Jak ovládat dron

Drony jsou malá mechanická zařízení podobná helikoptéře, která lze pilotovat na dálku. Jedním z nejpopulárnějších stylů je „kvadrokoptéra“: 0,30 m dlouhý dron ve tvaru „X“ s 1 malou vrtulí na konci každého ramene. Drony jsou často vybaveny kamerami a lze s nimi létat po odlehlých oblastech. Ovládání dronu, když je ve vzduchu, může být složité, a protože jsou drahé, bylo by dobré, kdybyste s dronem nenarazili. Začněte tím, že budete mít dron dobře na očích, a než vyzkoušíte něco příliš složitého, procvičte si jednoduché manévry.

Metoda 1 ze 3: Vzlétnutí a přistání s dronem

 1. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 01

  1 Procvičte si pilotování dronu na velké otevřené ploše. To je zvláště důležité pro všechny nováčky dronů. Při prvním nebo dvou létání s dronem určitě uděláte pár chyb, takže se vyhněte létání se strojem v zalesněných oblastech se stromy a větvemi kolem vás. V ideálním případě se pokuste najít otevřenou louku nebo pole, které má průměr alespoň 180 yardů (180 m), abyste měli dostatek prostoru pro překážky, kde můžete létat.
  • Pokud s létáním dronem začínáte, držte se létání venku na velké otevřené ploše. Protože mnoho dronů může stát až 1 500 USD, jakákoli malá nehoda může být velmi drahá.
  • Řada malých hračkových dronů je však vyrobena tak, aby proudila dovnitř. Jakmile jste zkušený pilot dronu „Možná budete moci létat s dronem uvnitř v prostorné a relativně prázdné místnosti.


 2. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 02

  2 Při cvičení naléhejte na přihlížející, aby se postavili alespoň 6,1 m od vás. Ovládací prvky dronu jsou citlivé a malé klepnutí špatným směrem by mohlo dron vyslat létat směrem, který jste neměli v úmyslu. Pokud jsou poblíž přátelé (nebo členové rodiny, přihlížející atd.), Mohli by dronu stát v cestě. Nechte je proto udržovat bezpečnou vzdálenost pro své vlastní dobro.
  • Pokud se přítel dostane příliš blízko k dronu při startu nebo přistání, může dojít ke zranění a poškození dronu nebo zničení.
 3. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 03

  3 Stisknutím levé páčky dálkového ovladače dronu vzlétnete. Když od sebe odstrčíte klacek, vrtule zaberou a dron se zvedne. Rychlost, s jakou se dron sám zvedne, bude záviset na tom, jak dopředu zatlačíte levou páčku: jemným dotykem se dron pomalu zvedne.
  • Levá páčka dálkového ovladače dronu (často také nazývaná „vysílač“) se nazývá „kormidlo“.
 4. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 04

  4 Mírně tlačte dopředu na levou páčku, aby se dron vznášel. Jakmile se dron zvedne ze země, pokračujte v mírném tlačení levé páčky dopředu, abyste drone udrželi ve stejné výšce. Váš dron se nyní vznáší! Prozatím držte dron méně než 6 palců (15 cm) od země. Zkuste lehce zatlačit a zatáhnout za levou páčku, abyste zjistili, jak dron reaguje.
  • Zatím se nedotýkejte pravé páčky dálkového ovladače.
 5. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 05

  5 Pomalu zatáhněte za levou páčku zpět, abyste přistáli s dronem. Jakmile jste připraveni jej odložit, dron pomalu spusťte zpět na zem. Když je dron ve vzdálenosti 5 palců (5 palců) od země, stáhněte kormidlo úplně dolů (směrem k tělu). Dron tak spadne na zem, aniž by jej poškodil.
  • Stojí za to si cvičit vzlétnutí a přistání s dronem 3–5krát, než s ním skutečně začnete létat. Pokud vzlétnete nebo přistanete příliš agresivně, můžete dron poškodit.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Řízení dronu ve vzduchu

 1. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 06

  1 Létejte s dronem dopředu a dozadu manévrováním pravé páčky. Když je dron ve vzduchu a vznáší se asi 5–9 stop (1,5–2,7 m) nad zemí, nasměrujte jej dopředu nebo dozadu lehkým zatlačením nebo zatažením pravé páčky dopředu (směrem od těla) nebo dozadu (směrem k tělu) ). Stisknutím páčky dopředu dron pošlete dopředu a zatažením vzad dron vyletí zpět.
  • Pohrávejte si s pravou páčkou, abyste viděli, jak dron reaguje. Pamatujte, že relativně malé úpravy mohou mít velký vliv na směr dronu.
 2. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 07

  2 Pohybem pravé páčky doprava nebo doleva dron nakloňte v tomto směru. Mírný tlak na pravou páčku doprava nebo doleva pošle dron létat tímto směrem. Začněte malými úpravami. Jakmile získáte s dronem jistotu a zkušenosti, můžete pravou páčkou pohybovat úplně doprava nebo doleva, aby se dron výrazně naklonil na 1 nebo na druhou stranu a udělal dramatičtější zatáčky.
  • Nepřepínejte rychle páku tam a zpět několikrát za sebou, jinak riskujete poškození dálkového ovladače.
 3. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 08

  3 Manipulujte s levou páčkou a dron otočte doleva nebo doprava. Toto je další způsob, jak otočit dron, a ten, který udrží dron ve víceméně konzistentní výšce. Na rozdíl od řízení dronu pravou páčkou (což způsobí, že se nakloní a ponoří na 1 nebo druhou stranu), otáčení dronu levou páčkou udržuje zařízení víceméně na stejném místě. Je to také užitečný způsob, jak najít a vyladit směr, kterým dron ukazuje, když používáte kameru.
  • Zkuste kombinovat pohyby vlevo/vpravo na levé páčce s pohyby vpřed/vzad a upravit tak výšku dronu při jeho řízení doleva nebo doprava.
  • Otočení dronu tímto způsobem doleva nebo doprava se nazývá nastavení jeho „zatáčení“.
 4. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 09

  4 Zkombinujte pohyby s levou a pravou páčkou, abyste mohli létat s dronem. V tuto chvíli zvládnete základy ovládání dronu. Jako dříve použijte pravou páčku k vedení dronu doleva a doprava a levou páčkou k pohybu dronu nahoru a dolů nebo k ovládání jeho otáčení. Mějte na paměti, že pokud je váš dron vybaven kamerou, objektiv vždy míří dopředu.
  • Než odešlete dron na obzor, přečtěte si pokyny a zjistěte, jak daleko signál dálkového ovladače vysílá a jak dlouho baterie vydrží.
  • V závislosti na typu dronu, se kterým létáte, se maximální letová vzdálenost může pohybovat v rozmezí 1,5–8 kilometrů (0,93–4,97 mi). Většina dronů má životnost baterie zhruba 30 minut.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Nácvik běžných letových vzorů

 1. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 10

  1 Otáčením pravé páčky pilotujete dron v kruhu. U tohoto letového vzoru se nebudete muset dotýkat kormidla. Chcete -li dron poslat ve směru hodinových ručiček, začněte stisknutím pravé páčky dopředu a doprava. Pomalu otáčejte pravou páčkou tak, aby směřovala pouze doprava, a poté ji zakroužkujte zpět, aby směřovala k vašemu tělu. Dokončete kruh zaoblením pravé tyče ve směru hodinových ručiček doleva a poté znovu dopředu.
  • Jakmile zdokonalíte kruh ve směru hodinových ručiček, zkuste létat s dronem v kruhu proti směru hodinových ručiček. Budete používat stejné kroky jako výše, ale směrovku směříte proti směru hodinových ručiček.
 2. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 11

  2 Pilotujte dron na náměstí pohybem pravé páčky v pravém úhlu. Začněte tím, že se dron vznáší. Posuňte pravou páčku dopředu, aby dron v tomto směru letěl asi 5 stop (1,5 m), poté pravou páčku vraťte zpět do středu. Poté posuňte pravou páčku doprava, aby se dron pohyboval o 5 stop (1,5 m) v tomto směru.
  • Dokončete čtvercový vzor letem s dronem o 5 stop (1,5 m) dozadu (pohybem pravé páčky zpět k sobě) a doleva (pohybem pravé páčky doleva).
 3. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 12

  3 Procvičte si vznášení se nad konkrétními cíli, abyste měli lepší kontrolu. Chcete -li zlepšit své schopnosti vznášet se, seřaďte 3 nebo 4 objekty (např. Dopravní kužely), každý od sebe o 3 až 4 stopy (0,91–1,22 m). Pomocí ovládacích prvků přelétněte dron nad prvním předmětem a poté držte levou páčku (zatáčení a nadmořskou výšku) pevně. Upravujte pravou páčku, dokud se dron nebude vznášet na místě. Potom pomocí pravé páčky dron naveďte na další předmět a dron opět stabilizujte, aby se vznášel.
  • Pokud plánujete využít výhody kamery dronu, může to být užitečná letová technika. Pokud něco natáčíš na zem, vznášej se dronem přímo nad ním, jak dlouho chceš.
 4. Obrázek s názvem Ovládání dronu Krok 13

  4 Leťte s dronem v různých směrech, abyste se připravili na delší lety. Jak budete létat s dronem ve větších výškách a vzdálenějších vzdálenostech, nebude vždy směřovat stejným směrem. Zatímco dron sedí na zemi, otočte jej o 90 °, 180 ° nebo 270 °. Procvičte si zvedání a přistávání dronu a pilotujte jej ve vzduchu, dokud vám nebude pohodlné létat s dronem v jakémkoli úhlu. Při řízení dronu budete muset provést nějaké mentální úpravy, aby se vydalo směrem, kterým byste chtěli.
  • Například když se dron otočí o 90 °, posunutí pravé páčky doleva nebo doprava posune dron dopředu (od vás) nebo dozadu (zpět k vám).
  • Nejjednodušší by mohlo být začít s dronem otočeným o 180 °. V této poloze způsobí pohyb pravé páčky doprava otočení dronu doleva a naopak.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Chcete -li legálně létat s dronem, musíte vlastnit certifikát dálkového pilota. Seznamte se s tímto pravidlem a dalšími předpisy FAA ohledně letu dronem online na: https://www.faa.gov/news/fact_sheets/news_story.cfm?newsId=22615 .
 • Než začnete s dronem létat, udělejte si čas na přečtení návodu k použití a pochopení všech funkcí dronu. Všimněte si například životnosti a dosahu baterie a potenciálních schopností automatického létání.
 • Některé sofistikované drony se budou vznášet na místě, pokud ztratí spojení s rádiovým signálem ovladače.
 • Stejně jako pro jakýkoli druh letectví, létání s drony má specifický soubor odborných výrazů. Pojmy „roll“ a „pitch“ například označují naklánění dronu zleva doprava a pohyb dronu dopředu a dozadu.

reklama

Varování

 • Točící se vrtule dronu mohou být docela nebezpečné. Když se pohybují vrtule - nebo kdykoli je dron zapnutý - držte prsty mimo lopatky. S dronem vždy manipulujte tak, že jej zvednete ze středu, nikoli z vrtule.
 • Než se pokusíte létat s dronem nad zemí, kterou nevlastníte, ujistěte se, že jste na to oprávněni. Služba národního parku například nepovoluje žádný let dronů nad parky.
reklama

Populární Problémy

Jak zastrašit odpůrce. Získat psychologickou výhodu nad svým protivníkem je zásadní pro úspěch v jakémkoli konkurenčním úsilí. Abyste získali tuto výhodu, je důležité rozvíjet vlastní důvěru a řádně ji prokázat svým ...

Dánsko a Švédsko se v neděli setkají ve finále mistrovství světa v házené 2021. Zde je návod, jak můžete sledovat, pokud jste v USA.

Sofia Kenin a Irina Bara se v sobotu setkají ve třetím kole French Open 2020. Kenin vede Báru 1: 0 v jejich vzájemném soupeření.

Jak identifikovat tesařské mravence. Carpenter mravenci hrají klíčovou roli v ekosystému, zejména tím, že pomáhají při rozkladu rozpadajících se stromů. Mohou také infiltrovat domy a jiné budovy, hnízdit ve vlhkém, hnijícím dřevě a způsobit ...

HBO nyní přináší na streamovací službu v dubnu spoustu nových filmů, dokumentů a televizních pořadů, včetně závěrečné sezóny Hry o trůny.

„Ringside“, dokumentární film Showtime o boxerech Destyne Butler a Kenneth Sims, má premiéru dnes večer. Zde je návod, jak sledovat film online.