Jak vyrobit gyroskopické maso

Gyros je tradiční řecké jídlo, které se skládá z mletého masa (obvykle obsahujícího jehněčího), pita chleba, salátu, rajčat, cibule a omáčky tzatziki. Obvykle se používá v rotisserie, ale ne každý ji vlastní. To neznamená, že si nemůžete vychutnat gyroskop z pohodlí své kuchyně. Existuje několik způsobů, jak vyrobit gyro maso doma bez použití rožně. Možná to nejsou ty nejtradičnější metody, ale stejně skončíte s něčím stejně chutným!Ingredience

Rychlé gyro maso

 • l libru (450 gramů) libového mletého jehněčího masa
 • 1 až 2 stroužky česneku, namleté
 • 1 ½ čajové lžičky sušeného oregana, rozdrcené
 • 1 lžička cibulového prášku
 • 1 lžička soli
 • ¾ lžičky pepře

Slouží 6 až 8Gyro maso

 • 2 libry (900 gramů) mletého jehněčího masa
 • 1 střední cibule, najemno nakrájená nebo nastrouhaná
 • 1 lžíce najemno nasekaného česneku
 • 1 lžíce sušené majoránky
 • 1 lžíce sušeného mletého rozmarýnu
 • 2 lžičky košer soli
 • ½ čajové lžičky čerstvě mletého černého pepře

Slouží 6 až 8Metoda 1 ze 2: Výroba rychlého gyroskopu

 1. Obrázek s názvem Make Gyro Meat Krok 1

  1 Do velké mísy vložte 450 gramů libového mletého jehněčího masa. Alternativně můžete také použít ½ libry (225 gramů) libového mletého jehněčího a půl libry (225 gramů) libového mletého hovězího masa.
 2. Obrázek s názvem Make Gyro Meat Krok 2

  2 Přidejte mletý česnek, sušené oregano, cibulový prášek, sůl a pepř. Pokud používáte hovězí maso, možná budete chtít snížit množství pepře na ½ čajové lžičky.
 3. Obrázek s názvem Make Gyro Meat Krok 3

  3 Suroviny promíchejte pomocí vařečky nebo gumové stěrky. Pokračujte v míchání a skládání, dokud nebude vše rovnoměrně smícháno. K tomu můžete použít i ruce, pokud vám nevadí struktura masa.
 4. Obrázek s názvem Make Gyro Meat Krok 4

  4 Z masa vytvarujte placky silné 1,27 cm. Maso nejprve rozválíme na malé kuličky a poté je jemně zploštíme dlaní, dokud nebudou tlusté ½ palce (1,27 centimetru).
  • Budete mít dost masa na přípravu asi 12 malých placiček nebo 4 až 5 větších.
 5. Obrázek s názvem Make Gyro Meat Krok 5

  5 Placičky opečte nebo smažte, dokud již nebudou růžové uvnitř. Masové karbanátky můžete vařit dvěma způsoby a vše závisí na vašich osobních preferencích. Grilování vám poskytne sušené karbanátky, zatímco smažení zase mastné. Ať už zvolíte jakoukoli metodu, ujistěte se, že po dokončení placiček nezůstane žádná růžová.
  • Pečení karbanátků: Nejprve si předehřejte brojlery a poté karbanátky položte na plech. Grilujte je 8 až 10 minut.
  • Smažení karbanátků: Na pánvi na středním ohni rozehřejte 1 polévkovou lžíci olivového oleje. Smažte menší placičky po dobu 3 až 4 minut a jednou otočte. Smažte větší po dobu 6 minut, jednou otočte.
 6. Obrázek s názvem Make Gyro Meat Step 6

  6 Placičky nakrájejte, pokud je to žádoucí, na tenké plátky a podávejte. Gyro maso se obvykle podává s pita chlebem, čerstvou zeleninou (například salátem, cibulí a rajčaty) a omáčkou tzatziki. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 2: Výroba gyroskopu

 1. Obrázek s názvem Make Gyro Meat Step 7

  1 Mleté jehněčí maso promíchejte ve velké míse se solí a nechte 30 minut odležet v lednici. Ujistěte se, že misku zakryjete fólií, abyste zabránili vyschnutí jehněčího masa.
  • Alternativně můžete také použít 1 libru (450 gramů) mletého jehněčího masa a 1 libru (450 gramů) mletého hovězího masa.
 2. Obrázek s názvem Make Gyro Meat Step 8

  2 Cibuli a česnek rozmixujte v kuchyňském robotu. Nakrájejte cibuli a česnek nejprve nasekejte a poté vložte do kuchyňského robota. Pulzujte je 10 až 15 sekund.
 3. Obrázek s názvem Make Gyro Meat Krok 9

  3 Ze směsi cibule a česneku vytlačte šťávy. Cibuli a česnek vyklopte na utěrku. Stiskněte ručník kolem nich, dokud nevytéká šťáva. Šťávy vyhoďte a cibuli a česnek dejte stranou.
 4. Obrázek s názvem Make Gyro Meat Krok 10

  4 Jehněčí maso mixujte v kuchyňském robotu, dokud se nezmění na jemnou pastu. Pomocí gumové špachtle seškrábněte jakékoli nerozmixované jehněčí po stěnách kuchyňského robotu směrem dolů k čepelím. Pro dosažení nejlepších výsledků smíchejte jehněčí maso v malých dávkách.
  • Pokud používáte jehněčí i hovězí maso, smíchejte je současně.
 5. Obrázek s názvem Make Gyro Meat Step 11

  5 Jehněčí maso, cibuli, česnek a další koření smíchejte dohromady ve velké míse. Vyjměte jehněčí z lednice a přidejte směs cibule a česneku. Dále přidejte majoránku, rozmarýn a pepř. Suroviny promíchejte vařečkou, gumovou stěrkou nebo ručně, dokud se vše rovnoměrně nespojí.
 6. Obrázek s názvem Make Gyro Meat Step 12

  6 Masovou směs zakryjte plastickou fólií a poté ji uložte na několik hodin do lednice, aby mohly chutě vyluhovat. Tento krok není povinný, ale pokud to uděláte, získáte lépe chutnající gyros. Nejlepší by bylo, kdybyste maso nechali v lednici 4 až 8 hodin, ale pokud spěcháte, uděláte hodinu nebo dvě. Ref> http://allrecipes.com/recipe/173420/traditional-gyro-meat/
 7. Obrázek s názvem Make Gyro Meat Step 13

  7 Předehřejte troubu na 323 ° F (163 ° C). Ujistěte se, že je rošt uprostřed.
 8. Obrázek s názvem Make Gyro Meat Step 14

  8 Masovou směs zabalte do formy. Nejlepší velikost pro práci by byla přibližně 4 x 7 palců (10,16 x 17,78 centimetrů). Ujistěte se, že maso vyplňuje rohy a že v něm nejsou vzduchové bubliny. Pokud potřebujete, klepněte na bochník o pult.
 9. Obrázek s názvem Make Gyro Meat Step 15

  9 Umístěte formu na větší pekáč naplněný vroucí vodou. Voda musí vytékat do poloviny po stranách bochníku. Pokud používáte bochník o rozměrech 10 x 16 x 17,78 cm, musí mít voda hloubku 5 palců (5 palců).
 10. Obrázek s názvem Make Gyro Meat Step 16

  10 Pečte 60 až 75 minut. Vložte celou pekáč s bochníkem uvnitř do trouby. Pečte bochník, dokud už není uvnitř růžový, asi 60 až 75 minut. Je připraveno, když maso dosáhne 74 až 77 ° C. Můžete to zkontrolovat tak, že do bochníku zapíchnete teploměr na maso.
 11. Obrázek s názvem Make Gyro Meat Step 17jedenáct Vyjměte formu z trouby, slijte přebytečný tuk a vložte ji na chladicí rošt. Pokud chcete, můžete do masa vložit cihlu zabalenou v alobalu a nechat ji tam 15 až 20 minut sedět; maso se bude dále vařit a vnitřní teplota se zvýší až na 175 ° F (80 ° C).
  • Cihla pomůže dodat textuře masa a dále jej stlačit.
 12. Obrázek s názvem Make Gyro Meat Step 18

  12 Maso vyjměte z formy, nakrájejte na tenké plátky a podávejte. Gyro maso se obvykle podává s pita chlebem, omáčkou tzatziki, cibulí, salátem a plátky rajčat. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Gyro maso podávejte společně s omáčkou tzatziki. Můžete si vyrobit vlastní, nebo si nějaké koupit v obchodě.
 • Pokud nemáte rádi tzatziki, zkuste místo toho obyčejný řecký jogurt.
 • Gyro maso podávejte s pita chlebem, čerstvým salátem, nakrájenými rajčaty a nakrájenou cibulkou.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Výroba rychlého gyroskopu

 • Velká míchací mísa
 • Vařečka nebo gumová špachtle
 • Plech na pečení nebo velká pánev

Výroba gyroskopu

 • Velká míchací mísa
 • Vařečka nebo gumová špachtle
 • Kuchyňský robot
 • Plastový obal
 • Utěrka
 • Bochník
 • Velká pekáč
 • Cihlová a hliníková fólie (volitelně)

Populární Problémy

Ping pong někdy dostane špatný rap. V některých kruzích je to způsob, jak zabít 5 minut ve vašem suterénu. V jiných je to sport, kde nejlepší uchazeči dostávají výplaty v milionech. Http://www.businessinsider.com/china-ping-pong-2012-9 Pokud jste ...

Maureen Connolly: Jméno, legenda, instituce hrající tenisAčkoli jsou plátěné boty a tenisky skvělé a pohodlné, bývají opravdu špinavé, zvláště pokud máte bílé, takže zde je několik metod, které můžete použít k čištění plátěných bot. Shromážděte čisticí zařízení. Budete potřebovat hřebík ...Šampion 2014 Marin Cilic se v pondělí utká s 37letým Philippem Kohlschreiberem v prvním kole US Open 2021. Zde je podrobný náhled, analýza a předpověď zápasu.Jak zmrazit dort Bundt. Bundt dorty jsou opravdu atraktivní, lahodné dorty, které jsou skvělé pro všechny druhy oslav a setkání. Můžete si snadno udělat jeden měsíc dopředu a zmrazit ho, dokud ho nebudete potřebovat. Vše, co potřebujete, je ...