Jak si vyrobit šátek

NA bandana je všestranný a stylový doplněk. Můžete si jej přivázat na hlavu, abyste si udrželi vlasy, ukázali svou věrnost něčemu nebo dokonce udělali módní prohlášení. Ve špetce jej můžete použít k vysmrkání nosu, nahrazení protiprachovou maskou, setření potu z obličeje, zabránění spálení sluncem nebo obvazovat ránu . Ještě lépe, můžete si snadno vyrobit sami téměř z jakéhokoli druhu tkaniny. Během chvilky byste mohli mít svůj vlastní jedinečný šátek.

Část 1 ze 3: Výroba šátků

 1. Obrázek s názvem Make a Bandana Step 1

  1 Získejte velký kus látky. Vaše tkanina by měla být 2 x 2 palce (61 cm x 61 cm) nebo větší. Můžete si vybrat jakýkoli druh látky, který upřednostňujete, ačkoli bavlněný mušelín je cenově dostupná volba, která se dobře drží při nošení. Pokuste se vyhnout látkám, které by vás mohly svědit na kůži.
  • Při výběru předem vzorovaného materiálu vyberte ten, o kterém si myslíte, že bude vypadat dobře jako šátek, jako paisley design, kostkovaný vzor, ​​motiv lebky a zkřížených kostí atd.
  • V některých částech světa může být nošení určitého barevného šátku spojeno s místním gangem. Například modré a červené šátky jsou svázány s gangy v americkém městě Los Angeles. Náhodné ztotožnění se s gangem může být nebezpečné, takže při výběru barvy nebo vzoru šátku si dejte pozor.


 2. 2 Skica ze čtverce na utěrce. Možná budete chtít použít rovnou hranu, jako pravítko nebo metr, ale můžete také sledovat přímé linie v předem vzorovaném materiálu. Váš čtverec by měl být na každé straně dlouhý asi 61 cm, i když jej můžete podle velikosti zvětšit nebo zmenšit.
  • Může být pro vás nejjednodušší začít svůj čtverec v rohu vašeho materiálu. Tímto způsobem skončí méně látky jako zbytky.
  • Pero s fixou se zobrazí snadněji než značení tužkou. Jasná čára vám usnadní řezání materiálu v přímce.
  • Omyvatelná textilní značka je také dobrou volbou pro načrtnutí vašeho náměstí. Když omyjete hotový šátek, vymyjí se všechny zbloudilé stopy.
  • Skica nemusí být dokonalá, ale díky přímým liniím bude váš šátek pravidelného tvaru a bude mít leštěný vzhled.
  • Nejlepší je, když si šatku zvětšíte než příliš malou. Je mnohem jednodušší odstřihnout látku, než přidat látku.
 3. 3 Odřízněte čtverec bez materiálu. Pokud používáte materiál převážně z bavlny, může být nejjednodušší provést první střih s párem ostré nůžky nebo nůžky na látku. Vzhledem k tomu, že se bavlna poměrně snadno trhá, možná ji budete moci roztrhnout podél zbytku podle nakreslené čáry.
  • Pokud si nejste jisti směsí látek použitých ve vašem materiálu, abyste zabránili plýtvání, můžete použít nůžky k úplnému odstřižení čtverce zdarma.
  • I u čistě bavlněných tkanin někdy slza nebude čistá. Pokud pracujete s omezeným množstvím látky, může být použití nůžek nejbezpečnější sázkou.
 4. Obrázek s názvem Make a Bandana Step 4

  4 Vyzkoušejte si šátek. V tuto chvíli možná budete chtít vyzkoušet svůj šátek, abyste zjistili, jak to sedí. Pokud je příliš velký, můžete jej oříznout, ale měli byste mít na paměti, že pravděpodobně ztratíte ½ ' - 2' (1¼ - 5 cm) látky lemováním.
  • Olemováním bandany zabráníte roztřepení na okrajích. Nehemmed raw hrana se může snadno roztřepit.
  reklama

Část 2 ze 3: Lemování vašeho šátku

 1. Obrázek s názvem Make a Bandana Step 5

  1 Určete šířku lemu. S větším lemem se bude pracovat nejjednodušeji, ale vytvoří široký zdvojený záhyb podél okraje látky. Pokud jde o šátek, možná budete chtít začít se středním lemem, který je obvykle dlouhý asi 5 cm. To bude složeno pod utěrkou a sešito, aby se zabránilo třepení.
  • Lem může mít libovolnou velikost, kterou si vyberete. Možná se vám bude líbit extra tloušťka skládaného plátna kolem okrajů delšího lemu nebo úzký, krátký lem.
 2. Obrázek s názvem Make a Bandana Step 6

  2 Sklopte a stiskněte lem. Budete chtít, aby vaše tkanina byla při šití ostrá a rovná, abyste zabránili křivému lemu, takže budete muset žehlit látku, kterou složíte. Pro střední lem přeložte pod látku 1 ¼ cm látky a přitlačte ji žehličkou. Poté stejným způsobem složte další 3, 8 cm látky a znovu ji stiskněte.
  • U větších lemů nejprve složte a přitiskněte pod látku 1,9 cm látky. Následujte to s 1¼ '(3,2 cm) pod záhybem látky a znovu stiskněte.
  • Malé lemy lze vyrobit tak, že nejprve složíte your '(0,64 cm) okraje pod tkaninu a přitlačíte. Poté složte pod další 64 '(0,64 cm) a znovu stiskněte.
 3. 3 Složte přehnutý lem na místo. Ujistěte se, že váš nyní dvakrát složený okraj je rovný a čistý. Možná budete muset látku upravit a potlačit, aby se napravila křivost. Jakmile bude okraj, který budete brzy lemovat, zarovnán, látku přišijte, aby při šití zůstala na svém místě.
  • Chcete -li zkontrolovat rovnoměrnost přeloženého okraje, můžete použít rovnou hranu, například pravítko nebo metr.
 4. 4 Ušijte si lem. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je pomocí a šicí stroj , ale pokud to není možné, jehla a nit fungují stejně dobře. Navlékněte jehlu a propíchněte jej všemi vrstvami přeloženého materiálu přes rubovou stranu látky, aby byl uzel skrytý. Potom v pravidelných intervalech podávejte jehlu tam a zpět skrz zadní a přední část látky podél přeloženého okraje. Když dojdete na konec, svažte nit pomocí uzlu.
  • Když navléknete jehlu, zdvojnásobte nit, aby vaše šití lépe drželo a odíralo se.
  • Velmi profesionálně vypadající steh, který byste mohli chtít použít, se nazývá a skluzový steh . Tento druh stehu bude po dokončení neviditelný, i když to může nějakou dobu trvat, než se v tom zorientujete.
  • Můžete se také podívat jak lemovat naučit se jemnější body lemování.
  • Pokud se vám lemování jehlou a nití zdá trochu skličující, můžete zkusit použít žehličku na lemovací pásku. To lze nalézt ve většině obchodů s řemesly a šitím nebo u obecných prodejců jako Walmart a Target.
 5. Obrázek s názvem Make a Bandana Step 9

  5 Ukažte svůj domácí šátek. Existuje mnoho různých způsobů, jak můžete noste svůj nový šátek . Experimentujte, abyste zjistili, který vám vyhovuje styl nejlepší. Můžete zvážit dva oblíbené styly:
  • Noste šátek kolem krku tak, aby visel v trojúhelníkovém tvaru na spodní části krku.
  • Složte šálu do dlouhého, úzkého proužku. Poté si proužek obtočte kolem hlavy a vzadu zavažte, abyste ho nosili jako čelenku.
  reklama

Část 3 ze 3: Zdobení šátku

 1. Obrázek s názvem Make a Bandana Step 10

  1 Vyberte primární dekorační místa. V závislosti na tom, jak se rozhodnete nosit šátek, se bude lišit nejlepší umístění vašich dekorací. Pokud například plánujete nosit šátek podél krku v trojúhelníkovém tvaru, pravděpodobně budete chtít svůj design tak, aby jeho spodní část směřovala do rohu a byla umístěna v rohu látky.
  • Může pomoci obléknout si šálu a podívat se na to v zrcadle. Poté můžete látku označit tužkou nebo omyvatelnou fixou na místo, které nejlépe představuje vaši dekoraci.
 2. 2 Žehlit nebo šít na záplatách. Patch je skvělý způsob, jak reprezentovat své oblíbené kapely, hry, sportovní týmy a další. Některé z nich jsou aktivovány teplem a mohou být připevněny k šátku žehličkou, zatímco jiné mohou vyžadovat držení stehů na místě.
  • Místní obchod s látkami může být dobrým místem pro hledání záplat, ale u konkrétních návrhů může nejlepší výběr poskytnout online prodejce.
  • Některé látky nebo směsi nemusí být bezpečné žehlit. Před pokusem o žehlení náplasti nezapomeňte zkontrolovat informace o tkanině.
 3. Obrázek s názvem Make a Bandana Step 12

  3 K vytváření návrhů použijte barvu na textil, která je bezpečná pro praní. Pomocí barvy na textil můžete vytvářet designy, které jsou pro vás jedinečné a významné. V některých případech možná budete potřebovat malířské potřeby, jako je štětec a voda, ale některé barvy na textil se dodávají v aplikátorech fixů.
  • Mnoho běžných prodejců, maloobchodníků s uměním a řemeslných obchodů má různé barvy na textil, ze kterých si můžete vybírat. Ujistěte se, že vyberete ten, který nevyjde při praní!
  • Možná budete chtít použijte látkovou šablonu aby vaše hotové malované návrhy vypadaly profesionálněji.
 4. 4 Nakreslete návrhy pomocí značek tkanin vhodných pro praní. Značkovače tkanin mohou být trochu známější a snadněji použitelné než barvy, zvláště pokud nemáte s malováním mnoho zkušeností. Pro nejlepší hotový výrobek možná budete chtít nejprve nakreslit svůj design na omyvatelnou fixu na textilie, poté postupujte podle popisovačů vhodných pro praní.
  • V závislosti na vaší tkanině můžete také použít tužku k načrtnutí návrhů před použitím trvalejšího média.
 5. Obrázek s názvem Make a Bandana Step 14

  5 Pokud je to možné, nechte své návrhy zaschnout. Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, vždy byste měli postupovat podle pokynů na produktech, které používáte k ozdobení šátku. Barvy a fixy na textilie mohou před praním nějakou dobu zaschnout, nebo mohou mít speciální pokyny pro praní. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaký typ látky používám na výrobu šátku? Na výrobu šátku můžete použít téměř jakýkoli hadřík, i když byste měli upřednostňovat látky, které budou příjemné na kůži. Bavlněný mušelín je cenově dostupná a pohodlná možnost, kterou je třeba zvážit.
 • Otázka Jaká je standardní velikost šátku? Standardní šátek je 22 palců čtverečních nebo 56 x 56 centimetrů. Mějte na paměti, že když šijete šátek, budete muset látku odstřihnout, aby byla lemovaná.
 • Otázka: Chtěl bych udělat jeden pro svého psa, tak jak to udělat, aby to bylo pro Yorkieho proporcionálnější? Změřte si kolem krku Yorkieho a vycházejte z těchto měření místo ze svého.
 • Otázka Jak nosí pirát šátek? Sklopte šálu na polovinu diagonálně, abyste vytvořili trojúhelník, a poté ji položte na hlavu složenou částí proti čelu. Konce svažte na uzel na zátylku a poté zastrčte špičatý konec trojúhelníku pod poznání. Další podrobnosti si přečtěte Jak nosit šátky .
 • Otázka Jak mohu zvětšit šátek bez ztráty čtverce? Měření můžete provádět tak velká, jak chcete, pokud jsou všechny strany stejné. Například 20 cm x 20 cm by byl čtverec stejně jako 48 cm x 48 cm.
 • Otázka Co je šátek a k čemu se používá? Bandana's jsou v podstatě kapesníky a jsou složené a zabalené někde kolem vašeho těla, jako je vaše ruka nebo hlava jako módní doplněk.
 • Otázka Jak si uvázáte šátek kolem hlavy? Sklopte šátek diagonálně na polovinu a vytvořte trojúhelník. Dále složte spodní část trojúhelníku směrem nahoru a vytvořte tenký proužek. Omotejte si proužek kolem hlavy a poté konce spojte do uzlu. Další nápady najdete na: Jak nosit šátky .
Nezodpovězené otázky
 • Jak vyrobím lékařskou masku z šátku?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud se vám hotový výrobek nelíbí, můžete to zkusit znovu se zbytkovým materiálem.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Buďte opatrní při používání nůžek, zejména ostrých nůžek na látky. Při provádění tohoto řemesla zajistěte, aby byly malé děti pod dohledem.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Výroba šátků

 • Kus látky (větší než 61 x 61 cm)
 • Plstěné pero nebo tužka
 • Omyvatelný fix na textil (volitelně)
 • Pravítko (volitelně)
 • Nůžky na látku
 • Nástroje pro lemování (např. - jehla a nit nebo šicí stroj)

Lemování vašeho šátku

 • Žehlička
 • Jehla
 • Vlákno
 • Pravítko (volitelné; doporučeno)

Zdobení šátku

 • Značky tkanin vhodné pro praní (volitelně)
 • Barvy na textil vhodné pro praní (volitelně)
 • Omyvatelný fix na textil (volitelně)
 • Nášivky (nažehlit nebo přišít; volitelně)

Populární Problémy

Jak vyrobit sendviče bez chleba. Existuje spousta chutných receptů na chleba bez chleba. Pokud hledáte ve své stravě omezit nebo vyloučit chléb, možná vás budou zajímat náhražky chleba, které vám umožní stále si užívat ...„Iconic: TLC“, speciál CW pořádaný Jordin Sparks, má premiéru v pondělí 1. června. Pokud nemáte kabel, můžete jej sledovat online.BYU a Coastal Carolina se v sobotu setkávají v obrovské bitvě neporažených týmů. Pokud nemáte kabel, můžete zdarma sledovat přímý přenos ze hry.

V roce 2018 se několik prominentních jmen rozloučilo s hrou, kterou milují.Máte někdy strach, že si vaši nosní rodiče/sourozenci nebo přátelé přečtou váš deník? Nikdy se neboj! Článek „Jak uchovat svůj deník v tajnosti“ je zde! Tyto snadné kroky vám pomohou, zatímco vaši nosní rodiče/sourozenci nebo kamarádi se pokusí najít ...Bývalí hráči světové jedničky Kim Clijsters a Andy Roddick budou uvedeni do Mezinárodní tenisové síně slávy 22. července.