Jak obléknout králíka do terénu

Field dressing je proces stahování kůže ze hry a odstraňování vnitřních orgánů, aby se maso uchovalo k jídlu. Králíci jsou jedny z nejjednodušších a nejrychlejších drobných her na polní oblékání, což z něj činí vynikající výukový zážitek pro začátečníky i zkušené lovce. Pokud chcete vědět, odkud pochází vaše maso, je to šikovná dovednost. Viz krok 1, kde se dozvíte, jak oblékat králíka.Část 1 z 5: Příprava na polní oblékání

 1. Obrázek s názvem 22630 1

  1 Sklízejte králíka co nejlidštěji. Ať už se chystáte obléknout králíka, kterého jste zastřelili při lovu, nebo se chystáte sklízet králíka z farmy, musíte se ujistit, že zemře co nejrychleji a bezbolestně.
  • Pokud zastřelíte králíka , držte králíka pevně za obě zadní chodidla a pomocí loveckého nože na zátylku u kořene lebky přerušte míchu rychlým řezem. V tomto bodě můžete buď úplně odstranit hlavu, abyste usnadnili odtok krve, nebo můžete počkat, až začnete stahovat kůži.
  • Pokud sklízíte králíka z farmy „Je běžné používat tupý předmět jako váleček, koště nebo jiné zařízení k zasažení zvířete do spodní části lebky nebo k vykloubení krku zvířete rukou. Vykloubení je snazší, protože eliminuje možnost zmeškaného úderu, běžnou pro začátečníky. Jednou rukou držte králíka za zadní nohy, druhou rukou uchopte zvíře za obě strany hlavy, pevně oběma rukama od sebe odtáhněte, otočte hlavu nahoru a dozadu, abyste vykloubili krk. Při správném provedení se zvíře okamžitě dostane do bezvědomí.
 2. Obrázek s názvem 22630 2

  2 Zavěste králíka k vypuštění. Než králíka stáhnete z kůže, je obvyklé odstranit hlavu těžkým nožem, položit králíka naplocho na řeznou plochu a nůž zasunout do spodní části lebky, kde se setká s krkem. Propíchněte pevným kotletem. Zavěste králíka z jeho zadní čtvrti, těsně pod hlezno, aby se vypustil do kbelíku.
  • Králičí zadní nohu můžete propíchnout do Achillovy šlachy a zavěsit ji vzhůru nohama, těsně pod hlezno (velká část zadní nohy, jako stehno).
  • Diskutuje se o tom, jak je nutné vykrvácet králíka, kterého plánujete jíst. Protože z králíka odtéká málo krve, někteří lovci tento krok přeskočí a během procesu stahování kůže sundají hlavu. Vykrvácení však bude mít za následek „čistší“ vzhled a v některých případech křehčí maso, pokud králíka vykrvácíte bezprostředně po jeho zabití.
 3. Obrázek s názvem 22630 3

  3 Oblékněte králíka, jakmile to bude vhodné. Králíka můžete obléknout víceméně ihned po jeho zabití, a protože je obvykle snazší odstranit kůži, dokud je králíček ještě poněkud teplý, doporučuje se obléknout králíky, jakmile budete mít příležitost. Pokud se tak nestane, dokud se nedostanete domů, je to v pořádku, i když králík bude obvykle obtížnější pracovat, pokud vychladne a ztuhne. Celý proces by neměl trvat déle než několik minut.
  • Vzhledem k tomu, že králičí sezóna je obvykle v chladném počasí, není třeba spěchat a starat se o znehodnocení. Protože bude pravděpodobně chladno, měla by být vaše těla králíků v pořádku, dokud se nedostanete domů, pokud raději počkáte. Můžete však uvažovat o tom, že to uděláte na poli, a necháte nepořádek venku.
  reklama

Část 2 z 5: Králíka z kůže

 1. Obrázek s názvem Staň se dobrým v boji s nožem Krok 4

  1 Připravte si pracovní plochu co nejčistší. I když je vždy nejlepší králíka obléknout přímo po zabití, aby se snížilo riziko kontaminace masa, je také důležité pracovat čistě. I když jste uprostřed lesů, použijte ostrý, čistý lovecký nůž zbavený rzi a jiných nečistot a po dokončení jatečně upravené tělo opláchněte čistou vodou.
  • Při manipulaci s králíkem je dobré nosit latexové nebo silné gumové rukavice, zvláště když předáváte vnitřnosti. Udržujte ruce čisté a maso čisté.
  • Někteří lovci si rádi nechávají prkénko speciálně pro účely polního oblékání malé zvěře jako králíci a veverky. Před a po použití jej důkladně očistěte mýdlem a čistou vodou, přičemž zvláště dbejte na to, aby při práci nebyl na povrchu srst ani jiné nečistoty.
 2. Obrázek s názvem 22630 5

  2 Odstraňte nohy z králíka. V nohách není maso a bude snazší se zbavit kůže, pokud nejprve odstraníte nohy v kotníku. Dají se rychle a snadno odstranit a je lepší to udělat hned, než když se s kůží hádáte napůl a napůl.
  • Chcete -li je odstranit, ohněte každou nohu dopředu a proveďte malý řez přes zadní část kloubu, abyste uvolnili kloub.
  • Pomocí nože prořízněte zbytek cesty pevným proříznutím nožem. K proříznutí byste neměli používat velký tlak.
 3. Obrázek s názvem 22630 6

  3 Na zadní straně králíka proveďte malý řez v srsti. Přitiskněte kůži v blízkosti lopatek králíka, abyste zvedli kůži nahoru a pryč od svalu, a proveďte malý řez ze strany na stranu, kolmo na páteř. Stačí, aby byla dostatečně dlouhá, aby se do ní mohly dostat prsty.
  • Před propíchnutím buďte velmi opatrní, abyste kůži vytáhli. Ještě nechcete, aby se váš nůž prořezal do masa, protože je snadné přenášet bakterie nebo parazity ze srsti a do masa, kontaminovat věci a ničit veškerou vaši práci.
 4. Obrázek s názvem 22630 7

  4 Zahákněte prsty do kůže a zatáhněte v opačných směrech. Prvními dvěma prsty z každé ruky zasuňte do otvoru, který jste vytvořili ve kůži, jednou rukou táhněte směrem k ocasu a jednou rukou táhněte směrem k hlavě. Pokračujte v opracovávání kůže, dokud nebude jen spojena v oblasti krku.
  • Králičí kůže se svléká docela snadno a vyklouzne ze svalu jako bunda. Je to rychlá práce. Neměli byste zapracovávat nůž, jako u jelena nebo jiné větší hry, a neměli byste příliš tahat.
  • Pokud máte zájem zachránit kožešinu a udržet ji v jednom kuse, je lepší udělat delší řez na břiše po odstranění nohou, v blízkosti pánve králíka, poté jej sklouznout zpět z nohou a nahoru po zádech. Toto není nejvhodnější metoda pro začátečníky, protože riskuje propíchnutí břišní dutiny a vnitřností, zkazení masa, ale není těžké, jakmile se v tom zorientujete.
 5. Obrázek s názvem 22630 8

  5 Sejměte hlavu otočením. Nyní by se kůže měla odvíjet od jatečně upraveného těla, spojená na krku. Jednou rukou uchopte králíka za zadní nohy a nechte hlavu a kůži viset směrem k podlaze. Druhou rukou seberte kůži kolem hlavy a pevně ji stočte, přičemž tělo a hlavu otáčejte v opačných směrech. Mělo by to přijít hned.
  • Můžete také odstranit hlavu nožem pevným a rychlým řezáním přes zadní část krku, pod kůží.
  • Pokud se ocas nesundal, když jste králikovi odstranili kůži ze zadní strany, můžete jej také nyní odříznout, co nejblíže k tělu.
  reklama

Část 3 z 5: Odstranění orgánů

 1. Obrázek s názvem 22630 9

  1 Opatrně proveďte malý řez na kůži na břiše. Přitiskněte kůži, abyste ji zvedli z orgánů pod ní, a proveďte řez nožem, abyste mohli orgány velmi opatrně vyjmout. Přitiskněte kůži tak vysoko, jak můžete, a proveďte řez, poté vložte dva prsty, abyste stále zvedali kůži nahoru a pryč, zatímco budete stále rozřezávat břicho otevřené až k hrudnímu koše.
  • Když dosáhnete hrudního koše, budete také muset proříznout prsní kost, abyste otevřeli dutinu a odhalili orgány nahoře. Měli byste být schopni nůž snadno protáhnout skrz žebro.
  • Králičí kůže je docela průhledná, takže v tuto chvíli byste měli vidět docela jasně orgány pod ní. Čeho byste se měli zvláště pečlivě vyvarovat, je močový vak a tlusté střevo, které v případě propíchnutí zničí maso.
  • Buďte připraveni na nějaký zápach. Tělesná dutina divokého králíka nebude vonět jako petúnie. To však nenaznačuje nic špatného na mase.
 2. Obrázek s názvem 22630 10

  2 Oddělte membránu držící orgány. Nahoře směrem k hrudníku si všimnete malé průhledné membrány, která udržuje srdce, játra a další hlavní orgány neporušené. V horní části žeber budete možná muset membránu proříznout, abyste ji mírně odstranili, aby orgány snadněji vyšly. To není vždy nutné, ale bude mnohem snazší nechat gravitaci, aby za vás odebrala orgány.
 3. Obrázek s názvem 22630 11

  3 Podržte jatečně upravené tělo, abyste přemístili orgány ven. Jednou rukou vezměte králičí tělo, aby zadní nohy směřovaly k zemi. Druhou rukou zasuňte dva prsty do horní části hrudního koše a jemným, ale pevným pohybem směrem dolů naberte orgány. Měli by spadnout přímo pomocí gravitace, nejlépe do kbelíku pro snadné čištění.
  • Někteří lovci rádi věnují zvláštní pozornost odstranění močového vaku před zbytkem orgánů, zvláště pokud se zdá, že je docela plný. Močový vak vypadá jako malý bledě žlutý balónek poblíž konečníku. Chcete -li ji vyjmout, pevně ji sevřete v místě, kde se připojuje ke kostře, a pouze tam, kde se spojuje, a poté ji odtáhněte, přičemž dávejte velký pozor, abyste ji nezmáčkli a nevyskakovali.
 4. Obrázek s názvem 22630 12

  4 Zachraňte všechny orgány, které chcete. Srdce, játra a ledviny jsou všechny běžné jedlé. Pokud máte zájem, můžete je opéct spolu s jatečně upraveným tělem, nebo když jsou vařené nebo syrové, dělají skvělé pochoutky pro psy.
  • Po odstranění jater je dobré prozkoumat játra, zda neobsahují skvrny od barvy. Nažloutlé jaterní skvrny mohou být známkou vážné infekční choroby, což svědčí o mase, které nechcete jíst. Pokud si všimnete podivných skvrn na játrech, králíka okamžitě zlikvidujte.
 5. Obrázek s názvem 22630 13

  5 Jatečně upravené tělo opláchněte a vyčistěte po sobě. Jatečně upravené tělo okamžitě opláchněte ve studené, čisté vodě. To pomůže snížit teplotu a zabránit zkažení, stejně jako odstranit zbloudilé kousky kožešiny, krve nebo jiných kousků z vnitřní i vnější strany masa.
  • Pokud jste na poli, zabalte maso volně do chladiče. Ještě jej nezabalujte do plastu, dokud úplně nevychladne, jinak se zpotí a podpoří zkažení. Jatečně upravená těla by měla být udržována při teplotě nepřesahující 4 ° C.
  • Pokud chceš opálit kůži , kožešinu okamžitě opláchněte a namočte do studené vody, aby byla před opalováním bezpečná.
  • Pokud chcete, můžete vnitřnosti a kožešinu zakopat, nebo je sbalit a rychle zlikvidovat. V některých obcích je ale nezákonné nechávat vnitřnosti v přírodě. Pro jistotu si prostudujte místní zákony.
  reklama

Část 4 z 5: Řeznictví a příprava králíka

 1. Obrázek s názvem 22630 14

  1 Pomocí vykosťovacího nože odstraňte tuk, šlachu a „stříbřitou kůži“. Poté, co necháte korpus dostatečně vychladnout, můžete jej začít dále rozebírat a připravovat na hrnec, pánev nebo troubu. První věcí, kterou musíte udělat, je opatrně projít zdechlinu a nožem odstranit všechny nežádoucí kousky šlachy a tuku.
  • Králičí tuk nechutná zvlášť dobře. Chudé maso, králík, je obecně nejlepší připravit co nejčistší.
  • Kůže se během oblékání docela snadno stahuje díky jemné vrstvě stříbra, která obaluje maso. Pokud chcete, můžete to nechat být usmaž králíka a ostrý, ale obvykle je lepší chvíli trvat, než jej odstraníte. Stříbrnou kůži opatrně odloupněte nožem a zlikvidujte.
 2. Obrázek s názvem 22630 15

  2 Odstraňte nohy. Králičí stehýnka, zejména zadní, mohou u králíků představovat až polovinu masa. Je to jedna z nejžádanějších částí masa, křehká, bohatá a chutná.
  • K odstranění předních nohou , spusťte nůž podél žeber králíka, zpod předních nohou. Nejsou přichyceny kostí, což je docela snadno odstraňuje.
  • K odstranění zadních nohou , rozložte jatečně upravené tělo na záda a pokrčte nohy na každou stranu, abyste odhalili spojovací kloub. Možná budete muset použít svůj nůž na škrábání podél pánevní kosti, mezi nohou a pánví, abyste ji odhalili. Pomocí hrotu nože oddělte kloub a uvolněte každou nohu.
 3. Obrázek s názvem 22630 16

  3 Zvažte oddělení břišního masa od beder. Protože jsou králíci malí, je tento krok běžně u lidí připravujících králíky vynechán. Pokud však máte velký, oddělením masa od trupu pod žebry (to je slanina králíka) od beder, maso běžící na obou stranách páteře, může přinést lahodné jednotlivé kusy.
  • K odstranění bůčkového masa , překlopte kostru na záda a ořízněte tenké maso ze zad, poblíž pánve, dopředu k hrudnímu koši. Bod, ve kterém maso podél páteře mírně zesílí a ztmavne, je bedra.
  • Na přípravu beder „Obvykle je obvyklé ponechat neporušené a oddělit se od hrudního koše proříznutím páteře, kde se setkává s hrudním košem. Můžete také jen ohnout bedra dozadu od hrudního koše pevným kroucením, aby se zlomila. Žebra lze uložit, pokud chcete, nebo je můžete zlikvidovat, protože obsahuje velmi málo masa.
 4. Obrázek s názvem 22630 174 Králíka si nechte celý na pečení. Není nic, co by křičelo lovce víc než celý králík pečený na otevřeném ohni na rožni. Nechcete jít do všech problémů s rozbitím mršiny? Ne. Pokud máte obzvláště malého králíka, může být mnohem snazší nechat ho neporušený a uvařit ho jako jeden kus, než ho rozebírat na extrémně malé kousky.
  • Alternativně je také běžné udělat superrychlý poloviční rozpad tím, že se proříznete páteří přímo v místě, kde se žebra dotýkají břicha, a králíka rozdělíte v podstatě na dva kusy. Je to vynikající způsob, jak králíka podusit nebo použít jako základ do polévky.
 5. Obrázek s názvem 22630 18

  5 Zvažte zjemnění masa, abyste odstranili hravost . Máte-li zájem králíka vyzkoušet, ale nejste velkým fanouškem jeho obzvláště hravé chuti, přivedení králíka přes noc ve slané vodě může hodně zjemnit chuť a učinit ji hodně podobnou kuřecímu.
  • Na každý šálek studené vody, kterou použijete k vytvoření solanky, použijte 1 polévkovou lžíci soli, králíka pak přes noc namočte do zakryté mísy v lednici. Ať už se rozhodnete vařit jakkoli, bude to vynikající.
  • Zvažte přidání drcené červené papriky, nasekané bazalky nebo oregana a prolisovaného česneku do slaného nálevu, abyste vše nakopli.
 6. Obrázek s názvem 22630 196 Uvařte králíka a užívejte si ! Králík je štíhlý a hravý, což je vynikající alternativa k běžnějšímu masu z obchodu s potravinami, zvláště je -li správně uvařeno. Je ideální pro dušené maso a pro smažení jako alternativa kuřecího masa, ačkoli existuje mnoho způsobů, jak vařit králíka:
  • Vařte králíka v italském stylu . I když to možná nepovažujeme za tradiční „italské jídlo“, králíka si v Itálii běžně pochutnávají, plněné voňavým kořením a dusené v rajčatech a červeném víně. Je to vynikající a nečekané.
  • Udělejte pečeného králíka. Králíka marinujte ve směsi hořčice, olivového oleje a černého pepře a kousky osmažte na másle, abyste na masu vytvořili pěknou kůrku. Dokončete králíka pečením při 425 F asi deset minut. Bude to něžné a chutné.
  • Králíka pomalu vařte v kelímku po dobu 6 hodin, abyste získali velmi jemné jídlo. Přidejte zeleninu jako mrkev, cibuli, vodní kaštany a cokoli jiného, ​​co máte rádi, s trochou vody. Omáčku za posledních 45 minut zahustěte kaší z sherry a kukuřičného škrobu. Musíte to zkusit.
  reklama

Část 5 z 5: Alternativy rychlého oblékání

 1. Obrázek s názvem 22630 20

  1 Vyzkoušejte úchop bez střev. Někteří lovci, kteří sklízejí hodně králíků, se dostali k oblékání do superrychlé dovednosti, která zahrnuje pouze minimální použití nože. Králíkovi můžete rychle sejmout zadní nohy a zadní popruhy nebo bedra tím, že nejprve sejmete zadní část z kůže. Poté vsuňte kůži a odtrhněte zadní čtvrtiny od zbytku zvířete. Pokud to uděláte správně, zůstane vám na králíkovi nejžádanější maso a veškerá srst, vnitřnosti a přední končetiny.
  • Držte králíka vzhůru nohama za zadní nohy a začněte malým řezem přes každou zadní nohu. Začněte stahovat kůži každé nohy dolů směrem k rozkroku králíka, jako byste si vyšlapali kalhoty. Prostrčte prst skrz kůži ve slabinách, abyste jej protrhli, oddělte jej kolem nohou a propracujte kůži až kolem hrudního koše.
  • Když jsou zadní části králíka holé, vezměte kůži a vsuňte ji do kůže, která zbývá na králičí hrudi. Pevně ​​uchopte střední část, roztrhněte horní polovinu králíka dolů a zatáhněte za zadní nohy. Bude to chtít trochu loketního tuku, ale můžete vytáhnout zadní nohy a páteř ze zbytku těla, takže budete mít tu nejlepší část, zcela čistou.
 2. Obrázek s názvem 22630 212 Vyzkoušejte manuální metodu dlouhého přichycení k přežití. Jeden z nejbarevnějších způsobů oblékání králíka byl světu představen ve starém manuálu o přežití letectva. Nepotřebuješ ani nůž.
  • Poté, co jste králíka zabili, držte ho dnem vzhůru, břichem směrem k vám. Vnímejte, kde hrudní koš končí na břiše králíka, uchopte ho oběma rukama a pevně stiskněte palce v místě, kde končí žebra.
  • Postavte se s roztaženýma nohama, více než na šířku ramen a ‚prohoďte‘ králíka zpět skrz nohy, jako byste dlouho přitahovali fotbalista k sázkaři, aniž byste ho pustili. Hodit silně. Při házení silně zatlačte na břicho králíka.
  • Pokud se to udělá správně, vnitřnosti rychle vyjdou z králičího konečníku a můžete odlupovat kůži prsty, abyste měli plně oblečeného králíka asi za 30 sekund. Pokud to uděláte nesprávně, budete mít nechutný a zničený nepořádek. Pokud máte nůž, není důvod to dělat.
 3. Obrázek s názvem 22630 22

  3 Pokuste se najít vlastní způsoby, jak urychlit proces oblékání. Mnoho lovců má zájem na tom, aby se oblékání provedlo co nejrychleji. Pokud lovíte hodně králíků, oblékání v terénu může být rychle únavné. Čím více budete lovit, tím více rychlých tipů budete schopni sami pro urychlení procesu vymyslet. Jen se ujistěte, že máte ostrý a čistý lovecký nůž, a zjistěte, co vám nejlépe vyhovuje. Vždy si ale udělejte čas, který potřebujete, abyste svoji práci vykonali pořádně. Nemá smysl spěchat a ničit si maso.
  • Domácí králíci mají tendenci být obtížnější pracovat kvůli obsahu tuku, takže je důležité zpomalit a používat při tom péči. Nechcete maso zkazit netrpělivostí.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Lze králíka ještě sníst, pokud byl den ponechán při pokojové teplotě? Žádné maso by nemělo být konzumováno poté, co bylo vynecháno více než 4 hodiny při pokojové teplotě, pokud není teplota monitorována.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nejlepší doba na lov králíků je brzy ráno a těsně před západem slunce, kdy jsou nejaktivnější.
 • Chladné počasí sice počet parazitů sníží, ale úplně je nezbaví.
 • Namáčení ve slané vodě nebo octu odstraní tuto hravou chuť, takže bude chutnat více jako kuře.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Maso ze supermarketu je dobře testováno a připraveno k lidské spotřebě. Totéž je ne platí pro maso ze zvířat, která zabíjíte a která mohou a často mohou přenášet nemoci a parazity, jako je tularémie nebo králičí horečka, neobvyklé, ale závažné onemocnění přenášené krví a vzduchem, které bojuje s vnitřními orgány. Lovci mají o něco vyšší riziko této choroby kvůli potenciálu vdechnutí bakterií během procesu stahování kůže.
 • Je nezákonné lovit králíky mimo sezónu. Zkontrolujte si místní zákony, abyste se ujistili, že lovíte pouze v sezóně.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Č. 2 Alabama hostí v sobotu Mike Leach a Mississippi State. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos ze hry bez kabelu.Zde je seznam pěti nejlepších nejrychlejších porcí v historii ženského tenisu.

Jak podávat Foie Gras. Foie gras je francouzština pro „tučná játra“ a normálně označuje játra kachny nebo husy. Podávat toto jídlo poprvé se může zdát zastrašující, ale tento proces je ve skutečnosti docela jednoduchý. Vše, co musíte udělat, je ...Zde je návod, jak sledovat online předsezónní hru Knicks vs Wizards online, ať už jste v New Yorku, Washingtonu nebo mimo trh.