Jak zamknout dveře

Zamčené dveře odvrátí většinu potenciálních vetřelců. Většina zámků zasune šroub ze dveří do zárubně, čímž zakotví dveře k jejich základu. Chcete -li zamknout dveře, obvykle potřebujete vědět, jak tento šroub posunout. Pokud se snažíte zajistit dveře, které nemají zámek, zkuste pod kliku podepřít židli, aby se nedala snadno otevřít.Metoda 1 z 5: Zamknutí kliky

 1. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 1

  1 Najděte klíčovou dírku. Pokud je vaše klika doprovázena zámkem, měli byste vidět zoubkovanou štěrbinu na knoflíku dveří směřujícím ven. Na vnitřní straně knoflíku by mělo být uzamykací tlačítko. Zoubkovaná štěrbina je klíčová dírka. Pokud máte klíč k těmto dveřím, měl by dokonale zapadnout do klíčové dírky a umožnit komukoli s tímto konkrétním klíčem vstup do areálu.
  • Tlačítko vnitřního zámku se obvykle zobrazí ve dvou formách: twist-lock nebo push-lock. Obě tlačítka jsou obvykle vyrobena ze stejného kovového materiálu jako klika. Tlačítko twist-lock je často kruhové se špičatým hřebenem uprostřed. Špičatý hřeben je pro váš prst k otočení zámku. Za normálních okolností, pokud je otočíte správně, zamknou dveře a pokud je otočíte správně, odemknou se. Tlačítko push-lock je malý válec. V dnešní době to není nejběžnější typ zámku, ale mnoho z nich uvidíte na veřejných toaletách.
  • Pokud klika nemá klíčovou dírku nebo tlačítko zámku, pak se nezamkne. Snaž se výměna kliky s uzamykatelnou rukojetí.
 2. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 2

  2 Ujistěte se, že váš klíč sedí. Zasuňte klíč do klíčové dírky vnější kliky. Pokud se klíč nevejde, otočte ho vzhůru nohama a zkuste to znovu. Klíč může mít jeden zubatý okraj a jeden hladký okraj, nebo může mít více zubatých okrajů. Tyto zubaté hřebeny po celé délce klíče jsou to, co odpovídá tomuto konkrétnímu zámku. Čím zubatější klíč, tím přísnější zabezpečení.
 3. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 3

  3 Zamkněte dveře zvenčí. Zavřete dveře, když stojíte venku. Zasuňte klíč do klíčové dírky a otočte jím ve směru hodinových ručiček až na doraz. Pokud otočíte klíčem dostatečně daleko, dveře by se měly zamknout. Pokud to nefunguje, otočte klíč vzhůru nohama a zkuste to znovu.
  • Chcete-li klíč vyjmout, otočte jím proti směru hodinových ručiček zpět do polohy, ve které jste jej zasunuli-ale ne dále. Vytáhněte klíč z klíčové dírky.
  • Chcete-li odemknout dveře zvenčí, jednoduše zasuňte klíč do klíčové dírky a otočte jím proti směru hodinových ručiček až na doraz. Pokud to nefunguje, otočte klíč vzhůru nohama a zkuste to znovu. Měli byste cítit uvolnění kliky. Teď by se to mělo otočit. Vyjměte klíč ze zámku.
 4. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 4

  4 Zamkněte dveře zevnitř. K zamčení většiny dveří zevnitř nepotřebujete klíč. Najděte tlačítko push-lock nebo twist-lock na vnitřní klice.
  • Pokud má váš knoflík push-lock: Měli byste vidět malé válcové tlačítko vyčnívající ze středu knoflíku. Zmáčkni tlačítko. To by mělo zamknout dveře. Otočením knoflíku se ujistěte, že jsou dveře zamčené. Chcete -li odemknout dveře, jednoduše otočte knoflíkem zevnitř; neodemkne se, pokud jej otočíte zvenčí.
  • Pokud má váš knoflík otočný zámek: Měli byste vidět kruhové tlačítko s hřebenem uprostřed. Stiskněte hřeben a otočte knoflíkem ve směru hodinových ručiček tak daleko, jak to půjde-pravděpodobně o 90 stupňů čtvrt otáčky. To by mělo zamknout dveře, ale pro jistotu otočte knoflíkem. Chcete-li odemknout dveře, jednoduše otočte tlačítko proti směru hodinových ručiček až na doraz.
 5. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 5

  5 Ujistěte se, že jsou dveře zamčené. Zkuste otočit klikou a otevřít dveře. Pokud se knoflík otočí a dveře se otevřou, pak jste dveře nezamkli. Pokud knoflík chrastí, ale neotáčí se, pak jste zamkli dveře. reklama

Metoda 2 z 5: Uzamčení závorníku

 1. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 6

  1 Zkontrolujte, zda vaše dveře nejsou zavřené. Závora by měla být kruhový kus kovu, od několika palců do několika stop přímo nad klikou. Táhlo funguje stejně jako klika, ale používá jiný klíč a jeho šroub je mnohem těžší. Na vnější straně dveří by závora měla vypadat jako další klíčová dírka. Na vnitřní straně dveří by měl být závora vybaven těžkým otočným spínačem. Zamčená závora zabrání otevření dveří, i když se klika otočí.
  • Pokud vaše dveře nemají závoru, nezoufejte. Závora není zásadním bezpečnostním prvkem, i když bude prolomení vašich dveří ještě těžší.
 2. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 7

  2 Zvenku zamkněte závoru. Pokud máte klíč pro závoru, použijte jej. Tento klíč by se měl lišit od klíče, který odpovídá klice. Zavřete dveře a postavte se ven. Zasuňte klíč do klíčové dírky závory a otočte jím ve směru hodinových ručiček až na doraz. Pokud otočíte klíčem dostatečně daleko, dveře by se měly zamknout.
  • Chcete-li klíč vyjmout, otočte jím proti směru hodinových ručiček zpět do polohy, ve které jste jej zasunuli-ale ne dále! Vytáhněte klíč z klíčové dírky.
  • Zkuste otočit klikou a otevřít dveře. Pokud se dveře nepohnou, úspěšně jste zamkli závoru. Chcete-li odemknout závoru, jednoduše otočte klíčem proti směru hodinových ručiček až na doraz-stejně jako kliku.
 3. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 8

  3 Zevnitř zamkněte závoru. K zamknutí závory zevnitř nepotřebujete klíč. Vyhledejte otočný spínač na vnitřní straně dveří. Otočte spínač ve směru hodinových ručiček až na doraz. To by mělo zasunout závoru na místo.
  • K odblokování závory jednoduše otočte spínačem proti směru hodinových ručiček až na doraz. To zatáhne těžkou závoru zpět do dveří.
 4. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 9

  4 Zvažte instalaci závorníku. To může být skvělý způsob, jak zamknout dům, pokud vám jde zejména o bezpečnost. Posuďte svoji potřebu soukromí. S mrtvým zámkem se bude vaše dveře hůře prorážet, ale také to znamená další klíč, o kterém budete mít přehled.
  • Zvažte najmutí zámečníka k instalaci závory. Tento proces může být složitý, pokud nemáte zkušenosti se zámky nebo zpracováním dřeva, nechcete poškodit své dveře!
  reklama

Metoda 3 z 5: Zamykání dveří židlí

 1. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 10

  1 Zasekněte židli pod klikou. Možná jste to viděli ve filmech - a opravdu to funguje! Mějte na paměti, že tato metoda funguje, pouze pokud se dveře otevírají dovnitř.
  • Varování: Pokud se někdo pokusí násilím otevřít dveře zvenčí, existuje šance, že se židle rozbije. Toto je trik, nikoli zabezpečovací systém odolný proti selhání.
 2. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 11

  2 Najděte si pevnou židli. Nepoužívejte skládací židli. Zavřete dveře a postavte se dovnitř, aby se dveře otevřely směrem k vám. Zasuňte horní část opěradla židle pod kliku, mezi knoflík a dveře. Dvě přední nohy židle by se neměly dotýkat země.
 3. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 12

  3 Křeslo zaklínujte co nejblíže ke dveřím. Křeslo by mělo na dveře působit pod úhlem, soustředěným těsně pod klikou. Náhodnému vetřelci to značně zkomplikuje otevření dveří. reklama

Metoda 4 z 5: Zamykání dveří z PVC nebo kompozitu

 1. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 13

  1 Dveře z PVCu a kompozitu jsou uzamykatelné vícebodovými zamykacími systémy, které uzamykají dveře do rámu ve více bodech.
 2. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 14

  2 Zavřete dveře do rámu.
 3. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 15

  3 Zatáhněte za držadlo nahoru, aby se aktivoval vícebodový zámek.
 4. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 16

  4 Otočte klíčem nebo palcem ve válci, abyste zabránili uvolnění zámku. reklama

Metoda 5 z 5: Zamykání dřevěných dveří

 1. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 171 Na dřevěných dveřích jsou dva hlavní typy zámků - noční západky a zadlabací zámky.
 2. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 18

  2 Zavřete dveře do rámu. Noční západka zaskočí do své západky a udrží dveře na místě.
 3. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 193 Zatlačte snib dolů na noční západku, aby páka nebo západka nefungovala, a to i zvenčí.
 4. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 20

  4 Pokud zamykáte zvenčí kompatibilní noční západkou, otočte klíč ve válci směrem k rámu západky, abyste zámek zablokovali.
 5. Obrázek s názvem Zamkněte dveře Krok 215 Vložte správný klíč do zadlabacího zámku a otočte směrem k rámu západky, abyste dveře zablokovali. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mohu dělat, když je židle příliš malá? Pořiďte si, pokud je to možné, větší židli, nebo si pořiďte kus dřeva a přilepte jej vodorovně přes dveře na obou stranách.
 • Otázka Jak mohu zamknout dveře, když ostatní mají klíč? Dalo by se nainstalovat vnitřní dveřní západku, něco, co fyzicky uzamknete, když jste uvnitř, abyste byli v bezpečí. Pokud se nacházíte v nebezpečné situaci a lidé pomocí klíčů získávají přístup do vaší místnosti buď s úmyslem vám ublížit, nebo vás ukrást, zavolejte na tísňové číslo svého národa.
 • Otázka Co když se moje židle snadno rozbije? Nepoužívejte tu židli. Najděte si jinou židli, u které nebude velká šance na zlomení.
 • Otázka Jak mohu zamknout dveře bez zámku? Použijte metodu židle nebo metodu 3.
 • Otázka Existuje způsob, jak použít skládací židli? Ne, protože by spadl, protože se může složit. Použijte židli, která je pevná a nelze ji složit.
 • Otázka Co když nemáte židli? Zkuste zablokovat dveře jiným těžkým předmětem. Zkuste pevně zavřít kliku na pevný předmět. Zvažte, zda je ještě kam jít. Pokud na to máte čas a peníze, můžete dokonce vyměnit kliku za uzamykatelný knoflík!
 • Otázka Co mám dělat, pokud dveře nemají knoflík? Zkuste zablokovat dveře jiným těžkým předmětem. Pokud máte čas a peníze, nainstalujte uzamykatelný knoflík!
 • Otázka Jak mohu opravit zámek dveří do koupelny? Nemám peníze, abych někoho najal. Bohužel zámek do koupelny je pro někoho, kdo nemá zkušenosti s opravou, dost komplikovaný. Také by to vyžadovalo mnoho různých nástrojů, které můžete nebo nemusíte mít. Buď si na to šetřete, nebo se podívejte, jestli máte nějaké kontakty s šikovnými lidmi, kteří by vám mohli pomoci.
 • Otázka Žiji v pečovatelském domě. Na rukojeti není žádný zámek ani nic, jen obyčejná rukojeť. Většina lidí potřebuje pomoc, aby se dostala kolem, ale jedna ne, ona může šmírovat kdekoli. Co bych měl dělat? Můžete použít židli, jak je popsáno v kroku 3, nebo si můžete o svých obavách promluvit s personálem pečovatelského domu. Pokud se obáváte, že si projde vaše věci, můžete si pořídit skříňku nebo trezor, aby vaše soukromé/cenné věci byly uloženy.
 • Otázka Co uděláte, pokud je židle mnohem vyšší než vysoká klika? Najděte si kratší židli nebo použijte podobně robustní předmět: stůl nebo štafle nebo dokonce silný kus dřeva.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Stanovení ceny položek při výprodeji ve dvoře může být náročné, zvláště když si přesně pamatujete, co jste zaplatili při nákupu použitých použitých pokladů nových. Pamatujte, že nakupující ve výprodeji hledají nabídky, takže pokud chcete, nepředražujte své položky ...Chcete sledovat živý přenos Khabib vs. Ferguson, Woodley vs. Thompson 2 a všechny hlavní karty UFC 209? Zde je úplný přehled toho, jak to udělat.Momentum by mohlo být na French Open klíčové a Sam Stosurová bude mít po vítězství ve Štrasburku tolik, co kdokoli v ženské remíze.

Jak skrýt tkaničky. Skryté tkaničky jsou zajímavým módním výrazem, který můžete vyzkoušet s jakýmkoli typem obuvi. Https://www.youtube.com/watch? V = ysKntI7-fh8 Skrytí tkaniček může způsobit, že budete vypadat elegantněji a čistěji. Může také pomoci, pokud ...V nedávném rozhovoru pro B92 otec Novaka Djokoviče Srdjan Djokovič ještě jednou zasáhl Rogera Federera.Konečně jste pozvali dívku svých snů ven a ona řekla ano! Po několika skvělých rande je vztah oficiální. Dívku máš, teď už jen musíš najít způsob, jak si ji udržet. Existuje mnoho sladkých akcí, které můžete ...