Jak vypadat rodilý Američan

Krásné vzory, látky a symboly inspirované indiánským uměním a designy se objevují všude od pařížských módních drah až po řetězové maloobchodní prodejny. Pokud chcete nosit mokasíny, šperky z korálků a další oblečení nebo doplňky s indiánskými kořeny, je důležité porozumět historii těchto položek a projevovat respekt těm, kteří je vytvořili. Viz krok 1, kde se dozvíte, jak do svého vzhledu přidat indiánské vzory způsobem, který oslavuje původní kultury a respektuje jejich tradici a historii.

Část 1 ze 3: Výběr oblečení a doplňků

 1. Obrázek s názvem Santa_fe_native_american_goods

  1 Podívejte se na oblečení a šperky od indiánských návrhářů a umělců. Nákup oblečení a šperků vyrobených a přímo prodávaných lidmi, se kterými jste se skutečně setkali nebo s nimiž jste mluvili, zajišťuje, že úvěr bude poskytnut tam, kde je splatný. Umělci z mnoha různých indiánských kultur prodávají krásné oblečení, šperky a další doplňky. Vyhledejte online indiánské maloobchodníky nebo nakupujte místně, kde najdete další možnosti.
  • Tímto způsobem můžete také lépe porozumět historický a kulturní význam věcí, které nosíte. Pokud si například koupíte šperk přímo od osoby, která jej vyrobila, můžete ho požádat, aby vám řekl více o tom, co je za designem.
  • Zajistit, aby indiánští umělci a designéři měli kontrolu nad prodejem svého vlastního zboží, je opravdu důležité. Když se indiánské symboly a designy vyrábějí a prodávají mimo kontext, jejich význam se ztrácí, a to škodí jednotlivým kulturám zodpovědným za tyto velmi vyhledávané položky.


 2. 2 Vyhledejte položky označené „Nativní výroba“ nebo „Indická výroba“. 'Indický zákon o umění a řemeslech chrání předměty, které byly vyrobeny nativně, a pouze tyto autentické předměty mohou mít toto označení.' Pokud štítek uvádí, že byl vyroben někde po celém světě, pravděpodobně to není autentický předmět a indiánští návrháři a řemeslníci nebudou mít z jeho nákupu prospěch.
 3. 3 Prozkoumejte značky a zjistěte jejich historii. Pokud existuje značka, která vyrábí předmět inspirovaný původem z Ameriky, který upoutá vaše oko, proveďte malý průzkum, abyste zjistili, jak se vyrábí a jaké jsou obchodní postupy společnosti. I když společnost není domorodým Američanem, její majitelé možná používají postupy, za kterými se můžete dostat. Zjistěte, zda můžete zjistit následující:
  • Připisuje společnost umělci nebo skupině lidí, kteří původně inspirovali design nebo produkt, který prodávají? Dostanou výnosy?
  • Udržuje produkt indiánské stereotypy jakéhokoli druhu, nebo jeho design a výroba ctí ducha, ve kterém byl vytvořen?
 4. Obrázek s názvem Santa Fe móda na indickém trhu

  4 Přeskočte hromadně vyráběné napodobeniny. Vzhledem k tomu, že se návrhy inspirované původními obyvateli Ameriky staly tak populární, je snadné najít v každém obchoďáku sériově vyráběné „indiánské“ výrobky. Tyto položky však nejsou autentické, a co je důležitější, lidé, kteří původně vytvořili návrhy, nemají z jejich prodeje prospěch.
  • Vyhněte se falešným verzím indiánských předmětů, jako jsou plastové čelenky nebo levné napodobeniny šperků ze zvířecích přívěsků, zvláště pokud byly továrně vyrobeny v jiné zemi. Nedělali je lidé, kteří chápou kulturní význam těchto předmětů.
  • Totéž platí pro tradiční vzory a ochranné známky, které některé kultury považují za posvátné. Například položky jako spodní prádlo a lahve na alkohol s potisky inspirovanými Navajo nectí kulturu Navajo.
  reklama

Část 2 ze 3: Mít kulturní povědomí

 1. Obrázek s názvem Blue Pendleton

  1 Zamyslete se nad historií toho, co nosíte. Znáte původ toho vzoru inspirovaného Cherokee na tričku, které jste si koupili? Pokud ne, udělejte si čas a zjistěte to. Pokud nosíte něco vytvořeného jinou kulturou a ke kterému nemáte osobní vztah, možná se dopouštíte obrovského faux pas, aniž byste si to vůbec uvědomovali.
  • Než se rozhodnete něco nosit, zamyslete se nad tím, co to znamená, a proveďte průzkum, abyste se hlouběji zabývali. Ať už jde o mokasíny s klasickými korálky Thunderbird, péřové náušnice nebo svetr s odvážným designem inspirovaným domorodci, je důležité zamyslet se nad historií oblečení a šperků, které mají indiánské kořeny, takže můžete být ohleduplní k těm, kteří vytvořil je.
  • Pokud se rozhodnete nosit něco, o čem víte, že má kulturní význam, aniž byste to uznávali, je to forma kulturního přivlastnění - vzít si něco, co není vaše, a předstírat, že to tak je.
 2. Obrázek s názvem Indiánská čelenka

  2 Pochopte, že některé položky je pravděpodobně nejlepší nechat na jejich vynálezcích. Některé věci se nosí dobře, ale některé mohou mít posvátný význam nebo historii, kvůli které je jejich nošení nedoporučuje, pokud nejste součástí konkrétní tradice. V těchto případech je důležité být ochotný ne noste něco, i když si myslíte, že je to krásné a nemáte v úmyslu způsobit žádnou škodu.
  • Například peří, pokrývky hlavy a warbonnet mají zvláštní duchovní význam. Některé z těchto položek je třeba získat a obdržet speciálními obřady. Lidé, kteří nejsou obeznámeni s kulturami, z nichž tyto praktiky pocházejí, je proto nemají ležérně nosit.
 3. 3 Dozvědět se o Indiánská historie. Vědět více o historii toho, jak byly v USA historicky utlačovány indiánské kultury, vám pomůže pochopit, proč něco tak zdánlivě jednoduchého, jako je nošení šperku, má ve skutečnosti velmi smysl. To, co se rozhodnete nosit, může být buď oslavou krásy kultury, nebo projevem hluboké neúcty, a dozvědět se více vám ukáže rozdíl. reklama

Část 3 ze 3: Uvedení do praxe

 1. 1 Nesnažte se „dívat“ na domorodé Američany - pokud nejste. Pokusit se vypadat, jako byste byli součástí jiné kultury, než je vaše, není dobrý nápad. Pokud vás přitahují indiánské designy a umění, vzdělávejte se v indiánské historii a naučte se ctít indiánské hodnoty, aniž byste si je přivlastňovali.
  • I slavní módní návrháři, hudebníci, sportovní týmy a filmové hvězdy se provinili udržováním stereotypů a překračováním hranice. Mnoho skupin se ale vyslovilo proti těmto praktikám a vyzvalo nepůvodní Američany, aby s tím přestali. Například kampaň „Změnit maskota“ vyzývá Národní fotbalovou ligu, aby přestala používat ofenzivního maskota pro tým NFL ve Washingtonu, DC.
  • Pokud se budete snažit být dobře informovaní, pomůže vám to vyjádřit se módou, aniž byste ubližovali ostatním lidem.
 2. Obrázek s názvem Indiánské mokasíny

  2 Místo celého outfitu noste pár speciálních kousků. Pokud oblékáte „domorodého Američana“ od hlavy až k patě, ale nemáte indiánské dědictví, prohlašujete, že jste někým, kým nejste. Na sobě pár mokasínů nebo některé tyrkysové šperky jsou dobrou volbou, ale vyzdobit se v každém předmětu, který vlastníte najednou, je pravděpodobně za hranou - a trochu příliš blízko tomu, abyste se pokusili „vypadat“ domorodý Američan.
 3. 3 Nechoďte ven v kostýmu. Neoblékejte se jako stereotypní verze domorodého Američana z jakéhokoli důvodu - i když jde o kostýmní večírek nebo Halloween. I když si myslíte, že je to všechno dobrá zábava, je to neuctivé a nakonec škodlivé. Můžete to myslet dobře, ale i když se oblékáte jako oblíbená postava z knihy, pořadu nebo filmu, stále není v pořádku obléknout si tento typ kostýmu. Vaše volba kostýmu může být pro některé lidi velmi urážlivá. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké rasy jsou domorodí Američané? „Rodilý Američan“ je sám o sobě rasovou kategorií, i když někteří si mohou vybrat jiné označení, tj. Indiáni, domorodci, domorodci, první národy atd.
 • Otázka Proč si lidé myslí, že domorodí Američané jsou všichni lidé s dlouhými vlasy s tmavou pletí? Protože někteří lidé zažili jen málo živých setkání s novodobými domorodými Američany, jejich vnímání se proto zaseklo v minulosti.
 • Otázka Jsem rodilý Američan a chci se začít oblékat do věcí z mé kultury, ale bojím se setkání s rasisty. Jak se mohu přestat bát oblékat si, jak chci? Nesoustředit se na ty lidi! Ukažte hrdost na své předky. Pokud vás někdo diskriminuje, držte hlavu vzhůru a připomeňte si, že vaše dědictví je důležitější než jeho názor. (Pokud je to nutné, vždy máte zákonné možnosti, pokud jde o diskriminaci.)
 • Otázka Mohu jako kluk nosit make -up? Samozřejmě. Make -up může nosit každý. Pokud mluvíte o indiánské barvě na obličej, je to také naprosto v pořádku, ale neměli byste ji nosit, pokud nejste domorodí Američané, protože to lze považovat za kulturní přivlastnění.
 • Otázka Je mi jen 12 a 1/2 procenta původního Američana. Je stále v pořádku vypadat jako moje dědictví? Je vždy v pořádku ctít své dědictví, pokud ho skutečně ctíte, což nemůžete udělat pouhým nošením šperků nebo mokasínů. Není to jen oblečení, být domorodcem je způsob života. Proveďte skutečný průzkum svých předků a kmene, ze kterého pocházejí, spojte se s tímto kmenem a naučte se kulturu. Každý kmen má svá vlastní etická pravidla a způsoby života, které se velmi liší od bílé kultury. Většina moderních domorodců nosí modré džíny a trička, tenisky atd., Stejně jako bílí lidé, s výjimkou období Powwow a jiných zvláštních oslav.
 • Otázka Nejsem opravdu domorodý Američan, ale velmi mě zajímá vše o indiánské kultuře. Je v pořádku, že nosím na vlasech na veřejnosti trička, náramky a peří? Zkoumejte významy všeho, co nosíte, a v případě pochybností požádejte o radu domorodého Američana. Peří ve vlasech konkrétně může být nevhodné v závislosti na jejich typu a způsobu nošení, protože v indiánské kultuře je peří posvátné a musí se získávat.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Paralýza u koček může mít mnoho příčin a může mít mnoho podob. Bez ohledu na příčinu a rozsah paralýzy vaší kočky bude váš paralyzovaný kočičí společník vyžadovat zvláštní péči a pozornost. Dopřejte své paralyzované kočce to nejlepší možné ...

Síla katapultu se může vztahovat buď na pevnost rámu katapultu a jeho schopnost odolat použití, nebo na sílu, s níž katapult vypouští projektily. Vědět, jak vybudovat rámec ...

Trenér Rogera Federera prozradil, že švýcarská rehabilitace probíhá dobře a že pravděpodobně brzy obnoví trénink. Světová čtyřka dříve oznámila, že se nezúčastní zbytku sezóny 2020 kvůli zranění kolena.

Zde je návod, jak sledovat dnešní fotbalové utkání Austin Peay vs Pittsburgh v přímém přenosu online zdarma, pokud nemáte kabel.

Hlava nebo hlavy válců tvoří významnou část motoru vašeho vozidla a hrají nedílnou roli ve spalovacím procesu. Hlava válce slouží k ovládání sání vzduchu a paliva a také k vypuzení ...

Simone Biles a Max Whitlock titulek The Superstars of Gymnastics in London. Zde je návod, jak sledovat živý přenos události online v USA.