Jak vyrobit levandulový olej

Levandulový olej, který je již dlouho milován pro svou nádhernou vůni a krásu, může být také použit ke zklidnění zraněné nebo svědivé pokožky, pomoci spánku nebo jednoduše vytvořit příjemný masážní olej. Níže uvedený levandulový olej nebo balzám jsou vynikající volbou pro domácí recepty, protože se snadno vyrábějí, lze je použít s jakýmkoli množstvím levandule a výsledkem je produkt připravený k použití. Můžete se rozhodnout připravte levandulový esenciální olej místo toho si ale uvědomte, že tento proces může být obtížný a vede k mnohem menšímu množství vysoce koncentrovaného oleje, který může být před použitím stejně nutné vložit do jiného oleje.

Metoda 1 ze 2: Výroba levandulového oleje

 1. Obrázek s názvem Make Lavender Oil Step 1

  1 Nakrájejte snítky čerstvé levandule nebo je kupte sušené. Odřízněte stonky levandule spolu s květinami v segmentech 6 palců (15 centimetrů) nebo delších. Listy a nové stonky lze použít k vyluhování oleje i květů, ačkoli dřevnatým a hustým stonkům poblíž základny je třeba se vyhnout. Můžete použít poupata nebo silně vonící květiny.
  • Možná budete chtít vybrat více levandule, než si myslíte, že potřebujete. Pak, pokud olej, který vytvoříte, není dostatečně silný, aby vyhovoval vašim preferencím, nebudete muset čekat na zaschnutí nové dávky levandule.


 2. Obrázek s názvem Make Lavender Oil Oil Krok 2

  2 Nechte levanduli uschnout . Pokud používáte čerstvou levanduli, osušte ji nejprve ve stínu nebo zabalenou v utěrce, aby se zvýraznila její vůně a minimalizovala možnost žluknutí oleje. Spojte snítku gumičkami nebo provázkem a nechte ji viset dnem vzhůru na suchém a teplém místě. Vystavení slunečnímu světlu levanduli vysuší mnohem rychleji, ale může zničit některé její aromatické oleje. Čerstvě nakrájená levandule může trvat dva týdny, než úplně vyschne. Někteří infuzéři jej suší jen jeden až tři dny, dokud není uschlý, ale ne křupavý; toto výrazně snižuje možnost zkažení, ale neodstraňuje ji.
 3. Obrázek s názvem Make Lavender Oil Step 3

  3 Levanduli lehce rozdrťte a vložte do sklenice. Rozdrťte levanduli od sebe čistými rukama nebo ji jemně pohmožděte jakýmkoli čistým, těžkým předmětem, abyste odhalili její vůni. Pokud používáte pupeny, otevřete je nožem nebo prsty. Umístěte jej do čisté nádoby.
  • Pokud jsou špinavé, nejprve si umyjte ruce a sklenici, ale poté je důkladně osušte, než je uvedete do kontaktu s levandulí. Vmíchání vody do oleje může interferovat s infuzí.
 4. Obrázek s názvem Make Lavender Oil Step 4

  4 Květy zalijte olejem. Do sklenice nalijte jakýkoli nevoněný nebo lehce vonící olej, který levanduli zcela zakryje, ale v horní části ponechá 1–2 palce (1,25–2,5 cm) prostoru, aby bylo možné expanzi. K tomuto účelu se běžně používá mandlový olej, olivový olej nebo světlicový olej, i když je možná budete chtít nejprve očichat a vyhnout se silně vonícím lahvičkám, které by mohly přemoci vůni levandule.
 5. Obrázek s názvem Make Lavender Oil Step 5

  5 Namočte levanduli, pokud máte čas a sluneční světlo. Nádobu pevně zakryjte a nechte směs namočit na slunném místě. S největší pravděpodobností bude trvat nejméně 48 hodin, než dosáhnete znatelné vůně, a typičtěji je olej vynechán po dobu tří až šesti týdnů. Pokud k použití této metody nemáte dostatek slunečního světla nebo času, pokračujte dalším krokem.
 6. Obrázek s názvem Make Lavender Oil Step 6

  6 Pokud nemáte čas nebo sluneční světlo, zahřejte olej opatrně. Rychlejší alternativou k slunečnímu způsobu je zahřát směs oleje a levandule ve dvojitém kotli nebo kelímku po dobu 2–5 hodin a udržovat ji na stabilní teplotě mezi 38–49 ° C (100–120 ° F). Toto se doporučuje pouze tehdy, pokud máte teploměr na vaření a dobře regulovaný nízkoteplotní zdroj tepla, protože příliš mnoho tepla může ovlivnit vůni a trvanlivost oleje.
 7. Obrázek s názvem Make Lavender Oil Step 7

  7 Přeceďte olej. Na misku položte kousek mušelínu nebo plátna a zalijte směsí oleje a bylinek. Zlikvidujte květiny a další kousky levandule v kompostu nebo na zahradě.
 8. Obrázek s názvem Make Lavender Oil Step 8

  8 Pokud chcete olej zesílit, postup opakujte. Stejný olej lze nalít zpět do nádoby a nechat do něj umístit novou dávku sušené levandule. Jak je popsáno výše, ponechte jej na slunném místě nebo jej zahřejte na nízké teploty, aby se vytvořil silnější nálev. Pokud chcete silný olej, lze to opakovat až osmkrát.
 9. Obrázek s názvem Make Lavender Oil Step 9

  9 Přidejte několik kapek vitaminu E (volitelně). Na konci infuze lze přidat vitamín E, aby se prodloužila trvanlivost oleje. To se doporučuje, pokud nemáte chladné a tmavé místo pro skladování oleje nebo pokud je použitý olej poněkud starý nebo má krátkou trvanlivost. Vmíchejte několik kapek oleje z vitaminu E nebo rozřízněte gelovou kapsli vitaminu E a nalijte obsah.
 10. Obrázek s názvem Make Lavender Oil Step 10

  10 Olej uchovávejte v tmavé lahvi nebo sklenici. Shromážděte mušelín a vymačkejte materiál, aby se co nejvíce extrahoval přes misku nebo odměrku. Přeneste to do láhve nebo nádoby vyrobené z tmavého skla nebo neprůhledného plastu, aby se zabránilo nadměrnému vystavení světlu rozbití vůně. Doba použitelnosti oleje naplněného levandulí závisí na typu a čerstvosti použitého oleje, ale obvykle může trvat měsíce, pokud je uchováván na suchém a tmavém místě. reklama

Metoda 2 ze 2: Vytvoření levandulového balzámu nebo salvy

 1. Obrázek s názvem Make Lavender Oil Step 11

  1 Nejprve vytvořte infuzní olej podle pokynů. Tato metoda promění levandulový olej v salvu, kterou lze vetřít na kůži, aby se zmírnil zánět a bolest. Nejprve budete muset vytvořit olej naplněný levandulí, jak je popsáno v jiné části, nebo si nějaký koupit v obchodě s bylinkami.
 2. Obrázek s názvem Make Lavender Oil Step 12

  2 Včelí vosk oholte pomocí nože nebo struhadla na sýr. Možná budete chtít použít levnější, extra struhadlo než ten, který používáte pravidelně, protože vosk může být obtížné vyčistit. Včelí vosk změřte, než ho oholíte na úlomky; budete potřebovat přibližně 1 díl včelího vosku na 8 dílů oleje. Pro tvrdší balzám použijte více včelího vosku a méně pro jemnější balzám.
  • Pokud byl váš včelí vosk prodán na váhu, můžete použít tyto přibližné převody hmotnosti na objem: 1 unce včelího vosku = 1 tekutá unce = 1/8 šálku = 28 gramů.
 3. Obrázek s názvem Make Lavender Oil Step 13

  3 Včelí vosk a olej zahřejte na mírném ohni. Vložte kousky včelího vosku do pánve. Zalijte olejem napuštěným levandulí. Zahřívejte na mírném ohni, dokud se nerozpustí. Roztavení všech úlomků včelího vosku může trvat 15 minut nebo déle. Občas promíchejte vařečkou nebo jiným tepelně bezpečným nádobím, nejlépe takovým, kterému nevadí poškození, pokud na něm vosk skončí trvale přilepený.
 4. Obrázek s názvem Make Lavender Oil Step 14

  4 Nalijte směs do nádob. Roztavený balzám nalijte do skleněných nebo plechových nádob, ujistěte se, že jsou nejprve čisté a suché. Utěsněte vzduchotěsným víkem.
 5. Obrázek s názvem Make Lavender Oil Step 15

  5 Směs zahřejte na chladném místě. Po 10 nebo 15 minutách v chladničce nebo 30 minutách v chladné místnosti nebo sklepě zkontrolujte balzám nebo salvu, abyste zjistili, jak je to těžké. Pokud je stále tekutý nebo je příliš těžké ho nabrat prsty, možná ho budete muset znovu rozpustit. Přidejte více včelího vosku, aby byl tvrdší, nebo více oleje, aby byl měkčí.
 6. Obrázek s názvem Make Lavender Oil Step 16

  6 Vyčistěte hrnec a míchací náčiní. Uvařte v hrnci horkou mýdlovou vodu, jakmile se zbavíte balzámu, a poté vypněte teplo. Nechte pár minut vychladnout, poté si nasaďte gumové rukavice, abyste mohli vosk drhnout ze stran, dokud je voda ještě docela horká. Vložte míchací nádobu do vody pouze poté, co se voda vaří, aby nedošlo k jejímu poškození. Nářadí a hrnec vydrhněte tvrdou houbičkou nebo kartáčem. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu místo květin použít levandulové listy? Rozhodně použijte trochu navíc, například o 2–4 listy více, než byste použili květiny.
 • Otázka Jaké jiné využití má levandulový olej, než jak je uvedeno ve videu? Levandulový olej lze použít k aromatické terapii, která vás uklidní tím, že si na zápěstí položíte tečku; lze jej použít do koupele tak, že se 4 kapky do vany napijí a zklidní; dělá čistě přírodní čističe a dokáže osvěžit cokoli od aut až po vaše smradlavé boty.
 • Otázka Jaký olej je nejlepší použít při výrobě levandulového oleje? Dobrou volbou je mandlový nebo hroznový olej.
 • Otázka Mohu vyrobit levandulový extra panenský olivový olej s použitím levandulového oleje? Ano. Ujistěte se, že je olivový olej dostatečně teplý, aby byl velmi tekutý. Protože extra panenský olivový olej má silnou vůni, může konkurovat vůni levandulového oleje, takže můžete upřednostnit jemnější vonící olej.
 • Otázka Mohu jako základ použít dětský olej? Můžete, ale mějte na paměti, že dětský olej je často vonný, takže s tím je třeba počítat.
 • Otázka Lze levandulový olej skladovat v malých plastových lahvích nebo je nejlepší sklo? Plast se snadno rozkládá: zanechá své částice po celém oleji, znečišťuje ho a pokud je plast levný, může zanechávat nepříjemný chemický zápach. Nemyslím si, že to bude mít velmi výrazný rozdíl (pokud nemá plastové aroma), pokud plánujete jeho použití pro kosmetické a lékařské účely, doporučuje se sklo.
 • Otázka Mohu vyrobit levandulový olej pouze ze sušené levandule a misky vody? Technicky by to nebyl olej, ale určitě můžete udělat nějaký druh extraktu.
 • Otázka Jaký druh levandule je nejlepší? Mám levandulové keře, ale nejsem si jistý, jestli je to správný druh. Hidecote je skvělý pro zachování tmavé barvy i po zaschnutí. Munstead je skvělý pro svou vůni a množství.
 • Otázka Mohu jako první metodu použít kokosový olej? Můžete, ale jakmile se kokosový olej dostane na určitou teplotu, ztuhne, místo aby zůstal tekutý.
 • Otázka Moje levandulová limonáda vyžaduje jednu kapku levandulového oleje do 12 šálků tekutiny. Stačí to? Můžete použít mnohem více než to, na základě toho, jak silnou chcete předat levandulovou chuť.

Populární Problémy

Jak roztočit kytaru. Už jste někdy chtěli roztočit kytaru přes rameno? Tento trik za ta léta provedlo mnoho profesionálních kytaristů a samozřejmě je vzrušující to vidět. Pokud byste chtěli vědět, jak roztočit ...

Zde je návod, jak můžete online sérii 9 seriálu „American Horror Story“ s názvem „Rest in Pieces“ online bez kabelu.

Jak hrát na sousafonu. Sousaphone je bezpochyby jedním z nejdůležitějších nástrojů pochodové kapely. Jako pochodová verze tuby je to opravdu páteř zvuku kapely. Sousafony jsou však jiné než ...

Je těžké mít 35 let, stejný věk jako Roger Federer.

Jak ošetřit poranění nohou u morčat. Morčata mohou být skvělými domácími mazlíčky, o které je obecně snadná péče. Mohou však být náchylní ke zranění, pokud s nimi není správně zacházeno. Morče, které má poranění nohy v důsledku nehody nebo ...