Jak zjistit, zda máte kukuřici

Kukuřice je tvrzená mozolnatá část chodidla vyrobená z mrtvé kůže. Kukuřice obvykle není vážným zdravotním problémem, ale může být bolestivá a obtěžující. Existuje několik způsobů, jak identifikovat a poté ošetřit kukuřici.

Část 1 ze 3: Rozpoznávání příznaků

 1. Obrázek s názvem Know if you have Corns Krok 1

  1 Zjistěte, jak vypadá kukuřice. Abyste mohli posoudit, zda máte kuří oka, měli byste se nejprve naučit základní fyzický vzhled kukuřice. Kukuřice se obvykle nacházejí na nohou v důsledku tření poskytovaného obuví; lze je však nalézt na jakékoli části těla vystavené tření z látky a jiných materiálů, jako jsou ruce, lokty a kolena.
  • Struktura kůže kukuřice se liší, ale kůže může být vosková, suchá, průhledná nebo nadržená na kostnaté struktuře těla.
  • Kukuřice může být buď tvrdá nebo měkká, ale obvykle má tvrdší střed obklopený měkčí, mírně odbarvenou kůží.


 2. Obrázek s názvem Know if you have Corns Krok 2

  2 Rozlišujte mezi kukuřicí a necitlivostí. Valousy a kuří oka jsou podobné v tom, že se vyvíjejí v reakci na stejné druhy tlaků na chodidla a ruce; mezi mozoly a kukuřicemi jsou však určité pozoruhodné rozdíly.
  • Kukuřice jsou obvykle špinavě bílé nebo žluté, zatímco mozoly se liší barvou. Mohou být bílé, šedožluté, hnědé a červené.
  • Valousy nemají žádné výrazné hranice, zatímco kuří oka jsou omezeny na zřetelné okraje na kůži, které jsou viditelné pouhým okem.
  • Valousy jsou často bezbolestné, a pokud způsobují bolest, je to něžná bolest jako občasné pulzování nebo pálení. Kukuřice jsou často bolestivé, zejména v reakci na dokonce i lehký dotek.
  • Valousy bývají mnohem větší než kuří oka a jejich tvar je méně jednotný a kulatý.
 3. Obrázek s názvem Know if you have Corns Krok 3

  3 Naučte se běžná místa, kde se objevují kukuřice. V určitých oblastech se pravděpodobně objevuje kukuřice. Vědět, kde nejpravděpodobněji najdete kukuřici, vám může pomoci rozeznat rozdíl mezi kukuřicí a jinými kožními problémy.
  • Kukuřice se často objevuje na dně nebo chodidle nebo nad klenbou chodidla.
  • Vzhledem k tomu, že vnější strana pátého prstu, „růžový prst“, se často otírá o obuv, pravděpodobně se zde objeví kukuřice.
  • Kukuřice se také často objevují mezi čtvrtým a pátým prstem, protože tyto prsty jsou při chůzi a běhu přitlačeny k sobě.
  reklama

Část 2 ze 3: Posouzení rizika

 1. Obrázek s názvem Know if you have Corns Krok 4

  1 Hodnotí vaši obuv. Nesprávná obuv může zvýšit riziko vzniku kukuřice. Pokud jsou vaše boty příliš volné nebo příliš těsné, je pravděpodobnější, že se vyvinou kuří oka.
  • Volné boty mohou způsobit, že se vaše nohy budou v botě pohybovat po celý den a odírají se o její dno a boky. Vaše nohy se mohou také otřít o švy nebo stehy uvnitř obuvi. Toto tření může mít za následek kuří oka.
  • Těsné boty a podpatky mohou také vést ke vzniku kuří oka tím, že sevřou vaše nohy a způsobí zvýšené tření. Prsty mohou být také přitlačeny k sobě, což způsobuje podráždění, které vede ke vzniku kuřích ok.
  • Nošení obuvi bez ponožek může zvýšit riziko vzniku kukuřice.
 2. Obrázek s názvem Know if you have Corns Krok 5

  2 Pochopte riziko spojené s dalšími problémy s nohou. Některé již existující problémy s nohou mohou zvýšit riziko vzniku kukuřice. Zjistěte, zda máte nějaké podmínky, které by mohly zvýšit pravděpodobnost kukuřice.
  • Bunion je, když kloub palce na noze trčí ven, zatímco palec ukazuje dovnitř směrem k ostatním prstům na noze. To může způsobit tření prstů, což zvyšuje pravděpodobnost vzniku kukuřice.
  • Kladívkový prst je prst s ohnutým středním kloubem. Pokud je některý z vašich prstů na noze kladivem, je pravděpodobnější, že bude kukuřice.
  • Kostnaté nohy bývají náchylnější na kuří oka, protože chybí přirozené odpružení, které by je chránilo před kukuřicí.
 3. Obrázek s názvem Know if you have Corns Krok 6

  3 Zjistěte, jaké činnosti zvyšují riziko. Některé činnosti mohou zvýšit riziko vzniku kukuřice. Zvýšené riziko vám může hrozit, pokud provádíte některou z následujících činností:
  • Běh nebo běh
  • Práce, která vyžaduje hodně fyzické práce
  • Hra na hudební nástroj, jako je kytara, vyžaduje intenzivní používání rukou
  reklama

Část 3 ze 3: Hledání léčby

 1. Obrázek s názvem Know if you have Corns Krok 7

  1 Nejprve zkuste domácí prostředky. Jelikož jsou kuří oka jen zřídka vážnými zdravotními problémy, můžete s jejich léčbou začít pomocí domácích prostředků. Na většinu kukuřic bude úspěšně reagovat domácí léčba.
  • Volně prodejné léčivé vložky, obvykle obsahující kyselinu salicylovou, lze umístit přes kukuřici, aby byla chráněna před infekcí během hojení.
  • Namáčení rukou nebo nohou v teplé mýdlové vodě po dobu asi 20 minut najednou může uklidnit podráždění spojené s kukuřicí a zmírnit příznaky.
  • Můžete otřít kukuřici pemzou, pilníkem na nehty nebo žínkou, abyste spárovali tvrdou kůži. Takové výrobky lze zakoupit ve většině drogerií.
  • Vždy noste pohodlnou obuv a ponožky. To může redukovat stávající kuří oka a zabránit rozvoji problémů s chodidly po silnici.
 2. Obrázek s názvem Know if you have Corns Krok 8

  2 Poraďte se s lékařem, pokud příznaky přetrvávají. Pokud se příznaky nezlepší domácí léčbou nebo máte podezření na infekci, domluvte si schůzku s podiatrem (lékařem, který se specializuje na léčbu nohou), který problém vyhodnotí. Lékař vám může pomoci spolupracovat na snížení příznaků.
  • Lékař může skalpelem oříznout přebytečnou kůži kolem kukuřice.
  • Některé léky lze předepsat ke snížení kukuřice a mozolů. Váš lékař předepíše léky na základě vaší anamnézy a projde s vámi správné používání a potenciální vedlejší účinky. Pokud je infekce rizikem, může vám lékař také doporučit antibakteriální masti.
  • Pokud jsou vaše kuří oka způsobena základní deformitou chodidla, může vám lékař předepsat polstrované vložky do bot na míru, které tento problém vyřeší.
 3. Obrázek s názvem Know if you have Corns Krok 9

  3 Pochopte, kdy může být nutná nouzová péče. Kukuřice jsou jen zřídka lékařskou pohotovost, ale mohou nastat určité komplikace, které vyžadují okamžité lékařské ošetření. Přejděte na pohotovost, pokud se u vás objeví některý z následujících příznaků v souvislosti s kukuřicí:
  • Zvýšená bolest, otok a zarudnutí kolem kukuřice
  • Horečka
  • Změny barvy prstů na rukou a nohou
  • Jakákoli neobvyklá drenáž kolem rány
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Lahvička kyseliny salicylové říká, že to bude trvat až 14 dní. To se mi zdá jako dlouhá doba. Jak poznám, že ho mohu přestat používat? Lidská bytost Nejlepší odpovědný pracovník Vždy dodržujte pokyny týkající se léků a léčby. Účinek nemusí trvat 14 dní, ale nejlepších výsledků dosáhne 14denní léčba. Zdá se, že léčba fungovala po méně než 14 dnech, ale nedokončení léčby může znamenat, že se problém vrátí.
 • Otázka Je v pořádku plavat, když mám mezi prsty na nohou kukuřici? Nošení plavky zabrání tomu, aby byla bolestivá, ale jelikož se nejedná o plíseň nohou, není nakažlivá.
 • Otázka Mám je podříznout, jsou kulaté pod nohama? Medvěd brýlí Neodřezávejte kuří oka, to by bylo extrémně bolestivé, nehygienické a mohlo by to způsobit infekci. Pokud se chcete zbavit kukuřice, máte několik možností: Použijte na chvíli farmaceutický přípravek. Pokud to nepomůže, navštivte lékaře. Mohou se rozhodnout zmrazit. Nebo můžete počkat a zkusit najít příčinu. Někdy jsou kuří oka důsledkem neustálého tření v určité oblasti. Pokud můžete tomuto tření zabránit, mohou zmizet sami.
 • Otázka Lze kukuřičnou čepici použít dvakrát? ShikaY Ne, je určen pouze k jednorázovému použití. Jakmile je kukuřičný uzávěr použit, může mít na povrchu nějaké zárodky a infekci, která by se mohla při druhém použití přenést.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vybavte se v obchodě s obuví a posuďte svou velikost obuvi. Správná obuv může pomoci zabránit vzniku kukuřice.
 • Nenoste vysoké podpatky delší dobu. Držte se spíše toho, že je budete nosit na speciální události, než abyste z nich dělali svou typickou kancelářskou nebo školní obuv.

reklama

Populární Problémy

Bývalá wimbledonská šampionka Conchita Martinezová už nebude trenérkou Karoliny Plíškové, oznámila světová dvojka.

Jak podávat tenisový míč. Každý bod tenisové hry začíná podáním, takže pokud se chcete na hřišti udržet, musíte podat tenisové podání co nejrychleji. Základní porce se nazývá plochá ...

Pokud si myslíte, že jste narcis nebo vám byla diagnostikována narcistická porucha osobnosti (NPD), můžete se potýkat se sebeúctou, zneužíváním návykových látek nebo mít problémy s vytvářením a udržováním zdravých vztahů. Řízení může být náročné ...

Váš kompletní průvodce sledováním živého přenosu Rogers Cupu 2017, i když nemáte předplatné kabelové televize.

Sperrys je značka lodních bot, které jsou vysoce módní a vyžadují běžnou údržbu. Existují kůže, plátno a semiš Sperrys a každý typ vyžaduje jiný přístup k čištění. Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, čistěte si boty každý den ...

Purdue a Michigan vypadají, že se odrazí od ztrát, když se setkají ve čtvrtek v Ann Arboru. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.