata mohou být stále aktivní při 45 stupních Fahrenheita a tepleji. Na druhé straně se klíšťatům daří v horkém počasí, ale nemohou dlouho přežít při vlhkosti nižší než 80%. Když jsou tedy vysoké teploty i nízká vlhkost, klíšťata rychle odumírají.
 • Otázka Můžete k odstranění klíštěte použít alkohol? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď To se nedoporučuje, protože použití jakýchkoli chemických dráždivých látek, jako je alkohol, aby se klíště uvolnilo, může způsobit zvracení klíštěte do rány, což může zvýšit pravděpodobnost infekce. Nejlepší způsob, jak klíště odstranit, je jednoduché opatrné odstranění pinzetou.
 • Otázka Co přirozeně zabíjí klíšťata? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď zaměstnanců Pokud chcete na svém dvoře zabíjet klíšťata, můžete se podívat na produkt, který obsahuje hlístice druhu Steinernema cítil nebo Heterorhabditis bakteriophora . Tyto malé červy mohou být účinné proti klíšťatům (stejně jako některým dalším škůdcům, jako jsou blechy, můry a nosatci) a nejsou nebezpečné ani toxické pro lidi, domácí zvířata, rostliny ani užitečný hmyz, jako jsou včely.
 • Otázka Mají klíšťata někdy bílou barvu? Ano, některá klíšťata mohou mít bílou barvu.
 • Otázka Mohu nehtem rozdrtit skořápku klíštěte? Pravděpodobně můžete, ale není chytré to udělat. Neměli byste se dotýkat klíštěte holýma rukama. Nejlepší je pravděpodobně to rozdrtit něčím jiným.
 • Otázka Zemřou klíšťata ve vířivce? Ne, klíště by v horké vaně neumřelo.
 • Otázka Mohlo by klíště udělat několik malých kousnutí v jedné oblasti, než se přichytí? Ano, a hodně svědí.
 • Otázka Je onemocnění klíšťat totéž jako kousnutí klíštěte? Ne, to není. Předpokládám, že máte na mysli boreliózu, která může nastat v důsledku kousnutí klíšťaty. Ne všechna klíšťata však přenášejí boreliózu.
 • Otázka Po kousnutí lidí opouštějí klíšťata tělo sama, nebo se tam drží? Klíšťata mohou zůstat na kůži až měsíc, podle toho, jak dlouho jim trvá, než sají krev. Pak odpadnou a pokojně vás opustí.

Populární Problémy

Roger Federer i Juan Martin del Potro měli letos problémy s kolenem a nyní budou sdílet také lékaře. Del Potro má za sebou dvě operace kolen od zlomeniny kolenního kloubu v roce 2019.

Hledáte v sobotu živý přenos z Velké ceny IndyCar z Indianapolis? Zde je přehled toho, jak se dívat, i když nemáte kabel.

Pětinásobná grandslamová šampionka Maria Sharapova říká, že její napjatý vztah se Serenou Williamsovou sahá až do finále Wimbledonu 2004.

Severní Dakota nastupuje v pondělí večer na Purdue Fort Wayne v semifinále Summit League. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak opravit vykloubené rameno. Vykloubené klouby, zejména rameno, jsou bolestivá poranění, která způsobují okamžité krátkodobé postižení-pohyb kloubu je v podstatě nemožný, dokud není přemístěn nebo resetován. ...

Jak nosit mořské pásky. Akupresura je přírodní lék, který může léčit nevolnost, zvracení a další příznaky zaměřením na tlakové body v zápěstí. Https://exploreim.ucla.edu/self-care/acupressure-point-p6/ Byly provedeny studie ...