Jak žít s diabetickým manželem

Cukrovka, onemocnění, které způsobuje, že hladina glukózy v krvi je neobvykle vysoká, může být vážná a vyžaduje významné změny v aspektech vašeho života, jako je dieta a cvičení. Ale pokud jste manželem někoho s diabetem, možná budete muset také změnit svůj životní styl. Díky podpoře léčby svého manžela a pozitivním změnám ve vzájemném životním stylu můžete oba žít s diabetem.

Část 1 ze 3: Podpora vašeho manžela

 1. Obrázek s názvem Žít s diabetickým partnerem Krok 1

  1 Vzdělávejte se o cukrovce. Jedním z nejpozitivnějších způsobů, jak můžete svého manžela podpořit, je informovat se o cukrovce. To vám může pomoci pochopit nejen to, čím procházejí, ale také vám to může pomoci dát jim to, co potřebují k udržení svého zdraví.
  • Promluvte si s lékařem svého manžela o dietních a cvičebních požadavcích, včetně varovných známek větších problémů, na které byste měli dávat pozor.
  • Prostudujte si vzdělávací nástroje online od organizací, jako je The American Diabetes Organization. Najdete zde články o nemoci, stravě a kondici a připojení se ke skupinám podpory.
  • Přihlaste se k odběru časopisů nebo jiných médií vydávaných na podporu a vzdělávání osob s diabetem a jejich manželů.
  • Absolvujte kurz o zdraví a diabeticích, který by vás v případě potřeby mohl naučit injekci inzulínu nebo identifikovat anafylaktický šok.


 2. Obrázek s názvem Žít s diabetickým partnerem Krok 2

  2 Mluvte otevřeně se svým partnerem. Komunikace s partnerem by měla být jedním ze základních kamenů podpory vašeho manžela. Nejen, že vám mohou říci o tom, jak se cítí a co potřebují, ale také o tom, že je otravujete.
  • Buďte k sobě navzájem upřímní za všech okolností. Neexistuje nic, kvůli čemu byste se měli cítit ostudní nebo provinění kolem svého manžela, zvláště pokud jim poskytujete péči.
  • Pokud váš manžel například správně nejedí, můžete říci „Nechci vás otravovat, ale sníst tento koláč může způsobit vážnější problémy s cukrem v krvi“.
  • Dejte svému manželovi čas, aby se přizpůsobil jakýmkoli změnám v nemoci nebo diagnóze. Oba můžete také potřebovat čas, abyste se vyrovnali s čímkoli, co vám přijde do cesty. Můžete to udělat tak, že řeknete věci jako „To je pro nás oba děsivé. Opravdu se bojím, že tě ztratím. Co ti dělá největší starosti? '
 3. Obrázek s názvem Žít s diabetickým partnerem Krok 3

  3 Povzbuďte svého manžela. Součástí podpory vašeho manžela je povzbudit je, aby dodržovali zdravé návyky a v případě potřeby se léčili. To může pomoci zachovat jejich pohodu a zabránit jakýmkoli komplikacím způsobeným nemocí, jako je kardiovaskulární nebo poškození očí.
  • Zeptejte se svého manžela, jak nejlépe je můžete podpořit. Zeptejte se jich například, zda byste jim měli připomenout, když potřebují nové zásoby jako jehly nebo inzulín, nebo zda se o to raději postarají sami.
  • Podpořte u svého manžela co největší péči o sebe, což mu může dát sebevědomí, trochu vám uleví a posílí váš vzájemný životní styl.
  • Můžete například povzbudit svého manžela / manželku, aby užíval léky tím, že si vezmete ty své ve stejnou denní dobu.
  • Uvědomte si, že existuje tenká hranice mezi povzbuzováním vašeho manžela, aby zůstal zdravý, a jeho otravováním. Pokud existuje něco vážného, ​​co byste chtěli probrat se svým manželem / manželkou, může být lépe přijato, pokud lékař téma probere.
 4. Obrázek s názvem Žít s diabetickým partnerem Krok 4

  4 Společně změňte svůj životní styl. Být diabetikem často znamená provést změny v životním stylu. Pomozte svému manželovi provádět pozitivní změny přijetím podobných změn, pokud to dokážete. Následující prvky, jako je stejná dieta a cvičební plány, mohou pomoci posílit léčebný plán a pohodu vašeho manžela a mohou také minimalizovat jejich pocity izolace.
  • Cvičte společně, což je dobré pro vaše zdraví a zdraví vašeho manžela. Pokud například necvičíte, začleňte do svých dvakrát týdně pár 30minutových procházek a pracujte až šest dní v týdnu.
  • Změňte svůj jídelníček a vyměňte nezdravá rozhodnutí za zdravá, plná jídla. Například váš manžel již nemusí být schopen péct pečivo. Pokud máte oba chuť na něco sladkého, dejte si jídlo z čerstvých bobulí se šlehačkou bez cukru.
  • Při změně životního stylu si stanovte malé cíle. To vám může pomoci zajistit, abyste vy a váš manžel zůstali na cestě ke zvládání diabetu.
 5. Obrázek s názvem Žít s diabetickým partnerem Krok 5

  5 Spolupracujte s týmem péče o diabetes. Pracujte co nejvíce ve spojení s lékařskými profesemi. To vám může pomoci žít s manželem v bezpečné, zdravé a harmonické atmosféře.
  • Navštěvujte schůzky lékaře a vzdělávací kurzy se svým partnerem. Ujistěte se, že s tím souhlasí, než usoudíte, že je to pro ně přijatelné a vhodné.
  • Do týmu péče vašeho manžela můžete zahrnout dietologa nebo poradce pro duševní zdraví.
  • Pamatujte, že jste součástí týmu, který se zasazuje o to nejlepší z manželů a vyjadřuje svá přání nebo cokoli jiného, ​​co nemusí být schopen říci.
  reklama

Část 2 ze 3: Společný udržení zdravého životního stylu

 1. Obrázek s názvem Žít s diabetickým partnerem Krok 6

  1 Konzumujte zdravou výživu. Kvůli nadbytku glukózy v diabetickém systému musí sledovat svůj jídelníček, ačkoli nemoc by jim - nebo vám - neměla bránit v vychutnávání si některých vašich oblíbených jídel. Získání celých potravin s nízkým obsahem cukru bohatých na živiny vám oběma může pomoci zůstat zdraví a udržet si váhu, což zase může zmírnit některé příznaky diabetu.
  • Jezte asi 1 800 až 2 200 kalorií bohatých na živiny denně, podle toho, jak jste aktivní. Pokud se snažíte zhubnout, snižte příjem kalorií asi o 500–800 kalorií denně.
  • Vyberte si zdravá jídla, včetně: fazolí, tmavě zelené listové zeleniny, citrusových plodů, sladkých brambor, lesních plodů, rajčat, celozrnných produktů, ořechů a mléka a jogurtu bez tuku. Tato jídla vám a vašemu manželovi pomohou zajistit všechny živiny potřebné k udržení zdraví, hmotnosti a zvládání cukrovky.
  • Snažte se naplnit polovinu talíře neškrobovou zeleninou, jako je řepa, mrkev, květák, tykev, hrášek a chřest. Pokud dostáváte mražené nebo konzervované verze, ujistěte se, že neobsahují žádný přidaný cukr.
  • Snižte nebo odstraňte množství cukru, který jíte, zvláště pokud pochází z rafinovaných zdrojů, jako jsou koláče a sušenky. Místo toho jezte ovoce jako borůvky, ostružiny, maliny a jahody, abyste uspokojili chuť na sladké.
 2. Obrázek s názvem Žít s diabetickým partnerem Krok 7

  2 Plánujte jídla. Vy a váš diabetický manžel můžete společně plánovat týdenní jídlo. Nejen, že to může být zábavná aktivita pro vás oba, ale může to pomoci zvládnout vaši váhu, cukr a třeba i dostatek živin.
  • Začněte svůj den tou správnou nohou zdravou společnou snídaní. Můžete si vybrat z různých jídel, abyste pro oba připravili zdravou a uspokojivou snídani, například omeletu se sýrem a zeleninou a přílohu z celozrnného toastu a ovoce.
  • Některé studie ukázaly, že občasné podvádění vám může pomoci udržovat zdravou výživu, protože nic nepopíráte.
 3. Obrázek s názvem Žít s diabetickým partnerem Krok 8

  3 Zajistěte si předem výlety do restaurace. Stravování v restauracích může být pro mnohé diabetiky a jejich manžele velkým úskalím kvůli zpracovaným potravinám se skrytým cukrem. Uspořádejte výlety do restaurace jako součást plánování jídla a vyberte si restaurace, které vám oběma nabídnou zdravé jídlo.
  • Požádejte o střídání, kdykoli můžete. Požádejte například místo hranolků o salát nebo extra brokolici.
  • Objednejte si dezerty s celým ovocem nebo dokonce ovocný talíř jako dezert.
  • Provádějte rezervace v restauracích na dobu, na kterou nebudete muset dlouho čekat, a riskujte narušení hladiny cukru v krvi svého manžela.
 4. Obrázek s názvem Žít s diabetickým partnerem Krok 9

  4 Pijte dostatečně, abyste zůstali hydratovaní. Je také důležité, aby vaše zdraví zůstalo hydratované. Kvůli přidaným cukrům v nápojích může být pro vás obtížné vědět, co pít. Moudrá volba vám a vašemu manželovi pomůže zůstat hydratovaná, zvládat váhu a kontrolovat cukrovku vašeho manžela.
  • Nejlepší volbou pro vás a vašeho diabetického manžela / manželku je: voda, neslazený čaj, káva, dietní pohovka, nízkokalorické nápoje a nápoje bez cukru a nápojové směsi.
  • Zvažte ochucení vody ovocem nebo citronem.
  • Vyvarujte se pravidelné sody, ovocného punče, ovocných nápojů, energetických nápojů a sladkého čaje. Ty mají vysoký obsah kalorií a cukru.
  • Ženy by měly vypít asi 9 šálků tekutiny denně. Muži by měli vypít asi 13 šálků denně. Pokud jste aktivní nebo těhotná, možná budete potřebovat až 16 šálků vody denně.
 5. Obrázek s názvem Žít s diabetickým partnerem Krok 10

  5 Omezte nebo odstraňte alkohol a tabák. Kouření i konzumace alkoholu mohou zvýšit riziko komplikací diabetu u vašeho manžela a také poškodit vaše zdraví. Snížením nebo úplným opuštěním alkoholu a tabáku můžete vy a váš manžel zachovat celkovou pohodu a zvládnout cukrovku.
  • Muži by neměli konzumovat více než 3-4 jednotky alkoholu denně, zatímco ženy by neměly mít více než 2-3 jednotky denně. Například láhev vína obsahuje 9–10 jednotek alkoholu.
  • Jako alternativu k pivu a vínu můžete zvážit nealkoholické pivo nebo šumivou šťávu.
  • Pokud nejste schopni přestat kouřit, promluvte si se svým lékařem o léčbě, která vám s odvykáním pomůže.
 6. Obrázek s názvem Žít s diabetickým partnerem Krok 11

  6 Společně cvičte. Pravidelná fyzická aktivita může udržet vás a vašeho manžela ve zdraví a může pomoci zvládnout jejich diabetes. Zahrňte nějaký druh aktivity, kterou můžete dělat společně každý den.
  • Snažte se cvičit alespoň 30 minut po většinu dní v týdnu.
  • Existuje mnoho různých aktivit, které můžete dělat společně, včetně chůze, běhání, jízdy na kole, plavání nebo hraní tenisu.
  • Pravidelné cvičení může pomoci udržet váhu vás a vašeho diabetického manžela.
  • Váš manžel může zjistit, že kombinace kardiovaskulárních cvičení s posilováním může pomoci kontrolovat cukrovku účinněji než samotné kardio.
 7. Obrázek s názvem Žít s diabetickým partnerem Krok 12

  7 Navštěvujte pravidelně svého lékaře. Naplánujte si zároveň roční návštěvy lékaře. Nejen, že to zajistí, že se váš partner bude pravidelně starat o svůj diabetes, ale také může odhalit další komplikace nemoci nebo stavy, které byste mohli oba mít.
  • Možná se budete chtít setkat se svým dietologem a jakýmikoli dalšími členy vašeho týmu péče o diabetes ve dvojici, abyste zjistili způsoby, jak můžete podpořit svého manžela prostřednictvím životního stylu.
  reklama

Část 3 ze 3: Péče o sebe

 1. Obrázek s názvem Žít s diabetickým partnerem Krok 13

  1 Mějte stres na uzdě. Život s diabetickým manželským partnerem a péče o něj vám může způsobit stres, který pro vás vede ke zdravotním nebo jiným problémům. Přijímání opatření ke zvládání stresu ve vašem životě může podpořit vaši pohodu a může vaši životní situaci zpříjemnit a zvládnout.
  • Odstraňte se co nejvíce ze stresových situací, ať už jsou v práci nebo doma.
 2. Obrázek s názvem Žít s diabetickým partnerem Krok 14

  2 Požádat o pomoc. Bez ohledu na to, jak velkou péči váš manžel vyžaduje, požádejte o pomoc, pokud ji potřebujete. To vám umožní užít si čas o samotě, sdílet zátěž péče a dokonce dát manželovi pauzu. Nikdy není zdravé, aby pár byl vždy jeden na druhém.
  • Můžete požádat přátele nebo jiné členy rodiny, aby vám pomohli, abyste se mohli o sebe řádně postarat, nebo se na chvilku vzdálili a soustředili se na sebe.
  • Zvažte najímání pečovatele doma několik dní v týdnu. To vám dá šanci dostat se z domu. V některých případech může vaše pojištění pokrývat i domácí péči od licencovaných praktických sester.
  • Buďte upřímní ke svému manželovi, proč vám dostává pomoc. Můžete například říci „Miluji tě a starám se o tebe, ale součástí toho je mít čas postarat se i o sebe.“
 3. Obrázek s názvem Žít s diabetickým partnerem Krok 15

  3 Užijte si čas „já“. Mít čas pro sebe je důležitou součástí snižování stresu a péče o vlastní blaho. Naplánujte si pravidelný „čas na sebe“, abyste si odpočinuli.
  • Dělejte činnosti, které vás udržují v kontaktu s ostatními lidmi. Naplánujte si například týdenní oběd nebo večeři s přáteli.
  • Dopřejte si rozmazlování, které vám pomůže relaxovat a zbavit se stresu. Můžete si zajít na lekci jógy nebo meditace nebo si zajít na masáž.
  • Jděte nakupovat nebo se věnujte činnosti, kterou váš manžel nemá rád, jako je jízda na kajaku nebo plavání. I čtení knihy vám může dát pokoj.
  • Nikdy byste se neměli cítit provinile, že jste nějaký čas vzlétli. Připomeňte si, že je to pro vaši pohodu životně důležité.
 4. Obrázek s názvem Žít s diabetickým partnerem Krok 16

  4 Dopřejte si dostatečný odpočinek. Je běžné, že pečující osoba upřednostňuje potřeby svého manžela před těmi svými, což často vede k nedostatku vitálního odpočinku. Upřednostněte 7-9 hodin spánku každou noc, což vám může pomoci efektivněji zvládat péči o manžela a také snížit stres.
  • Pokud je to nutné, dejte si během dne krátké šlofíky.
 5. Obrázek s názvem Žít s diabetickým partnerem Krok 17

  5 Připojte se ke skupině podpory. Péče o sebe je důležitou součástí podpory partnerovi manželského partnera s diabetem. Vstup do podpůrné skupiny pro pečovatele o diabetiky vám pomůže vyrovnat se s jakýmkoli stresem a pocity nebo vám poskytne konstruktivní způsoby, jak se vypořádat s problémy, kterým čelíte.
  • Americká organizace pro diabetes má různé služby a programy, které pomáhají podporovat pečovatele o diabetiky. Tato skupina vám také může pomoci najít skupiny podpory ve vaší místní oblasti.
  • Podporu můžete také získat zavoláním Americké organizace pro diabetes na čísle 800-DIABETES (800-342-2382).
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Přestože se Jo-Wilfried Tsonga vrátil do formy v Brisbane, nemohl si v semifinále najít cestu kolem Daniila Medveděva.

Zde je návod, jak sledovat živé přenosy Pacers vs Celtics Game 2 online bez kabelu.

Zatímco Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic dominují mužské hře více než deset let a půl, novější generace hráčů v nedávné minulosti klepe na dveře.

The Blues and Bruins se ve středu ve finále Stanley Cupu setkají ve hře 7, která bere vítěze. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Zde je vše, co potřebujete vědět o tom, jak si objednat a sledovat Canelo vs Jacobs na DAZN.

Pokud vás někdo popadne zezadu, existují dva pravděpodobné důvody. Jedním z nich je, že mají chuť vás obejmout. Druhým je, že se chystají udělat něco strašného. Pokud tomu tak je, musíte se naučit bránit, protože ...