Jak vyrobit trychtýř nebo kužel z papíru

Papírové kornouty jsou užitečné v řadě domácích řemesel. Potřebujete nosní kužel pro vaši papírovou raketu nebo sněhuláka? Chcete si vyrobit klobouk na párty? Papírové kužely mají spoustu potenciální rozmanitosti a naštěstí se také snadno vyrábějí. Jakmile si připravíte základní kužel, můžete jít na další a ozdobit jej podle svých představ.

jednoduchá pravidla rakety

Šablona papírového kužele k tiskuŠablona papírového kužele k tisku

Metoda 1 ze 3: Výroba papírového kužele metodou disku

 1. Obrázek s názvem Vytvořte trychtýř nebo kužel z papíru Krok 1

  1 Vytvořte papírový disk. Výška vašeho kužele bude určena poloměrem vašeho kruhu. Čím větší je poloměr, tím vyšší je kužel. Šablonu můžete vytisknout v dokumentu výše a vysledovat tvar na papír, který chcete použít. Pokud se rozhodnete vytvořit svůj vlastní disk, udělejte vše pro to, aby byl tvar co nejvíce kulatý.
  • Nesprávné měření bude mít velký vliv na výsledek vašeho kužele. Je dobré vynaložit další úsilí na to, aby byl kruh co nejvíce kulatý.
  • Pro tvar disku můžete také použít kompas nebo vysledovat kulatý předmět, například víko nebo kontejner.


 2. 2 Nakreslete trojúhelníkový klín. Pomocí šablony vystřihněte z kruhu dvě strany a vytvořte klín. Chcete -li nakreslit vlastní klín, udělejte značku ve středu disku. Ze středového bodu nakreslete dvě přímé čáry a vytvořte klín pomocí pravítka. Pokud jsou čáry blíže u sebe, vytvoří menší klín, jehož výsledkem bude kužel se širokým dnem.
  • Pokud si nejste jisti, kam umístit tečku, použijte kompasový úhloměr k určení středu disku. Pokud k obrysu disku používáte nástroj úhloměru, může vám ušetřit čas na vytvoření středové tečky, než kolem disku vystopujete.
  • Můžete také nakreslit svůj vlastní trojúhelníkový klín pomocí pravítka a tužky.
 3. 3 Vyřízněte trojúhelníkový klín z kruhu. Chcete -li vytvořit kužel s malým dnem, vystřihněte větší trojúhelníkový klín. Použití nůžky nebo přesný nůž, který vám vystřihne klín co nejrovněji. Pokud narazíte na nějaké řezné nehody, budete pravděpodobně muset začít znovu.
 4. 4 Spojte řezané strany disku. Pro svůj tvar kužele přiveďte jeden řezaný konec disku na druhý ve tvaru kužele. Držte jej pohromadě a ujistěte se, že se spodní hřeben obou stran rovnoměrně překrývá. Díky tomu by váš disk měl mít požadovaný tvar kužele, který hledáte.
  • Rozbalte papír a zkuste to znovu, pokud se strany nejprve nesetkají správně.
  • Nedělejte na svém papíru pevné záhyby. Váš kužel by měl být zaoblený.
 5. 5 Vnitřek kužele uzavřete páskou. Jakmile přilepíte obě strany vedle sebe, aby z papíru byl kužel. Přilepte vnitřek kužele přemostěním obou stran tak, aby se mírně překrývaly a překrytí překryjte páskou. Když to uděláte, váš kužel by měl být připraven jít.
  • Jeden rovný kus pásky dodá vašemu kuželu nejlepší stabilitu. Několik kusů pásky uvnitř způsobí nepořádek. Je užitečné mít jednu ruku, která aplikuje pásku, zatímco druhá drží tvar kužele.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Výroba kužele papíru metodou skládání

 1. 1 Vystřihněte široký trojúhelník. Pokud běžná metoda disku není podle vašich představ, můžete vytvořit tvar kužele, který začíná papírovým trojúhelníkem. Aby mohl být správně srolován do kužele, musí existovat jedna dlouhá strana a dvě kratší strany stejné délky. Čím větší je trojúhelník, tím větší bude váš kužel. Dávejte pozor, aby vaše měření a řezy byly co nejpřesnější.
  • Mírné chyby mohou způsobit, že bude váš kužel nakloněný, nebo, co je ještě horší, příliš krátký na to, aby se dal páskovat.
  • Podobně můžete stejný proces nastavit tak, aby fungoval s půlkruhem. Půlkruh bude mít za následek hladší vrchol.
  • Pokud nechcete provádět měření sami, jsou k dispozici šablony trojúhelníků. Ujistěte se, že používáte šablonu s jednou dlouhou stranou a dvěma kratšími stranami stejné délky.
 2. 2 Srolujte vzdálenější rohy papíru do středu. Vezměte jeden ze vzdálenějších rohů a přetáhněte jej do středu tak, aby se okraj papíru dotýkal středu vašeho trojúhelníku. Druhou rukou přiveďte druhý roh a přejeďte ho přes vrchol tak, aby se omotal kolem druhého rohu. Když je toto hotové, měli byste mít obecný tvar kužele.
  • Pokud máte potíže s rolováním rohů k sobě, je možné, že jste nevyřízli svůj trojúhelník dostatečně široký.
  • Vzdálené rohy jsou opačnými konci širokého trojúhelníku.
  • Držte první rohovou roli na místě, zatímco házíte druhým rohem. Pro každý roh by měla být použita jedna ruka.
 3. 3 Proveďte úpravy na svém kuželu. Pokud rohlíky nebyly dokonalé, je pravděpodobné, že budete muset papír trochu posunout, aby byl kužel rovnoměrný. Podle potřeby stočené záhyby utáhněte. Pokud si myslíte, že jste dva rohové záhyby stočili nerovnoměrně, zkuste to znovu.
  • Pokud z tvaru kužele vyčnívají nadbytečné délky papíru, je možné, že váš původní list nebyl rovnoměrný. Pokud tomu tak je, můžete pokračovat v pohybu vpřed tím, že přesný nůž odříznete. Dokud máte pro svůj kužel rovnoměrnou základnu, lidé si nebudou moci všimnout neštěstí, která jste měli při jeho výrobě.
  • Je to poměrně rychlý proces, takže se vyplatí to udělat několikrát, dokud to nepořídíte správně.
 4. 4 Složte volné okraje do otvoru kužele. Přebytečné chlopně papíru by měly být složeny do kužele. Díky tomu kužel vypadá uhlazenější a také pomáhá záhybům držet tvar. Pokud byly role provedeny správně, měl by existovat alespoň trojúhelníkový konec, který by měl být složen dovnitř.
  • Pokud z nějakého důvodu nemáte dostatek papíru na přeložení, můžete se s tímto problémem vypořádat spuštěním pásu pásky přes základnu, zvenčí dovnitř kužele.
  • Pokud není skládací štěrbina dostatečně patrná, zkuste stisknout nebo uvolnit sevření kužele.
 5. 5 Olepte kužel. Ačkoli skládání vašich volných okrajů by mělo stabilizovat tvar kužele, lepení švu uvnitř kužele pomůže zajistit, že drží. Vezměte proužek pásky a zarovnejte jej podél švu. Pokud si myslíte, že stále existuje riziko, že se rozpadne, vezměte další proužky a vyložte je přes horní a střední část švu. Když je tejpování hotové, měli byste mít funkční kužel.
  • Volný okraj lze také podlepit.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Specializace vašeho kužele

 1. Obrázek s názvem Vytvořte trychtýř nebo kužel z papíru Krok 11

  1 Vyberte správný papír. Pokud máte předem jasnou představu, pro co kužel vyrábíte, pomůže vám zvážit materiál, který použijete. Některé typy papíru vyhovují určitým projektům lépe než jiné.
  • Papír do tiskárny je vhodný pro čistě dekorativní kužely. Nabízí velký potenciál k vybarvování nebo kreslení.
  • Silný stavební papír je nejlepší, pokud vyrábíte klobouky.
  • Pergamenový papír je dobrou volbou, pokud děláte trychtýř na pečení.
 2. 2 Odřízněte špičku trychtýře. Pokud děláte kužel kvůli pečení, je potřeba trychtýř. Vezměte si nůžky a odřízněte špičku. Od tohoto otvoru budete moci kontrolovat nalévání polevy nebo sirupu stisknutím nálevky.
  • Pokud vaše trychtýřová díra není dostatečně velká, můžete se pokusit ji znovu proříznout. Mějte však na paměti, že čím výše kužel rozříznete, tím bude exponenciálně větší otvor trychtýře. Nejlepší je udržet řezání trychtýře opatrné a omezené.
 3. 3 Nakreslete vzor na svůj kužel. Pokud vyrábíte ozdobný kužel nebo společenský klobouk, je zábavné přidat vzor. Vezměte si své oblíbené tužky nebo fixy a něco nakreslete. Vzory (jako zubaté okraje nebo víry) jsou nejlepší pro kužel, ale můžete na něj také kreslit slova. Kvůli párty klobouku nebo čepici může pomoci při specifikaci kužele k dané příležitosti napsat slovo (například „Všechno nejlepší k narozeninám“).
  • Pokud se obáváte chyb, nakreslete nejprve vzor tužkou.
  • Může být snazší nakreslit svůj vzor na papír, než z něj vytvoříte kužel.
 4. 4 Vyhledejte nápady pro další inspiraci. Zdobení papírového kornoutu je nespočet. Ačkoli byste se měli pokusit přijít s nápady sami, může být inspirativní vyhledat kreativní projekty, které udělali jiní lidé. Experimentujte s různými technikami výroby kuželů. Ozdobte svůj kužel čerstvým druhem materiálu. Možnosti domácího řemesla jsou nekonečné. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč musí být páska uvnitř kužele? To proto, aby se kužel, který děláte, nerozpadl, takže budete muset svůj projekt předělat. Také, když je uvnitř, neuvidíte, takže je esteticky příjemnější.
 • Otázka Jak mohu vyrobit baňku z papíru? Papír nebude zadržovat alkohol - ani žádnou jinou tekutinu - po delší dobu.
 • Otázka Jak mohu ozdobit kužel? Potřebuji nějaké návrhy. Papír můžete snadno ozdobit, než uděláte trychtýř, nebo si koupit chladný papír, ale také můžete dát trochu pom na vrchol/kolem prstenu. Můžete jej také pokrýt lepidlem a posypat konfety. Pokud hledáte „párty klobouky“, na Pinterestu nebo na obrázcích Google je spousta vizuálních nápadů.
 • Otázka Používám hrníčky čmeláků na vrcholy. Jak vytvořím kruh tištěných skladeb uprostřed? Microsoft Paint dokáže vytvořit požadovanou velikost kruhu a ohýbat text. To lze také provést v aplikaci Word.
 • Otázka Funguje metoda disku stále na silném kartonu? Ne, kvůli struktuře lepenky. Bylo by to hřebenové a nefungovalo by to moc dobře, pokud vůbec.
 • Otázka Lze to provést s lepenkovým papírem? Ne, lepenka je příliš silná na to, aby se dala ohnout do trychtýře.
 • Otázka Jak vytvořím dokonalý kruh pro kužel vyrobený z papíru? Použijte kompas nebo se můžete dotknout malíčkového kloubu na papíře, podržte psací potřeby a otočte papír dokola. To by mělo vytvořit dokonalý kruh.
 • Otázka Bude to stále fungovat, pokud je papír silný? Ano, dokud nebude tak tlustý jako řekněme karton, bude stále fungovat.
 • Otázka Bude mít použití kartonu nějaký význam při výrobě trychtýře nebo kužele? Ne, použití cardstocku nezmění výsledek kužele, kromě toho, že bude silnější a odolnější, ale může být o něco těžší složit.
 • Otázka Jak docílím toho, aby byl kužel pevný, aby pojal předměty? Aby byl kužel pevný, aby pojal předměty, můžete místo něčeho jako papír do tiskárny, který se snadno rozbije, použít tvrdší materiál, například karton.
Nezodpovězené otázkyPoložit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Cvičení dělá mistra. Čím více šišek uděláte, tím budou lepší.
 • Použijte papír do tiskárny.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nespěchejte přes počáteční měření. Možná nejsou tak zábavné jako kreativní zdobení, ale chyby na začátku vás mohou vést k tomu, že budete muset začít od nuly.
reklama

Populární Problémy

Jak nosit sukni v zimě. Sukně jsou skvělý způsob, jak obléknout jakýkoli outfit, ale když si vezmete sukni v chladných zimních měsících, můžete se cítit chladněji než šik. Výběr správné sukně a doprovodného příslušenství zanechá ...

Nadace Rafaela Nadala rozdává příděly chudým dětem z indické čtvrti uprostřed krize COVID-19. Nadace v Anantapuru v průběhu let značně pracovala na rozvoji mládeže prostřednictvím vzdělávání a sportu.

Bhambri zvýšil nové umístění v žebříčku s nedávným úspěchem titulu a vyraženým tiketem na French Open.

Jak udržet jídlo teplé na večírku. Když pořádáte večírek, dohlížet na jídlo je náročný, ale důležitý úkol. Potraviny ponechané vychladnout nejen nepříjemně chutnají, ale kvůli růstu bakterií se stávají nebezpečnými. Naštěstí,...

Švýcarský kapitán Fed Cupu Heinz Gunthardt věří, že jsme posledního Rogera Federera na tenisovém kurtu neviděli.

Světová šestka bude po zbytek roku profesionální tenis vynechat, ale zatím se tohoto sportu nevzdává.