Jak se naučit bruslení sami

Nemusíte čekat, až správný partner nacvičí bruslení. Vydejte se na ledovou plochu sami a procvičte si základní techniky, jako je klouzání nebo zastavení. Jak se budete zlepšovat, budete moci jít rychleji a budete si ve svých schopnostech jistější. Nezapomeňte předem nacvičit zastavení a pád, abyste v případě nehod mohli zůstat v bezpečí.

Metoda 1 ze 3: Volba výbavy a zahřívání

 1. Obrázek s názvem Naučte se bruslení sami Krok 1

  1 Noste pohodlné, lehké oblečení. Když bruslíte, budete potřebovat plnou pohyblivost těla, abyste se mohli rychle a bezpečně pohybovat. Vyhněte se těžkým zimním kabátům. Místo toho si vezměte lehkou bundu, fleecový svetr nebo mikinu. Oblečte se do vrstev, abyste si mohli svléknout svetr, pokud vám bude při bruslení příliš horko.
  • Pokud nosíte šálu, zastrčte si ji do svetru nebo saka, aby vám nepřekážela.


 2. Obrázek s názvem Naučte se bruslení sami Krok 2

  2 Nasaďte si ponožky nebo punčocháče z mikrovlákna. Kupte si specializované bruslařské punčocháče nebo pár ponožek z mikrovlákna. Bez ponožek jsou vaše nohy ohroženy puchýři nebo (pokud si půjčíte brusle z kluziště) rozvojem infekce. Vyhněte se objemným ponožkám, kvůli kterým by vaše brusle byly méně bezpečné.
  • Na rozdíl od bavlněných nebo vlněných ponožek se dává přednost ponožkám z mikrovlákna, protože absorbují vlhkost a udržují nohy v teple.
 3. Obrázek s názvem Naučte se bruslení sami Krok 3

  3 Kupte si kvalitní pár v dobrém stavu, abyste se vyhnuli zranění. Levné páry mohou snadno zabrzdit a vystavit vás podvrtnutí kotníku. Prozkoumejte značky bruslí online a vyberte si jednu s kladnými recenzemi. Pokud si koupíte použitý pár, zeptejte se původního majitele, proč je prodává.
  • Vyzkoušejte si boty, než si je koupíte.
  • Kupte si boty v atletickém specializovaném obchodě, aby vám zaměstnanci mohli pomoci najít správnou formu.
 4. Obrázek s názvem Naučte se bruslení sami Krok 4

  4 Zahřejte se, než narazíte na led. Provedení několika rozcviček předem pomůže předcházet bolestivosti nebo křečím po dokončení, protože bruslení může být cvičení. Nejprve protáhněte nohy přes kluziště. Pak, protáhnout se horní část těla zvednutím paží do stran a otáčením v malých kruzích. Po pěti až deseti minutách rozcvičky jste připraveni bruslit.
  • Dokončete rozcvičku, než si obujete brusle.
 5. Obrázek s názvem Naučte se bruslení sami Krok 5

  5 Bezpečně utáhněte brusle. Příliš volné brusle vás vystavují riziku pádu nebo převrácení kotníku. Ať už mají vaše brusle popruhy nebo tkaničky (nebo obojí), ujistěte se, že jsou těsné. Je nejdůležitější udržovat brusle v těsné blízkosti oblasti, kde se ohýbají vaše chodidla a kotníky, proto této oblasti věnujte zvláštní pozornost.
  • Pokud si nevíte rady, požádejte zaměstnance kluziště o pomoc při utahování bruslí.
 6. Obrázek s názvem Naučte se bruslit sami 6

  6 Nejprve se držte u železnice. Nebuďte špatní, pokud se při bruslení zpočátku pevně držíte zábradlí. Kolejnice jsou zabudovány do kluzišť, aby udrželi nové i ostřílené bruslaře ve vzpřímené poloze. Kolejnice vám může pomoci zvyknout si na kluzký povrch, dokud se nebudete cítit pohodlněji. reklama

Metoda 2 ze 3: Procvičování základních technik

 1. Obrázek s názvem Naučte se bruslení sami Krok 7

  1 Pokrčte kolena, abyste při bruslení zůstali vyrovnaní. To vám pomůže udržet si těžiště. Předstírejte, že se vznášíte nad židlí a spustíte spodní část do polosedě. Nakloňte se dopředu, abyste udrželi těžiště rovnoměrné, a pokud se budete cítit kolísavě, držte ruce v úhlu 45 stupňů.
 2. Obrázek s názvem Naučte se bruslení sami Krok 8

  2 Postupně odstupujte z kolejiště. Až budete připraveni, zkuste zvednout ruku z kolejnice. Pokrčte kolena a přitom se předkloňte, abyste minimalizovali možnost pádu. Nejdříve se držte v délce paže, abyste v případě potřeby mohli vrátit zábradlí zpět.
 3. Obrázek s názvem Naučte se bruslení sami Krok 9

  3 Začněte bruslit dopředu klouzáním. Klouzání je jednoduchá metoda pohybu vpřed a lze ji provádět pomalu nebo rychle. Držte paže mimo, dělejte malé kroky s bruslemi. Dělejte zpočátku pomalé kroky, ale s tím, jak naberete na síle, kráčejte rychleji. Při bruslení zvedněte jednu nohu a poté druhou, dokud se vaše nohy s malým úsilím nepohnou dopředu.
  • Pokud začnete ztrácet rovnováhu, chyťte se zábradlí.
 4. Obrázek s názvem Naučte se bruslení sami Krok 10

  4 Bruslete rychleji tím, že kolena dále ohnete. Přidejte určitou rychlost hlubokým ohnutím kolen až do úplného sezení. Zvyšte sílu, kterou do klouzání vkládáte, razantnějšími kroky. Při rychlejším bruslení se předkloňte, takže pokud spadnete, je menší pravděpodobnost, že se praštíte do hlavy.
  • Nepospíchej. Během prvního dne na ledě nemusíte bruslit tak rychle jako krasobruslař.
 5. Obrázek s názvem Naučte se bruslení sami Krok 11

  5 Otočte se pomocí dominantní nohy. Dominantní nohu dejte dopředu a nakloňte tělo ke středu kluziště. Pokrčte kolena, abyste udrželi hybnost při otáčení. Držte tuto pozici, dokud nedokončíte zatáčku, pak se přepněte zpět na klouzání, jakmile budete znovu bruslit v přímce.
 6. Obrázek s názvem Naučte se bruslit sami Krok 12

  6 Přestaňte používat ploché části nožů. Zatlačte plochou část vašich čepelí na led, dokud neucítíte, jak se škrábe. Vytáhněte jednu nohu a ohněte kolena a znovu zatlačte na plochou část. Tím se postupně zastavíte.
  • Jedná se o základní zastavovací techniku ​​nazývanou „zastávka sněhového pluhu“ a je ideální pro začínající bruslaře. Jak budete pokračovat v bruslení, můžete to zkusit složitější techniky.
  • Procvičte si bezpečné zastavení, abyste věděli, co dělat v případě nouze.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Učení o bezpečnostních opatřeních

 1. Obrázek s názvem Naučte se bruslit sami 13. krok

  1 Noste přilbu a chrániče zápěstí. Bruslení na ledě představuje vážné riziko poranění hlavy, kterému brání nošení helmy. I když se nošení helmy může zdát nepohodlné nebo dokonce „dorky“, výrazně snižuje riziko otřesů. Chrániče zápěstí jsou také důležité, aby se zabránilo podvrtnutí rukou při prudkém pádu.
  • Malé děti nebo nezkušení bruslaři mohou také nosit chrániče kolen a loktů pro větší opatrnost.
 2. Obrázek s názvem Naučte se bruslení sami Krok 14

  2 Soustřeďte se na své okolí. Dávejte si pozor na ostatní bruslaře a dejte si dostatek prostoru na cvičení. Mějte oči soustředěné dopředu a pomocí periferního vidění si uvědomujte, co se kolem vás děje. Vyhněte se zavírání očí, zejména pokud bruslíte na přeplněném kluzišti.
  • Nenoste při bruslení sluchátka, zvláště během prvního hraní. Při bruslení je sluch stejně důležitý jako zrak.
 3. Obrázek s názvem Naučte se bruslení sami Krok 15

  3 Při bruslení držte hlavu vzhůru. Noví bruslaři často dělají tu chybu, že se dívají na své nohy. To nejenže odstraní vaše soustředění z vašeho okolí, ale také zničí vaše těžiště. Pokud zjistíte, že se díváte dolů, mějte hlavu vzhůru a oči v rovině s horizontem.
 4. Obrázek s názvem Naučte se bruslit sami 16. krok

  4 Vycvičte se, abyste bezpečně spadli na led. Nikdy nevíte, kdy spadnete na led, takže si vyzkoušejte, co dělat, než to začne být životně důležité. Pokrčte kolena a dřepněte dopředu a zkuste spadnout na bok, abyste si nezranili zápěstí.
  • Když jste na zemi a cítíte se dostatečně bezpečně na to, abyste vstali, položte si nohy mezi ruce a zvedněte se, abyste se postavili na nohy.
  • Procvičte si pád mimo led (s bruslemi i bez nich) a vyzkoušejte si to v kontrolovaném prostředí.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu při klouzání zůstat vyrovnaný? Ujistěte se, že nestojíte úplně rovně. Pokrčte kolena, dívejte se dopředu a vyvažujte trup vpředu a vzadu podle toho, kde potřebujete váhu.
 • Otázka Chci se věnovat závodnímu bruslení, ale jsem z Asie a kluziště není mnoho. Jak získám trenéra v jiné zemi, který mi pomůže se závodním bruslením? Seth Boeh Pokud jste začátečník, trenéři z jiných zemí nebudou ochotni cestovat, aby vás trénovali. Pokud jste však již závodním bruslařem a jste úspěšní, může se o vás zajímat trenér. Se závodním bruslením však můžete začít i bez trenéra. Mnoho zemí v Asii je domovem slavných krasobruslařů, včetně Číny, Thajska, Japonska, Jižní Koreje a Filipín, takže jsem si jistý, že nakonec najdete kluziště a trenéra.
 • Otázka Lze tyto informace aplikovat na bruslení s hokejovými i krasobruslařskými bruslemi? Z velké části ano, i když hokejové brusle je třeba šněrovat jinak a jsou objemnější. Pokud se naučíte bruslit s hokejovými bruslemi, bruslení s krasobruslemi bude nějakou dobu trvat a naopak.
 • Otázka Je bruslení snadné? Bruslení na ledě se liší obtížností podle toho, jaké triky se snažíte dělat a jak často cvičíte. Někteří lidé se mohou na ledě přirozeně cítit pohodlně než ostatní. Pokud často bruslíte, časem to bude snadné.
 • Otázka Jak studené jsou obvykle kluziště? Obvykle se pohybují mezi 50 a 65 stupni, v závislosti na kluzišti. Některé však mohou být chladnější.
 • Otázka Jak provedu crossover? Překročte jednu nohu přes druhou. Vyvažte chodidlo, které jste použili k přecházení přes druhé, a druhou nohou zatáhněte za a do strany, abyste uvolnili nohy.
 • Otázka Mohu cvičit na podlaze s ponožkami, pouze pokud jsem začátečník? Seth Boeh Cvičit doma na podlaze je užitečné, pokud cvičíte formaci pro skoky nebo dokonce crossovery, ale pokud právě začínáte a chcete cvičit kroky, nemusí to být užitečné a pravděpodobně se to nepřeloží na led. Při pokusu není na škodu.
 • Otázka Pokud jsem bruslil už dávno, budu si pamatovat, jak teď bruslit? Možná to pro vás bude jednodušší než pro začátečníky, ale stále budete muset vybudovat a znovu se naučit techniky, abyste dosáhli úrovně, na které jste byli dříve.
 • Otázka Je bruslení jako běžné bruslení? Je, trochu. Led je však úplně jiný povrch než dlažba nebo dřevo a je třeba vzít v úvahu jeho kluzkost a rychlost.
 • Otázka Jak se pohybuji na bruslích, například jak položím nohu? Trishy Angel Nejjednodušší způsob, jak se naučit bruslit, je naučit se jezdit na kolečkových bruslích. Rozdíl je v tom, že jsou v různých botách a v různých prostředích v různých časech.

Populární Problémy

Eagles hostí Redskins na zápas 1. týdne v neděli. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu ve Philadelphii, Washingtonu, DC a na dalších trzích.

20. sezóna seriálu The Voice má premiéru v pondělí večer. Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak jej můžete sledovat online zdarma.

Žádné „párty houpání“, pouze tenis: Redfoo LMFAO vstupuje do kvalifikace US Open

V pátek se Vikingové a Svatí střetnou o vánočním zápase. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos ze hry online.

Dnes v noci je finále sezóny „Temptation Island“. Zjistěte více o tom, jak sledovat show online prostřednictvím živého přenosu.

Jak jíst korejské BBQ. Korejské BBQ je rostoucím trendem v restauracích, se schopností přivést skupinu přátel, aby si všichni užili hostinu typicky vše, co můžete jíst, celé hodiny. Tradiční maso, boky, omáčky a alkoholy jsou ...