Jak vyrobit česnekovou šťávu

Mnoho lidí vyzdvihuje zdravotní výhody česnekové šťávy. Někteří tvrdí, že česnek slouží jako účinné antibiotikum, které pomáhá vašemu imunitnímu systému odvracet nachlazení, a mnozí věří, že antioxidanty v česneku mohou pomoci zabránit poškození buněk a vypuzovat toxiny. Mezi další tvrzení patří myšlenka, že česnek může snižovat hladinu cholesterolu, stimulovat zdravou chuť k jídlu a snižovat závažnost astmatu. Zatímco mnoho z těchto tvrzení nemá dostatek vědeckého výzkumu, aby je oficiálně podpořilo, zdá se, že česneková šťáva má spojení se zlepšeným zdravím.

Ingredience

 • 1 hlava česneku


Připraví šťávu 1/4 až 1/3 šálku (60 až 83 ml)

Metoda 1 ze 4: Loupání česneku

 1. Obrázek s názvem Make Garlic Juice Krok 1

  1 Vyberte si stroužky z hlavy nebo cibuli česneku. Počet stroužků, které má vaše hlava, se bude lišit v závislosti na velikosti a odrůdě česneku, ale středně velká hlava obvykle vytvoří kolem 10 stroužků.
 2. Obrázek s názvem Make Garlic Juice Krok 2

  2 Položte jeden hřebíček na prkénko nebo pult. Plochá strana, která byla nejblíže „srdci“ nebo středu hlavy, by měla směřovat dolů a zakřivená strana by měla směřovat nahoru.
 3. Obrázek s názvem Make Garlic Juice Krok 3

  3 Umístěte širokou a rovnou stranu velkého kuchařského nože přímo na hřebíček. Stroužek česneku držte mezi středem čepele a držadla, rukojeť mírně blíže než střed čepele. Ostrá řezná hrana by měla směřovat ven.
 4. Obrázek s názvem Make Garlic Juice Krok 4

  4 Jednou rukou držte rukojeť nože a druhou rychle udeřte do ploché strany čepele. Nebojte se příliš silného zasažení hřebíčku. Měli byste zasáhnout dostatečnou silou, abyste rozdrtili hřebíček a přitom odstranili kůži. Dávejte si však pozor, abyste se neporezali o nůž.
 5. Obrázek s názvem Make Garlic Juice Krok 5

  5 Opakujte postup rozbíjení se zbývajícími stroužky česneku. Stroužky česneku prošlehávejte plochou stranou nože, dokud nebude každý oloupán. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 4: Použití kuchyňského robotu

 1. Obrázek s názvem Make Garlic Juice Step 6

  1 Oloupané stroužky česneku vložte do kuchyňského robota. Fungovat bude i sekáček nebo mixér, ale s kuchyňským robotem se pro toto množství česneku pracuje nejsnadněji.
 2. Obrázek s názvem Make Garlic Juice Krok 7

  2 Hřebíček propláchněte střední až vysokou rychlostí. Pokračujte v jejich rozmixování, dokud vám nezůstane hustá, krémová tekutina. Měli byste vidět jen málo, pokud vůbec nějaké, „kousky“ česneku. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 4: Pomocí lisu na česnek

 1. Obrázek s názvem Make Garlic Juice Step 8

  1 Vložte jeden stroužek česneku do lisu na česnek. Pokud máte dostatečně velký lis, možná se vám tam vejde více hřebíčků najednou. Síla potřebná k rozdrcení více hřebíčků bude však větší než síla, kterou budete potřebovat k rozdrcení jediného hřebíčku.
 2. Obrázek s názvem Make Garlic Juice Krok 9

  2 Držte lis nad skleněnou miskou. Použijte misku s dostatečně velkým otvorem, abyste zachytili česnek, který vypadne z lisu.
 3. Obrázek s názvem Make Garlic Juice Step 10

  3 Oběma rukama stiskněte držadla česneku k sobě. Spojte rukojeti co nejpevněji a nejtěsněji. V misce by vám měla zůstat česneková kaše.
 4. Obrázek s názvem Make Garlic Juice Step 11

  4 Opakujte postup lisování pro zbývající stroužky česneku. Pokud cítíte, že jste unavení, můžete zvážit přestávku. Jinak byste mohli skončit s česnekovou kaší, která není tak dobře lisovaná, jak by měla. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 4 ze 4: Napínání šťávy

 1. Obrázek s názvem Make Garlic Juice Step 12

  1 Česnekové pyré nebo kaši přendejte do cedníku. Použijte sítko s malými až středně velkými mezerami. Jemné mezery vám umožní oddělit co nejvíce pevné látky od kapaliny, ale mohou proces zpomalit. Střední mezery nabízejí příjemnou rovnováhu mezi rychlostí a kvalitou.
 2. Obrázek s názvem Make Garlic Juice Step 13

  2 Umístěte sítko na misku. Miska by měla mít dostatečně široký otvor, aby zachytila ​​veškerou tekutinu, která vypadne ze sítka. Pokud je to možné, vyberte misku, na které může sítko spočívat, aby se uvolnily obě ruce.
 3. Obrázek s názvem Make Garlic Juice Step 14

  3 Na česnek přitlačte gumovou špachtlí. Měli byste vidět, jak šťáva protéká sítkem a do mísy. Pokračujte v lisování, dokud již nebudete moci produkovat další šťávu.
 4. Obrázek s názvem Make Garlic Juice Step 15

  4 Vyhoďte dužinu nebo ji uložte pro budoucí recepty. Česnekovou dužinu lze použít k ochucení dušených pokrmů, polévek, praženin a řady dalších receptů.
 5. Obrázek s názvem Make Garlic Juice Step 16

  5 Umístěte kávový filtr na skleněnou misku. Filtr by měl být zajištěn gumičkou, aby volně spočíval na misce, ale nespadl dovnitř. Provedením šťávy přes kávový filtr vytvoříte ještě čistší produkt. Můžete také použít kávovar, ale mějte na paměti, že česnek má silný zápach, který může přetrvávat i poté, co vyčistíte zařízení. Výsledkem je, že jakákoli káva, kterou následně připravíte v automatu, může mít nádech česnekové chuti.
 6. Obrázek s názvem Make Garlic Juice Step 17

  6 Česnekovou šťávu pomalu nalijte přes kávový filtr. Pokud naléváte příliš rychle, můžete některé vylít. Pokračujte v nalévání, dokud není do misky napuštěna veškerá šťáva.
 7. Obrázek s názvem Make Garlic Juice Step 18

  7 Šťávu uchovávejte v chladničce, dokud nebudete připraveni ji použít. Uchovávejte ve skleněné míse, aby se zabránilo zápachu kontaminujícím jiné potraviny, a také aby se zabránilo dalšímu znečištění česnekové šťávy. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kolik stroužků česneku je potřeba na šálek česnekové šťávy? Jeden stroužek česneku produkuje zhruba 1 čajovou lžičku šťávy. V šálku je 48 čajových lžiček. Jeden šálek česnekové šťávy se tedy rovná 48 stroužkům česneku. Očividně je to obecnost, ale je to velmi blízké. Jakmile stisknete první hřebíček a změříte množství šťávy, kterou dostanete, můžete podle toho upravit vzorec.
 • Otázka Pokud smíchám 5% česneku, 5% zázvorové šťávy a 10% surového medu s 80% jablečného octa, musím ho uchovávat v chladničce? Právě se připravuji, abych si tento zdravý nápoj vyrobil sám, a rozhodně říká, že uchovávejte v chladničce.
 • Otázka Mohu z česnekového prášku vyrobit tekutý česnek? Ne. Budete muset použít čerstvý česnek.
 • Otázka Mohla by mi neředěná česneková šťáva způsobit pálení žáhy? Ano. Česnek je podobný cibuli. Možná stačí jen unce nebo dvě, bylo by to vysoce koncentrované.
 • Otázka Jak potlačím nutkání zvracet při pití čerstvé česnekové šťávy? Pokud se vám při pití česnekové šťávy chce zvracet, doporučuji místo toho zkusit začlenit česnek do jídla.
 • Otázka Jak dlouho mohu česnekovou šťávu chladit? Obvykle ho můžete dát do chladničky asi na 3 až 4 týdny, podle toho, kolik česneku do něj dáte.
 • Otázka Proč bych chtěl pít rovnou česnekový džus? Česnek používám pořád, když vařím, baví mě to. Syrový česnek má mnohem více zdravotních výhod než vařený česnek. Existuje mnoho živin, které se během vaření ničí. To bude zřejmé, jakmile sníte kousek.
 • Otázka Mohu nechat česnekovou vodu na noc? Pokud ho použijete další den, pak ano, otázkou však je, proč jej neochladit? V chladu může vydržet překvapivě dlouho (i když ten svůj uchovávám maximálně 3 dny).
 • Otázka Mohu použít mixér k výrobě česnekové šťávy? Ano. Jeden šálek oloupaných stroužků česneku, 7 šálků vody, 6 lžic. sůl (malá odměrka, ne velká lžíce). Vložte do mixéru na 60 sekund. Nahoře bude pěnivý. Vložte do 2 litrové nádoby. Nezkazí se, sůl ji zachová (a případně časem zkvaší). Není třeba chladit, pokud nechcete. Po jednom nebo dvou dnech se česnek usadí na dně, protože sůl vytáhne šťávu. V tu chvíli můžete dužinu odfiltrovat, nebo udělat to samé, co já, protřepat nádobu, promíchat dužinu s tekutinou a takto ji vypít. Každý den nebo dva vypijte asi čtvrt šálku česnekové šťávy na prázdný žaludek, abyste získali výhody. Nejprve pijte vodu, abyste uklidnili žaludek.
Nezodpovězené otázky
 • Pomáhá česneková šťáva snížit bolest kolena?
 • Jak mohu skladovat česnekovou šťávu déle než 3 měsíce?
 • Mohu česnek nechat ve vodě a konzervovat v chladničce?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Čerstvé cibule jsou šťavnatější než staré, mírně sušší.
 • Pokud dáváte přednost robustnější chuti, zkuste česnekovou hlavu upéct v troubě. Použijte mírný oheň a pečte, dokud nebude měkký a nezhnědne.
 • Česneková šťáva má silnou chuť a samotné pití může být obtížné, takže ji můžete zředit vodou nebo zkombinovat se šťávou z jiného ovoce a zeleniny.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Kuchařský nůž
 • Prkénko
 • Kuchyňský robot nebo mixér
 • Lis na česnek
 • Síťové sítko
 • Gumová stěrka
 • Kávový filtr
 • Skleněné mísy

Populární Problémy

Nastavení správného nájemného pro vaši investiční nemovitost zahrnuje více než jen snahu dosáhnout zisku. Nájemníci mají tolik možností, pokud jde o pronájem nemovitostí, takže musíte dát vyniknout svým. To znamená nastavit správné ...

Jak hodit dřez. Dřez je baseballové hřiště, které odhodí míč směrem k zemi, právě když se blíží k těstu. Ke konci hodu stačí jen nepatrný pohyb, ale to může těsto snadno odhodit ze hry ...

Bývalá světová jednička Maria Šarapovová vydržela ve svém vystoupení v Tie Break Tens pouze jeden zápas.

Štír vypadá jako nemožný tah, ale pokud budete pracovat na své flexibilitě a rovnováze, budete toho schopni dosáhnout. Vyzkoušejte pohyby jako backbend a luk, stejně jako rozchody, abyste zvýšili svou flexibilitu. Můžete také zlepšit ...

Jak se zbavit gekonů obecných. Máte doma malé, nechtěné, gekončí hosty? Jedním znakem je jejich černohnědý trus s bílou špičkou. Ještě jasnějším znakem je, když uvidíte, jak se někdo plazí po zdi! Ačkoli spojenec proti ...

Jak vyrobit Pavlova. Pavlova je lehká, vzdušná pusinka zakončená plátky ovoce a šlehačkou. Legenda říká, že byl vytvořen na počest ruské baletky Anny Pavlové při její návštěvě Austrálie a Nového Zélandu na baletní turné brzy ...