Jak nechat tip v Paříži

Ačkoli je spropitné ve Francii ve srovnání s některými jinými zeměmi méně běžné, v Paříži je běžnější než v jiných částech země. Přestože jsou v restauracích často zahrnuty poplatky za služby, můžete vděčnost za obzvláště dobré služby vyjádřit dodatečným peněžním tipem. Stručně řečeno, obvykle nemáte povinnost spropitné, jako je tomu v zemích, kde jsou příjmy serverů odvozeny od spropitného. Je však běžné zdvořilost rozpoznat, když je někdo obzvláště trpělivý nebo nápomocný, a váš tip ocení.

Metoda 1 ze 3: Spropitné v provozovnách stravovacích služeb

 1. Obrázek s názvem Nechte tip v Paříži Krok 1

  1 Zkontrolujte na faktuře „služba obsahuje“. To znamená, že poplatek za služby již byl zahrnut do účtu. Mnoho jídelních zařízení bude zahrnovat 15% servisní poplatek, který je rozdělen mezi zaměstnance.
  • Vzhledem k tomu, že francouzské zákony vyžadují, aby se serverům vyplácelo životní minimum, spropitné nad rámec zahrnutého poplatku za služby se nemusí nutně očekávat. Přidání trochu větší odměny je však v Paříži běžnější.
  • Jednoduše nechte na stole dalších 5% účtu. Tím přejdete přímo k těm, kteří vám sloužili.


  ODBORNÁ TIP

  Lorenzo Garriga

  World Traveler & Backpacker Lorenzo je léty prověřený globe-klusák, který téměř 30 let cestuje po světě na podpatku s batohem. Pochází z Francie, byl po celém světě, pracoval v ubytovnách, myl nádobí a stopoval po zemích a kontinentech. Lorenzo Garriga
  World Traveler & Backpacker

  Pokud chcete, můžete stále spropitné, i když je na vašem účtu účtován poplatek za službu. Francouzský překladatel Lorenzo Garriga říká: „Ve Francii vytvořili zákon, kde jsou spropitné zahrnuty v účtu, takže nemusíte spropitné. Pokud jste však se službou velmi spokojeni, můžete si nechat dalších 10%, nebo pokud si půjdete dát kávu na všelék s kávou, můžete nechat svou náhradní výměnu. '

 2. Obrázek s názvem Nechte tip v Paříži Krok 2

  2 Tipujte, když je server obzvláště vstřícný. Pokud server nebo barman udělá více, než se očekávalo, aby vám pomohl užít si večer, zanechte další tip. Mezi příklady obzvláště dobrých služeb patří spolupráce s vámi napříč jazykovým předělem nebo přizpůsobení úprav nabídky nebo jiné specifické požadavky.
  • Dalším případem, kdy byste měli nechat zvláštní spropitné, je večeře ve velké skupině nebo ve skupině převážně mladých nebo starých lidí.
  • Necítíte potřebu přepisovat. Je neobvyklé dávat spropitné mnohem více než 5%. Například 10% spropitné je vždy nutné pouze pro výjimečné služby v špičkové restauraci.
  • Nechte hotovost! Hotovost je vždy nejlepší způsob, jak dát spropitné někomu, kdo poskytuje službu, zejména v restauraci. Jednoduše nechte hotovost s účtem na stole.
 3. Obrázek s názvem Nechte tip v Paříži Krok 3

  3 Tipujte barmana na kolo. Spropitné za nápoje je ve Francii mnohem méně obvyklé než jinde. To znamená, že stojí za to spropitné 1 až 4 EUR za kolo. U několika nápojů se ocení zejména několik euro.
 4. Obrázek s názvem Nechte tip v Paříži Krok 4

  4 Nechte své změny v kavárnách. Často stačí nechat změnu v kavárně. Pokud například máte kávu, která stojí kávu 1,20 EUR, bylo by vhodné ponechat 1,50 EUR. Toto je oblast, ve které návštěvníci nejčastěji překrývají, protože mnozí jsou zvyklí více odcházet.
 5. Obrázek s názvem Nechte tip v Paříži Krok 5

  5 Poskytujte spropitné za rozvoz jídla. Pokud vám někdo doručí jídlo - ať už jde o pokojovou službu rozvozu z restaurace -, dejte doručovateli spropitné. 2 EUR jsou dostačující, i když oceníte další euro nebo dvě. reklama

Metoda 2 ze 3: Spropitné řidičům a personálu hotelu

 1. Obrázek s názvem Nechte tip v Paříži Krok 6

  1 Skromně tipujte svého taxikáře. Spropitné v pařížských taxících není povinné, ale je běžné. Pokud váš řidič rád pomůže se zavazadly a vyhoví konkrétním otázkám ohledně míst, která je třeba navštívit nebo navštívit, stačí jim zaplatit o 1 až 2 EUR více, než je jízdné.
 2. Obrázek s názvem Nechte tip v Paříži Krok 7

  2 Dejte tip provozovatelům kyvadlové dopravy. Deset procent z ceny kyvadlové dopravy je standardem u objednaných raketoplánů, kde vám operátor pomůže se zavazadly, jako jsou ta, která vás mohou dopravit z letiště do vašeho hotelu. Pokud je kyvadlová doprava zdarma, dejte řidiči spropitné 1 EUR nebo 2 EUR.
  • Jako pravidlo poskytněte spropitné každému, kdo pomáhá s vašimi taškami. Na letišti, nádraží nebo ve vašem hotelu očekávejte, že dáte spropitné každému, kdo pomůže s vykládkou nebo přepravou vašich zavazadel. Jedno nebo dvě eura za pytel je dobrá částka.
 3. Obrázek s názvem Nechte tip v Paříži Krok 8

  3 Zanechte tip na úklid. Pokud někde zůstanete na noc, nemáte pocit, že byste nechali spropitné na úklid domácnosti naprosto nezbytný. Je však třeba poznamenat, že hospodyně jsou obvykle jedny z nejméně placených pracovníků ve francouzském odvětví služeb.
  • Pokud pobýváte více nocí, je důležitější nechat si spropitné za úklid, pokud přijdou a uklidí se, když jste přes den venku. Na konci pobytu nechte spropitné v celkové výši 1 až 2 EUR za noc, ve které jste zůstali.
 4. Obrázek s názvem Nechte tip v Paříži Krok 9

  4 Tipujte správce, pokud vám pomůže. Nemusíte nutně dávat spropitné hotelové recepční, i když byste to měli udělat, pokud vám pomohou zajistit jídlo nebo show, které byste si jinak nemohli užít. Například pokud existuje restaurace nebo událost, do které je obtížné se dostat, zeptejte se svého správce, zda může pomoci.
  • Když se kouzelný dotek vrátného vyplatí, dejte jim spropitné 10–20 EUR, v závislosti na konkrétním kontextu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Dodržování dalších postupů pařížského spropitného

 1. Obrázek s názvem Nechte tip v Paříži Krok 10

  1 Nenechte spropitné, kde je zveřejněn „pourboire interdit“. Tato fráze znamená „spropitné je zakázáno“. Známky, jako je tento, mohou být zveřejněny z několika důvodů. Stejně jako v mnoha velkých světových městech se lidé ve veřejných prostorách mohou pokoušet oklamat zahraniční návštěvníky nebo soukromé zařízení může upřednostňovat, aby se jejich klientela nebála zanechat spropitné.
 2. Obrázek s názvem Nechte tip v Paříži Krok 11

  2 Očekávejte, že dáte tip na zřizovatele divadla. Jedna ze situací, ve kterých se očekává, že v Paříži dáte spropitné, je v divadle. Ushers vás ukáže na své místo a za to by vám mělo být spropitné euro na osobu. Všimněte si toho, že často budete muset koupit program, na rozdíl od jeho získání zdarma.
 3. Obrázek s názvem Nechte tip v Paříži Krok 12

  3 Dejte tip obsluze koupelny. Může být docela nešťastné ocitnout se na toaletě bez ručníků nebo toaletního papíru. Naštěstí má mnoho pařížských toalet toaletu. Často je také účtován poplatek - obvykle kolem 0,5 EUR. Postupujte podle vyvěšeného znamení nebo jednoduše nabídněte podobnou částku.
 4. Obrázek s názvem Nechte tip v Paříži Krok 13

  4 Tip na obsluhu kabátu. Muzea a divadla v Paříži, stejně jako restaurace, budou často mít formální kontroly kabátu. Je obvyklé dávat obsluze spropitné zhruba euro za položku, kterou zkontrolujete.
 5. Obrázek s názvem Nechte tip v Paříži Krok 14

  5 Poskytněte svému komorníkovi spropitné. Pokud jste si při návštěvě Paříže půjčili auto nebo jinak skončíte řízením, určitě dejte tip obsluze, která vám zaparkuje auto. Pár eur bohatě stačí.
 6. Obrázek s názvem Nechte tip v Paříži Krok 15

  6 Dejte průvodcům spropitné. Pokud vás baví prohlídka Paříže, je obvyklé dát tip na průvodce. V muzeu nebo jiném konkrétním cíli spropitné 1–2 € po prohlídce s průvodcem. Při skupinové prohlídce města by měl každý spropitné od 2 do 5 EUR. Reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak zavěsit těžké předměty ze stropu. Od světel a ventilátorů až po umění a rostliny mohou visící předměty ze stropu působit jedinečnějším a stylovějším dojmem a současně otevírat spoustu místa navíc. Pokud je váš strop podporován ...

Jak vyrobit kartonové nunchaku. Nunchaku jsou potenciálně smrtící zbraně, pokud jsou vyrobeny ze správných materiálů, jako je dřevo nebo kov, ale pokud jsou vyrobeny z měkkých materiálů, jsou zábavné, lehké a skvělé cvičné předměty. Tím, že je vyrobíte z ...

ATP Sarasota Challenger: Somdev-Bozoljac dvojice skic korun mužské čtyřhry

Je čas na Manchester Derby, protože City a United se střetnou ve vyhrocené rivalitě v sobotu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze zápasu v USA.

Sloane Stephensová postoupila, ale obhájkyně titulu Ekatarina Makarova byla ve smíšený den poslána do Washingtonu.

Jak získat územní povolení. V mnoha komunitách po celém světě musí jednotlivci nebo podniky, které chtějí změnit majetek, který vlastní, získat územní povolení. Majitelé domů budou často potřebovat územní povolení k vybudování dalších ...