Jak vyrovnat kulečníkový stůl

Kulečníkový stůl musí být v rovině, aby se koule rovnoměrně valily po plsti. Nerovnoměrný kulečníkový stůl zabrání přesnosti střel hráčů a umožní koulům, aby se odkutálely na jednu stranu nebo oblast stolu. S několika položkami z domácího vylepšení nebo železářství, jako je například tesařský nástroj a některé podložky, můžete svůj kulečníkový stůl vyrovnat. Tyto tipy použijte k vyrovnání kulečníkového stolu.Část 1 ze 2: Měření úrovně

 1. Obrázek s názvem Vyrovnejte kulečníkový stůl Krok 1

  1 Použijte tesařskou úroveň. Pokud jste si všimli, že vaše kulečníkové koule vytvářejí podivné křivky, změřte úroveň svého kulečníkového stolu. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je základní tesařská úroveň. Analogové nebo digitální úrovně fungují dobře.
  • Analogové tesařské úrovně mají obvykle bubliny, které se budou orientovat mezi dvěma čarami, když je povrch rovný, a budou se zkosit na jednu stranu, když je povrch křivý. Jsou skvělé pro to, abyste řekli nejen to, zda je váš stůl křivý, ale také o tom, jak moc a jakým směrem.
  • Pokud ho nemáte, existují bezplatné nebo velmi levné aplikace, které můžete získat na většině chytrých telefonů s poměrně přesnými funkcemi úrovní. Místo toho použijte jeden z nich a položte telefon na povrch, u kterého chcete zkontrolovat úroveň.
 2. Obrázek s názvem Vyrovnejte stůl u kulečníku Krok 2

  2 Změřte střední čáru kulečníkového stolu. Nastavte truhlářskou úroveň doprostřed kulečníkového stolu, orientovanou na dlouhou cestu. Pokud je kulečníkový stůl vyvážený od konce do konce, budou bubliny v tesařské úrovni umístěny mezi dvěma čarami uprostřed skleněných trubic.
  • Pokud jsou bubliny ve skleněných trubičkách nad nebo pod středními čarami, budete muset zvednout nebo spustit jeden z kratších konců kulečníkového stolu.
 3. Obrázek s názvem Vyrovnejte kulečníkový stůl Krok 3

  3 Změřte kratší středovou čáru kulečníkového stolu. Otočte úroveň také opačným směrem uprostřed, kolmo na dlouhé strany obdélníku a dokonce i na kratší strany. To vám pomůže změřit úroveň tabulky ze strany na stranu.
  • Proveďte měření. Pokud jsou bubliny nad nebo pod, budete také muset upravit nohy v tomto směru, aby byl stůl plochý.
 4. Obrázek s názvem Vyrovnejte kulečníkový stůl Krok 4

  4 Nastavte úroveň tesaře na každou ze stran kulečníkového stolu. U kulečníkových stolů je většinou problém v tom, že jedna noha nebo více nohou je nižší než ostatní tři nohy na stole. Chcete -li to zjistit, umístěte úroveň blíže k okraji každé ze čtyř stran kulečníkového stolu, abyste získali přesnější čtení.
  • Přesuňte se na každou stranu a do každého rohu kulečníkového stolu a podle úrovně zkontrolujte závažnost opření. Roh s nejchudším je ten, který hledáte.
  • V některých případech dostanete podivné hodnoty, protože podlaha domu může být nižší než úroveň. Pokud je tomu tak, můžete stále provádět úpravy stejným základním způsobem, jen to bude trvat trochu déle, než to napravíte.
 5. Obrázek s názvem Vyrovnejte kulečníkový stůl Krok 5

  5 Pomocí míče zkontrolujte praktickou rovnováhu. Přesuňte bílou kouli přes část stolu, co nejrovněji. Pohybujte okem i s rovinou stolu a dívejte se po dráze míče. Podívejte se, zda se míč odkutálí směrem k jedné konkrétní straně stolu, nebo zda se pohybuje pravdivě.
  • Opakujte postup na několika částech tabulky. Je -li to nutné, upravte stůl, pokud se míč odvaluje z kurzu na určitou stranu.
  • Tato metoda vyžaduje, abyste pohybovali míčem extrémně rovně, což je poněkud obtížné a méně přesné než úroveň. Pokud to zkusíte, pro jistotu zkontrolujte své výsledky na úrovni tesaře.
 6. Obrázek s názvem Vyrovnejte stůl u kulečníku Krok 6

  6 K výpočtu zůstatku použijte plochý kus skla a mramor. Dalším způsobem, jak zjistit hladinu, která nezahrnuje úroveň, je položit sklenici doprostřed kulečníkového stolu a nechat přes něj valit mramor.
  • Uprostřed sklenice položte mramor. Míč by měl zůstat na svém místě, pokud je kulečníkový stůl v rovině. Upravte stůl, pokud se koule odvaluje ze skla směrem k určité oblasti stolu.
  • Opakujte postup na každé straně stolu. Umístěte sklo a mramor 2 až 3 palce (5 až 7,6 cm) z každé kapsy na kulečníkový stůl.
 7. Obrázek s názvem Vyrovnejte kulečníkový stůl Krok 7

  7 Najděte nejnižší roh. Úroveň by se měla ponořit nebo by se míč měl pohybovat stejným směrem v obou rozích na stejné straně. Pokud úroveň klesá v jedné více než ve druhé, je to roh, který musíte upravit.
  • Pokud hladina není, otočte ji opačným směrem a zkontrolujte hladinu na kolmé straně.
  • Když najdete nejnižší roh, vložte 8-ball do této kapsy, abyste si mohli pamatovat, který to je.
  reklama

Část 2 ze 2: Nastavení výšky

 1. Obrázek s názvem Vyrovnejte kulečníkový stůl Krok 8

  1 Pokud jej máte, nahlédněte do své uživatelské příručky. Většina kulečníkových stolů je nastavitelná, takže je můžete vyrovnat bez ohledu na to, na jakém povrchu jsou. Některé kulečníkové stoly mohou mít kovové desky, které lze přidávat nebo odebírat pro zvýšení nebo snížení bočnic. Jiné kulečníkové stoly mají nastavitelné nohy s nohami, které lze přišroubovat ve směru nebo proti směru hodinových ručiček, aby se tato strana zvedla nebo spustila. Vaše uživatelská příručka poskytne konkrétní informace o vašem kulečníkovém stole.
  • Pokud nemáte manuál, podívejte se na nohy, abyste zjistili, jak jsou sestaveny a zda mají nebo nemají nastavitelné součásti. Pokud váš kulečníkový stůl ne, můžete stále použít podložky a další drobné úpravy k vyrovnání stolu.
  • Pokud je stůl vybaven šroubovacími nohami nebo nohami, obvykle se zvednou otočením doprava a sníží se otočením doleva. Pro jistotu se ale vždy odkažte na návod k obsluze.
 2. Obrázek s názvem Vyrovnejte kulečníkový stůl Krok 9

  2 Utáhněte všechny upevňovací šrouby pod stolem. Někdy se šrouby a šrouby použité k sestavení kulečníkového stolu mohou v průběhu času mírně povolit, což má za následek, že se stůl dostane mimo úroveň. Pokud utáhnete všechny upevňovací šrouby, můžete někdy vyrovnat stůl, aniž byste museli upravovat výšku.
  • Kulečníkové stoly zahrnují libovolný počet různých šroubů a šroubováků k utažení. Podívejte se na samotné šrouby, abyste zjistili, co potřebujete, nebo nahlédněte do uživatelské příručky.
 3. Obrázek s názvem Vyrovnejte kulečníkový stůl Krok 10

  3 Zvedněte nejnižší nohu stolu o jeden stupeň. Pokud je váš kulečníkový stůl nastavitelný, zvedněte nejnižší roh kulečníkového stolu o jeden stupeň, nejméně jej lze upravit. Nechte tesařskou úroveň na kulečníkovém stole a zkontrolujte změnu.
  • Pokud to bylo příliš mnoho a tabulka byla vyrovnána špatným směrem, sklopte ji zpět na místo, kde byla, a pomocí podložek proveďte menší úpravy. Více o tom v další části.
 4. Obrázek s názvem Vyrovnejte kulečníkový stůl Krok 11

  4 V případě potřeby upravte ostatní nohy stolu. Někdy budete muset udělat spoustu drobných vylepšení na různých stranách, aby byla horní část stolu úplně rovná. Je to částečně proces pokusu a omylu, takže se nenechte odradit. Nechte hladinu v horní části stolu a po každé úpravě zkontrolujte hladinu.
  • Můžete také nechat nohu upravit tak, jak je, a použít podložky na více úrovních, pokud chcete. Je to částečně proces pokusu a omylu.
 5. Obrázek s názvem Vyrovnejte stůl u kulečníku Krok 12

  5 K vyladění úrovně použijte podložky. Podložky jsou malé zúžené střepy ze dřeva, které můžete použít k vyplnění mezer a úpravě výšky věcí, jako jsou kulečníkové stoly. Běžně se prodávají v tesařských sekcích jakéhokoli železářství nebo obchodu s domácími potřebami, obvykle v baleních s proměnnými velikostmi.
  • V případě potřeby můžete podložky oříznout tak, aby se vešly pod nohy stolu, abyste se ujistili, že se nezobrazují. Pokud jsou ale chodidla dostatečně velká, nemusíte si s tím dělat starosti.
 6. Obrázek s názvem Vyrovnejte kulečníkový stůl Krok 13

  6 Pokud potřebujete přidat podložky, získejte pár pomocníků. Nechte jednoho nebo více asistentů zvednout roh stolu, který je třeba zvednout. Opatrně vložte podložku pod nohu a chodidlo na ni jemně položte.
  • Pomocí tesařské úrovně zkontrolujte vyváženost kulečníkového stolu. Podívejte se, jak podložka ovlivnila úroveň vrcholu.
  • Pokračujte v přidávání podložek pod nohy, dokud není kulečníkový stůl vyvážený. V případě potřeby se přesuňte do jiných rohů a proveďte další úpravy.
 7. Obrázek s názvem Vyrovnejte kulečníkový stůl Krok 14

  7 Ukončete, dokud jste vpředu. Kulečníkové stoly nemusí být úplně ploché, aby fungovaly dostatečně dobře na hraní. Pokud se vám to podaří dostat dostatečně blízko, ale ne úplně dokonalého, nepřidávejte a nevyjímejte stejné podložky znovu a znovu.
  • Vrhněte pár míčků, abyste viděli, jak pravdivě se pohybují. Pokud se vám to zdá dobré, jděte do toho.
  • Proveďte znovu test mramoru a skla. Pokud sedí, máte hratelný stůl.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám stůl, ale zdá se, že má uprostřed nízké místo, které vyrovnání nebere. Jak dostanu centrum nahoru? Na podporu břidlice je dřevěné prkno, které běží po celé mé šířce. Vystrčil jsem desku zespodu a pěkně ji vyrovnal. Doufejme, že můžete udělat to samé!
Nezodpovězené otázky
 • Jak srovnám svůj kulečníkový stůl, pokud není úplně břidlicový?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Kulečníkový stůl
 • Úroveň tesaře
 • Kovové desky
 • 1 nebo více asistentů
 • Podložky
 • Tágo
 • Plochý kus skla
 • Mramor
Populární Problémy

Muay Thai je starověký styl bojových umění, který se datuje do 15. století v Thajsku. Zatímco zápasy Muay Thai v předchozích stoletích byly často brutální boje, dnešní Muay Thai řídí rozhodčí, který sleduje body, ...

Od Freda Perryho po Andyho Murraye bylo za ta léta v Británii mnoho velkých tenisových šampionů.Jak použít fyzickou terapii k zotavení z Whiplash. Whiplash je primárně zranění krku, ke kterému dochází, když je vaše hlava hozena dozadu (hyperextenze) a poté dopředu (hyperflexe) násilným způsobem. Vazy, svaly a šlachy ...Jak se zbavit vosího hnízda. Mít vosí hnízdo v domě nebo kolem něj je nepříjemná situace, zvláště pokud máte malé děti nebo někoho, kdo má alergii na vosí bodnutí. Nejlepším řešením je zavolat vyhlazovače, ...

Jak se zvednout, když se cítíte na dně. Pocit smutku není způsob, jak žít život. Ať už máte ve světě právo na depresi, zůstat ve stavu deprese není to, co byste měli dělat každý den. Jste chtěl ...