Jak vyrobit papírovou kuše

Kuša je prastará zbraň, o které se věří, že byla v Číně používána již v 6. století před naším letopočtem! Můžete si vyrobit vlastní plně funkční papírovou kuše, která vypadá a funguje jako klasická zbraň. Vše, co potřebujete, je několik listů běžného papíru do tiskárny na výrobu těla kuše, gumička na šňůrku a pár brček, které lze použít jako šrouby, což jsou kuše, které střílejí místo šipek. S trochou pásky a lepidla za chvíli vystřelíte z papírové kuše!

Část 1 ze 2: Tvoření kuše

 1. 1 Přeložte 1 list papíru na polovinu podélně. Vezměte list standardního papíru pro tiskárnu o rozměrech 22 x 28 cm a položte jej na stůl nebo stůl. Přeložte papír na polovinu a zarovnejte okraje. Pomocí prstů udělejte v záhybu pevný záhyb.
  • Pokud chcete vyrobit silnější papírovou kuše, můžete použít stavební papír nebo kartón.


 2. 2 Vytvořte trubici tak, že papír srolujete od kratšího konce a zalepíte. Začněte na kratším konci skládaného papíru a začněte jej srolovat od okraje. Pokračujte v srolování papíru a vytvořte trubičku o průměru asi 5–7,6 cm. Vezměte proužek čiré pásky a omotejte jej kolem středu tuby, aby se nepropásl. V horní a dolní části trubice přidejte proužek, aby byl zajištěn.
  • Pokud nemáte čistou pásku, použijte lepicí pásku nebo malířskou pásku.
 3. 3 Srolujte další list papíru podélně a zajistěte jej páskou. Použijte další list papíru o rozměrech 22 x 28 cm a začněte jej na konci srolovat. Vytvořte delší trubku o průměru, který odpovídá kratší, kterou jste vyrobili. Zkumavku zajistěte čistou páskou uprostřed a na obou koncích, aby se nemohla vrátit zpět.
  • Pokuste se dosáhnout toho, aby se trubky co nejvíce přibližovaly stejnému průměru.
 4. 4 Na střed krátké trubice přilepte 2 tenké řemeslné tyčinky. Vyberte si tenké řemeslné hole, abyste vytvořili ramena luku. Umístěte kratší trubku svisle a přes její horní část položte hůlky plavidla. Mezi tyčemi ponechte malou mezeru asi 2,5 cm širokou, aby se mezi ně vešel šroub kuše. Použijte horkou lepicí pistoli a naneste lepidlo na místo, kde se řemeslné tyčinky spojují s okraji tuby.
  • Jakmile uschne, stáhněte všechny prameny lepidla, aby nepřekážely.
  • Horké lepidlo vám může popálit kůži, takže při používání buďte opatrní!
 5. 5 Bezpečně omotejte gumičku kolem obou konců paží. Vezměte tenkou gumičku a omotejte ji kolem konce 1 ramen s kuší. Uvazujte gumičku do uzlu, abyste ji zajistili, poté ji omotejte kolem druhého konce paže a zavažte další uzel. Můžete také omotat gumičku kolem obou konců paží a zajistit páskou kolem nich.
  • Použijte tenčí gumičku, aby se snadněji natahovala.
 6. 6 Krátkou trubku připevněte k dlouhé trubce vedle sebe lepidlem. Po straně menší trubice rozetřete přímku horkého lepidla. Umístěte krátkou zkumavku vedle dlouhé zkumavky a zarovnejte vrcholy každé zkumavky. Držte zkumavky několik sekund pohromadě, aby je lepidlo mohlo spojit.
  • Mezi trubky můžete také přidat horké lepidlo, abyste je také zajistili.
  reklama

Část 2 ze 2: Pomocí kuše

 1. 1 Natáhněte gumičku přes zadní část malé trubičky. Držte gumičku rovně přes ramena kuší, dokud ji nebudete chtít použít, aby se neroztáhla a neodtrhla paže. Připravte si kuši ke střelbě přetažením gumičky zpět přes konec krátké trubice.
  • Umístěte pásek do středu zadní části tuby.
 2. 2 Zasuňte do malé trubičky brčko, aby se konec dotýkal gumiček. Použijte slámu jako bezpečný šroub do kuše, který někoho nezraní a nic nepoškodí. Vložte slámu do zadní části tuby a položte zadní část brčka tak, aby spočívala na gumičce.
  • Slámu můžete naložit také zepředu.
  • Pokud střílíte na cíl nebo chcete silnější střelu, můžete místo brček použít dřevěné špejle. Buďte ale opatrní, protože mohou být bolestiví nebo poškodit oko.
 3. 3 Stiskněte slámu a gumičky k sobě. Zarovnejte gumičku tak, aby byla uprostřed slámy. Když jste připraveni nakreslit a vystřelit z kuše, prsty zmáčkněte slámu i gumičku.
 4. 4 Zatáhněte šroub a gumičky zpět a uvolněte je. Udržujte slámu a gumičku jemně sevřené a začněte je stahovat zpět. Jakmile ucítíte napětí, pusťte slámu a pošlete ji létat.
  • Pokud máte potíže s odpalováním šroubu, ujistěte se, že je gumička uprostřed na zadní straně brčka, když ho zatáhnete zpět.
  • Procvičte si střelbu z kuše, abyste zjistili, jak daleko vzadu potřebujete zatáhnout za šroub a gumičku, aby došlo k jeho přesné střelbě.
  • Pokud chcete cvičit svůj cíl, nastavte prázdné plechovky na cíle!
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaký druh papíru je pro to nejlepší? Vyberte papír, který je silný, ale přesto se s ním snadno pracuje, například stavební papír nebo kartón.
 • Otázka Potřebuji tři gumičky nebo mohu použít dvě? Záleží na tom, jak velkou máš kuše. Pokud máte větší kuše, použijte 3, ale pokud jste ji zmenšili, můžete použít jednu nebo dvě.
 • Otázka Co se stane, když moje kuše z papíru nevystřelí? Hledejte problémy se stavbou. Pokud je nemůžete opravit, začněte znovu od začátku.
 • Otázka Proč nikomu neodpovídáte na otázky? Neexistuje žádná určená osoba, která by odpovídala na zde zveřejněné otázky. Na otázky odpovídají uživatelé stránek jako vy, pokud si náhodou přečtou otázku, znají odpověď a chtějí odpověď odeslat. Neexistuje tedy žádná záruka, že na danou otázku bude zodpovězeno, a pokud ano, může to chvíli trvat.
 • Otázka Musím do papírové kuše přidat pouze špendlík? Ne, gumičku můžete držet jen rukou, ale špendlík je užitečný. Kolík také činí střelu přesnější.
 • Otázka Bude lepicí páska fungovat stejným způsobem? Ano, ale ujistěte se, že ho používáte ve stejné délce. Nejprve zkontrolujte, zda můžete použít pásku uvedenou v příručce, a pokud ne, zkuste použít lepicí pásku.
 • Otázka Jak vyrobit tento papírový kuše? Nastavte ramenní vycpávku velmi přesně a pevně, aby se snadno postavila.
 • Otázka Ve třetím kroku odstřihnu horní trubku tak, aby záda byla v jedné linii? Ne, nemusí to být seřazené.
 • Otázka Jak znovu naplním kuše, když jsem vystřelil tužkou? Stáhněte stahovací šňůrku zpět a zavěste ji do spony. Poté vsuňte tužku/projektil do kuše trubkou v horní části kuše a nechte ji dole na sponě.
 • Otázka Nerozumím číslu 2. Kolmo? V pravém úhlu. Umístěte jej do středu. Ujistěte se, že není kolísavý, nebo vystřelí špatným směrem.

Populární Problémy

Jak vydělat to nejlepší ze zlomeného kotníku. Zotavili jste se ze šoku, utekli z nemocnice a přemýšlíte, jak se dostanete z útrob, zatímco se vzpamatováváte ze zlomeného kotníku. Budete v sádře nebo dlaze pro ...

Rhode Island se v sobotu utká s UMass ve finále pravidelné sezóny A-10. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

V neděli večer se Seahawks a Patriots setkají v jedné z nejzajímavějších her 2. týdne. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry zdarma.

Jak trávit čas venku s přáteli. Příchod sociálních médií a televize vedl mnohé ke stále usedlejšímu životu. Ačkoli existuje mnoho aktivit, které můžete dělat uvnitř, které jsou zábavné, poznávání přírody venku může ...

4 neuvěřitelné dvojité rekordy vytvořené dvojčaty Bryanovými - Mike a Bob.

Tento týden má premiéru nový Real World: New York Reunion. Zde je návod, jak sledovat show.