Jak vyrobit chléb v mikrovlnné troubě (jednoduchá metoda)

Chléb můžete připravit v mikrovlnné troubě! Nebudete používat úplně stejné přísady, jaké byste použili na konvenční chléb. Tento recept je opravdu podobný dortu bez cukru. Mikrovlnný jednoduchý chléb můžete upéct za pět minut plus dobu míchání.



Ingredience

 • 5 lžic univerzální mouky
 • 2-3 lžíce oleje
 • 1 lžička prášku do pečiva
 • 2-3 lžíce mléka
 • 2 lžíce vody
 • 1 vejce
 • 1 lžička vanilkového extraktu (volitelně)

Část 1 ze 2: Míchání přísad

 1. Obrázek s názvem Vyrobte si jednoduchý chléb v mikrovlnce Krok 1

  1 Ingredience smíchejte ve velké míse. Nejprve přidejte pět lžic univerzální bělené mouky. Můžete také zahrnout jiné druhy mouky-mandlovou mouku, pohankovou mouku, celozrnnou mouku atd. Pokud chcete, smíchejte tyto ostatní druhy mouky s univerzální moukou, ale uvědomte si, že každý druh mouky má svůj vlastní obsah vlhkosti a vlastnosti pečení. Změna mouky může změnit recept.
  • Pokud je to možné, použijte chemicky ošetřenou „bělenou“ mouku. Bělená mouka obsahuje méně bílkovin než nebělená mouka a je lepší pro rychlé pečivo.
 2. Obrázek s názvem Vyrobte si jednoduchý chléb v mikrovlnce Krok 2

  2 Smíchejte ve lžičce každý prášek do pečiva a vanilku. Prášek do pečiva způsobí, že chléb „vzejde“ zvýšením jeho objemu. Nepřidávejte příliš mnoho, jinak se těsto může vymknout kontrole! Vanilka je volitelná: neovlivní proces pečení a může dát chlebu příjemně sladkou chuť.
 3. Obrázek s názvem Vyrobte si jednoduchý chléb v mikrovlnce Krok 3

  3 Přidejte jedno vejce. Rozbijte vejce a důkladně ho vmíchejte do směsi. Na velikosti vajec nezáleží, i když z většího vejce bude trochu vlhčí chléb. Dávejte pozor, abyste v těstě nenechali žádné střepy z vaječných skořápek.
 4. Obrázek s názvem Vyrobte si jednoduchý chléb v mikrovlnce Krok 4

  4 Přidejte 2-3 lžíce mléka. Můžete použít jakékoli mléko, které dáváte přednost: kravské mléko, mandlové mléko, rýžové mléko, kokosové mléko, konopné mléko. Hustší mléko udělá o něco bohatší chléb. Hlavní funkcí mléka je však navlhčení těsta, aby se mouka slepila.
 5. Obrázek s názvem Vyrobte si jednoduchý chléb v mikrovlnce Krok 5

  5 Přidejte 2 lžíce vody. Opět to funguje tak, že navlhčíte těsto, aby se mouka lepila. Pokud nepoužíváte vodu, bude váš chléb příliš suchý. Smíchejte vodu do mísy se vším ostatním.
 6. Obrázek s názvem Vyrobte si jednoduchý chléb v mikrovlnce Krok 6

  6 Přidejte 2-3 lžíce oleje. Můžete použít olivový olej, rostlinný olej, řepkový olej, kokosový olej - cokoli, s čím raději pečete. Hlavní funkcí oleje je zahuštění těsta a zvlhčení chleba, takže můžete zjistit, že chuť je největším rozdílem mezi oleji. reklama

Část 2 ze 2: Vaření chleba

 1. 1 Uhněteme těsto. Pomocí čistých rukou těsto důkladněji promíchejte a stabilizujte konzistenci. Těsto důkladně promasírujte a snažte se rovnoměrně promíchat vlhkost. Těsto hněteme 2–5 minut, nebo dokud ho neroztáhneme, aniž by se rozpadlo.
 2. 2 Vytvarujte těsto. Pomocí čistých rukou těsto jemně vytvarujte do tvaru kuličky nebo oválu. To je tvar, který bude mít konečný bochník, takže zvažte, zda potřebujete, aby váš chléb měl nějakou konkrétní formu. Vyhodnoťte vrchol bochníku pomocí X, aby při zvedání nepraskl.
 3. 3 Těsto dejte na misku vhodnou do mikrovlnné trouby. Většina keramických a skleněných nádob je bezpečná - za žádných okolností byste ale neměli mikrovlnné trouby používat v mikrovlnné troubě. Mnoho nádob vhodných do mikrovlnné trouby je takto označeno. Ujistěte se, že je nádoba mělká, s plochým dnem: chléb budete muset poté dostat ven.
  • Zkuste použít velký keramický hrnek. Tento kontejner je vhodný do mikrovlnné trouby, má ideální velikost a lze jej snadno vyjmout, aniž byste se opařili. To je nejlepší pro jednotlivé porce.
 4. 4 Mikrovlnná trouba po dobu 5 minut na vysoké teplotě. Když chleba vyjmete, měl by být připraven k jídlu. Pokud má vaše mikrovlnná trouba okénko, pravidelně kontrolujte těsto, abyste se ujistili, že není převařené nebo se nevymyká kontrole. Pokud těsto začne vypadat suché, šupinaté nebo scvrklé, možná jste z něj zahřáli veškerou vlhkost! Nakrájejte a podávejte svůj chléb.
 5. Obrázek s názvem Vyrobte si jednoduchý chléb do mikrovlnné trouby, krok 11

  5 Hotovo. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka 5 polévkových lžic mouky se 6 polévkovými lžícemi celkové tekutiny plus vejce? Dostal jsem polévkovou kaši. Také jsem udělal, musel jsem přidat další 1/4 šálku mouky, aby to mělo správnou konzistenci, a nemůže to být v mikrovlnné troubě po dobu 5 minut, protože to začalo hořet. Ten svůj jsem vařil asi 2 a 1/2 minuty.
 • Otázka Je to velmi chutné? Ano to je. Očividně je lépe upečený, ale je to také dobrá volba.
 • Otázka Používáte -li kypřící mouku, říkáte, že omezíte sůl, ale ve vašem seznamu přísad se sůl neuvádí? Je to obecné pravidlo pro pečení při výměně mouky. Není to velké množství soli, takže budete v pořádku. Stačí použít zdravý rozum.
 • Otázka Lze to péct v troubě? Tato verze nemůže.
 • Otázka Bude nutné použít kovový stojan? Nemusíte, můžete použít malou misku a chleba bude v pohodě.
 • Otázka Má být nádoba během mikrovlnné trouby uzavřena víkem? Ne, nemělo by.
 • Otázka Mohu do těsta přidat věci jako semínka a sýr? Ano můžeš!
 • Otázka Mohu použít samokynoucí mouku? Ano, ale odstraňte další prášek do pečiva. Zvažte omezení soli, protože kypřící mouka obsahuje prášek do pečiva a trochu soli.
 • Otázka Mohu pro tento recept použít plastovou nádobu? Na míchání ano. Při vaření v mikrovlnné troubě zkontrolujte, zda je nádoba vhodná do mikrovlnné trouby. Pokud ano, pak je dobré vařit.
 • Otázka Mohu použít koláčovou mouku na výrobu chleba v mikrovlnné troubě? Ano, ale dokončení pečení může trvat déle.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Můžete být konkrétnější než „vysoké teplo“?
 • Kde mohu získat recept na výrobu bochníku chleba z celozrnné pšenice?
 • Jak upeču chléb v mikrovlnné troubě, když jsem se dostal až do fáze těsta?
 • Mohu chlebové těsto místo vaření v mikrovlnné troubě napařit?
 • Zkusil jsem to a chuť byla dobrá, ale byla těžká. Jak to změkčím?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pomocí nože vyzkoušejte, zda je chléb propečený. Pokud je čepel mokrá, chléb není hotový a bude muset být v mikrovlnné troubě déle.
 • Zkuste připravit čokoládový koblih mírným vyladěním receptu. Přidejte 2 polévkové lžíce (29,6 ml) čokoládového prášku a jednu polévkovou lžíci cukru a poté z těsta vytvarujte koblihu. Vařte stejně dlouho.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nedávejte příliš mnoho mléka nebo vody. To může ztěžovat, aby vaše těsto zůstalo pohromadě. Pokud toho přidáte příliš mnoho, vyvažte to více moukou.
 • V mikrovlnné troubě chléb nevytváří hnědou kůrku. Mikrovlnný chléb také během pečení více kyne, což může způsobit problém s texturou: textura může být nerovnoměrná kvůli zhroucení plynových kapes, které se tvoří během kynutí.
 • Uvědomte si, že chléb na bázi kvasnic se nejlépe peče v troubě nebo pekárně. Většina receptů na mikrovlnný chléb tedy místo skutečných kvasnic používá chemické kynutí jako prášek do pečiva.
reklama

Populární Problémy

Ať už zkoušíte divadelní hru, televizní pořad nebo film, správné oblečení je důležitou součástí dobrého prvního dojmu. Výběr oblečení může být skličující úkol, zvláště pokud vám castingová posádka nedala žádné ...



Zachytit ruku nebo prst v zavírajících se dveřích může být neuvěřitelně bolestivý zážitek. V závislosti na závažnosti situace může být nutné vyhledat odbornou lékařskou pomoc, aby se zabránilo dlouhodobé bolesti nebo zranění. Pokud však ...



Rafael Nadal má za ta léta několik nezapomenutelných vzpomínek spojených s Paříží.

Jak léčit podvrtnutí během první pomoci. Vyvrtnutí zahrnuje natržení vláken ve vazech, které drží kosti vašich kloubů na svém místě. Http://www.mayoclinic.org/first-aid/first-aid-sprain/basics/art-20056622 Vyvrtnutí může způsobit silnou bolest. ..



Jak nainstalovat zemnící tyče. Zemnící tyče jsou důležitou součástí bezpečného elektrického systému. Vytvářejí cestu pro zatoulanou elektřinu, ke které dojde během krátké nebo jiné poruchy, k efektivní cestě ven z budovy. Na...



Wimbledonská šampionka 2019 Simona Halepová je připravena obhájit titul, protože grandslamová akce se po dvou letech vrací do Londýna.