Jak ovládat dron

Drony jsou malá mechanická zařízení podobná helikoptéře, která lze pilotovat na dálku. Jedním z nejpopulárnějších stylů je „kvadrokoptéra“: 0,30 m dlouhý dron ve tvaru „X“ s 1 malou vrtulí na konci každého ramene. Drony jsou často vybaveny kamerami a lze s nimi létat po odlehlých oblastech. Ovládání dronu, když je ve vzduchu, může být složité, a protože jsou drahé, bylo by dobré, kdybyste s dronem nenarazili. Začněte tím, že budete mít dron dobře na očích, a než vyzkoušíte něco příliš složitého, procvičte si jednoduché manévry.

Metoda 1 ze 3: Vzlétnutí a přistání s dronem

 1. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 01

  1 Procvičte si pilotování dronu na velké otevřené ploše. To je zvláště důležité pro všechny nováčky dronů. Při prvním nebo dvou létání s dronem určitě uděláte pár chyb, takže se vyhněte létání se strojem v zalesněných oblastech se stromy a větvemi kolem vás. V ideálním případě se pokuste najít otevřenou louku nebo pole, které má průměr alespoň 180 yardů (180 m), abyste měli dostatek prostoru pro překážky, kde můžete létat.
  • Pokud s létáním dronem začínáte, držte se létání venku na velké otevřené ploše. Protože mnoho dronů může stát až 1 500 USD, jakákoli malá nehoda může být velmi drahá.
  • Řada malých hračkových dronů je však vyrobena tak, aby proudila dovnitř. Jakmile jste zkušený pilot dronu „Možná budete moci létat s dronem uvnitř v prostorné a relativně prázdné místnosti.


 2. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 02

  2 Při cvičení naléhejte na přihlížející, aby se postavili alespoň 6,1 m od vás. Ovládací prvky dronu jsou citlivé a malé klepnutí špatným směrem by mohlo dron vyslat létat směrem, který jste neměli v úmyslu. Pokud jsou poblíž přátelé (nebo členové rodiny, přihlížející atd.), Mohli by dronu stát v cestě. Nechte je proto udržovat bezpečnou vzdálenost pro své vlastní dobro.
  • Pokud se přítel dostane příliš blízko k dronu při startu nebo přistání, může dojít ke zranění a poškození dronu nebo zničení.
 3. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 03

  3 Stisknutím levé páčky dálkového ovladače dronu vzlétnete. Když od sebe odstrčíte klacek, vrtule zaberou a dron se zvedne. Rychlost, s jakou se dron sám zvedne, bude záviset na tom, jak dopředu zatlačíte levou páčku: jemným dotykem se dron pomalu zvedne.
  • Levá páčka dálkového ovladače dronu (často také nazývaná „vysílač“) se nazývá „kormidlo“.
 4. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 04

  4 Mírně tlačte dopředu na levou páčku, aby se dron vznášel. Jakmile se dron zvedne ze země, pokračujte v mírném tlačení levé páčky dopředu, abyste drone udrželi ve stejné výšce. Váš dron se nyní vznáší! Prozatím držte dron méně než 6 palců (15 cm) od země. Zkuste lehce zatlačit a zatáhnout za levou páčku, abyste zjistili, jak dron reaguje.
  • Zatím se nedotýkejte pravé páčky dálkového ovladače.
 5. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 05

  5 Pomalu zatáhněte za levou páčku zpět, abyste přistáli s dronem. Jakmile jste připraveni jej odložit, dron pomalu spusťte zpět na zem. Když je dron ve vzdálenosti 5 palců (5 palců) od země, stáhněte kormidlo úplně dolů (směrem k tělu). Dron tak spadne na zem, aniž by jej poškodil.
  • Stojí za to si cvičit vzlétnutí a přistání s dronem 3–5krát, než s ním skutečně začnete létat. Pokud vzlétnete nebo přistanete příliš agresivně, můžete dron poškodit.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Řízení dronu ve vzduchu

 1. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 06

  1 Létejte s dronem dopředu a dozadu manévrováním pravé páčky. Když je dron ve vzduchu a vznáší se asi 5–9 stop (1,5–2,7 m) nad zemí, nasměrujte jej dopředu nebo dozadu lehkým zatlačením nebo zatažením pravé páčky dopředu (směrem od těla) nebo dozadu (směrem k tělu) ). Stisknutím páčky dopředu dron pošlete dopředu a zatažením vzad dron vyletí zpět.
  • Pohrávejte si s pravou páčkou, abyste viděli, jak dron reaguje. Pamatujte, že relativně malé úpravy mohou mít velký vliv na směr dronu.
 2. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 07

  2 Pohybem pravé páčky doprava nebo doleva dron nakloňte v tomto směru. Mírný tlak na pravou páčku doprava nebo doleva pošle dron létat tímto směrem. Začněte malými úpravami. Jakmile získáte s dronem jistotu a zkušenosti, můžete pravou páčkou pohybovat úplně doprava nebo doleva, aby se dron výrazně naklonil na 1 nebo na druhou stranu a udělal dramatičtější zatáčky.
  • Nepřepínejte rychle páku tam a zpět několikrát za sebou, jinak riskujete poškození dálkového ovladače.
 3. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 08

  3 Manipulujte s levou páčkou a dron otočte doleva nebo doprava. Toto je další způsob, jak otočit dron, a ten, který udrží dron ve víceméně konzistentní výšce. Na rozdíl od řízení dronu pravou páčkou (což způsobí, že se nakloní a ponoří na 1 nebo druhou stranu), otáčení dronu levou páčkou udržuje zařízení víceméně na stejném místě. Je to také užitečný způsob, jak najít a vyladit směr, kterým dron ukazuje, když používáte kameru.
  • Zkuste kombinovat pohyby vlevo/vpravo na levé páčce s pohyby vpřed/vzad a upravit tak výšku dronu při jeho řízení doleva nebo doprava.
  • Otočení dronu tímto způsobem doleva nebo doprava se nazývá nastavení jeho „zatáčení“.
 4. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 09

  4 Zkombinujte pohyby s levou a pravou páčkou, abyste mohli létat s dronem. V tuto chvíli zvládnete základy ovládání dronu. Jako dříve použijte pravou páčku k vedení dronu doleva a doprava a levou páčkou k pohybu dronu nahoru a dolů nebo k ovládání jeho otáčení. Mějte na paměti, že pokud je váš dron vybaven kamerou, objektiv vždy míří dopředu.
  • Než odešlete dron na obzor, přečtěte si pokyny a zjistěte, jak daleko signál dálkového ovladače vysílá a jak dlouho baterie vydrží.
  • V závislosti na typu dronu, se kterým létáte, se maximální letová vzdálenost může pohybovat v rozmezí 1,5–8 kilometrů (0,93–4,97 mi). Většina dronů má životnost baterie zhruba 30 minut.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Nácvik běžných letových vzorů

 1. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 10

  1 Otáčením pravé páčky pilotujete dron v kruhu. U tohoto letového vzoru se nebudete muset dotýkat kormidla. Chcete -li dron poslat ve směru hodinových ručiček, začněte stisknutím pravé páčky dopředu a doprava. Pomalu otáčejte pravou páčkou tak, aby směřovala pouze doprava, a poté ji zakroužkujte zpět, aby směřovala k vašemu tělu. Dokončete kruh zaoblením pravé tyče ve směru hodinových ručiček doleva a poté znovu dopředu.
  • Jakmile zdokonalíte kruh ve směru hodinových ručiček, zkuste létat s dronem v kruhu proti směru hodinových ručiček. Budete používat stejné kroky jako výše, ale směrovku směříte proti směru hodinových ručiček.
 2. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 11

  2 Pilotujte dron na náměstí pohybem pravé páčky v pravém úhlu. Začněte tím, že se dron vznáší. Posuňte pravou páčku dopředu, aby dron v tomto směru letěl asi 5 stop (1,5 m), poté pravou páčku vraťte zpět do středu. Poté posuňte pravou páčku doprava, aby se dron pohyboval o 5 stop (1,5 m) v tomto směru.
  • Dokončete čtvercový vzor letem s dronem o 5 stop (1,5 m) dozadu (pohybem pravé páčky zpět k sobě) a doleva (pohybem pravé páčky doleva).
 3. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 12

  3 Procvičte si vznášení se nad konkrétními cíli, abyste měli lepší kontrolu. Chcete -li zlepšit své schopnosti vznášet se, seřaďte 3 nebo 4 objekty (např. Dopravní kužely), každý od sebe o 3 až 4 stopy (0,91–1,22 m). Pomocí ovládacích prvků přelétněte dron nad prvním předmětem a poté držte levou páčku (zatáčení a nadmořskou výšku) pevně. Upravujte pravou páčku, dokud se dron nebude vznášet na místě. Potom pomocí pravé páčky dron naveďte na další předmět a dron opět stabilizujte, aby se vznášel.
  • Pokud plánujete využít výhody kamery dronu, může to být užitečná letová technika. Pokud něco natáčíš na zem, vznášej se dronem přímo nad ním, jak dlouho chceš.
 4. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 13

  4 Leťte s dronem v různých směrech, abyste se připravili na delší lety. Jak budete létat s dronem ve větších výškách a vzdálenějších vzdálenostech, nebude vždy směřovat stejným směrem. Zatímco dron sedí na zemi, otočte jej o 90 °, 180 ° nebo 270 °. Procvičte si zvedání a přistávání dronu a pilotujte jej ve vzduchu, dokud vám nebude pohodlné létat s dronem v jakémkoli úhlu. Při řízení dronu budete muset provést nějaké mentální úpravy, aby se vydalo směrem, kterým byste chtěli.
  • Například když se dron otočí o 90 °, posunutí pravé páčky doleva nebo doprava posune dron dopředu (od vás) nebo dozadu (zpět k vám).
  • Nejjednodušší by mohlo být začít s dronem otočeným o 180 °. V této poloze způsobí pohyb pravé páčky doprava otočení dronu doleva a naopak.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Chcete -li legálně létat s dronem, musíte vlastnit certifikát dálkového pilota. Seznamte se s tímto pravidlem a dalšími předpisy FAA ohledně letu dronem online na: https://www.faa.gov/news/fact_sheets/news_story.cfm?newsId=22615 .
 • Než začnete s dronem létat, udělejte si čas na přečtení návodu k použití a pochopení všech funkcí dronu. Všimněte si například životnosti a dosahu baterie a potenciálních schopností automatického létání.
 • Některé sofistikované drony se budou vznášet na místě, pokud ztratí spojení s rádiovým signálem ovladače.
 • Stejně jako pro jakýkoli druh letectví, létání s drony má specifický soubor odborných výrazů. Pojmy „roll“ a „pitch“ například označují naklánění dronu zleva doprava a pohyb dronu dopředu a dozadu.

reklama

Varování

 • Točící se vrtule dronu mohou být docela nebezpečné. Když se pohybují vrtule - nebo kdykoli je dron zapnutý - držte prsty mimo lopatky. S dronem vždy manipulujte tak, že jej zvednete ze středu, nikoli z vrtule.
 • Než se pokusíte létat s dronem nad zemí, kterou nevlastníte, ujistěte se, že jste na to oprávněni. Služba národního parku například nepovoluje žádný let dronů nad parky.
reklama

Populární Problémy

Chcete -li květiny vylisovat, vyberte je v horkém a suchém dni, aby se zabránilo tvorbě plísní, a najděte těžkou knihu, do které zatlačíte květiny, jako je encyklopedie, slovník nebo telefonní seznam. Otevřete knihu doprostřed a na každou stranu položte 2 kusy papíru. Poté umístěte květinu doprostřed papírů a knihu opatrně zavřete. Každé 3-4 dny otevřete knihu a vyměňte 2 vnitřní kousky papíru, které se dotýkají květiny. Po několika týdnech opatrně otevřete knihu a opatrně odstraňte květiny z papíru pinzetou.

Jak vyzkoušet fitness pro děti inspirované olympijskými hrami. Sledování olympijských her může lidi inspirovat k tomu, aby se chtěli stát více fit a aktivní. Děti, které sledují olympijské hry, mohou být nadšené a inspirované k běhání, skákání, plavání nebo hraní. Nemusíte být ...

Canon T50 je ošklivá, extrémně jednoduchá filmová zrcadlovka s ručním zaostřováním, která se však velmi dobře používá a při správném používání dokáže dosáhnout vynikajících výsledků. Možná někoho z vás někde kopete do skříně, nebo ...

Možná si knihu zamilujete a doporučíte ji svým přátelům. Jako filmový producent však můžete příběh přinést mnohem většímu publiku jako film. Chcete -li koupit filmová práva, musíte nejprve zjistit, kdo je vlastníkem - nikoli ...

Havrani chtějí zamknout osivo č. 1 v AFC, a tak se chystají na Browns Sunday. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Dnešní basketbalová hra Západní Virginie vs Texas Tech nebude v televizi, ale tady je návod, jak ji sledovat naživo na ESPN Plus.