Jak změřit délku kroku

Měření vašeho kroku je jednoduché a přímé. Vše, co potřebujete, je krokoměr nebo svinovací metr! Svůj krok můžete změřit chůzí na určitou vzdálenost a vydělením vzdálenosti počtem kroků, například 100 metrů (330 stop), 1 míli (1,6 km) nebo 10 kroků. Pro méně konkrétní měření vypočítejte délku kroku na základě vaší výšky.

servisní linka tenis

Metoda 1 ze 3: Pomocí krokoměru

 1. Obrázek s názvem Změřte délku kroku Krok 1

  1 Vyhledejte krokoměr, který bude počítat vaše kroky. Krokoměr je malé zařízení sloužící k počítání počtu provedených kroků. Můžete použít krokoměr, který se připne k vašemu oblečení, nebo zkuste použít aplikaci krokoměru pro telefon.
  • Krokoměr si můžete zakoupit ve většině sportovních obchodů nebo online.
  • Většina dnešních smartphonů je vybavena funkcí sledování kroků. Můžete si také stáhnout aplikace krokoměru z vašeho obchodu s aplikacemi.


 2. Obrázek s názvem Změřte délku kroku Krok 2

  2 Uběhněte nebo uběhněte známou vzdálenost a sledujte počet kroků. Vyberte si vzdálenost, například 100 metrů (1,6 stopy) nebo 1 míli (1,6 km), a zapněte krokoměr. Při pohybu bude krokoměr automaticky sledovat vaše kroky.
  • Například 100 metrů (330 stop) vám může zabrat 112 kroků.
  • Můžete absolvovat 1 míli (1,6 km) ve zhruba 2 000 krocích.
 3. Obrázek s názvem Změřte délku kroku Krok 3

  3 Vydělte svou celkovou vzdálenost počtem kroků. Když znáte svůj celkový počet kroků, vydělte vzdálenost, kterou jste ušli nebo uběhli, počtem kroků uvedených na vašem krokoměru. Toto číslo je délka vašeho kroku.
  • Pokud jste běželi celkem 100 metrů (330 stop) ve 112 krocích, délka vašeho kroku je 0,89 metru (2,9 stopy).
  • Pokud jste ušli 1 míli (1,6 km) ve 2 000 krocích, délka vašeho kroku je 0,80 m. Na míli je 5 280 stop (1 610 m), takže to rozdělte 2 000, abyste zjistili délku kroku.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Výpočet vzdálenosti 10 kroků

 1. Obrázek s názvem Změřte délku kroku Krok 4

  1 Vyberte výchozí místo a označte jej položkou. Na příjezdové cestě můžete nakreslit čáru na chodník, označit své místo perem nebo použít jakýkoli předmět v domácnosti k označení svého místa.
 2. Obrázek s názvem Měření délky kroku Krok 5

  2 Udělejte 10 přirozených kroků vpřed, počínaje pravou nohou. Počítejte kroky od 1 do 10 při chůzi vpřed.
  • Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, snažte se nepřemýšlet nad umístěním nohou a běžte normálně.
 3. Obrázek s názvem Změřte délku kroku Krok 6

  3 Po 10 krocích udělejte značku před pravou nohou. Pokud jste k označení počátečního bodu použili křídu na chodníku, nakreslete na okraji boty další čáru. Pokud jste k označení počátečního bodu použili předmět (například pero), položte na špičku pravé nohy jiný předmět.
  • Tato značka označuje vaše místo zastavení.
 4. Obrázek s názvem Změřte délku kroku Krok 7

  4 Změřte vzdálenost mezi počátečním a koncovým bodem. Začněte s měřením tam, kde jste udělali první krok, a pomocí pravítka, měřítka nebo měřicí pásky najděte vzdálenost k poslednímu kroku. Na svém měřicím zařízení použijte menší měrné jednotky, například palce nebo centimetry (místo stop nebo metrů). Zaokrouhlete svá měření na nejbližší palec nebo centimetr.
  • Vzdálenost může být například 1808 palců (458 cm), což je zaokrouhleno na 180 palců (460 cm).
  • Pokud potřebujete ruku, pomozte svému příteli držet svinovací metr.
 5. Obrázek s názvem Změřte délku kroku Krok 8

  5 Rozdělte svou vzdálenost v palcích nebo centimetrech o 10. Jakmile získáte celkový počet palců nebo centimetrů, od výpočtu délky kroku vás dělí 1 výpočet. Rozdělte vzdálenost a číslo, které získáte, je délka vašeho kroku!
  • Například pokud je vaše vzdálenost 180 palců (460 cm), získáte 18 palců (46 cm) poté, co vydělíte 10. Délka vašeho kroku je 18 palců (46 cm) nebo 1,5 stopy (0,46 m).
 6. Obrázek s názvem Změřte délku kroku Krok 9

  6 Opakujte to 2-3krát, abyste našli přesný průměr. Chcete -li zajistit, aby vaše měření byla co nejpřesnější, opakujte postup ještě několikrát a průměrný čísla dohromady.
  • Chcete -li vypočítat průměr, sečtěte součet všech délek kroků a vydělte je celkovým počtem změřených časů.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Odhad podle výšky

 1. Obrázek s názvem Změřte délku kroku Krok 10

  1 Opatření svou výšku na nejbližší centimetr. Postavte se zády rovně ke zdi a tužkou si udělejte malou značku na temeni hlavy. Popadněte metr a změřte vzdálenost od značky k podlaze. Zaokrouhlete měření na nejbližší centimetr.
  • Pokud si nechcete na zeď udělat značku, nalepte si tužku na temeno hlavy (konec gumy) a ustupte ze zdi s tužkou stále na svém místě. Poté měřte od tužky k podlaze.
  • Pokud máte potíže s měřením své výšky, vezměte si na pomoc kamaráda.
  • Vaše výška může být například 165 cm (65 palců).
 2. Obrázek s názvem Změřte délku kroku Krok 11

  2 Vynásobením své výšky o 0,413 zjistíte délku kroku pro ženy. Odhad délky kroku podle výšky je rychlý způsob nalezení aproximace, ale tato metoda není pro jednotlivé délky kroku nejpřesnější. Když dostanete výpočet, zaokrouhlete své číslo na nejbližší centimetr.
  • Pokud je vaše výška měřena na 165 cm (65 palců), vynásobte ji 0,413 celkem 68,15 cm (26,83 palce), které se zaokrouhlí na 68 cm (2,23 ft).
 3. Obrázek s názvem Změřte délku kroku Krok 12

  3 Vynásobením své výšky 0,415 určíte délku kroku u mužů. Odhad se mírně liší u mužů než u žen, proto pro výpočty použijte toto číslo, nikoli 0,413. Výpočty nezapomeňte zaokrouhlit na nejbližší celý centimetr.
  • Při měření výšky 165 cm (65 palců) vynásobeného 0,415 je vaše délka kroku 68,475 cm (26,959 palce), což je zaokrouhleno na 69 cm (2,26 ft).
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak změříte svůj krok pro Fitbit? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Použijte některou z technik uvedených zde. Udělejte například alespoň 20 kroků a poté změřte vzdálenost, kterou jste ušli. Vydělte vzdálenost počtem kroků, které jste udělali. Jakmile znáte délku kroku, přejděte do aplikace Fitbit a v části „Pokročilá nastavení“ přejděte na „Délka kroku“. Upravte délku kroku tak, aby přesně odrážela vaše měření.
 • Otázka Jaká je průměrná délka kroku podle výšky? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Průměrná délka kroku ženy je 0,413násobkem její výšky v palcích. Průměrná délka kroku člověka je 0,415násobek jeho výšky v palcích. Například žena, která má 5'9 ', by měla v průměru délku kroku asi 28' (71 cm), zatímco muž stejné výšky by měl délku kroku asi 29 '(73,7 cm).
 • Otázka Znamená kratší krok více kroků? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Ano. Pokud máte kratší krok, budete muset udělat více kroků, abyste překonali stejnou vzdálenost jako někdo s delším krokem.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Když měříte krok, ujistěte se, že stojíte na rovné a rovné zemi, abyste dosáhli nejlepších výsledků. Běžecké tratě nebo chodníky fungují dobře!
 • Pokud chceš zlepšit svůj krok , zůstaňte uvolněni, když běháte nebo běháte, a držte hlavu vztyčenou. Procvičte si správnou běžeckou formu a postupem času můžete dosáhnout dokonalého kroku.
 • Chcete -li zjistit délku kroku v metrických nebo imperiálních jednotkách, můžete jednoduše vyhledat online a najít nástroje pro převod.

reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Potopení puttu je posledním krokem k dokončení jamky v golfu. Říká se jim také „krátká hra“ a základy uvádění se liší od jiných houpaček, které si vezmete s holemi, ale snadno se je naučíte. Naučit se číst zeleně a ...

Novak Djokovič se v pondělí prohnal kolem Jana-Lennarda Struffa, aby postoupil do třetího kola olympijských her v Tokiu, kde narazí na Alejandra Davidoviče Fokinu.

Odborníci se shodují, že syndrom karpálního tunelu obvykle způsobuje necitlivost, brnění a slabost v zápěstí a ruce. Vaše příznaky jsou způsobeny stlačením středního nervu, který prochází úzkým průchodem ve vaší ruce ...

Před neuvěřitelnými 13 trofejemi Roland Garros Rafaela Nadala držel rekord ve většině titulů dvouhry mužů na French Open Max Decugis - který jich na začátku 20. století připsal osm.

Hubert Hurkacz se utká s Peterem Gojowczykem v zápase prvního kola na US Open 2020. Půjde o vůbec první setkání kariéry této dvojice na turné.