Jak vyrobit podavač motýlů

Motýli jsou jedinečný, jemný hmyz, který má mnoho různých krásných barev a vzorů. Pokud máte nějaké motýly, které potřebujete pravidelně krmit, nebo si jen chcete dát svačinu pro motýly, které procházejí vaším dvorem, existují způsoby, jak to udělat. Jaký druh jídla motýly krmíte a jak byste je měli krmit, závisí na tom, zda jsou zraněni, v přírodě nebo v prostředí.Metoda 1 ze 3: Pomoc zraněným motýlům při jídle

 1. 1 Rozhodněte se pro teplé dětské šťávy, coly a ovocné punče. Dětské šťávy, coly a ovocné punčochy představují nejlepší léčbu první pomoci u zraněných, nemocných nebo mladých motýlů. Pokud je to možné, použijte je jako jídlo a zajistěte je při pokojové teplotě nebo teplejší.
 2. 2 Namočte papírový ručník do tekutého jídla a vložte jej do misky. Rozhodněte se, s jakým druhem jídla byste chtěli jít, a poté kapalinu nasákněte papírovým ručníkem. To umožní motýlům jíst jídlo, aniž by si extrémně namočili nohy.
 3. 3 Seberte každého motýla a položte jej na papírový ručník. Nejprve se ujistěte, že máte úplně suché ruce. Když jeden z vašich motýlů zavře křídla, sevřete je extrémně opatrně na špičkách. Zvedněte motýla a položte ho na papírový ručník, aby na něm mohl ochutnat jídlo. Pokračujte v tom se všemi svými motýly.
  • Pokud nejste něžní, můžete velmi snadno motýly vážně zranit tím, že je seberete. Při manipulaci s nimi je velmi důležité být opatrný.
  • Je nutné to udělat tímto způsobem, protože motýli chutnají nohama.
 4. 4 Spusťte jeho proboscis párátkem, pokud to neudělá sám. Jakmile jsou položeni na papírový ručník, motýli pravděpodobně poznají, že je k dispozici jídlo, a automaticky sníží jejich proboscises, aby je spotřebovali. Pokud to jeden z motýlů neudělá, velmi opatrně vezměte párátko nebo kancelářskou sponku a spusťte motýlí proboscis směrem k jídlu sami.
  • Motýl může být zpočátku odolný a zkuste odtlačit párátko nebo sponku. Buďte vytrvalí několik minut. Pokud motýl v tomto bodě stále odolává, zastavte se a zkuste to znovu za 1–2 hodiny.
 5. 5 Nabídněte jim jídlo alespoň jednou denně. Každý motýl opatrně seberte za konečky křídel a položte jej alespoň jednou denně na papírový ručník namočený v jídle. Pokud se snažíte dostat motýla k jídlu, dejte mu několik dalších šancí po celý den. Dokonce i vaši motýli, kteří jedí ochotně, mohou jíst i při těchto jiných příležitostech, protože motýli dávají přednost časově oddělenému krmení. reklama

Metoda 2 ze 3: Krmení motýlů v přírodě

 1. 1 Poskytněte květinový nektar pro motýly v přírodě. Motýli přirozeně přežijí konzumací nektaru poskytovaného různými druhy květin. Nejlepší druh jídla, které jim můžete dát, je tento nektar. Pěstujte na svém dvoře květiny, z nichž motýli požírají nektar, například mléčné řasy, cínie a měsíčky.
 2. 2 Jako alternativu nektaru z květů použijte nektar z konzervovaného ovoce. Pokud nechcete růst a starat se o květiny, kupte si místo toho nektar z konzervovaného ovoce. Chcete -li úspěšně naservírovat nektar z konzervovaného ovoce, nalijte trochu do víčka plastové lahve nebo do něj nasyťte kapesník a položte jej do krmítka pro motýly, na zábradlí na verandě nebo někam podobně.
 3. 3 Pokud nemáte nektar, dejte motýlům cukrovou vodu. Toto funguje jako provizorní nektar. Smíchejte 1 díl bílého třtinového stolního cukru se 4 díly teplé vody, dokud se cukr zcela nerozpustí. To by vašim motýlům mělo zajistit výživu a energii, aby mohly prospívat.
  • Stolní cukr z bílé třtiny poskytuje nejlepší živiny pro motýly a ve srovnání s jinými formami cukru se také snadno rozpouští.
 4. 4 Jako alternativu krmte motýly hnijící ovoce. Nakrájejte na kousky ovoce, které se bude špatně dávat vašim motýlům. Zvláště rádi jedí hnijící grapefruity, pomeranče, jahody, broskve, nektarinky, jablka a banány. Přidejte do nakrájeného ovoce trochu vody nebo ovocné šťávy, aby bylo žádoucí vlhké.
 5. 5 Vyrobte si motýlkové krmítko . Nejlepší způsob, jak krmit motýly v přírodě, je koupit nebo si vytvořit nějaké krmítko pro motýly. Můžete to udělat několika různými způsoby, ať už chcete zavěsit plastovou láhev s vodou plnou jídla ze stromu, nebo nastavit mezi zahradu mělký talíř se základnou. Získejte lstivost a vyrobte si žádoucí krmítko, do kterého vtáhnete co nejvíce motýlů. reklama

Metoda 3 ze 3: Krmení motýlů na stanovišti

 1. 1 Jako snadné řešení použijte Gatorade nebo ovocnou šťávu. Nejjednodušší způsob, jak krmit motýly na stanovišti, je Gatorade nebo jiný již připravený džusový nápoj. Gatorade a ovocná šťáva mají cukr a vodu potřebnou k tomu, aby vašim motýlům poskytly živiny. Použijte je k jídlu, pokud chcete, abyste mohli rychle a snadno krmit své motýly.
 2. 2 Vytvořte si vlastní kreativní řešení motýlího jídla, abyste dosáhli nejlepších výsledků. Pokud jste ochotni věnovat svému motýlímu jídlu trochu více času a úsilí, abyste zajistili maximální výživu, vytvořte si vlastní potravinové řešení. Smíchejte 3 unce (88,7 ml) vody nebo Gatorade s 1 čajovou lžičkou (4,9 ml) jednoduchého sirupu. Poté přidejte 6 kapek sójové omáčky.
  • Chcete -li si vyrobit svůj vlastní jednoduchý sirup, přidejte 1 šálek (240 ml) cukru do 1 šálku (240 ml) vody. Směs téměř přiveďte k varu, ale stáhněte ji z tepla těsně před tím, než začne vařit.
 3. 3 Podávejte tekuté jídlo v malé mělké nádobě pro snadný přístup. Aby bylo jídlo pro vaše motýly atraktivní, budete ho muset podávat ve správné nádobě. Čím menší a mělčí nádoba je, tím lépe. Pokud je to možné, zvolte talířek nebo víčko lahve. Jednoduše naplňte misku nebo nádobu, spusťte ji do stanoviště a zavřete stanoviště.
  • Můžete také použít malý šálek nebo svíčku, ale protože tyto možnosti jsou hlubší, nezapomeňte naplnit nádobu kuličkami, aby motýli při jídle stáli.
 4. 4 Pokud máte několik druhů motýlů, poskytněte čerstvé špíz. Ovoce slouží jako adekvátní zdroj potravy pro všechny různé druhy motýlů, takže to může být nejlepší volba, pokud máte ve svém stanovišti různé druhy. Vezměte špejli nebo kousek bambusu a nasuňte na něj kousky ovoce. Poté jej umístěte na stanoviště.
  • Pokud ovoce na špízu nezůstane, zajistěte pod spodním kouskem ovoce kravatu.
 5. 5 Umístěte ovoce do nejjasnější oblasti stanoviště. Motýli instinktivně tíhnou ke světlým oblastem, takže budou snáze hledat ovoce, pokud se nacházejí v jasnější části jejich stanoviště. Ovocné špízy položte vodorovně na podlahu stanoviště motýlů nebo je postavte svisle do rohu v nejjasnější části stanoviště. Měli by být schopni jídlo sami najít a konzumovat. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Motýli mají extrémně jemná těla a při nesprávném zacházení s nimi můžete omylem vážně ublížit nebo je zabít. Abyste tomu zabránili, ujistěte se, že přesně víte, jak se jich dotknout a bezpečně s nimi komunikovat, než se o to pokusíte.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Pomoc zraněným motýlům při jídle

 • Dětské šťávy, coly nebo ovocné punče
 • Papírové ručníky
 • Jídlo
 • Párátko nebo sponka na papír (volitelně)

Krmení motýlů v přírodě

 • Květiny
 • Konzervovaný ovocný nektar
 • Uzávěr lahve nebo tkáň
 • Stolní cukr z bílé třtiny
 • Teplá voda
 • Krmítko na motýl

Krmení motýlů na stanovišti

 • Gatoráda nebo ovocná šťáva
 • Jednoduchý sirup
 • Jsem vrba
 • Malý, mělký kontejner
 • Kuličky (volitelně)
 • Špíz nebo bambus
 • Kousky čerstvého ovoce
 • Kroucení chleba (volitelně)

Populární Problémy

Jak si naplánovat výlet do Paříže. Chcete navštívit Paříž? S pečlivým plánováním a zvažováním můžete utratit co nejméně peněz, jak je to rozumně možné, vyhnout se čekání v dlouhých frontách, mít šanci vidět některé ze zásadních Paříží ...

Zde je návod, jak sledovat losování jackpotu Powerball v hodnotě 730 milionů dolarů online během vysílání nebo v televizi.Washington míří v sobotu do Berkeley na schůzku s Calem. Pokud nemáte síť Pac-12, můžete hru sledovat online naživo.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Khabib vs Poirier a všechny zápasy UFC 242 PPV online.

Zde je návod, jak sledovat online přenos Blazers vs Warriors Game 1 online bez kabelu.Pokud chcete svému golfovému švihu dodat více energie, můžete tak učinit několika jednoduchými technikami. Upravte svůj postoj tak, že váhu udržíte na chodidlech a chodidla otočíte směrem ven. Zdokonalte svůj švih udržováním ...