Jak postavit stojan na kolo

Není nic frustrovanějšího, než se snažit pracovat na kole, když sedí na stojanu nebo u zdi. Je těžké soustředit se na to, co děláte, když motocyklu neustále hrozí převrácení, a je těžké něco utáhnout nebo sundat kousek, když se kola tak snadno odvalují! Naštěstí si můžete vyrobit jednoduchý pracovní stojan na kolo za méně než 40 dolarů. Pokud je domácí skladování frustrující, můžete také vytvořit jednoduchý podlahový stojan se 2 dřevěnými deskami a několika jednoduchými řezy pomocí motorové pily.

Metoda 1 ze 2: Sestavení kovového pracovního stojanu

 1. Obrázek s názvem Postavte stojan na kolo Krok 1

  1 Kupte si kovové trubky, spoje, držáky a svorky v železářství. Jeďte do místního obchodu s domácími potřebami nebo do železářství a vydejte se do instalatérské uličky. Koupit a 3/4 o 48 palců (1,9 x 121,9 cm) kovové trubky se závitem na obou koncích. Poté vyzvedněte a 3/4 o 12 palců (1,9 x 30,5 cm) potrubí ve stejné barvě. Popadni a 3/4 v (1,9 cm) loketním držáku a a 3/4 v (1,9 cm) základní desce se štěrbinami pro šrouby. Pokud doma žádné nemáte, pořiďte si odpovídající šrouby. Dokončete vyzvednutím a 3/4 v (1,9 cm) trubkové svorce.
  • To by vás nemělo stát více než 25–35 $ v závislosti na ceně trubkové objímky.
  • Svorka na trubku bude kus, který udrží vaše kolo ve vzduchu uchopením za sedlovou tyč. Ujistěte se, že dostanete svorku s dostatečně širokými čelistmi pro vaše konkrétní kolo.
  • Pokud chcete, můžete všechny tyto části nahradit PVC trubkami a spoji stejné velikosti, ale kovové potrubí je mnohem pevnější a je méně pravděpodobné, že se časem zlomí.


  Spropitné: Pokud chcete volně stojící stojan na kolo, se kterým se můžete pohybovat, kupte si nebo nařežte 2 kusy silné překližky, které mají rozměry alespoň 16 x 24 palců (41 x 61 cm) a slouží jako základna. Pokud se chystáte namontovat nosič kol na strop, nepotřebujete nic jiného, ​​protože držák lze vyvrtat přímo do nosníku.

 2. Obrázek s názvem Postavte stojan na kolo Krok 2

  2 Na každý konec delší trubky našroubujte kolenní kloub. Podrž 3/4 o 48 palců (1,9 x 121,9 cm) potrubí ve vaší nedominantní ruce. Konec kolenního kloubu přidržte za konec potrubí a otáčejte jím ve směru hodinových ručiček, dokud se závit na spoji nezachytí na potrubí. Otáčejte jím, dokud jej nemůžete dále otáčet, abyste jej zajistili.
  • Závit na obou stranách kolenního kloubu a oba konce delší trubky jsou totožné. Nezáleží na tom, na jakém konci nebo jakým směrem to uděláte.
 3. Obrázek s názvem Postavte stojan na kolo Krok 3

  3 Kratší trubku připevněte do otevřeného konce loketního kloubu. Držte delší trubku v nedominantní ruce s loketním kloubem nahoře. Vezměte trubku 12 palců (30 cm) a zašroubujte ji do otevřeného konce kolenního kloubu. Otáčejte trubkou ve směru hodinových ručiček, dokud se závit nezachytí, a pokračujte v otáčení, dokud se trubka dále neotáčí.
  • Kolo bude viset z této krátké trubky, takže je opravdu důležité, aby byl tento kus pevně přišroubován.
 4. Obrázek s názvem Postavte stojan na kolo Krok 4

  4 Nasuňte polovinu trubkové svorky přes konec kratší trubky. Svorky na potrubí se dodávají ve 2 kusech. Popadněte menší kousek a stiskněte 2 držadla k sobě. Držte držadla dolů a zasuňte otvor přes kratší trubku. Uvolněte držadla, když je menší kus 6 palců (15 cm) od konce potrubí.
  • Strana, na které je čelist, což je plochá plošina, která odpovídá identické plošině na druhém konci, musí směřovat k otvoru potrubí se svorkou rovnoběžně s podlahou.
 5. Obrázek s názvem Postavte stojan na kolo Krok 5

  5 Připojte druhou polovinu svorky k potrubí a zarovnejte čelisti nahoru. Vezměte větší kus trubkové svorky a zasuňte otvor uprostřed přes konec trubky. Otočením ve směru hodinových ručiček jej připevníte na konec potrubí. Srovnejte čelist na větším kusu s čelistí na druhé polovině svorky, kterou jste již připevnili.
 6. Obrázek s názvem Postavte stojan na kolo Krok 6

  6 Pro pohyblivý stojan vyvrtejte držák do 2 listů překližky. Vezměte držák a držte jej 2,5 cm od okraje jakékoli strany desky uprostřed. Vyvrtejte držák do desky pomocí šroubů do dřeva, které jsou dostatečně dlouhé na to, aby deskou prošly. Šrouby na druhé straně uzavřete maticemi, abyste je zpevnili. Potom skládačkou vyřízněte malou část druhé desky, abyste uvolnili místo pro šrouby. Před zašroubováním otevřeného konce dlouhé trubky do konzoly zajistěte desky dohromady pomocí lepidla na dřevo.
  • Pokud chcete, můžete použít menší šrouby a jeden list překližky, ale pokud to uděláte, kolo se pravděpodobně převrátí.
  • Trubka 12 palců (30 cm) musí být orientována svěrkou visící na druhé straně překližky, nikoli od ní. Přirozená hmotnost kola v kombinaci s tvarem překližky zabrání převrácení kola.
 7. Obrázek s názvem Postavte stojan na kola Krok 7

  7 Nainstalujte držák do stropního nosníku pro závěsný pracovní stojan. Pokud chcete držák nainstalovat do stropu, ujistěte se, že buď najdi cvoka ve stropě hledáčkem nebo zavěsit v garáži nebo ve sklepě na odkrytý trám. Držte držák nad nosníkem a použijte 3 1/2 do (8,9 cm) šroubů do dřeva, které jej vyvrtají do stropu. Poté zašroubujte prázdný konec dlouhé trubky do držáku otáčením ve směru hodinových ručiček, dokud se dále neotáčí.
 8. Obrázek s názvem Postavte stojan na kola Krok 8

  8 Zavěste sedlo na horní část trubkové svorky a zajistěte jej ke stojanu. Chcete -li kolo postavit na stojan, zvedněte jej za rám a zasuňte tyč pod sedlo mezi čelisti trubkové objímky. Opřete sedlo o horní část svorky a otáčením nastavitelné tyče na trubkové svorce ve směru hodinových ručiček utáhněte čelisti proti sedlu.
  • Neotáčejte svorkou tak silně, abyste poškodili kolo! Váš rám bude v pořádku, dokud budou čelisti opřeny o tyč.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Výroba dřevěného regálu

 1. Obrázek s názvem Postavte stojan na kola Krok 9

  1 Vyzvedněte si 2 dřevěné desky v obchodě se stavebními potřebami. Vydejte se do místního obchodu se stavebními potřebami a seberte dřevěnou desku 2 x 4 palce (5,1 x 10,2 cm), která má alespoň 0,91 m na délku. Uchopte také stejně dlouhou desku 2 x 6 palců (5,1 x 15,2 cm). Právě z těchto kousků můžete vytvořit jednoduchý volně stojící nosič kol.
  • Jedná se o opravdu jednoduchý kutilský projekt, který ve skutečnosti nevyžaduje spoustu znalostí o zpracování dřeva. Musíte však udělat několik jednoduchých řezů pilou.
  • Desky si nemůžete koupit předem nařezané, protože potřebujete postavit stojan na základě velikosti vaší konkrétní pneumatiky a kola. Všechny pneumatiky na kolo nemají stejnou velikost, takže je budete muset po měření s prkny na místě rozříznout sami.
 2. Obrázek s názvem Postavte stojan na kola Krok 10

  2 Rozřízněte desku 2 x 4 palce (5,1 x 10,2 cm) na dvě délky 16 palců (41 cm). Pomocí měřicí pásky změřte 16 palců (41 cm) od okraje desky. Tuto vzdálenost označte tesařskou tužkou. Potom pomocí pokosové pily, kotoučové pily nebo ruční pily řezejte desku na požadovanou velikost. Tento postup opakujte znovu, abyste vytvořili 2 desky o průměru 41 cm.
  • Pokud vlastníte těžší kolo nebo chcete trochu větší stojan, můžete prkna zkrátit na 46 palců.

  Varování: Při práci s elektrickým nářadím noste protiprachovou masku, silné rukavice a ochranné brýle. Při práci s pilou držte ruce alespoň 15 cm od kotouče.

 3. Obrázek s názvem Postavte stojan na kola Krok 11

  3 Umístěte dvě délky 16 palců (41 cm) pod přední pneumatiku. Odložte stojan na kolo nebo jej opřete o zeď. Upravte řídítka tak, aby vaše přední pneumatika byla rovná. Umístěte 2 prkénka pod konec každé pneumatiky tak, aby spočívaly kolmo na gumu na obou stranách.
  • Desky musí spočívat přímo na gumě pneumatiky, aniž byste museli zvedat kolo ze země.
  • Ujistěte se, že jsou desky navzájem zhruba rovnoběžné. Nemusí být dokonalí, ale měli by být relativně přímí.
 4. Obrázek s názvem Postavte stojan na kola Krok 12

  4 Změřte vzdálenost mezi deskami od konce ke konci. Popadněte měřicí pásku a změřte vzdálenost od vnějšího okraje 1 desky k vnějšímu okraji desky na druhé straně. Všimněte si tohoto měření. Potom opakujte tento postup na opačné straně, abyste se ujistili, že se shodují.
  • Pokud získáte 2 různá měření na obou stranách, upravte úhel každé desky, abyste je narovnali, a měřte znovu, abyste se ujistili, že na každé straně získáte stejnou délku.
  • U většiny kol by toto měření mělo být zhruba 20–30 palců (51–76 cm).
 5. Obrázek s názvem Postavte stojan na kola Krok 13

  5 Vytvořte 2 desky z dílku 2 x 6 palců (5,1 x 15,2 cm), aby odpovídaly vašemu měření. Vezměte si desku 2 x 6 palců (5,1 x 15,2 cm) a označte svůj první řez na základě měření mezi deskami 2 x 4 palce (5,1 x 10,2 cm) na zemi. Tuto desku nakrájejte stejným způsobem jako první sadu. Tento postup opakujte znovu, abyste vytvořili 2 desky stejné velikosti.
  • Pokud byla například vzdálenost mezi 2 deskami na podlaze 61 cm, rozřízněte desku 5,1 x 15,2 cm na dva kusy o průměru 61 cm.
  • Pokud chcete, aby měl stojan estetičtější vzhled, můžete z každé desky na každé straně oříznout trojúhelníkový kus.
 6. Obrázek s názvem Postavte stojan na kola Krok 14

  6 Umístěte desky 2 x 6 palců (5,1 x 15,2 cm) na otevřené strany pneumatiky. Vezměte svá prkna na kolo a postavte je na prkna 2 x 4 palce (5,1 x 10,2 cm) svisle tak, aby obepínala kolo na obou stranách. Vnější hrany desek 2 x 6 palců (5,1 x 15,2 cm) zarovnejte s dřevěnými prkny na podlaze tak, aby jejich strany byly v jedné rovině.
  • Mělo by to vypadat, že vytváříte obdélník se 2 vyššími stranami, které drží pneumatiku na místě.
 7. Obrázek s názvem Postavte stojan na kola Krok 15

  7 Tužkou označte hranu, kde se desky setkávají. Popadněte tesařskou tužku a obkreslete okraje desek 2 x 6 palců (5,1 x 15,2 cm) na každém ze 4 konců, kde se setkávají s delšími deskami vespod. Sestavíte stojan vzhůru nohama, takže prodlužte svá označení po straně delších desek, abyste je viděli, když jsou figurky vzhůru nohama.
  • Čím více odkazů pro sebe můžete přidat, tím lépe. Připevnění desek není nijak zvlášť obtížné, ale může být obtížné spojit jednotlivé díly dohromady.
 8. Obrázek s názvem Postavte stojan na kola Krok 16

  8 Otočte figurky vzhůru nohama a vyložte desky svými značkami. Položte celou sadu desek vzhůru nohama na zem. Okraje tenčích desek zarovnejte s hranami desek 2 x 4 palce (5,1 x 10,2 cm). Zkontrolujte značky, které jste vytvořili na bocích desek, abyste se ujistili, že celá sestava odpovídá tvaru, který jste nastavili na zemi.
 9. Obrázek s názvem Postavte stojan na kola Krok 17

  9 Vyvrtejte desky dohromady pomocí 10 cm šroubů do dřeva. Popadněte sadu šroubů do dřeva o průměru 10 cm. První šroub přidržte uprostřed křižovatky, kde se setkávají 2 desky. Opatrně a pomalu protahujte vrtačku deskou 2 x 4 palce (5,1 x 10,2 cm) a doprostřed dílu 2 x 6 palců (5,1 x 15,2 cm). Pokračujte v vrtání, dokud není šroub v jedné rovině se dřevem. Tento postup opakujte s dalšími 3 křižovatkami, kde se desky spojují.
  • Pokud máte potíže s vyztužením desek při vrtání, před připevněním šroubů vyvrtejte pilotní otvor skrz obě sady desek. Použijte pilotní bit o něco menší než šrouby, které používáte.
  • Pokud chcete další podporu, můžete použít lepidlo na dřevo k vyztužení švů mezi deskami.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

Výroba pracovního stojanu

 • Potrubí
 • Loketní kloub
 • Držák potrubí
 • Vruty do dřeva
 • Svorka na potrubí
 • Vrtat
 • Překližka (volitelně)
 • Pila (volitelně)

Výroba skladovacího stojanu

 • Dřevěné desky
 • Měřicí páska
 • Tesařská tužka
 • Viděl
 • Vruty do dřeva
 • Vrtat
 • Lepidlo na dřevo (volitelně)

Populární Problémy

Gael Monfils a Dominik Koepfer se střetnou ve čtvrtečním druhém kole Rome Masters. Toto je Monfilsův první výlet na tenisový kurt od začátku pandemie COVID-19.

Haas sestřelil Isnera a postoupil do finále ATP San Jose

Jak přežít raketoplán. Pokud nejste atletický atlet nebo běžec na lyžích, myšlenka na kyvadlový běh pravděpodobně není příliš atraktivní. Vlastně, i když jste závodní běžec, nemusí se zdát, že ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Blazers vs Lakers Game 1 online, pokud nemáte kabel.

Francouzské kanalizace obecně vyžadují velmi malou údržbu, ale příležitostně se mohou ucpat nebo poškodit. Pronajměte si elektrického kanalizačního hada, který se bude napájet do vaší kanalizace, aby ji vyčistil. Provádějte každoroční kontroly, abyste se ujistili, že váš odtok je ...

Lokální dysplázie je potenciálně invalidizující stav postihující loket psa v důsledku problémů s růstem a vývojem kloubu. To může mít za následek předčasnou artritidu lokte. Váš pes zažije spoustu ztuhlosti ...